Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Grecja - Evia ( Eubea ) 2020

Access450 - 2020-01-26, 15:22
Temat postu: Evia ( Eubea ) 2020
Witajcie - wakacje Grecja Evia 2020

Wakacje przed nami ...czas mija nieuchronnie ..więc przyszedł ten moment na założenie nowego tematu dotyczącego naszego kierunku tegorocznego wyjazdu - wyspa Evia ...mamy nadzieję ze wszystkie tu zgromadzone informacje przez Was dopisywane będą pomocne wszystkim forumowiczom ...Zachęcamy do wpisów . My przeznaczamy na tegoroczne wakacje ok 30 dni :) . W zeszłym roku mielimy rozpocząć eksplorację Evii lecz przeszkodziły nam szalejące tam w sierpniu pożary . Mamy kilka punktów już wybranych ..wujek Google pomaga jak może :wyszczerzony: ...lecz nie mamy sprawdzonych potwierdzonych miejscówek . Nasz tryb wypoczywania - na dziko...z dala od tłumów jak to tylko możliwe :spoko

carlos64 - 2020-01-26, 23:01

Spędziliśmy na Evii pięć dni w listopadzie 2019. Wyspa niedoceniona i często omijana, a jest przepiękna. Miejsc to stania na dziko bez liku. Wjechaliśmy promem z Glifa na północy, a opuściliśmy wyspę promem z Nea Styra do Aghia Marina.
Access450 - 2020-01-27, 10:55

Też mamy taki plan wpłynąć promem z Glify ...jak wygląda sprawa oczekiwania na prom i kupno biletu ? Czy jest tam gdzie zaparkować czy trzeba przyjechać tuż przed wypłynięciem ?
xbartman - 2020-01-27, 16:12

Nie wiem jak w wakacje w okresie letnim, my byliśmy w październiku i prom był praktycznie pusty (w obie strony). Bilety można kupić na bieżąco przed rejsem. Jest dwóch armatorów promowych więc odpływają chyba co godzinę. Myślę, że latem też nie będzie jakiej tragedii. Evia nie jest tak popularna jak inne wyspy a do tego wiele osób podróżuje przez most.
Życzę wielu wrażeń z podróży, Evię warto odwiedzić. Relacja z naszego pobytu tutaj lub na naszej stronie.

LukF - 2020-01-31, 12:39

Fajnie, że powstał taki temat 2020. My też planujemy Grecję, w lipcu na maks.miesiąc. I tu dylemat: Lefkada czy Evia??? Nie byłem ani tu ani tu więc chciałbym wybrać coś ładniejszego. Podobnie jak autor watku: na dziko, mieszkanie na plaży. Evia jest bliżej o około 200km. To pierwszy plus. Może ktoś jeszcze coś dopisze, podpowie, doradzi....Proszę
Mieści się to w temacie wątku :spoko

andi at - 2020-01-31, 18:43

Czy nie można rozszerzyć opisu np.ceny promu itd.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-01-31, 19:49

To co ja wiem i pamiętam:
Na Lefkade most niepłatny,górzysta wyspa,najpiekniejsza Porto Katsyki płatna od jekiegoś czasu,cenny zmienne :?: Od strony Nidri bardziej płaaska,od strony plaży Porto Katsyki i Egkremni,stromo.Turkusy niesamowite.Egkremni była zasypana przez trzęsienie ziemi,zejscie na piechotę ,kiepsko z parkowaniem kampera.
Evia promy za kampera w granicach 30 euro,niepłatny most w stolicy Halkida,wiele plaz z trudnymi dojazdami dla dużego kampera.Termy w Loutro Edipson, woda ze skał wpływa do grajdołów i do morza.Reszte szukaj na Twoim tripiadvisor.Barbara

Access450 - 2020-02-01, 17:32

znalazłem takie informacje :

https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g189454-Activities-c61-t52-Euboea_Region_Central_Greece.html

Access450 - 2020-02-01, 17:51

i jeszcze coś takiego :

https://pintravel.pl/blog/najpiekniejsze-piaszczyste-plaze-w-grecji-czesc-4-wyspa-evia.html

Access450 - 2020-02-01, 18:24

i jeszcze to ... :ok

https://blog.grecos.pl/okiem-grecosa/plaze/zabytki-i-plaze-na-evii/

LukF - 2020-02-01, 20:57

Miały być informacje praktyczne i są. Dzięki :pifko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-02-01, 21:36

Super,ale mam pytanie do Was :?: czy lepiej w marcu,czy koniec kwietnia.W marcu myslę Loutro Edipson, termy sa wspaniale bylismy kilka razy.A te inne cudeńka to lepiej chyba koniec kwietnia przy powrocie z Peloponezu.Jak to połączyć,z jazdą tam np.Bałkany,powrót ,północ Grecji :?: :?:
LukF - 2020-02-12, 11:32

Zastanawiam się nad optymalnym dojazdem na Evie. Jadąc z północy czyli z Macedoni. Jak jechać w SAMEJ Grecji by było: szybko, wygodnie i tanio?
Szybko i wygodnie to oczywiście autostradą. W 2019r jak jechałem na Pelion ( który jest bliżej czyli "wcześniej" ) to za autostradę w jedną stronę zapłaciłem około 35-37€ . Na Evie jest dalej więc za autostradę będzie z 10€ więcej lub jeszcze trochę. Chętnie pojechał bym w sposób mieszany: W trudnym terenie czyli tam gdzie są tunele (po drodze chyba 2 szt.) autostradą a po płaskim drogą równoległą do autostrady. Taki Mix. Ktoś może konkretnie coś podpowiedzieć? Wiem, że mogę w mapach Google ustawić "unikaj opłat". Ale forum jest po to by rozmawiać :bukiet: Nie chcę całkiem rezygnować z autostrady bo jak się jedzie z 9-cio latkiem to wiecie sami jak jest... :mrgreen:

Ps. Wiem jak ominąć punkt opłat na pseudo autostradzie na północy Grecji w Evzoni, przy samej Macedonii, bo to już przerobiłem w 2019 i można 5€ schować do kieszeni. Czy warto to każdy musi sam zadecydować. :mrgreen:

xbartman - 2020-02-12, 13:29

LukF napisał/a:
Ps. Wiem jak ominąć punkt opłat na pseudo autostradzie na północy Grecji w Evzoni, przy samej Macedonii, bo to już przerobiłem w 2019 i można 5€ schować do kieszeni.


