Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamper 4x4 jaki?
Autor Wiadomość
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-05-13, 15:05   

joko napisał/a:

Na tapecie jest też rozwiązanie mocno po bandzie , które masz na rysunku poniżej :szeroki_usmiech


Napisałem , a nie załączyłem fotki , więc się poprawiam ;)

Jak wymyślę jak to zrobić aby nie ważyło za dużo to będzie "szufladka " ........ a wtedy rozkład wnętrza jeszcze inny :spoko

Mam przy okazji tej szuflady fajny pomysł na łazienkę i kabinę prysznicową. Przy zamknietej szufladzie działało by to tak jak mam w N&B z tą ścianką przesuwną , że albo łazienka albo prysznic, a po otwarciu szuflady było by i to i to dostępne cały czas.

20240513_145302.jpg
Plik ściągnięto 249 raz(y) 19,49 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-05-13, 17:07   

joko napisał/a:
joko napisał/a:

Na tapecie jest też rozwiązanie mocno po bandzie , które masz na rysunku poniżej :szeroki_usmiech


Napisałem , a nie załączyłem fotki , więc się poprawiam ;)

Jak wymyślę jak to zrobić aby nie ważyło za dużo to będzie "szufladka " ........ a wtedy rozkład wnętrza jeszcze inny :spoko

Mam przy okazji tej szuflady fajny pomysł na łazienkę i kabinę prysznicową. Przy zamknietej szufladzie działało by to tak jak mam w N&B z tą ścianką przesuwną , że albo łazienka albo prysznic, a po otwarciu szuflady było by i to i to dostępne cały czas.


Kuba, mnie już się cały ten pomysł podoba. Ale Ty będziesz chciał za to tyle kasy co za N&B :bajer


Pytanie: a czy kontynuujesz projekt elektrycznego kampera lub pływającego bo za chwilę się pogubimy który projekt może się ziścić a co zostanie tylko na ekranie kompa?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 194/423
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-05-13, 19:24   

?

https://youtu.be/dyWObs4t55A?si=lMkUMx80oqTJe4BO
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-05-14, 00:21   

Autko takie se, ale laska sympatyczna i mądrze prawi ........ tylko nie wiem o czym :szeroki_usmiech

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-05-14, 00:28   

LukF napisał/a:

Kuba, mnie już się cały ten pomysł podoba. Ale Ty będziesz chciał za to tyle kasy co za N&B :bajer


Raczej więcej :mrgreen:

N&B nie dobił nawet do bańki :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-05-14, 01:42   

LukF napisał/a:

Pytanie: a czy kontynuujesz projekt elektrycznego kampera lub pływającego bo za chwilę się pogubimy który projekt może się ziścić a co zostanie tylko na ekranie kompa?


Plan był istotnie nieco inny , ale sprawcą całego zamieszania i głównym winowajcom jest Robert :-P
Do czego to podobne, żeby zakładać takie tematy , pokazywać ludziom takie rozwiązania i mącić im w głowach :mrgreen: :haha:

Ale po kolei, bo w tym co napisałeś też jest trochę chaosu :spoko

1. Projekt elektrycznego kampera - tu chodzi o napęd a nie konkretną konstrukcję kampera. Ten projekt jest w trakcie i robię to z wykorzystaniem mojej starej Vetki . Mam już na magazynie dwie jednostki Hyper 9 ze sterownikami i plan jest taki, aby w pierwszej kolejności jedna jednostka trafiła na tył w celu sprawdzenia jak to się w ogóle odpycha , ile prądu zużywa , itd, a jak to się uda to wtedy dopiero wylatuje diesel'ek i na przód trafia druga jednostka elektryczna.
Celem całej zabawy jest po pierwsze sprawdzenie czy taki napęd , wraz z odpowiednio dobraną baterią i range extender'em, da sobie radę w zastosowaniu kamperowym.
Jeśli tak, to finalnie taki napęd trafi też do tego co chcę zbudować pod siebie, a czy będzie on taki czy inny to już czas pokaże.

