Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamper 4x4 jaki?
Autor Wiadomość
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-05-12, 14:09   

peja76 napisał/a:

Tak ciekawostka już z mojej branży, łączenie róznych metali za pomocą kleju i nitów nie tylko stosuje się w lotnictwie, większość aut z grupy premuim tak jest budowana.


Zgadza się. Nikt nie wymyślił nic lepszego , jeśli mamy do czynienia z konstrukcjami które muszą być jednocześnie wytrzymałe i elastyczne.
Spaw pęknie, zgrzew puści, śruba się zerwie lub odkręci , a nit będzie trzymał latami (oczywiście odpowiedni i odpowiednio zaciśnięty).
W samolocie skrzydła przez tysiące godzin wyginają się góra-dół i jakby były inaczej skonstruowane to by się urwały przy pierwszym starcie.
Ja myślę o łączeniu poszczególnych elementów na zakładkę 90stopni , tak aby na zewnatrz nie było nitów widać.
Poniżej fotka na której widać fragment obudowy urządzenia które produkuję , która jest właśnie tą metodą robiona. Miejsce łączenia paneli to tylko wąska szczelina. Ta obudowa jest do użytku wewnetrznego i stacjonarnego, więc nie jest nitowana ani klejona tylko skręcana , ale pomimo tego że tam śruby na zakładkach są co 50cm to całość mając słuszne wymiary (6x7x3m) jest sztywna, wręcz pancerna, a z zewnątrz spójna i bez widocznych połaczeń.

W zabudowie kampera do łaczenia nity (i geściej niż te śruby) , a klej do uszczelnienia .
Poszczególne elementy przed połaczeniem będą malowane proszkowo i wewnętrzne części tak pozostaną , a na koniec z zewnątrz pójdzie na to lakier taki jak na kabinie samochodu , a na dolne części mocny Raptor.

20220425_135048.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 42,76 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 194/423
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-05-12, 14:41   

joko napisał/a:
Komplecik napisał/a:

Rozpływa rozpływa bo, bo 90% z nas jeździ w innym stylu i temat terenowy traktuje jako ciekawostkę, może jako 2 trzeci kamper w domu, :haha:


Ale ja właśnie nie traktuję tego rozwiązania jak typowo terenowego, rozmawialiśmy już Robert o tym.
To ma być normalny kamper , ale postawiony na lepszej bazie niż Ducato czy Transit .
Te własności terenowe to miły dodatek , który ma umożliwić bezproblemowy wjazd tam gdzie Ducatem bym nawet nie próbował.

Tak obserwuję co się w ostatnim czasie dzieje w temacie karawaningu i coraz bardziej przekonuję się co do tego, że uterenowiony kamper zaczyna mieć sens.
Teraz wszędzie gdzie jest fajnie a gdzie da się dojechać zwykłym , są dzikie tłumy.
Jedynym rozwiązaniem na spokój i prywatność jest wjechać tam gdzie większość nie może :spoko

No przecież, to co piszesz to właśnie jest to o czym gadamy, więc może się skończyć tym właśnie rozwiązaniem u mnie też :brawo
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-05-12, 14:42   

SlawekEwa napisał/a:

To może taka płyta i łączenie metodą spawania


Sławku, produkt ciekawy i do pewnych zastosowań super, natomiast każda tego typu płyta ma to do siebie, że można z niej wykonać proste geometrycznie formy typu "pudełko" . Dodatkowo narożniki muszą być wykończone jakimiś kątownikami. Finalnie co by z tego nie zrobił to zawsze będzie to taki kontenerek :spoko

Ja jestem pierdzielonym estetą i u mnie i funkcja i forma ma równie duże znaczenie :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 6/14
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-05-12, 15:21   

To ma być normalny kamper , ale postawiony na lepszej bazie niż Ducato czy Transit .
Te własności terenowe to miły dodatek , który ma umożliwić bezproblemowy wjazd tam gdzie Ducatem bym nawet nie próbował.


Dokładnie, no i ma być też wygodniejszy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 6/14
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-05-12, 15:25   

SlawekEwa napisał/a:
joko napisał/a:
Właśnie dlatego nie sandwitch.

To może taka płyta i łączenie metodą spawania min 12:38






Wszyskto elegancko,tylko ta płyta nie ma ocieplenia, w środku jest pusta, ma tylko tzw, komory, coś jak poliwenglan.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 6/14
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-05-12, 15:34   

Sławku, produkt ciekawy i do pewnych zastosowań super, natomiast każda tego typu płyta ma to do siebie, że można z niej wykonać proste geometrycznie formy typu "pudełko" . Dodatkowo narożniki muszą być wykończone jakimiś kątownikami. Finalnie co by z tego nie zrobił to zawsze będzie to taki kontenerek :spoko

Dobrze znam właściciela z filmu Włodka 8-) (zapalony kamperowiec) cuda można robić z tego materiału, nie wiem czy można ( jak nie to usunąć), ale wklejam ich stronę żeby mieć wyobrażenie co mniej więcej z tego materiału idzie zrobić :spoko

https://www.warkgroup.com/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-05-12, 17:28   

peja76 napisał/a:


Wszyskto elegancko,tylko ta płyta nie ma ocieplenia, w środku jest pusta, ma tylko tzw, komory, coś jak poliwenglan.