To podziel się informacją, może skorzystam w maju.

Bim - 2020-02-12, 13:34

Cytat:
s. Wiem jak ominąć punkt opłat na pseudo autostradzie na północy Grecji w Evzoni, przy samej Macedonii, bo to już przerobiłem w 2019 i można 5€ schować do kieszeni.


: ;)

andrzej627 - 2020-02-12, 14:06

LukF napisał/a:
Wiem jak ominąć punkt opłat na pseudo autostradzie na północy Grecji w Evzoni

Chyba tak: https://goo.gl/maps/sCZEqyrsh8HE2Bqp7

LukF - 2020-02-12, 14:17

Xbartman,
Tak jak pokazał Andrzej627 jadąc na południe. W odwrotnym kierunku jadąc trzeba zjechać na węźle na miasteczko Polykastro.

Ale: moje pytanie nie dotyczyło TEGO odcinka autostrady ale dalej, dalej na południe w stronę Evia ....
Pomożecie?

Ps. Bim, pisz a nie śmiej się :-P bo Ty dużo wiesz tylko klepać się nie chce w klawiaturę telefonu :mikolaj

Bim - 2020-02-12, 17:13

LukF napisał/a:
Ps. Bim, pisz a nie śmiej się


Gdzie tam o śmiacie mnie posądasz , puściłem oczko bo widzę , że skorzystałeś z porady objazdu w drodze na Pelion :)

Co do Evii to nie byłem muszę to nadrobić w tym roku tylko się wohom miedzy Kefalonia a Evią

KulkiDwie - 2020-02-12, 18:45

LukF napisał/a:
Pomożecie?


Gefira - Nea Agathoupoli
https://www.google.com/ma...54e6377!1m0!3e0
Wjeżdżamy tu na autostradę i jedziemy nią do zjazdu Litochoro/Dion. Darmowo.

Od zjazdu - do zamku Platamonas
https://www.google.com/ma...977195d!1m0!3e0
Platamonas-do ominiętego punktu poboru opłat Pyrgetos.
https://www.google.com/ma...21218f4!1m0!3e0
Tutaj google pokazuje zamknięty most :roll: być może jest to sytuacja przejściowa.
Cd trasy do Larisy.
https://www.google.com/ma...e335161!1m0!3e0
Larisa - Glifa
https://www.google.com/ma...d38.9532171!3e0

Wielokrotnie jechałem tym odcinkiem do Larisy w obie strony bezautostradowo jak również korzystając z tuneli, można wtedy trochę przyspieszyć ale to kosztuje. Do Glify też jechałem, ale tylko raz. Zwykle z Larisy kieruję się na Farsalę, Lamię i dalej do Pireusu zwykłymi drogami.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-02-16, 15:47

KulkiDwie napisał/a:
Zwykle z Larisy kieruję się na Farsalę, Lamię i dalej do Pireusu zwykłymi drogami.


my też. :kawka:
Camper Diem - 2021-07-08, 17:59

KulkiDwie napisał/a:
Gefira - Nea Agathoupoli
https://www.google.com/ma...54e6377!1m0!3e0
Wjeżdżamy tu na autostradę i jedziemy nią do zjazdu Litochoro/Dion. Darmowo.

chciałem dopisać, ze do Litochoro faktycznie można dojechać darmowo, ale dalej występuje ograniczenie dla kamperow i zestawów pow. 3.5 t - aż do Larisy trzeba jechać autostrada

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2021-07-08, 20:10

Ale czy jest objazd bo faktycznie robią cały most i trzeba było wjechac na autostrade :!:
Camper Diem - 2021-07-08, 22:12

Basia nie dojechałem tam, ale myślę ze już nie ma objazdu
Camper Diem - 2021-07-14, 07:04

info dla tych co z promu w Agiokambos będą chcieli jechać wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża wyspy - w Ghouves (Γουβες) jest nieciekawy objazd, lepiej wybrać inną drogę.
Access450 - 2021-07-18, 21:04

Witajcie ..wznawiam temat Evia 2020 z małym poślizgiem ...ponad rok się zastanawialiśmy jechać nie jechać :) ...i padła decyzja wyjazd pod koniec lipca ..Zachęcamy wszystkich do dzielenia się informacjami dotyczącymi tego kierunku
Camper Diem - 2021-07-19, 15:30

nie wiem czy wjezdzasz do Grecji na szczepienie czy na test, ale na promie w Glifie zadaja potwierdzenia
Access450 - 2021-07-19, 15:39

Jeżeli chodzi o szczepienia to jesteśmy po szczepieniach więc chyba przy przeprawie nie powinno być problemu .. ?
Camper Diem - 2021-07-20, 11:58

jak masz paszport covidowy to ok, gdybys wjeżdżał na test to na wyspę musialbys robić nowy. chyba ze przymykają czasami oko, nie wiem.
Pieredyszka - 2021-07-20, 13:34

