Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hand made czy kupny >?
Autor Wiadomość
Danyxm 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato 1991 Knaus Traveller
Dołączył: 24 Sie 2015
Piwa: 3/5
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2015-08-26, 02:29   

Powolutku , powolutku wizja mi sie klaruje. Pierwotne plany zakladaly zakup bazy i poczatek przerobek na wiosne - a do wiosny mialem wlasnie czytac, pytac, myslec, doksztalcac sie.
I czytam.:) Watek o Milce - przebrnalem.. kolege z IRL z Masterem - wlasnie zakonczylem (mam takiego samego mastera ale wydaje mi sie za maly..) - i chyba najblizej mi do kolegi Toscanera - wolnosc, nieskrepowana wolnosc :)

Poczytam, pomysle , jeszcze pare tygodni, potem poszukam jakiejs fajnej bazy - choc chyba Iveco wydaje sie najwieksze z dostepnych blaszakow.. Bardzo dziekuje za wszystkie wskazowki :)

PS moze ktos wie gdzie w UK znalezc rozbite przyczepy ?:))
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2015-08-26, 08:59   

Cytat:
ale wydaje mi sie za maly

Z tą długością,to pomyśl...
Zależy na ile osób...
W mieście na zwykłych parkingach będziesz wystawał na jezdnię.
A to jest duży kłopot szukając miejsca gdzie przystanąć.
Na promach,powyżej 6m masz wyższą opłatę.
Itp. problemy,długi to nie zawsze wygoda :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-08-26, 10:16   

Dokładnie, przy spotkaniu z Kodi'm widziałem wnętrze i zmieniono automatycznie na - bardzo interesujący sprawa taka długość. Ja miałem brać Iveco, ale ja mam wzrost przy którym łóżko w poprzek odpadało. W ducato wygospodarowałem w poprzek 193cm i dosłownie na styk. Widzisz głupi szczegół, a u mnie dyskwalifikował wąskie blaszanki. Można wzdłuż, ale to mi burzyło projekt i długie zaczynało być bez sensu. Ok zyskałbym 1,24cm na długości, ale łóżko zabrałoby 80cm z tego. No ok i tak by więcej zostało, ale kolejna sprawa jak wyżej - parkowanie. W środku zyskałbym długość, ale na zewn. Jumper 5,59m, Iveco 6,99m, czyli 1,4m dłuższe auto na zewnątrz, a zyskałem z łóżkiem wzdłuż te 80cm. Wiem, że obok łózka można by szafy albo coś, ale ja chciałem "garaż" i łóżko z tyłu. Z niższym wzrostem, kto wie czym bym jeździł. :)

Nasz złomek mieścił się na ciasnych włoskich miejscach parkingowych pod sklepami:



Na francuskich też się mieści i dla nas "na dziko" jest to zaleta, bo jak pod sklepem się da, to niemal wszędzie w mieście.

Dla ułatwienia dodam, że przy budowie kolejnego (kiedyś) i tak mi się to zmieni. Może jakiś 4x4, albo... :mrgreen: :bigok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-08-26, 10:22   

wlodo napisał/a:
[
W mieście na zwykłych parkingach będziesz wystawał na jezdnię.
P


to jest mit , który się nie potwierdza w praktyce od 4 lat .

moje auto fabrycznie ma 7,10 /iveco daily / a z rampą i motorkiem 7,55 .

zawsze w takie miejsca wstawiam go tyłem a tam przeważnie trawnik albo zwyczajne nic .... jak tylne koła dojadą do krawężnika to przód równa się z osobówkami i nic nie wystaje .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-08-26, 10:27   

Dokładnie da się i tak, gorzej w kopertować na miejsce osobówki, ale tak samo jak z belkami na 2m, które ograniczają nas i zawsze znajdzie się inne miejsce, tak i dla dłuższego Iveco są i inne miejsca.
Są nawet takie dla autobusów, więc i kamper na autobusie jak np. Milka by zaparkował w dziesiątkach miejsc na dziko. :mrgreen:
W zależności od tego czym się jeździ, to widzi się inaczej miejsca parkingowe. :bigok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Danyxm 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato 1991 Knaus Traveller
Dołączył: 24 Sie 2015
Piwa: 3/5
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2015-08-26, 13:30   

