Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozyczenie kampera od kolegi
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2015-04-22, 16:07   

Prawo powielaczowe . Mojemu staremu kazali napisać oświadczenie ,że ma tyle lat ile wynika z PESELU w dowodzie , bo dlaczego nie ???

PZMot co to za firma jakie ma prawo . Upoważnienie mojej żony, tez jest honorowane w wielu krajach i nawet nie wiem w jakich .
;) :haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jibo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer Swing
Dołączył: 26 Mar 2015
Skąd: Minsk Mazowiecki
Wysłany: 2015-04-22, 16:15   

Dzieki Panowie, chyba jednak spisze coz sam, bo nie chce mi sie koledze glowe zawracac i on mowi ze kilka razy pozyczal i ja jestem pierwszy kto o coz takiego pyta. Zostal tydzien do wyjazdu i problemow zamest ubywac to rosnie :D Naprawde jestem ciekaw kiedy my wyjedziemy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMWu 
stary wyga


Twój sprzęt: 2 x Knaus traveller 595 + 625
Nazwa załogi: Campertrip.pl
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2010
Piwa: 11/23
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-04-22, 16:27   

jibo napisał/a:
Zostal tydzien do wyjazdu i problemow zamest ubywac to rosnie :D Naprawde jestem ciekaw kiedy my wyjedziemy.


to akurat mozesz skreślić z listy problemów.

najbardziej mi sie podoba ze na wegry trzeba mieć w ich jezyku. Komedia
_________________
www.campertrip.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2015-04-22, 16:39   

KrzySówka napisał/a:

Przypominamy jak stanowią przepisy Kodeksu drogowego nt. jazdy pojazdem którego użytkownik nie jest właścicielem, w naszym kraju:
Art.71 pkt. 5a "W przypadku gdy z dokumentu stwierdzajacego dokonanie rejestracji pojazdu, o ktorym mowa w pkt.5, nie wynika prawo do używania pojazdu przez kierującego, osoba ta obowiązana jest posiadać przy sobie i okazywać na żądanie organu kontroli ruchu drogowego dokument potwierdzający to prawo".


Nie wiem czy na własne życzenie, czy z powodu wprowadzenia przez innych w błąd wprowadzasz zamęt i straszysz ludzi, koniecznością posiadania jakichś dodatkowych dokumentów w przypadku prowadzenia w naszym kraju pojazdu, którego nie jesteś właścicielem.

W punkcie Art 71 punkt 5a jest odwołanie do Art 71 punkt 5, który brzmi:

"5. Pojazd zarejestrowany za granicą dopuszcza się do ruchu, jeżeli odpowiada wymaganym warunkom technicznym i jest zaopatrzony w tablice rejestracyjne z numerem rejestracyjnym składającym się z liter alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich, z zastrzeżeniem art. 59 ust. 2 i 3, a kierujący pojazdem ma przy sobie dokument stwierdzający dokonanie rejestracji."

Punkt 5a, który przytaczasz obowiązuje wyłącznie na terenie Polski samochody zarejestrowane za granicą. Samochód zarejestrowany w Polsce może prowadzić każdy kto ma od niego dowód rejestracyjny i posiada prawo jazdy.

Jak jest z przepisami na terenie innych krajów nie wiem, ale na pewno nie obowiązują tam Art. z polskiego PoRD na który powołuje się pzmot.
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KrzySówka 
weteran

Twój sprzęt: Fiat Ducato Autostar
Nazwa załogi: Krzysztof i Iwonka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2015
Piwa: 16/25
Skąd: Mysłowice/Zawiercie
Wysłany: 2015-04-22, 16:51   

Posądzanie mnie o lobbyzm PZM jest najlepszym przykładem aby się nie wypowiadać na forum gdyż zawsze ktoś się znajdzie kto wie lepiej nawet jak mu wskazac stronę z której informacja jest zaczerpnięta. Tym którzy tak stwierdzili chciałem powiedzieć aby innych nie mierzyli swoja miarą. Pozdrawiam zdroworozsądkowych i nie szukających w wypowiedziach forumowych drugiego dna jak to niektórzy których nie warto wskazywać potrafią :gwm
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KrzySówka 
weteran

Twój sprzęt: Fiat Ducato Autostar
Nazwa załogi: Krzysztof i Iwonka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2015
Piwa: 16/25
Skąd: Mysłowice/Zawiercie
Wysłany: 2015-04-22, 17:03   

krimar napisał/a:
Nie wiem czy na własne życzenie, czy z powodu wprowadzenia przez innych w błąd wprowadzasz zamęt i straszysz ludzi,