Oglądam sobie Evie w mapach google i na dole wyspy takie coś :shock: https://www.google.com/ma...m/data=!3m1!1e3 co to jest? drogi widać ze raczej niedawno utworzone, sztuczne, puste drogi i kilka budynków na dość dużym terenie.
Camper Diem - 2021-07-20, 13:47

zobacz w Google "Erodios Project"
Pieredyszka - 2021-07-20, 17:56

Wychodzi na to że są to działki pod budowę osiedla mieszkaniowego, a już myslałem ze przypadkowo odkryłem greckie geoglify jak te z Nazka ;) swoją drogą, maja rozmach....
Access450 - 2021-08-16, 06:58

Witajcie
dotarliśmy do Grecji :) oczywiście cel to Evia .Oto kilka informacji dotyczących granic podczas przejazdu w weekend
- przejscie W Tompie czas oczekiwania tylko 30 min ( Z Tompy zrobli bezpośrednie połącznie z autostradą więc nie trzeba jechać przez Subotnicę )
- pozostałe ok 10-15min czyli można by chcieć powiedzieć rewelacja .
Żadnych kontroli covidowych , żadnego sprawdzania Qr - celnicy pracują po staremu bez maseczek :)

Jednak uwaga jedynie że granice powrotne zasypane autami to był szok !!! Nawet Tompa na powrocie korek ok 4km !!!!!!

Piasek1 - 2021-08-16, 07:17

Stara europa szykuje sie powoli na odpalenie entej fali zaganiacza ludzi do domów dlatego spieprzają jak w czerwcu z Hiszpanii i Portugalii bo za powrót po tym terminie 3 tyg kwarantanny. I żadne kwity zaszczepienia fefnastą dawką nie pomogą.
Już nawet u nas w lipcu cud - zaś od sierpnia już po 300 przypadków na dobę. Czekaj września... Trzymanie ludzi za mordę to fajna zabawa i nie trzeba od razu do Korei Północnej się wyprowadzać.
Można postraszyć i mamy nad naszym Bałtykiem 5x tyle ludzi co normalnie, Efekt: 17-18ta wczoraj mieliśmy samochody z ludźmi którzy o 8mej rano gdzieś z wybrzeża ruszyli.
Cytat:
Albo 2-3h korek albo idzie ale 40-70km/h i tyle. Odcinki 300km 8h jechali a jeszcze 150-300 od nas do domów mieli. I co 2ga ekipa "w życiu więcej nad polskie morze nie pojadą, noclegi po 140zł/osoba/doba, standard jak 10 lat temu i tłumy, tłumy, tłumy...

Kumpel wczoraj z dniówki zszedł ze stacji paliw jednego z polskich koncernów...

LukF - 2021-08-16, 13:43

Piasek1,
Przecież nie musisz zgodzić się na wszczepienie czipa. A inni niech robią jak chcą.

Właśnie ten nachalny szum mnie denerwuje u antycovidowców.


Ps. Wątek nie o tym. EOT

Access450 - 2021-08-19, 19:09

Witajcie ...Pozdrawiam wszystkich czytających temat o Evii i prośba o pisanie tu wyłącznie o Evii:)
Przeprawa promowa z Glify na Evię trwała ok 40min i przebiegła bezproblemowo .Koszty 3euro za metr kampera i 2 euro z haczykiem za osobę dorosłą .
przejazd przez część dotknietą pozarami nie należał do przyjemnych widok bardzo sasmucał i psuł nastrój wakacyjny . Jeżeli chodzi o samą jazde są tu liczne kręte drogi lepsze i gorsze ..jeżeli ktoś poruszał się po Pilionie to tu jest dokładnie tak samo z tym że odleglości z plaży na plaże sa większe . Kamperów jak na lekarstwo ...napotkany jeden z włoch i jeden grecki . Postoje na dziko bezproblemowo . Przy drogach są liczne stragany ważywno-owocowe .

LukF - 2021-08-20, 05:38

Access450,

Fajnie, że piszesz o tej wyspie. Mam w planie ją odwiedzić.
Może dasz namiary na najładniejsze plaże oraz miejsca gdzie tankowałeś wodę :bukiet:

Pozdrawiam

Access450 - 2021-08-21, 06:16

Przeprawa promem z Glify na Evię
Access450 - 2021-08-21, 06:25

LukF wszystkie plaże w północnej części wyspy pomijam ze względu na tegoroczne pożary, widoki nie były zbyt miłe więc pewnie dopiero za parę lat będzie można tam do nich wrócić.
Plaza Mourteris - Kefala 38.5480018, 24.1933708 jest to bardzo długa plaża z wieloma miejscami do postoju plaża z drobnymi kamyczkami woda kryształ lazurowa, kilka zabudowań żadnych problemów z tubylcami wzdłuż ulicy kilka latarni co daje poczucie bezpieczeństwa, droga szutrowa utwardzana dojazd bezproblemowy, dwie tawerny w oddali jest tam woda i jakby opuszczony dom też z kranem.

Access450 - 2021-08-21, 06:31

Dla lubiących jeździć po górach rowerem MTB liczne ścieżki i drogi mniej lub bardziej trudne... Za to jakie widoki na plażę z nich się rozciągają.... 😋
LukF - 2021-08-21, 07:46

Fajne info, a rowerem MTB po górach baaardzo lubimy :)
Będę czekał na kolejne namiary i zdjęcia. Pozdrawiam :bukiet:

Access450 - 2021-08-22, 10:50

Okolice bliskie i dalekie plaży :lol:
andrzej627 - 2021-08-22, 11:42

Access450 napisał/a:
Plaza Mourteris - Kefala 38.5480018, 24.1933708 jest to bardzo długa plaża z wieloma miejscami do postoju plaża z drobnymi kamyczkami woda kryształ lazurowa, kilka zabudowań żadnych problemów z tubylcami wzdłuż ulicy kilka latarni co daje poczucie bezpieczeństwa, droga szutrowa utwardzana dojazd bezproblemowy, dwie tawerny w oddali jest tam woda i jakby opuszczony dom też z kranem.

