Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Plan na Wogezy
Autor Wiadomość
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 339/146
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-08-12, 15:27   Plan na Wogezy

Obecna sytuacja nie sprzyja dalekim podróżom. Następna podróż, którą zaplanowałem, to Wogezy, ogólniej mówiąc - Alzacja.

W przewodniku "Escapades en camping-car France 2020" znalazłem dwie trasy, które posłużyły do przygotowania mojego planu. Na mapach wybierałem drogi widokowe. Do tego dodałem trochę punktów z park4night.

Dopiero później znalazłem na forum wspaniałą relację ALZACJA, kraina muru pruskiego, zamków i wina, dzięki której uzupełniłem mój plan.

Mój roadtrip rozpoczynam i kończę w miejscowości Mesnil-Saint-Père nad jeziorem Lac d'Orient: Vosges 2020 - plan.

IMG_20200812_143736.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 278,02 KB

IMG_20200812_143942.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 309,86 KB

IMG_20200812_143905.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 326,67 KB

Vosges 2020 - plan.jpg
Plik ściągnięto 38 raz(y) 245,76 KB

_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-08-18, 18:03   

andrzej627, ot, słabiutki ten plan: różowa linia i mnóstwo niebieskich pkt. Przydatność, jak dla mnie oceniam na dwójkę z minusem. Popraw się. :haha:
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 339/146
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-08-18, 19:36   

samotny wilk, dzięki za uwagi.

Lubię zaplanować szczegółowo trasę, aby w czasie jazdy nie musieć patrzeć w mapy i manipulować na GPSie. Czas na patrzenie w mapy mam w domu. Dużo czasu poświęcam na wyszukiwanie ciekawych miejsc przy zaplanowanej trasie i rozbudowuję w ten sposób początkowy plan. Dzisiaj moja trasa liczy już ponad 1500 km. To ta różowa linia.

Trasa jest dosyć kręta i aby nią jechać potrzebne są punkty pośrednie (niebieskie kropki), których są 3 rodzaje:
1/ punkty kształtowania trasy, a więc np. skrzyżowania czy miasteczka, przez które przejadę bez zatrzymywania się,
2/ parkingi (nazwa rozpoczynająca się od P.) - tam można sobie zrobić przerwę na odpoczynek czy posiłek lub wyjść na zwiedzanie,
3/ punkty noclegowe z park4night

Cała trasa podzielona jest na odcinki, które z grubsza są do przejechania w jeden dzień. W tym przypadku trasę podzieliłem na 19 odcinków o średniej długości 80 km. Odcinek ma średnio 10 punktów pośrednich.

Przed wyjazdem wszystkie te dane wstawiam do Garmina i jadę jak po sznurku. :lol:

Trasa jest przygotowana dla mnie, ale może komuś przydadzą się moje dane, które w łatwy sposób można wstawić do każdej nawigacji.

Zdaję sobie sprawę, że mało kto tak się przygotowuje do wyjazdu. Ja to lubię i mam na to czas. :spoko
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-08-20, 17:25   

Wyszło na to że cudze chwalicie a swego nie znaacie,wokół siebie masz tyle miejsc w których nie byłeś :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 339/146
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-08-21, 23:21   

Wpadłem dzisiaj na pomysł, aby pojechać w Wogezy przez wyższe góry. :lol:

Celem jest Jezioro Mont-Cenis leżące w Alpach na wysokości 1974 m, blisko granicy francusko-włoskiej. Stamtąd pojadę na północ przez Przełęcz l'Iseran aż do początku trasy w Wogezach.

Zaktualizowałem moją trasę.

Vosges 2020 new.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 360,42 KB

Lac du Mont-Cenis.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 360,28 KB

p4n Lac du Mont-Cenis.jpg
Jest tam dużo miejsc biwakowych
Plik ściągnięto 7 raz(y) 235,19 KB

_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawko 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Nazwa załogi: ElPako
Dołączył: 17 Wrz 2010
Piwa: 52/23
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2020-08-22, 14:22   

andrzej627 napisał/a:
Wpadłem dzisiaj na pomysł, aby pojechać w Wogezy przez wyższe góry. :lol:

Celem jest Jezioro Mont-Cenis leżące w Alpach na wysokości 1974 m, blisko granicy francusko-włoskiej. Stamtąd pojadę na północ przez Przełęcz l'Iseran aż do początku trasy w Wogezach.