Jeśli potrafisz czytać to jest to skopiowane ze strony która została podana w nagłówku a nie moja wypowiedz. Najlepiej dowalać się do kogoś i przypisywać mu rzeczy które umiejący czytac po polsku człowiek wie ,że są cytatem. Nie ma to jak rozbijać gówno na atomy , a jak widze jesteś w tym dobry . Na tym konczę tą nie wnoszącą nic dyskusje. Chciałem dobrze ale widzę ,że tylko niektórzy maja rację. Czytając Twoje posty widzę ,że nie jesteś osoba która jest bezstronna i potrafi zapoznać się z różnymi informacjami lecz jesteś wszystkowiedzący najlepiej . Pozdrawiam niestraszącego nikogo OMNIBUSA.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zibikruk 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.8 JTD - LAIKA Kreos 3009
Nazwa załogi: Kruczki
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 24 Cze 2010
Piwa: 93/116
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2015-04-22, 18:40   

Użytkuje pojazd służbowy, oczywiście "lizingowany". Kiedy chcę poruszać się poza granicami kraju musze posiadać do tego upoważnienie. Mnie wystawia to pracodawca (kwitek od firmy leasingowej). Nie wiem jak jest z prywatnymi? KrzySówka jedynie próbuje pomóc ale jak zwykle jest kilku wszystkowiedzących i z chęcią poszukają czegoś co da im możliwość dowalenia komuś. :-/
_________________
Retirement is the time of your life ... to have the time of your life!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
klaudynka
zaawansowany

Twój sprzęt: ford transit carado
Dołączył: 10 Kwi 2014
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2015-04-22, 18:59   

zibikruk napisał/a:
żytkuje pojazd służbowy, oczywiście "lizingowany". Kiedy chcę poruszać się poza granicami kraju musze posiadać do tego upoważnienie. Mnie wystawia to pracodawca (kwitek od firmy leasingowej). Nie wiem jak jest z prywatnymi? KrzySówka jedynie próbuje pomóc ale jak zwykle jest kilku wszystkowiedzących i z chęcią poszukają czegoś co da im możliwość dowalenia komuś.

Dokładnie tak mam kilka pojazdów w leasingu i do każdego jest upoważnienie na użytkowanie od kiedy pamietam zawsze tak było. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2015-04-22, 19:53   

KrzySówka napisał/a:
Jeśli potrafisz czytać to jest to skopiowane ze strony która została podana w nagłówku a nie moja wypowiedz


Czyli wypierasz się odpowiedzialności za przekazywanie niekompletnych, wprowadzających częściowo w błąd informacji tylko dlatego, że przekazałeś je w formie cytatu?



KrzySówka napisał/a:
Aby zamknąć temat. Oficjalene stanowisko


Jak rozumiem powyższego tekstu (pisownia oryginalna) też nie napisałeś sam.
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Piwa: 84/106
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-04-22, 20:21   

na stronie msz.gov.pl , odnośnie np. Węgier.


Wyjazd na Węgry/przejazd przez Węgry pojazdem pożyczonym od właściciela, autem służbowym. Wskazane jest posiadanie pisemnego upoważnienia, najlepiej sporządzonego
w języku węgierskim, ew. angielskim lub niemieckim, zawierającego dane właściciela
i samochodu, udostępnianego przez firmę. Nie musi to być akt notarialny.

Samochód leasingowany. Wskazane jest posiadanie umowy leasingowej przetłumaczonej
na język węgierski, angielski lub niemiecki. Dokument leasingowy powinien zawierać zezwolenie na opuszczenie kraju, w którym samochód jest zarejestrowany.

Brak upoważnienia nie jest karany mandatem. Jeśli jednak policja ma wątpliwości dot. pozwolenia na użytkowanie samochodu, ma prawo zatrzymać dokumenty kierowcy
i pojazdu do czasu wyjaśnienia sprawy.


Więc lepiej mieć niż nie mieć :) Ale nie musi być PZM czy notariusz.
_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2015-04-22, 20:43   

W granicach " bez granic" nie natrafimy na kłopot jak go nie stworzymy :lol:
To tak jak z dodatkowym ubezpieczeniem np asistance niby masz a ..,...... :-P
Kolega wyjeżdża w świat bez szlabanow. straży granicznej wiec manie takiego dokumentu notarialnego użyczenia kosztuje u nas ok 30 zeta jest pieczęć w rozpoznawalnym języku notariusz :spoko nie koniecznie musi być przetlumaczona, a komfort jej posiadania jest na równy z posiadaniem dodatkowego asistance
Dodawaneg np do konta w banku nowo założonego

Inaczej ma się sytuacja podczas przekraczania granic ze szlabanem zielona karta i umowa użyczenia sprowadza nas na ziemię w niektórych krainach :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
Wysłany: 2015-04-22, 23:27   

Mazur napisał/a:

Brak upoważnienia nie jest karany mandatem. Jeśli jednak policja ma wątpliwości dot. pozwolenia na użytkowanie samochodu, ma prawo zatrzymać dokumenty kierowcy
i pojazdu do czasu wyjaśnienia sprawy.[/b]

Więc lepiej mieć niż nie mieć :) Ale nie musi być PZM czy notariusz.