Jest na mapie Miejsca biwakowe w Grecji - camperteam.pl. :spoko

LukF - 2021-08-22, 14:21

Access450,

Widzę, że lubisz rowery tak jak ja :bigok
Zawsze biję się z myślami czy warto targać rowery do Grecji? I zawsze dochodzę do wniosku, że tak. :bukiet:
Będę czekał na kolejne miejsca na aktywne plażowanie w Grecji :spoko

Access450 - 2021-08-23, 11:09

Bez rowerów na wakacjach to tak jakby nie było wakacji... Dla Nas to cześć wypoczynku a im więcej gór tym lepiej
Access450 - 2021-08-23, 11:21

podaję namiar na wodę na plaży Mauritias przy jakby opuszczonym domku 38.553704, 24.182719 oraz jakieś 50m dalej jest mała kantyna gdzie bez problemu po rozmowie z waścicielką również udostępniła wodę .
andrzej627 - 2021-08-23, 12:10

Access450 napisał/a:
namiar na wodę na plaży Mauritias przy jakby opuszczonym domku 38.553704, 24.182719

Dodałem do mapy. :spoko

Access450 - 2021-08-23, 13:02

Super Andrzej... Twórz mapę
Access450 - 2021-08-25, 09:11

Kolejna niebiańska plaża Cheromylos GPS 38.4280588, 24.1842073 plaża średniej wielkości otoczona górami z plaża z biało beżowego czystego żwirku woda turkusowa w oddali piękne formacje skalne w wodzie, po lewej stronie plaży mała tawerna kawowo drinkowa i paręnaście leżaków, prawa strona droga szutrowa i sporo miejsc do swobodnego parkowania, cisza spokój ilość ludzi umiarkowana parę namiotów tubylców, obok równie urokliwa plaża Stomio... Ok 3km od plaży portowe małe miasteczko Kokolimano z dużym parkingiem w porcie licznymi tawernami i parę sklepów łącznie z apteką. Miasteczko bardzo klimatyczne. Woda w kapliczce przy wejściu do portu można podjechać nawet dużym kamperem i bez problemu zatankować wodę
LukF - 2021-08-25, 10:18

Access450,
Fajnie się czyta takie wiadomości. :bukiet:

Access450 - 2021-08-25, 11:00

Dziękuję... A oto prawa strona plaży, za skałami zaraz znajduje się plaża Stomio A na niej mały kościół
Access450 - 2021-08-30, 08:05

Witajcie
Nasz kolejny cel to plaża River Beach 38,0068531 24,5668549 . Dojazd do tej plaży należy wybrać tylko i wyłącznie drogą asfaltową ( nie sugerować się GPS ) jest ona dłuższa o ok 12km - droga górska kręta ale jak najbardziej dla kampera przejezdna . Sama plaża duża szeroka mieszanina piasku i drobnych kamyszków , na plaży są działające prysznice . po lewej stronie duża tawerna z parkingiem ( i to jest raczej wg nas jedyne miejsce do postoju - droga równa utwardzona szutrowa ) . My osobiście z tego miejsca nie skorzystaliśmy . Droga dojazdowa na plażę która pokazuje GPS ciągnie się wzdłuż wyschnietego koryta rzeki (tam też mała tawerna i wokół namiotowcy ) jest tam ujęcie wody pintej - bardzo pomysłowe :) .Jeżeli ktoś chce stać kamperem jakieś 200 od plaży w cieniu drzew to ok jest tam dużo miejsca . droga kończy się przy małym kościele i to jest droga bez odwrotu !!! zjazd na plaże jest ale tylko dla 4x4 nie ma szans podjechać !!! droga rozryta z grubymi kamieniami i ostrymi . Sama okolica przepiękna cisza spokój plaża ma swój klimat w oddali słychać jedynie kozy . Dla nas plaża super ale my lubimy parkować przy samej plaży, tu niebyło takiej możliwości więc pobyt skończył się długim spacerem po okolicy i liczną liczba zdjęć .
cd nastąpi .....:)

P.s Gdyby ktoś chciał się dalej udać na kolejna plażę tj ...Agios Nikolas Beach lub Kalamos Beach kamperem - jedynie droga szutrowa wiodąca wokół gór - ODRADZAM !!!!! ale to w kolejnym opisie. Sa to plaże przepiękne ale tylko i wyłącznie dla auta terenowego 4x4

LukF - 2021-08-30, 09:02

Access450,

Czekamy więc na c.d. oraz zdjęcia :spoko

andrzej627 - 2021-08-30, 09:50

Access450 napisał/a:
Nasz kolejny cel to plaża River Beach 38,0068531 24,5668549 . Dojazd do tej plaży należy wybrać tylko i wyłącznie drogą asfaltową ( nie sugerować się GPS ) jest ona dłuższa o ok 12km - droga górska kręta ale jak najbardziej dla kampera przejezdna

Mój GPS wyznaczyłby taką trasę i taką bym pojechał. Poniżej trasa proponowana przez Google Maps.