Ale komory powietrzne to najlepsza izolacja jaką można sobie wyobrazić ;)

Ta płyta jest naprawdę bardzo ciekawym materiałem i dzięki Sławek że to podzrzuciłeś. W moim rozwiązaniu raczej nie na wykonanie ścian zewnętrznych z powodów o których pisałem powyżej , ale sufit ? , podłoga ? ...... nie mówię nie :wyszczerzony:
Płyta lekka, ciepła , a przede wszystkim bardzo wytrzymała . Pierwsze co mi przychodzi do głowy to właśnie dach , bo od razu za jednym zamachem mamy ochronę antygradową :ok

To mi się właśnie podoba w tematach technicznych na forum, że zawsze Ktoś coś fajnego podpowie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-05-12, 18:49   

joko,

Kuba, widzę, że już budujesz bo ten proces kochasz :bajer
Fajnie, może na koniec projektu wszyscy zmienimy swoje Ducato na Fordy :bigok A tak się broniłem... :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 194/423
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-05-12, 19:23   

LukF napisał/a:

Fajnie, może na koniec projektu wszyscy zmienimy swoje Ducato na Fordy :bigok A tak się broniłem... :haha:

Uwierz w amerykański sen i motoryzację :haha:
:ok
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 194/423
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-05-13, 07:28   

joko , jaki będzie układ w środku kampera, wstepny rysunek pokazuje wejście z tyłu?, układ f150 z targów ma wejście przy kabinie wydaje się jak dla mnie optymalnym ponieważ można wygospodarować namiastkę garażu a wnętrze jest bardzo przestronne łazienka i kuchnia też są dobre.

Screenshot_20240513_073624.jpg
Plik ściągnięto 200 raz(y) 135,35 KB

Screenshot_20240513_072439.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 50,26 KB

_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 183/135
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2024-05-13, 08:04   

Komplecik napisał/a:
[b]..... f150 z targów ma wejście przy kabinie.


I nawet rejestrację z Krakowa :diabelski_usmiech
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-05-13, 08:53   

Komplecik napisał/a:
joko , jaki będzie układ w środku kampera, wstepny rysunek pokazuje wejście z tyłu?, układ f150 z targów ma wejście przy kabinie wydaje się jak dla mnie optymalnym ponieważ można wygospodarować namiastkę garażu a wnętrze jest bardzo przestronne łazienka i kuchnia też są dobre.


Układ to będzie następny krok. W tym rysunku bryłowym chodziło o sprawdzenie możliwych gabarytów zewnętrznych i tzw.kubatury budki, jakie maksymalnie da się z tego wyciągnąć.
Tutaj nawet sam kształt zabudowy nie jest jeszcze ustalony, bo jak pisałem chcę aby to nie był taki zwykły prostopadłościenny kontenerek tylko żeby to miało jakąś formę pasującą choćby do kabiny i maski przedniej F150.
Drzwi i okienko boczne wstawiłem od tak, żeby ściana nie była pusta i żeby to wyglądało jak kamper a nie dostawczak, i na pewno finalnie wyląduja inaczej :spoko

Na wnetrze mam na ten moment 3 koncepcje w tym jedna taka jak w tym fordziku co pokazałeś..
Na tapecie jest też rozwiązanie mocno po bandzie , które masz na rysunku poniżej :szeroki_usmiech

Póki co wiem że autko może mieć spokojnie 7m długości , 2,3m szerokości i 2,9m wysokości , a spanko w alkowie może być spore bo 2,2x1,8m przy wysokości alkowy 100cm.
Z zabawy wymiarami wyszło mi również , że robiąc odpowiedni mechanizm, uda sie nawet zrobić w tym fordku obracane przednie fotele (układ przesuwno-obrotowy) a to zmienia poważnie możliwości aranżacji wnętrza .

Robercik ..... Zabawa, zabawa, zabawa i zero napinki :spoko ....... a zawsze najlepsze rzeczy wychodzą z zabawy :ok
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 216/485
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-05-13, 14:33   

joko napisał/a:
a zawsze najlepsze rzeczy wychodzą z zabawy

czy ja wiem, zabawa - zabawa a później trzeba płacić :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 194/423
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-05-13, 14:41   

joko napisał/a:

Robercik ..... Zabawa, zabawa, zabawa i zero napinki :spoko ....... a zawsze najlepsze rzeczy wychodzą z zabawy :ok

:szeroki_usmiech tylko tak, zabawa uśmiech radość :ok
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-05-13, 14:45   

SlawekEwa napisał/a:
joko napisał/a:
a zawsze najlepsze rzeczy wychodzą z zabawy

czy ja wiem, zabawa - zabawa a później trzeba płacić :haha:


Bo bawić to się Sławku trzeba umić :bigok

Ja się zawsze tak bawię ........ że później mi jeszcze za to płacą :ok :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***