A jesli chodzi o jazde i zwiedzanie europy duzym busem - mam lata doswiadczen i absolutnie nie mam zadnego problemu z masterem - ( niecale 6 metrow). W Londku sie mieszcze, przez Francuskie i Belgijskie miasteczka tez przelatuje, Polskie wsie mi nie straszne. Nie oszukujmy sie : 6-7 metrowych busow jest w cholere, i dopiero na szkockich serpentynach , na zadupiach szutrowych, zdazalo mi sie zakrety na dwa razy brac. Oplaty promowe tez nie problem - ja mam wersje h2, ale wydaje mi sie ze roznic w cenach pomiedzy h2-h3 nie ma wielkich. Zreszta mam spore znizki :D
Dla mnie 6 metrowe auto to norma. W miescie (a we waskim miescie mieszkam : edinburgh) jest nieco trudniej, ale spokonie daje rade, nawet bez kamery cofania:) Takze, jak wiekszosc spraw, kwestia przyzwyczajenia... Do tego doszlo ,ze w mniejszych busikach ( jezdze jeszcze fordem connectem) czuje sie jakbym dupa po asfalcie szorowal i troche za ciasno...

Przy tym , jednym z zalozen budowy, jest garaz na skuterek, ale kurde plan zabudowy jaki ma mgr.Toscaner bardzo mi sie podoba - a tam miejsca na garaz nie ma. Chyba zeby jakies skladane lozko zrobic wyzej..
Kupie whisky i dzis przemysle :D

Jakby moj master w srodku mial ten metr wiecej... Uh.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Karas 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 3.0 Blaszak L3H2
Dołączył: 16 Maj 2014
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 2015-08-26, 13:56   

licytowanie długością niema sensu, liczy się wnętrze :mikolaj :mikolaj

wszystko zależy do czego auto, w busie 6m, dla 2 osób według mnie jest raj :) , a w mieście parkujemy, nawet jeśli z przodu jest chodnik, a nie trawnik. osobówkę mam 5,2m, ducato 6m, wielkiej różnicy niema.
Mam ukrytego kampera, i parkowałem w Chorwacji, w samych centrach, na deptakach, tam gdzie były zakazy kamperów i był luz.

Jeśli jest więcej osób, albo naprawdę nam potrzeba przestrzeni możemy myśleć o dłuższym aucie. Układ wnętrza mam praktycznie identyczny jak Toscaner, i on naprawdę się sprawdza, tam gdzie z przodu byłaby dodatkowa ławka, jest wszystko wypełnione szafkami. Z tyłu jak potrzeba miejsca do jazdy, to robi się podkowę i luz :)

Ja jeszcze mam specyficznie, bo autem jeździmy nawet w 4+2 i wszyscy mają swoje miejsca do jazdy i do spania... oczywiście o bytowaniu w aucie wszyscy na raz (zimno, deszcz, zima) można zapomnieć.
_________________
Moja budowa... http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=19441
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-08-26, 14:13   

Karas napisał/a:


wszystko zależy do czego auto, w busie 6m, dla 2 osób według mnie jest raj :) , .



to zdanie dotyczy wszelkiej maści kamperów z wyłączeniem MILKI :) w każdym , nawet tym szerokim i wysokim dwie osoby odnajdą się najlepiej a każda następna to *przeszkoda* :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Danyxm 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato 1991 Knaus Traveller
Dołączył: 24 Sie 2015
Piwa: 3/5
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2015-09-05, 13:02   

Watek do zamkniecia :) decyzja podjeta - za rok , lub dwa - pojade swoim , hand made, kamperkiem , w swoja wyprawe , spelniac swoje marzenia :)

Poczytalem, pomyslalem - aaaa ! lubie wyzwania! :)
Dzieki za pomoc Panie i Panowie! :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***