Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przełożenia Skrzyni Biegów C25 Hymer
Autor Wiadomość
maciek.j
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer 56
Dołączył: 27 Kwi 2015
Wysłany: 2015-04-30, 11:05   Przełożenia Skrzyni Biegów C25 Hymer

Witam kolegów,

Jestem nowym posiadaczem kampera Hymer 56 na c25 2.5D. z 89. - 14" Próbuję ustalić czy w c25 występowały różne warianty skrzyni tak jak np. w ducato 1. Mam wrażenie, że w moim kamperze skrzynia jest za "krótka" przy prędkości 90 km/h mam poczucie, że silnik kręci się za szybko - prędkość maksymalna to 100km/h (ze względu na obrotu a nie brak mocy). 5 można wbić już przy 42 i spokojnie jedzie. Podkreślam, że nie zależy mi na prędkości (90 mi wystarczy) a na ekonomice i zdrowiu silnika. Rozmawiałem wstępnie z kolegą, który ma podobnego kampera i mam wrażenie, że u niego jest inaczej. Zastanawiałem się czy może ktoś kiedyś robił remont w nim i wsadził np. skrzynię od ducato z innymi przełożeniami(ten co jeździł na 16") - zastanawiam się jak to sprawdzić. U mnie oznaczenia są na 14" i raczej chciałem przy tym pozostać. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Maciek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr Alaska 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Challenger Citroen C-25
Nazwa załogi: Alaska
Dołączył: 13 Cze 2014
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-04-30, 11:44   

ja miałem podobny problem z moim autem, długo się wachałem i w końcu zmieniłem koła na 15 ". Samochód jest wyżej to mały problem, ale znacznie lepiej się jedzie. Jak chcesz zostać przy 14" to grzebanie przy skrzyni, a koła to zawsze można zmienić na poprzednie.

pozdrowienia
Piotr
_________________
Piotr
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***