Witaj, świetny pomysł, w 2015 poprzednim kamperkiem przejechaliśmy przez Chamonix, col du l'Iseran i dalej col du Galibier. Piękne trasa i wspaniałe widoki. Opisałem to tu http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=23299 . Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 339/146
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-08-22, 15:34   

We wrześniu 2016 jechałem trasą przez Alpy (Routes des Grandes Alpes) z północy na południe. Teraz będę jechał w odwrotną stronę. :spoko

Moja trasa wyglądała tak.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-08-23, 18:44   

andrzej627, dzięki za wyjaśnienia. Ale, pozwolisz, że ja pozostanę przy swoim pkt widzenia.
andrzej627 napisał/a:
Lubię zaplanować szczegółowo trasę, aby w czasie jazdy nie musieć patrzeć w mapy i manipulować na GPSie.
- dobra wydumka. A kto w czasie jazdy tak robi? Ja trzymię fajerkę i jadę naprzód, na ten przykład. :mrgreen:
andrzej627 napisał/a:
Dzisiaj moja trasa liczy już ponad 1500 km.
- no właśnie, nie od dziś zauważyłem, że w każdej Twojej trasie chodzi głównie o przejechanie jak największej ilości km. Tylko po co? Chyba, tylko po to, aby w podsumowaniu błysnąć swoja dzielnością i podać ile to ja km nie zrobiłem. Jechać to trzeba po coś, a nie po to, aby nabijać km (tak było np. wokół Islandii, co w podsumowaniu skwitował jeden z forumowiczów ...);
andrzej627 napisał/a:
To ta różowa linia.
- no właśnie, kto w dzisiejszych czasach używa różowego koloru? Jeszcze trochę i tęczę będziesz malował i deprawował forumowiczów? :haha:
andrzej627 napisał/a:
Trasa jest dosyć kręta i aby nią jechać potrzebne są punkty pośrednie (niebieskie kropki), których są 3 rodzaje:
1/ punkty kształtowania trasy, a więc np. skrzyżowania czy miasteczka, przez które przejadę bez zatrzymywania się,
2/ parkingi (nazwa rozpoczynająca się od P.) - tam można sobie zrobić przerwę na odpoczynek czy posiłek lub wyjść na zwiedzanie,
3/ punkty noclegowe z park4night

- po co Ci skrzyżowania? Ustaw se przed jazdą nawigację i niech ona też trochę "popracuje";
- parkingi mogę ostatecznie zrozumieć, ale tylko te potrzebne;
- gdybyś używał rożnego rodzaju symboli (parkingi, atrakcje turystyczne, miejsca noclegowe, sklepy itd.), to by rozjaśniało mapę. A tak to jest mapa tylko dla Ciebie. Nikt z forumowiczów nie będzie klikał w każdy niebieski pkt, aby się czegoś dowiedzieć. Twoja mapa jest kompletnie nieczytelna. Nie jest to mapa dla zwykłego, prostego człowieka, żeby nie powiedzieć dla zwykłego, prostego forumowicza - za przeproszeniem. Kiedyś planowałeś jakoś inaczej. :mrgreen:
andrzej627 napisał/a:
Cała trasa podzielona jest na odcinki, które z grubsza są do przejechania w jeden dzień. W tym przypadku trasę podzieliłem na 19 odcinków o średniej długości 80 km. Odcinek ma średnio 10 punktów pośrednich.
- trudno wyczuć te Twoje odcinki. Ja nic nie widzę. :shock:
andrzej627 napisał/a:
Przed wyjazdem wszystkie te dane wstawiam do Garmina i jadę jak po sznurku. :lol:
- po jakim sznurku? Trasa jest kręta, jak sznurek, ale w kieszeni. :haha:
andrzej627 napisał/a:
Trasa jest przygotowana dla mnie, ale może komuś przydadzą
- z tym się zgadzam w 100%. To jest Twoja trasa, przygotowana tylko dla Ciebie. Forumowicze nic z tego nie mają. Powiadam: zrób coś dla zwykłego prostego człowieka. :haha:
andrzej627 napisał/a:
Zdaję sobie sprawę, że mało kto tak się przygotowuje do wyjazdu.
- tu trafiłeś w pkt. Z taka dokładnością to chyba nikt się nie przygotowuje, oprócz Ciebie. Jeszcze trochę i będziesz nanosił każdy większy kamień, każde grubsze drzewo. Oczywiście wolno Ci. Kto Ci zabroni? Tylko po co? :gwm
Oczywiście, to jest mój prywatny pkt widzenia i nie musi być zbieżny z Twoim "mapowaniem".
Każdy robi, jak mu pasuje. I niech tak pozostanie.
No to se pogadaliśmy. Co nie? :bigok

