Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Albania 2011 Pierwszy wyjazd
Autor Wiadomość
pabloarmando 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Jeep
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2011
Piwa: 6/6
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-08-05, 08:55   Albania 2011 Pierwszy wyjazd

Witajcie, zakładam nowy temat, gdyż w dniu 12 sierpnia 2011 r. o godzinie 16:00 rozpoczynam 3 tygodniową przygodę z Albanią. Mam nadzieję przesyłać bieżące informacje zarówno z drogi jak i z samego pobytu, w tym na razie znanym tylko z opisu Kolegów z CT kraju.
Przed samym wyjazdem mam jednak jeszcze parę pytań - takie małe kompendium dojazdu.
Przebieg trasy: POLSKA (Zielona Góra - Zgorzelec - Zawidów), Czechy (Praga - Brno - Mikulov), Austria (Wiedeń - Graz - Spielfeld), Słowenia (Sentilj - Ptuj - Podlehnik) - Chorwacja ( Zagreb - Autostrada A1 aż do Ravca - Klek), BiH (Neum), Chorwacja (Dubrovnik - Plocice), Czarnogóra (Sutorina - Tivat - Petrovac - Sukobin), Albania.
W samej Albanii postaramy się znaleźć fajne miejscówki jak najbliżej plaży i powoli co parę dni przemieszczać się w stronę granicy z Grecją.
Mam pytanie dot. wszelkich opłat od granicy Chorwacko - BiH.
1. Opłaty wjazdowe do: BiH, Czarnogóry, Albanii
2. Paszporty mamy - gdzie formalności wizowe na granicy i jakie opłaty
3. Jaka waluta wyżej wym. płatności
4. Zielona kartę tez mamy - może jakieś dodatkowe ubezpieczenia na granicy?
5. Jak nie dać się nabić w butelkę - czyli gdzie na granicy kombinują?
Forum przeczytałem całe, informacje chciałbym zespolić tak by na koniec wyszedł mały poradnik.
Pozdrawiam

PS. Wcześniej planowana trasa przez Niemcy - Austrię - Włochy - Słowenię - itd nie może dojść do skutku z przyczyn formalnych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-08-05, 13:22   

na granicy Chorwacji i Czarnogory,oplata 10euro,ale na tej granicy kantuja ,zobacz relacje cacki.czasami przy wyjezdzie z Albani cos sie placi,w kwietniu nic nie policzyli celniczka bawila sie z naszym kundlem.My jedziemy bez paszportow,bo sie skonczyly,tylko pies ma paszport,zielona karte pokazuje sie na kazdej granicy.Nie wyrobimy sie i moze uda nam sie wyjechac 17 sierpnia z Krakowa to bedziemy za 2 dni w Czarnogorze ale od Serbii,bo musimy zaliczyc gory i kanion Tary,no i moze celnicy nie lapczywi jak od Chorwacji.Mamy winete 10 e z kwietnia tego roku zobaczymy czy ja uznaja bo oplata jest na rok ale chyba od czerwca do czerwca.Nasz telefon ktory wozimy 508589217 ,mamy laptopa specjalnie malego na wyjazd ale nie wiemy czy nam sie uda gdzies podlaczyc.w Albani zaliczamy same plaze ale nad adriatykiem szybko,bo dluzej mamy plany zatrzymac sie za przelecza L.w Borsh.nie wiem czy bedzie tak fajnie jak bylo w kwietniu,mamy tam umyslnego ktory pilnuje dyskoteki przy plazy.Podruzujemy sami z pieskierm kamperem 7,50m +2 rowery,no i jestesmy w wieku pelnego seniora czekam na kontakt barbara muzyk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2011-08-05, 13:29   

Zycze Wam wspanialej wyprawy :kamp2
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
frape 
weteran


Twój sprzęt: Fiat 2.8idTD MultiCamp EVO II Possl
Nazwa załogi: osiołek
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Gru 2009
Piwa: 115/53
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-08-05, 20:14   

Witam
My jutro ruszamy w trasę Chorwacja- Bośnia-Czarnogóra-Albania-Macedonia-Grecja-Bułgaria-Rumunia - powrót za kilka tygodni we wrześniu [główny cel Albania i Peloponez]
Może gdzieś spotkamy się z kimś na trasie:).
Tel kontaktowy 691700086
Małgorzata
Ostatnio zmieniony przez frape 2011-11-15, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DAMIAN.CZ 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato KNAUS 510C
Nazwa załogi: Czołhanki
Dołączył: 13 Cze 2010
Postawił 1 piw(a)
Skąd: ZIELONA GÓRA
Wysłany: 2011-08-05, 20:26   

Kolego drużyna z winnego grodu mocno Wam kibicuje :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cacki 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: CITROEN JUMPER PILOTE
Nazwa załogi: cackiteam
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Maj 2009
Piwa: 20/1
Skąd: TOMICE k. Warszawy
Wysłany: 2011-08-06, 19:28   