Dodałem do mapy. :spoko

andrzej627 - 2021-08-30, 18:17

Według przewodnika Michelina, będąc w tej okolicy warto zobaczyć tutaj Castello Rosso.
ZbigStan - 2021-08-30, 18:41

Access450, Cheromylos, ładna plaża, tylko trochę trudny dojazd. Pod koniec września, jak tam byliśmy to tawerna już była zamknięta, ale była woda w prysznicu. Staliśmy sami w cieniu tamaryszków. Za informację :pifko . Pozdrawiam.
andrzej627 - 2021-08-30, 19:10

Camper Diem napisał/a:
zobacz w Google "Erodios Project"

Zobaczyłem. :spoko


Access450 - 2021-08-30, 19:20

andrzej627 napisał/a:
Access450 napisał/a:
Nasz kolejny cel to plaża River Beach 38,0068531 24,5668549 . Dojazd do tej plaży należy wybrać tylko i wyłącznie drogą asfaltową ( nie sugerować się GPS ) jest ona dłuższa o ok 12km - droga górska kręta ale jak najbardziej dla kampera przejezdna

Mój GPS wyznaczyłby taką trasę i taką bym pojechał. Poniżej trasa proponowana przez Google Maps.

Dodałem do mapy. :spoko


Andrzej tylko i wyłącznie pierwsza trasa ...druga to ta szutrowa i kamienista ...nawet Twoje auto nie da rady

Access450 - 2021-08-30, 19:24

andrzej627 napisał/a:
Camper Diem napisał/a:
zobacz w Google "Erodios Project"

Zobaczyłem. :spoko



Tak zgadza się widzieliśmy jedną z tych atrakcji ...są to wytyczone dogi asfaltoe lub szutrowe wśród nich powstają nowe zabudowania ...część z nich dla kampera nie do przejechania podjazdy ponad 15 stopni i ostre zakręty . Sami osobiście tego doświadczyliśmy - skutek uszkodzony przedni zderzak i tylny hak holowniczy ..zwyczajnie powiesiliśmy kampera na połączeniu tych dróg

rakro1 - 2021-08-31, 18:15

Access450 - dziękuję za pasjonujący opis. I piwo w prezencie oczywiście.
W zeszłym roku byłem na pierwszej z opisanych plaż i dzięki Tobie zwloklem się z leżaka aby zobaczyć kolejną. Stoimy w Eretrii w super miejscu i nie mając całkiem zaufania do offroadofców pojechałem skuterem a nie autem. Spoko dojazd ale dość daleko od cywilizacji. Plaża i ta obok bajeczne. Jak z innego, tropikalnego świata !!
Nie dla mnie na długo bo chciałbym prysznice, cień, sklepy i knajpy ale to cena za dziewiczość.
Jest tam pustawo i pięknie. Jeszcze raz dziękuję. Czy nie masz w planach paralii chiliadou ? W zeszłym roku niemaj do niej dotarliśmy ale końcówka trasy to przejazd przed wysokie pasmo górskie i potężna burza zmusiła nas do rezygnacji. To podobno najpiękniejsza plaża.
W zeszłym roku opisywałem super plażę z krótkim i łatwym dojazdem.
https://www.camperteam.pl...er=asc&start=60
Może gdzieś się miniemy? Spotkaliśmy dzisiaj kolejnego pięknego kampera z Ukrainy. Świat zmienia się..

Access450 - 2021-09-01, 08:14

rakro1 napisał/a:
Access450 - dziękuję za pasjonujący opis. I piwo w prezencie oczywiście.
W zeszłym roku byłem na pierwszej z opisanych plaż i dzięki Tobie zwloklem się z leżaka aby zobaczyć kolejną. Stoimy w Eretrii w super miejscu i nie mając całkiem zaufania do offroadofców pojechałem skuterem a nie autem. Spoko dojazd ale dość daleko od cywilizacji. Plaża i ta obok bajeczne. Jak z innego, tropikalnego świata !!
Nie dla mnie na długo bo chciałbym prysznice, cień, sklepy i knajpy ale to cena za dziewiczość.
Jest tam pustawo i pięknie. Jeszcze raz dziękuję. Czy nie masz w planach paralii chiliadou ? W zeszłym roku niemaj do niej dotarliśmy ale końcówka trasy to przejazd przed wysokie pasmo górskie i potężna burza zmusiła nas do rezygnacji. To podobno najpiękniejsza plaża.
W zeszłym roku opisywałem super plażę z krótkim i łatwym dojazdem.
https://www.camperteam.pl...er=asc&start=60
Może gdzieś się miniemy? Spotkaliśmy dzisiaj kolejnego pięknego kampera z Ukrainy. Świat zmienia się..



Mam tą plażę na swojej liście... Lecz została odrzucona że względu na info jakie o niej zdobyłem

andrzej627 - 2021-09-01, 09:09

Access450 napisał/a:
Mam tą plażę na swojej liście...

Zaintrygował mnie Twój wydruk. Jak go zrobiłeś?

LukF - 2021-09-01, 09:16

Access450 napisał/a:
Mam tą plażę na swojej liście...


A może możesz dać zdjęcia z pozostałych stron Twojej listy :?: :bukiet:

Access450 - 2021-09-02, 06:51

LukF napisał/a:
Access450 napisał/a:
Mam tą plażę na swojej liście...


A może możesz dać zdjęcia z pozostałych stron Twojej listy :?: :bukiet:

... Oczywiście zamieszczę to nie problem.. Nie jest to profesjonalnie wykonane ale pewnie niejednemu pomoże 😁🇬🇷😁

Spax - 2021-09-02, 07:59

andrzej627 napisał/a:
Access450 napisał/a:
Mam tą plażę na swojej liście...

Zaintrygował mnie Twój wydruk. Jak go zrobiłeś?


hasełko w mapach wujka tak: "Plaże w pobliżu Evia, Grecja"
Potem ctrl+p i drukujesz albo na papier albo do pdf.