No to opisze swoja sytuacje bez pozwolenia, kiedys jezdzilem tescia autem w Austrii do czasu az zatrzymala mnie policja, sprawdzili i powiedzieli ze niestety zatrzymuja dowod poniewaz nie ja jestem wlascicielem i dalej autem poruszac sie nie moge bez dowodu, oczywiscie jak odjada moge sobie jechac ale lepiej nie wiec gwoli wyjasnienia zapytalem co mam zrobic, mily niedoswiadczony policjant poinformowal mnie ze powinienem dostarczyc do nich ksero dowodu osobistego tescia z jego podpisem, kiedy to juz uczynilem na drug dzien to sie dowiedzialem ze mlody niedoswiadczony mnie zle poinformowal i niestety musze miec zgode notarlialna na poruszanie sie autem lub tesciu musi osobiscie przyjechac po dowod, zadzwonilem do ambasady i tam rowniez zostalem poinformowany ze w tym przypadku lepiej miec akt notarialny uzyczenia, pojechalem do PL po tescia przywiozlem na postrunek i po dwoch minutach dowod byl w rekach tescia.
Wniosek: w Austrii powinno sie miec akt uzyczenia sporzadzony przez notariusza przetlumaczony na jezyk niemiecki lub angielski, ew. dokonac takiego uzyczenia w PeZetMot koszt na pol roku jak sie nie myle 120zl dokument jest wydawany w kilku jezykach na zyczenie.

Poza tym ciekawe to co piszecie a szczegolnie ci co w ogole w tym temacie doswiadczenia nie maja, takie pozwolenie jest wymagane w kazdym kraju jesli nie jezdzimy swoim autem, oczywiscie mam tu na mysli samochod z obcymi tablicami rej. w danym kraju oprocz swojego gdzie jest zarejstrowany, czyli bedac na czeskich slowackich niemieckich angielskich tablicach pozyczonym samochodem w Polsce takie pozwolenie musze posiadac, bedac samochodem z polskimi numerami w czechach slowacji niemczech francji i jakichkolwiek krajach pozyczonym autem pozwolenie musze posiadac, nie daj sobie wmowic ze jest inaczej kolego Jibo.

Powiem ci jak sie skonczy dobra przyjazn miedzy toba a twoim kolega ktory ci pozyczy kamperka na wyjazd bez zezwolenia, nawet jesli nie bedziesz mial kontroli to zalozmy ze zdarzy ci sie kolizja drogowa, spiszesz protolok czy jak tam co, fundusz gwarancyjny danego kraju odezwie sie do funduszu gwarancyjnego polski a ten zapyta wlasciciela pojazdu czy wyrazil zgode na uzyczenie, ten przepelniony juz nienawiscia do ciebie ze niedosc ze uszkodziles jego auto to jeszcze straci znizki odpowie stanowczo NIE i niestety stracisz przyjaciela ktory pozwie cie do sadu o uszkodzenie pojazdu a fundusz gwarancyjny sam sobie z ciebie sciagnie pieniadze ktore musial wyplacic danemu kraju, suma sumarum urlop zamiast kosztowac 5000pln bedzie cie kosztowal moze 20000pln.
Czy juz wiesz po co to pozwolenie jeszcze jest potrzebne??
Dodatkowo dla niemieckojezycznych wymog pozwolenia w Austrii na wyjazd pozyczonym autem
http://www.arboe.at/servi...t-fremden-auto/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
YAN 
weteran


Twój sprzęt: Trafic 2,0 115 dci 2007
Dołączył: 23 Wrz 2011
Piwa: 33/18
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2015-04-23, 07:36   

Kolegi zięć wyjeżdzał w kierunku wschodnim autem teścia z dokumentami o których piszecie a i tak w nocy zadzwoniono do niego z granicy czy potwierdza dane.
_________________
Yan
Mam swój mały świat hen za morzem smutków, za górami marzeń tam.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11537
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2015-04-23, 10:36   

Darcyk_2005 napisał/a:
Dodatkowo dla niemieckojezycznych wymog pozwolenia w Austrii na wyjazd pozyczonym autem
http://www.arboe.at/servi...t-fremden-auto/


a Ty chociaż przeczytałeś to co zalinkowałeś?
ostrzeżenie dotyczy głównie tego, że w przypadku braku takiego pozwolenia samochód zostanie sprawdzony w interpolu, czy nie został skradziony, co może wydłużyć przekroczenie granicy o 4 godziny

natomiast niewątpliwie pożyteczny jest link do treści tego pozwolenia http://www.arboe.at/filea...and_Feb2007.pdf tak że właściciel może wypełnić go sam bez żadnych pzmotów

inne wersje pełnomocnictwa:
https://www.acv.de/upload...nd_10_2012_.pdf

dla łodzi:
http://www.adac.de/_mmm/pdf/Vollmacht_57423.pdf

dla firm: http://assets.sta.io/site...slandsfahrt.pdf
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***