Z mapowym pozdrowieniem. :spoko

screen shot.JPG
Ja to używam określonych symboli: mca noclegowe, mca biwakowe, promy, muzea, sklepy, zamki/twierdze, latarnie morskie itd.
Wtedy plan jest jakoś czytelny. Już z zamieszczonych symboli trochę wiadomo po co jedzie się na wyspę. Nie używam różowego koloru.
Plik ściągnięto 8 raz(y) 48,01 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 339/146
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-08-23, 20:33   

W oryginale mam też takie symbole, ale nie da rady prosto ich przenieść do Google My Maps. W razie czego mogę udostępnić oryginalne punkty i trasy. :spoko

Lac du Mont Cenis BC.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 230,77 KB

_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 339/146
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-08-24, 12:11   

samotny wilk napisał/a:
andrzej627 napisał/a:
Lubię zaplanować szczegółowo trasę, aby w czasie jazdy nie musieć patrzeć w mapy i manipulować na GPSie.
- dobra wydumka. A kto w czasie jazdy tak robi? Ja trzymię fajerkę i jadę naprzód, na ten przykład. :mrgreen:

Faktycznie źle się wyraziłem. Trzeba się zatrzymać żeby spojrzeć w mapę. :spoko

Wolę jednak więcej czasu spędzić na patrzeniu w mapy w domu niż na postojach w czasie podróży. Przykładowo dzisiaj rano znalazłem na park4night takie fajne miejsce na nocleg i dodałem je do trasy. :lol:

GMM p4n#16282 Beaufort.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 325,33 KB

_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-08-24, 13:17   

andrzej627,
andrzej627 napisał/a:
W oryginale mam też takie symbole, ale nie da rady prosto ich przenieść do Google My Maps.

No co Ty? W aplikacji Google My Maps jest od groma różniastych ikon. Do wyboru, do koloru. Do prostego planowania jest ich aż nadto. :mrgreen:

ikony w Google my maps.JPG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 86,77 KB

_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2020-08-24, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-08-24, 13:25   

andrzej627,
andrzej627 napisał/a:
Trzeba się zatrzymać żeby spojrzeć w mapę.

Ja nigdy tak nie robię. :shock: Od kilku lat nawet nie wożę w aucie map papierowych. Wszystko mam w telefonie, a zapas w tablecie. Idę z duchem czasu. :mrgreen:
W czasie zatrzymania: to się je, to się pije, to się spaceruje dla wyprostowania starych kości. :spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 339/146
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-08-24, 14:10   

samotny wilk napisał/a:
W aplikacji Google My Maps jest od groma różniastych ikon.

Zgadza się. Ja planuję trasy w programie Garmina BaseCamp skąd eksportuję dane do pliku kml, który importuję do Google My Maps. Plik kml gubi oryginalne ikony. Rzadko bawię się ikonami Google My Maps.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 339/146
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-08-24, 14:23   

samotny wilk napisał/a:
W czasie zatrzymania: to się je, to się pije, to się spaceruje dla wyprostowania starych kości.

No właśnie. Zgadzam się w 100%. :spoko

Jednak jak się chce jechać według jakiegoś planu, to trzeba go przygotować przed wyjazdem. Jeden woli mieć szczegółowy plan i jechać jak po sznurku, drugi woli improwizować, błądzić i jechać na oko. Każdy robi tak, jak mu to pasuje. Nikogo nie namawiam, aby robił tak jak ja. Takie planowanie sprawia mi przyjemność i dla mnie to się liczy.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-08-24, 14:38   

andrzej627, amen. :mrgreen:
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***