:ok

Access450 - 2021-09-02, 09:52

Access450 napisał/a:
LukF napisał/a:
Access450 napisał/a:
Mam tą plażę na swojej liście...


A może możesz dać zdjęcia z pozostałych stron Twojej listy :?: :bukiet:

... Oczywiście zamieszczę to nie problem.. Nie jest to profesjonalnie wykonane ale pewnie niejednemu pomoże 😁🇬🇷😁


Zamieszczona lista nie została przez Nas do końca sprawdzona na żywo , zamieszczone tam informacje pozyskaliśmy z internetu . Plaże na których byliśmy są przez Nas tu opisywane .
P.s Tam gdzie leży nóż - na tym poziome Evii był pożar i tamtejsze plaże są w stanie opłakanym wizualnie jak i zapachowo ( wszechobecny zapach spalenizny - wędzarni )

Access450 - 2021-09-02, 10:16

Witajcie ponownie --wracam do opisania kolejnej plaży :)

Bouros Beach - plaża z posągiem mitycznego białego konia . GPS 37.972081 24.474748

Jest to dość długa plaża na końcu wioski -miasta . plaża kamienisto piaszczysta z czystą wodą . ciągnie się ona wzdłuż ulicy z szerokim pasem do bezproblemowego parkowania . Pod koniec plaży tawerna a na jej końcu beach bar z parasolami i leżakami . O tej porze czyli koniec sierpnia liczba ludzi mała . Atrakcją tej plaży jest oprócz konia mega duży hotel na zboczu góry z niezłą historią w tle jaką usłyszeliśmy od Greczynki mieszkającej już tam 43 lata . Plaża spokojna z ładnymi formacjami skalnymi wchodzącymi w morze - idealne miejsce do robienia zdjęć . W paśmie górskim za hotelem ciągnie się szutrowa droga (nieprzejezdna dla kampera ) prowadząca do plaż Agios Nikolas i Kalamos Beach . - dostep tylko 4x4 , quad lub rowerem MTB - dla mega wytrwałych (jak to jak zrobiłem )...od hotelu do przejechania ok 10km tym traktem , za to widoki i okolica niezapomniane . O dziwo pośrodku tej trasy na tym pustkowiu wyłania się maleńka wioska z kilkoma budynkami !!! szok !!! i bardzo miły Grek który ugościł mnie woda i piwem zmrożonym w drodze powrotnej przy 32 stopniowym upale :) wzdłuż plaży są kosze na smieci ale nie ma wody - faktem że jej nie szukaliśmy

P.s polecam dostać się na tą plażę od strony miasta Karistos drogą wzdłuż wybrzeża . Można się dostać dużo wcześcniej tymi urokliwymi drogami - serpentynami jakie stworzyli Grecy - jednak kąt nachylenia tych dróg i i wykonanie sprawił iż zawiesiliśmy kampera na jednej z nich( uszkodzony zderzak )

andrzej627 - 2021-09-02, 10:52

Access450 napisał/a:
Bouros Beach - plaża z posągiem mitycznego białego konia . GPS 37.972081 24.474748

Dodałem do mapy. :spoko

andrzej627 - 2021-09-02, 16:12

Spax napisał/a:
hasełko w mapach wujka tak: "Plaże w pobliżu Evia, Grecja"
Potem ctrl+p i drukujesz albo na papier albo do pdf.

A może by zapisać te plaże na listę i potem wstawiać notatki. Byłby dobry przewodnik. Ja robię to inaczej, ale niektórzy lubią "mapy wujka" i używają do nawigacji.

Access450, na próbę zrobiłem taką listę i wstawiłem niektóre Twoje posty. Co o tym sądzisz?

LukF - 2021-09-02, 16:23

andrzej627,

Moim zdaniem świetny pomysł :bigok

LukF - 2021-09-02, 16:25

Access450,

Pytanie dotyczące niektórych opisów na Twojej liście, np:

Nr 54 pipolowo mega :(

Co autor miał na myśli??? :mrgreen:

andrzej627 - 2021-09-02, 20:38

Access450 napisał/a:
Zamieszczona lista nie została przez Nas do końca sprawdzona na żywo

Jeżeli dobrze wypatrzyłem, to Twoja lista "Evia Grecja" liczyła 57 miejsc. Byłoby idealnie, gdybyś Twoje notatki wprowadził na listę. U Ciebie wyglądałoby to podobnie, jak na załączonym obrazku. Jakbyś jeszcze zechciał udostępnić listę na forum, to byłby fajny przewodnik, który mógłby nawet służyć do nawigacji.

Access450 - 2021-09-05, 20:07

andrzej627 napisał/a:
Spax napisał/a:
hasełko w mapach wujka tak: "Plaże w pobliżu Evia, Grecja"
Potem ctrl+p i drukujesz albo na papier albo do pdf.

A może by zapisać te plaże na listę i potem wstawiać notatki. Byłby dobry przewodnik. Ja robię to inaczej, ale niektórzy lubią "mapy wujka" i używają do nawigacji.

Access450, na próbę zrobiłem taką listę i wstawiłem niektóre Twoje posty. Co o tym sądzisz?


Rewelacja !!!

Access450 - 2021-09-05, 20:10

LukF napisał/a:
Access450,

Pytanie dotyczące niektórych opisów na Twojej liście, np:

Nr 54 pipolowo mega :(

Co autor miał na myśli??? :mrgreen:


autor miał na myśli że bardzo duzo ludzi czyli plaża zatłoczona :)

Access450 - 2022-08-11, 08:18

Witajcie na Evii w roku 2022 :) urok tej wyspy sprawił iż postanowiliśmy na nią wrócić i poznawać jej nieodkryte uroki :) mamy kilka nowych miejsc do zbadania więc podzielimy się naszymi spostrzeżeniami ...
LukF - 2022-08-11, 08:28

Access450 napisał/a:
Witajcie na Evii w roku 2022 :) urok tej wyspy sprawił iż postanowiliśmy na nią wrócić i poznawać jej nieodkryte uroki :) mamy kilka nowych miejsc do zbadania więc podzielimy się naszymi spostrzeżeniami ...