2. To co ma też pływać to nie kamper tylko naczepa kempingowa , którą można będzie wjechać do wody i używać jak home boat'a . Ten projekt mam już na takim etapie , że zasadniczo już mógłbym zacząć wykonywać elementy i składać .......... ale tutaj na scenę wkracza Komplecik pokazując Forda F150 z zabudową kamperową ....... i cały misterny plan w piz...... :bigok
U mnie ten F150 był w planach od samego początku z tym, że w nieco innej roli, gdyż miał być ciągnikiem siodłowym do tej naczepy/home boat'a
Oczywiście , że wszystkich projektów nie będę realizował (przynajmniej nie na raz :szeroki_usmiech ) .Wybiorę to co ocenie ostatecznie za najlepsze dla mnie i najciekawsze, a za fizyczną realizację wezmę się dopiero jak projekt będzie kompletny do ostatniej śrubki i teoretycznie sprawdzony czy w praktyce nie wyjdą "schody"

Wiele elementów z projektu naczepy bedzie mogło trafic do tego tutaj, na zasadzie "kopiuj-wklej" , więc to też nie tak, że tamten zostawiam bo znalazłem sobie inną zabawkę i cała robota na marne. Podstawowe założenia konstrukcyjne są w obu projektach praktycznie identyczne, więc to jest kwestia głównie zmiany pewnych wymiarów i kształtu niektórych elementów Naczepa jest większa i ma mniejsze ograniczenia odnośnie DMC i tu będzie najwięcej pracy (zmniejszania i odchudzania), ale jak się uda to korzyść będzie również w drugim kierunku.

Czy ostetcznie zbuduję naczępę -home boat'a czy tę zabudowę na pickup'a , tego dzisiaj nie wiem, ale bez względu na to co wybiorę to tak czy tak potrzebuję F150 (w pierwszym przypadku później w drugim szybciej) i w tej kwestii już poszukiwania trwaja ..... jak się coś urodzi to pokażę :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 194/423
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-05-14, 07:24   

joko napisał/a:
LukF napisał/a:

Pytanie: a czy kontynuujesz projekt elektrycznego kampera lub pływającego bo za chwilę się pogubimy który projekt może się ziścić a co zostanie tylko na ekranie kompa?




Czy ostetcznie zbuduję naczępę -home boat'a czy tę zabudowę na pickup'a , tego dzisiaj nie wiem, ale bez względu na to co wybiorę to tak czy tak potrzebuję F150 (w pierwszym przypadku później w drugim szybciej) i w tej kwestii już poszukiwania trwaja ..... jak się coś urodzi to pokażę :spoko


LukF przecież musisz zrozumieć pewne kwestie, :mrgreen: majsterkowicze pasjonaci tak mają, wymyślają realizują modernizują, joko zdaje się to Konstruktor pasjonat :)


Kwestia samej zabudowy, wersja z rozsowanymi ścianami to mnie się nie podoba :szeroki_usmiech robi się Transformers w teren raczej trzeba prosto siermiężnie,
robiło się pięknie, zabudowa Alu nitowana elastyczna cud miód i pach/ciach slajd brrrr
Przecież Jakubie mówiłeś tłumaczyłeś absolutnie prosto minimalistycznie :haha: 4x4 zdaje się takie powinno być ;)
Rób jak chcesz rób jak chcesz! :haha:

Kwestia motorka czy na pewno nie lepiej wybrać Diesla?

:spoko

Screenshot_20240514_072809.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 197,51 KB

_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-05-14, 11:09   

Komplecik napisał/a:


Kwestia motorka czy na pewno nie lepiej wybrać Diesla?

:spoko


Wiesz dobrze Robert jaki jest mój stosunek do sadzomiotów .
Wszystko co nie ma przynajmniej 6-ciu garów , 3l pojemności, zacnie nie gada i na dodatek jest na ropę to dla mnie złom i przeżytek nie warty zainteresowania :-P
Jeśli już muszę słuchać tego pierdzenia to niech to przynajmniej będzie przyjemne pierdzenie :mrgreen:

Docelowo , jak to powstanie to i tak w odpowiednim czasie spalina wyleci z hukiem ....... prosto do muzeum :wyszczerzony:

Ja bym najchętniej od razu robił to na Lightning'u , ale tak jak rozmawialiśmy prawie 3 tony na dzień dobry bez zabudowy . Do opcji z naczepą to ja na poważnie myślałem właśnie o tym elektrycznym F150 bo tam parametry odnośnie ciągnięcia przyczepy są najlepsze i od razu mam to co finalnie chcę ...... aleś Pan namieszał i teraz jest zagwozdka :ok

Jak już musi być spalina to 5.0 V8, a nie jakieś popierdółki. Wszystko zgodnie z zasadą "albo dobrze ...... albo wcale" :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 44/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: Wczoraj 14:13   

A tymczasem w USA wyprzedaże https://www.youtube.com/watch?v=v-X0n3jv-nI
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***