Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet - Hiszpania, Portugalia
Autor Wiadomość
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-07-03, 10:18   Internet - Hiszpania, Portugalia

W związku ze zbliżającą się naszą 4- tygodniową wyprawą mam pytanko do osób, które w ostatnim czasie były na Płw. Iberyjskim i korzystały z "ichniego" Internetu lub mają wiedzę jak ten temat tam wygląda. W necie można znaleźć różne informacje ale nic konkretnego :(

1. Jak wygląda kwestia darmowych hot-spotów - gdzie poza kempingami najlepiej ich szukać (poczty, urzędy, McDonaldy, itp...). Czy jest tam "czysty" dostęp :?: A może trzeba mieć wykupioną usługę i login z hasłem - pamiętam, że będąc kilka lat temu na kempingu na Costa Bravie tak było, a na moje pytanie w recepcji, że niby w folderze jest zaznaczone, że dostęp do WiFi darmowy pani z rozbrajającym uśmiechem stwierdziła, że przecież nie pobierają opłat za możliwość połączenia i skorzystania z AP, ale za login i hasło muszę zapłacić :-P wtedy to było ponad 20 E za tydzień. Jak to wygląda w tej chwili ? Udostępniają w pełni darmowe WiFi na kempingach czy nie ??

2. Jako alternatywa: interesuje mnie również jaką kartę (jakiego lokalnego operatora) kupić aby mieć szybki i tani net na całym półwyspie.

W zależności od tego jakie rozwiązanie okaże się lepsze zastanawiam się nad kupnem anten - WiFi lub GSM - a może obie :?:
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DAKOTA 
stary wyga

Twój sprzęt: CARTHAGO chic T 4.9 nastepny tez T 4.9
Nazwa załogi: DAGOCIK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Piwa: 12/20
Skąd: Wieden, Tarifa
Wysłany: 2015-07-03, 11:12   Re: Internet - Hiszpania, Portugalia

Roberto napisał/a:
W związku ze zbliżającą się naszą 4- tygodniową wyprawą mam pytanko do osób, które w ostatnim czasie były na Płw. Iberyjskim i korzystały z "ichniego" Internetu lub mają wiedzę jak ten temat tam wygląda. W necie można znaleźć różne informacje ale nic konkretnego :(

1. Jak wygląda kwestia darmowych hot-spotów - gdzie poza kempingami najlepiej ich szukać (poczty, urzędy, McDonaldy, itp...). Czy jest tam "czysty" dostęp :?: A może trzeba mieć wykupioną usługę i login z hasłem - pamiętam, że będąc kilka lat temu na kempingu na Costa Bravie tak było, a na moje pytanie w recepcji, że niby w folderze jest zaznaczone, że dostęp do WiFi darmowy pani z rozbrajającym uśmiechem stwierdziła, że przecież nie pobierają opłat za możliwość połączenia i skorzystania z AP, ale za login i hasło muszę zapłacić :-P wtedy to było ponad 20 E za tydzień. Jak to wygląda w tej chwili ? Udostępniają w pełni darmowe WiFi na kempingach czy nie ??

2. Jako alternatywa: interesuje mnie również jaką kartę (jakiego lokalnego operatora) kupić aby mieć szybki i tani net na całym półwyspie.

W zależności od tego jakie rozwiązanie okaże się lepsze zastanawiam się nad kupnem anten - WiFi lub GSM - a może obie :?:



Antena wifi + LEBARA operator


DAKOTA


ps ;placiles juz frycowe????
_________________
http//kamper-meine-freiheit.blogspot.co.at/

Zaden Penis nie jest tak twardy jak zycie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-07-03, 15:02   

DAKOTA napisał/a:
ps ;placiles juz frycowe????


Tzn. :?: Co masz na myśli :?:
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jeras 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot J5 2.5TD Autostar 491
Dołączył: 30 Kwi 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2015-12-13, 00:39   Re: Internet - Hiszpania, Portugalia

Roberto napisał/a:
W związku ze zbliżającą się naszą 4- tygodniową wyprawą mam pytanko do osób, które w ostatnim czasie były na Płw. Iberyjskim i korzystały z "ichniego" Internetu lub mają wiedzę jak ten temat tam wygląda. W necie można znaleźć różne informacje ale nic konkretnego :(

1. Jak wygląda kwestia darmowych hot-spotów - gdzie poza kempingami najlepiej ich szukać (poczty, urzędy, McDonaldy, itp...). Czy jest tam "czysty" dostęp :?: A może trzeba mieć wykupioną usługę i login z hasłem - pamiętam, że będąc kilka lat temu na kempingu na Costa Bravie tak było, a na moje pytanie w recepcji, że niby w folderze jest zaznaczone, że dostęp do WiFi darmowy pani z rozbrajającym uśmiechem stwierdziła, że przecież nie pobierają opłat za możliwość połączenia i skorzystania z AP, ale za login i hasło muszę zapłacić :-P wtedy to było ponad 20 E za tydzień. Jak to wygląda w tej chwili ? Udostępniają w pełni darmowe WiFi na kempingach czy nie ??