Czekamy na info oraz spróbuj zdjęcia wstawić.

Access450 - 2022-08-11, 08:31

plaża Kanatadika 39.0020577 23.1243730

długa plaża żwirkowo-kamienista z bardzo licznymi miejscami do zatrzymania się . cisza i spokój tylko turyści miejscowi i wędkarze z powodu atrakcji jakie dała tu natura - połącznie morza z jeziorem . Dla dociekliwych brak komarów :) :) :) ale to pewnie zasługa wiatru od morza . Na początku plaży przy tawernie znajdują się prysznice a wzdłuż kapliczki z wodą . Przy moście znajduje się slip dla łodzi .woda czysta dno małe kamyszki .

blue60 - 2022-08-11, 18:01

My w tym roku wybieramy się na Evię.Na wyspę dostaniemy się promem z Glyfy.
Wcześniej odwiedzimy znajomych w Achilio.
Z zainteresowaniem poobserwuję Waszą relację.

Access450 - 2022-08-11, 18:47

My tak samo z Glify... Prom ciut zdrożał względem zeszłego roku za kampera i 2 osoby niecałe 31 euro
mmf - 2022-08-12, 11:33

Miłego odpoczynku Krzysiek ;)
My w tym roku też tam zawitamy, lecz dopiero w październiku.

Pozdrawiam serdecznie, browarek za ładne foty i współrzędne :)
:pifko

Access450 - 2022-08-12, 15:45

Dziękuję i wzjanemnie... Jaki skład w tym roku... 🥰 Jedzie z Tobą
mmf - 2022-08-13, 15:03

Powoli przychodzi ten czas że młodzież już nie ma ochoty na wyjazdy z ojcem, więc jadę z Ukochaną :serce
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-08-13, 19:45

My też bedziemy na Evi bo ostatnio ja zaniedbalismy,my plaże po drodze,raz z Glify a raz mostem,oraz prom do Loutra Edipsos.Tam byliśmy kilka razy ,wody termalne w kilku miejscach.Kantadiki była 10 lat temu :!:
Access450 - 2022-08-14, 08:40

plaża Kireas ( nazwa może być myląca wg google maps po nazwie pokazuje inne miejsce ) a więc podaję GPS z postoju naszego kampera 38.836856 23.468696

Plaża długa z licznymi miejscami do postoju - piasek ciemny przy samym morzu kamyki . na plaży znajdują się prysznice nieopodal 2 beach bary - wieczorami fajna muzyka . Cisza i spokój mało turystów ( 2 kampery z niemiec ) poza tym tylko miejscowi .300 m od plaży mała urokliwa wioska a w niej kilka tawern :) .Atrakcja a zarazem ciekawostka tej plaży są pozostałości po olbrzymich drzewach- prawdopodobnie był tu las :) - widoki niesamowite . warto zwiedzić lewą i prawą cześć wzgórz . wieczorami można palić ogniska - robią to tubylcy biesiadując do późna . dojazd do tej plaży bardzo łatwy drogą asfaltową - ostatnie 200m utwardzoną droga . Jadąc z plaży Kanatadika przy głównej drodze 2 źródełka z wodą pitną .

LukF - 2022-08-14, 11:58

Access450,

Relacja z zdjęciami ma moc, dzięki :hello

Access450 - 2022-08-14, 12:11

Ciekawostki na i przy plaży 🤣😂🤣😂
daro35 - 2022-08-14, 12:34

:pifko :spoko czekamy na więcej :spoko
Access450 - 2022-08-18, 11:06

Plaża Pili Beach - GPS 38.763866 23.589226

Dojazd do plaży prosty - przejazd przez wioskę przy plaży jest ciut utrudniony przez wąskie uliczki, to małe miasteczko jest bardzo kameralne czyste i zadbane z kilkoma małymi tawernami .Przy plaży olbrzymi betonowy parking przy nim 3 tawerny ,na plaży eleganckie prysznice i sporo tawernowych parasoli z leżakami , piasek ciemny ,ok 50m na lewo od parkingu tez przy samej plaży opuszczony kemping z możliwością parkingu wśród drzew tamaryszkowych- lecz tylko dla niższych aut ( drzewa się na tyle rozrosły ) wzdłuż drogi szutrowej sporo miejsc do zaparkowania kampera - plaża w tym miejscu wolna od parasoli tawernowych .Dookoła piękne widoki na góry i przystań na motorówki i kutry , przy porcie kapliczka z wodą pitą GPS 38.764274 23.593525

Dla tych którzy lubią większy tłum, tawerny i beach bary z muzyką do rana miejsce jest godne polecenia .
My jednak wolimy ciche i mniej przeludnione miejsca dlatego też zabawiliśmy tam tylko jeden dzień .

p.s Jadąc na tą plaże po drodze ok 5km od plaży znajduję się mały kościółek a przy nim kapliczka z wodą :)

Jacek L. - 2022-09-05, 18:50

Chcemy być na Evii na początku października, więc z ciekawością prześledziłem cały wątek.
Chętnie skorzystamy z niektórych opisanych miejscówek.
Dzięki!
:pifko
Pozdrawiam
JL

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-09-05, 19:21

Jacek l.To może znowu sie spotkamy ale my na termy do Loutra Edipson ,a powrót przez most w Halkida :!: :!:
Jacek L. - 2022-09-05, 23:26

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Jacek l.To może znowu sie spotkamy ale my na termy do Loutra Edipson ,a powrót przez most w Halkida :!: :!:


Barbara i Zbigniew Muzyk Jasne! Jeszcze nie wiem kiedy tam trafimy, ale bądźmy w kontakcie.