Witaj pabloarmando zajrzyj do tematu Grecji tam opisuję masz przejazd przez Albanię w lipcu 2011 z namiarami na plaże i zdjęciami.Albania jest super bardzo bezpiecznie ludzie bardzo przyjaźni.My w tym roku byliśmy tylko przejazdem do Grecji ale na przyszły rok pojedziemy na trzy tygodnie.Zapisuj namiary na miejsca w które trafisz jak wrócisz napisz relację to w przyszłym roku będą jak znalazł.Pozdrawiam i życzę udanych wakacji :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-08-07, 19:11   

juz gdzies pisalam jedziemy 17 lipiec do Albania i Peloponez,wyspa Elafonissos,nasz tel .+48508589217,bzrbara i zbigniew muzyk oraz kundel puszek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pabloarmando 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Jeep
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2011
Piwa: 6/6
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-09-04, 10:57   

melduję powrót z wyprawy.... relacja wkrótce :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2011-09-04, 19:40   

Ja wybieram sie do Albani w kwietniu. Dostałem zaproszenie na wesele bratanicy. Slub odbędzie się co prawda w Polsce ale tydzien po nim odbędzie sie w Albani taki drugi dla Albanczyków. Bratanica mieszka od 8 lat na wyspie Rodos i tam sie zapoznała z greckim Albanczykiem.No więc przy okazji wesela zwiedze cała Albanie bo przecież nie pojade tam tylko na impreze.Jednym słowem zapowiada mi się Albania i Grecja przynajmniej na dwa miesiące.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DAMIAN.CZ 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato KNAUS 510C
Nazwa załogi: Czołhanki
Dołączył: 13 Cze 2010
Postawił 1 piw(a)
Skąd: ZIELONA GÓRA
Wysłany: 2011-09-04, 19:41   

Witam załogę białego Nuggata:-)
Z wielką ciekawością czekamy na relację z wyprawy.
pozdrawiamyDownload: eType1.com/f.php
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 125/90
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2011-09-05, 17:20   

pabloarmando napisał/a:
melduję powrót z wyprawy.... relacja wkrótce


Witam na forum po krótkim i niefortunnym spotkaniu w w Albanii.
szkoda że tak wyszło :oops:
Czekam na fotki i relację ja nie mogę się ogarnąć po powrocie wszystkie zapiski z podróży kaligrafowała moja połówka i nijak nie idzie tego narazie w pojedynkę rozszyfrować jakoś mi ciężko zabrać za opis trasy :(
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-09-07, 20:43   

bimus troche ci pomoge.Jestesmy na peloponezie,miejscowosc Skiafidia,pierwszy raz w zyciu udalo mi sie znalezc wifi.Szlismy do hotelu resort ale sprobowalismy w camperze no i udalo mi sie.Bimus nie masz wlaczonego staypa.Ale udalo mi sie polaczyc z andi 123.Jezeli sie okaze ze jutro tez mi sie uda polaczyc to wezme notes i bede pisac a ty dolaczysz zdjecia.30 sieronia spiewal Nazif Cela w naszej dyskotece w Borsh,tanczyli po qalbansku,bylismy ze Zbychem,zauroczeni jak sie wszyscy bawili,tanczyli w kolo podobnie jak w grecji.Teraz do AFFY jestem na pierwszym postoju wg twoich koordynatow,w Siafidzie,morze super,spimy na parkingu kolo restauracji,jest 5 camperow,rozmawiamy z czechem,on pokazal mi ksiazke,www,womo.de pozdrawiam wszystkich czytajacych forum.Jezeli sie uda napisze jutro,Bim nie odpisales mi na sms Barbara Muzyk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-09-07, 20:48   

bimus troche ci pomoge.Jestesmy na peloponezie,miejscowosc Skiafidia,pierwszy raz w zyciu udalo mi sie znalezc wifi.Szlismy do hotelu resort ale sprobowalismy w camperze no i udalo mi sie.Bimus nie masz wlaczonego staypa.Ale udalo mi sie polaczyc z andi 123.Jezeli sie okaze ze jutro tez mi sie uda polaczyc to wezme notes i bede pisac a ty dolaczysz zdjecia.30 sieronia spiewal Nazif Cela w naszej dyskotece w Borsh,tanczyli po qalbansku,bylismy ze Zbychem,zauroczeni jak sie wszyscy bawili,tanczyli w kolo podobnie jak w grecji.Teraz do AFFY jestem na pierwszym postoju wg twoich koordynatow,w Siafidzie,morze super,spimy na parkingu kolo restauracji,jest 5 camperow,rozmawiamy z czechem,on pokazal mi ksiazke,www,womo.de pozdrawiam wszystkich czytajacych forum.Jezeli sie uda napisze jutro,Bim nie odpisales mi na sms Barbara Muzyk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***