Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy za ktos ten camping termalny ?
Autor Wiadomość
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2012-05-14, 15:59   Czy za ktos ten camping termalny ?

Wybieramy sie na Wegry i chcemy zaliczyc Kamping w 9600 - Sarvar.
Jest tam Thermal Camping. Czy ktos tam byl i moze cos wiecej na temat tego Campongu i term powiedziec.

Dzieki za wszelkie info. :spoko
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2012-05-14, 17:55   

Witaj Andreas,
widzę, że też lubisz węgierskie termy. :ok
W Sarvar osobiście nie byłem, ale słyszałem od znajomych Węgrów, że jest to dobry kamping z dużymi stanowiskami wyposażonymi w przyłącze elektryczne 16 A i kran z wodą. Opłata za kamping obejmuje wstęp na baseny termalne położone w bliskim sąsiedztwie. Natomiast zaplecze gastronomiczne jest takie sobie i radzą jadać obiady na mieście.
Andreas, jak już jedziesz w te okolice, to nie wiem czy znasz miejscowość Heviz (około 70 km dalej w kierunku Balatonu). Jeśli tam nie byłeś, to gorąco polecam - jest to unikalne, największe na świecie aktywne jezioro termalne zasilane bezpośrednio z gorących źródeł.
Jezioro jest głębokie, więc słabo pływający korzystają z tzw. "makaronów", są też barierki i "miejsca postojowe" na jeziorze, przy których można odpocząć po dłuższym pływaniu. Jest tam Thermal Camping - niestety za wstęp do kąpieliska trzeba oddzielnie płacić, ale ceny nie są "porażające" i przypuszczam, że porównywalne z kampingiem w Sarvar.
Woda w jeziorze ma ok. 30 stopni C i unikalne właściwości lecznicze, znakomicie pomaga w schorzeniach układu ruchu, bólach kręgosłupa itp.
Ja jak pierwszy raz tam pojechałem to trochę się obawiałem jak będę znosił pływanie w ciepłej wodzie, ale mimo, że jestem po dwóch zawałach czułem się świetnie po trzech godzinach pływania (oczywiście z przerwami), a po tygodniu takiego pływania w jeziorze odczułem wyraźną poprawę w stanie mojego kręgosłupa (ustały bóle w okolicy lędźwiowej, które czasami mi dokuczały).
W okolicy Heviz jest sporo ciekawych miejsc do zwiedzania i świetna Halasz Csarda - restauracja rybna, natomiast w Keszthely nad Balatonem są liczne restauracje/bary, gdzie można zjeść dobre węgierskie potrawy (gulasz, bogracs, halaszle, langos).
Znajomy Węgier dał mi też namiary na nowy kompleks termalny Medicinal Spa and Adventure Bath (korespondujemy w jęz. angielskim więc podaję nazwę taką jaką mi przekazał) w miejscowości Kehida Kustany, ale tam jeszcze nie byłem.
Ja w tym roku byłem bliżej Polski (w Berekfurdo) razem z kilkunastoma kamperami z CT. Ale to jednak nie to samo co Heviz - pływanie w jeziorze jest moim zdaniem dużo lepsze, bo oprócz moczenia się w ciepłej wodzie leczniczej pracują wszystkie mięśnie, a ruch to jest lekarstwo na otyłość, niedomagania serduszka i inne cywilizacyjne choróbska.
Życzę dobrej pogody i udanego pobytu na Węgrzech :spoko

PS. Jeśli chciałbyś pojechać do Heviz to chętnie podam Ci namiary na winnice (trzeba dojechać ok. 30 km), w których można kupić dobre wino oraz na knajpki z dobrym jedzeniem, a także podpowiem co warto zwiedzić w tych okolicach (zależnie od Twoich zainteresowań). :szeroki_usmiech
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2012-05-15, 06:41   

Witku dziekuje bardzo za informacje bardzo nam pomogla.

Pozdrawiamy serdecznie :roza:
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: J5 pilote
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Paź 2007
Piwa: 4/10
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2012-05-15, 10:46   

Camping w Sarvar jest to nowy obiekt cenowo nie należy do najtańszych wszystkie wygody wstęp na baseny w cenie,ale obok jest duży parking gdzie stoją campery kilkakrotnie byłem i stałem pomiędzy Niemcami czy Francuzami w zeszłym roku w sierpniu naliczyłem ich 14.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2012-05-15, 16:07   

arek napisał/a:
Camping w Sarvar jest to nowy obiekt cenowo nie należy do najtańszych wszystkie wygody wstęp na baseny w cenie,ale obok jest duży parking gdzie stoją campery kilkakrotnie byłem i stałem pomiędzy Niemcami czy Francuzami w zeszłym roku w sierpniu naliczyłem ich 14.


Arku czy mozesz cos napisac o wodach leczniczych i normalnych basenach.

Dziekuje za info juz i prosze Cie o te wody.

Pozdrawiam :bukiet:
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DAKOTA 
stary wyga

Twój sprzęt: CARTHAGO chic T 4.9 nastepny tez T 4.9
Nazwa załogi: DAGOCIK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Piwa: 12/20
Skąd: Wieden, Tarifa
Wysłany: 2012-05-17, 16:34   wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

http://www.badsarvar.hu/?lng=3
_________________
http//kamper-meine-freiheit.blogspot.co.at/

Zaden Penis nie jest tak twardy jak zycie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***