2. Jako alternatywa: interesuje mnie również jaką kartę (jakiego lokalnego operatora) kupić aby mieć szybki i tani net na całym półwyspie.

W zależności od tego jakie rozwiązanie okaże się lepsze zastanawiam się nad kupnem anten - WiFi lub GSM - a może obie :?:


Cześć, też się wybieramy na półwysep iberyjski na trochę dłużej :) Będę pracował zdalnie w trakcie wyjazdu także internet potrzebny jest mi jak woda. Zdążyłem już zorientować się ze prepaidy nie są tanie w Hiszpanii - nawet w Egipcie jest taniej ;) Najlepsza oferta jaką znalazłem to simyo.es

Daj znać gdybyś wpadł na coś tańszego :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-12-14, 18:53   

Przed wyjazdem przekopałem wiele stron z tym tematem ale nie znalazłem nic ciekawego. :(
Pojechaliśmy bez specjalnego "przygotowania".
Jak się okazało na moje potrzeby wystarczyły mi darmowe hot-spoty w kawiarniach i restauracjach oraz darmowy net na kempingach. Żonka była zadowolona bo mniej pracowałem a więcej odpoczywałem :)
Niestety dla Ciebie może to być za mało...
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-21, 14:46   

Ja znalazłem coś takiego: mobilka. Za 20€ 300 minut i 750mb w UE na 30 dni. Można kupić kartę na Allegro za 45 zł na której jest już nabite 10€. Wystarczy dokupić 10€ i można aktywować usługę w dowolnym momencie SMS'em. Oferta wydaje się ciekawa, ale nie sprawdziłem jeszcze w praktyce. Może ktoś sprawdzał i się podzieli wrażeniami.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
dominicc 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Granduca '95
Dołączył: 02 Mar 2014
Piwa: 4/3
Skąd: Zawoja
Wysłany: 2016-02-21, 14:55   

DAKOTA napisał/a:
Antena wifi + LEBARA operator

Nie rozumiem... Proponujesz antenę wifi i operatora gsm?
Raczej antena gsm (żeby łapać mocniejszy sygnał) + karta sim Lebara
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2016-02-21, 18:11   

Praktycznie dobry internet to tylko na kempingach - płatny od 2 do 5 euro za dobę , lub wliczony w pobyt - zawsze po otrzymaniu hasła. Często nie pokrywający całego kempingu. Płatne parkingi kamperowe mają często wifi.
Dostęp również w kawiarniach, restauracjach punktach gastronomicznych - do żarcia lub kawy - również po otrzymaniu hasła . Moje spostrzeżenia - Polska to kraj swobodnego internetu chyba nigdzie nie jest lepiej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-21, 20:31   

Fordek napisał/a:
Moje spostrzeżenia - Polska to kraj swobodnego internetu chyba nigdzie nie jest lepiej.


W Holandii też nie mieliśmy żadnych problemów ze znalezieniem bezpłatnego WiFi.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2016-02-21, 20:36   

Już niedługo w ogóle nie będzie problemu, bo net w całej Unii będzie w tej samej niskiej cenie... :ok
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 367/233
Skąd: Kutno
Wysłany: 2016-02-22, 10:56   

Roberto napisał/a:
bo net w całej Unii będzie w tej samej niskiej cenie..

Już dwa lata temu miał być.
:bajer Net może będzie, a Unia też ?
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2016-02-22, 11:06   

W tym roku telefon już mam na EU (nic dodatkowo nie płace )

Internet niestety jeszcze nie mamy (nadal roaming )
Sieć mam T-Mobille
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2016-02-22, 11:18   

W Plusie kupuje pakiet 2,5 Giga na internet ( to dla numeru karty SIM w modemie / tablecie /laptopie ) i opcja "Wszędzie w Unii" dla karty SIM w telefonie
Wszystko na jednym rachunku , bo te nr podpięte są pod moja firmę .

Cytat:
"Wszędzie w Unii" -0,39 zł z VAT za korzystanie w ramach roamingu z następujących usług podczas pobytu w krajach Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu: za 24 zł jednorazowo na 30 dni


2,5 giga to pakiet tzw wymienny , co nie ma znaczenia w modemie bo z niego nie dzwonie. i to 167 netto . W sumie to ok 200 pln / połowa co na fajki wydawałem

To dobre dla wyjazdów wakacyjnych , mam zawsze internet i te 2,5 giga pozwala swobodnie normalnie korzystać .
Zawsze mogę dokupić on line .

Nie gardzę WIFI , lecz to daje komfort.

Pomijam nędzne darmowe 50 Megga B w czytniku Kindla . Ale dla maili w dziczy może być.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***