Pozdro

Banan - 2022-09-06, 16:22

Access450, wielki browar za relację :pifko
Dzięki :kwiatki:

andrzej627 - 2023-08-29, 18:48

Access450 napisał/a:
plaża Kanatadika 39.0020577 23.1243730

długa plaża żwirkowo-kamienista z bardzo licznymi miejscami do zatrzymania się . cisza i spokój tylko turyści miejscowi i wędkarze z powodu atrakcji jakie dała tu natura - połącznie morza z jeziorem . Dla dociekliwych brak komarów :) :) :) ale to pewnie zasługa wiatru od morza . Na początku plaży przy tawernie znajdują się prysznice a wzdłuż kapliczki z wodą . Przy moście znajduje się slip dla łodzi .woda czysta dno małe kamyszki .


Access450 napisał/a:
plaża Kireas ( nazwa może być myląca wg google maps po nazwie pokazuje inne miejsce ) a więc podaję GPS z postoju naszego kampera 38.836856 23.468696

Plaża długa z licznymi miejscami do postoju - piasek ciemny przy samym morzu kamyki . na plaży znajdują się prysznice nieopodal 2 beach bary - wieczorami fajna muzyka . Cisza i spokój mało turystów ( 2 kampery z niemiec ) poza tym tylko miejscowi .300 m od plaży mała urokliwa wioska a w niej kilka tawern :) .Atrakcja a zarazem ciekawostka tej plaży są pozostałości po olbrzymich drzewach- prawdopodobnie był tu las :) - widoki niesamowite . warto zwiedzić lewą i prawą cześć wzgórz . wieczorami można palić ogniska - robią to tubylcy biesiadując do późna . dojazd do tej plaży bardzo łatwy drogą asfaltową - ostatnie 200m utwardzoną droga . Jadąc z plaży Kanatadika przy głównej drodze 2 źródełka z wodą pitną .


Access450 napisał/a:
Plaża Pili Beach - GPS 38.763866 23.589226

Dojazd do plaży prosty - przejazd przez wioskę przy plaży jest ciut utrudniony przez wąskie uliczki, to małe miasteczko jest bardzo kameralne czyste i zadbane z kilkoma małymi tawernami .Przy plaży olbrzymi betonowy parking przy nim 3 tawerny ,na plaży eleganckie prysznice i sporo tawernowych parasoli z leżakami , piasek ciemny ,ok 50m na lewo od parkingu tez przy samej plaży opuszczony kemping z możliwością parkingu wśród drzew tamaryszkowych- lecz tylko dla niższych aut ( drzewa się na tyle rozrosły ) wzdłuż drogi szutrowej sporo miejsc do zaparkowania kampera - plaża w tym miejscu wolna od parasoli tawernowych .Dookoła piękne widoki na góry i przystań na motorówki i kutry , przy porcie kapliczka z wodą pitą GPS 38.764274 23.593525

Dla tych którzy lubią większy tłum, tawerny i beach bary z muzyką do rana miejsce jest godne polecenia .
My jednak wolimy ciche i mniej przeludnione miejsca dlatego też zabawiliśmy tam tylko jeden dzień .

p.s Jadąc na tą plaże po drodze ok 5km od plaży znajduję się mały kościółek a przy nim kapliczka z wodą :)


Dodałem do mapy.

Przyda mi się we wrześniu. :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-08-30, 18:59

Zobaczymy co ten rok przyniesie,czy uda sie objechać Evie.Byliśmy pare razy,ale to za mało bo północ nie zaliczona,ZOBACZYMY czy ja udżwignę ten cieżar dojazdowy do plaż.Na Pilionie też byliśmy dawno,a ja boje sie trudnych dojazdów i kretych dróg.Lefkada trudna ale sobie poradziliśmy.Tam też będziemy bo pomału trzeba sie żegnać z Grecją :kwiatki: :kwiatek :roza: :kwiatek2
mandej - 2024-04-08, 21:47
Temat postu: Evia długi kamper
Za 3 dni ruszamy po raz kolejny do Grecji. Tym razem w planie jest Evia.
Poczytałem forum i obejrzałem kilka filmów. Zaczynam się obawiać czy na tych drogach z kamperem 7,5m to dobry kierunek. Mamy do dyspozycji na miejscu około 10 dni. Proszę o radę. Unikać któreś części wyspy czy wogóle zmienić plan podróży ?

rakro1 - 2024-04-08, 22:28

Realizuj plany i marzenia. W znaczącej większości jeździ się tam dobrze. Najczęściej płyniemy promem z Glify. Tuż przed portem jest kran z wodą. Bilety kupisz na miejscu. Bezpłatnie wjeżdża się mostem ale dojazd do mostu kosztuje.
Na bieżąco analizuj trasę. Niektóre miejsca są niedostępne ale to zależne nie tylko od wielkości auta. To wypadkowa temperamentu, techniki, braku wyobraźni itp. Sam decydujesz.
Są fajne relacje na Forum.
Powodzenia w trasie ale przy wątpliwościach zrezygnuj. Ważniejszy szczęśliwy powrót.

mandej - 2024-04-08, 22:41

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jedziemy od strony Aten a więc pozostaje przejazd przez most. W relacjach bardzo często pojawiają się uwagi o trudnych dojazdach. A że jeździmy prawie autobusem to respekt przed wąskimi krętymi greckimi drogami jednak jest.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group