Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Białe noce
Autor Wiadomość
bogusław 
trochę już popisał

Twój sprzęt: arca-ducato
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2008
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2012-02-14, 10:28   Białe noce

Zamierzam jechać na zlot Białe Noce do Leningradu. w dniach 9- 12 czerwiec 2012. Czy ktoś sie wybiera w tym czasie i na ten zlot. Światowców proszę o informacje o przekraczaniu granicy rosyjskiej przez kampera, oraz poruszaniu sie po rosyjskich drogach. Wyprawa na etapie."pochylania . Przewidywana trasa : Wrocław, Suwałki, Ryga Tallin, st.Petersburtg. Zlot na kempingu Szuwalowka. Powrót taki sam lub przez Helsinki do Tallina a dalej jak przed wojną. Tam, w Rydze dwa dni, z powrotem w Tallinie dwa dni. Dopuszczalne, jechać samemu, czy lepiej w grupie._ Informacje o zlocie na stronie pfcc zloty.
Bogusław
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-02-14, 12:10   

Nie żebym miał coś przeciwko tamtemu zlotowi bo trochę inny ale zastanawiałeś się nad tym zlotem? http://www.camperteam.pl/...p=266679#266679
Druga taka okazja może się nie pojawić.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bogusław 
trochę już popisał

Twój sprzęt: arca-ducato
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2008
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2012-02-14, 17:55   Rosja

Januszu. hmm, hmm, a po ile tam jest paliwo.A ile będzie to kosztowało (szacowany koszt)bez paliwa. ,kempingi, obiady, wejścia itp.. Mam kaperka Ducato zwykły 2500, mamy swoje lata, jak nie ma wiatru to tylko stówa, nie dotrzymam kroku entuzjastom. To będzie chyba, ca 3500 km od domu do domu, No skoro się tak upierasz tę powiedzmy 4000. Jak z drogami, czy takie jak od granicy do Kinigsepu. Gdzie punkt startowy. Twój końcowy cytat jest denerwując. Ja jestem z tamtych czasów. Da mnie to były piękne lata. Miałem wtedy 18 lat,za sobą rewolucję październikową a przed sobą rewolucję światową.Benzyna była po 3,60 zł a na talony po 2.40.
pzdr.
bogusław
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-02-14, 18:43   

Rosjanie, poprzez Grzesia obiecali wszystko opisać. Z tego co wiem to teraz właśnie dogadywane są szczegóły. Z tego co mówił Keczer, wszystko chcą dogadać w najdrobniejszych szczegółach i profesjonalnie. Jeśli organizacja będzie podobna do tej z końca roku z Moskwy to moim zdaniem jest to super okazja na zobaczenie wielu ciekawych rzeczy.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-16, 08:53   

Mam pytanie do Przedstawiciela camperteamu od Moskwy do Czukotki. Czy na te Białe noce w Petersburgu można się jeszcze zapisać ?
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-17, 05:59   

Zbyszek chyba musisz to napisać w tym wątku lub na priv organizatora, pozdrawiam
 
 
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-17, 06:38   

Dzięki. Czy ktoś z Polki jedzie? Na liście jest polski klub ale nie wiem kto personalnie. Chyba pojadę w ciemno i mam nadzieję że mnie nie wyrzucą
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-17, 07:25   

mnie się wydaje, że nikt się nie zgłosił, napisz do tego organizatora. Ja sam osobiście mam dosyć Wschodu, myślę, że na najbliższe dwa lata, wtedy może pojadę na Krym. Sama Rosja męczy mnie swoimi wizami itd. już wolałbym Białoruś, ale na razie obieram kierunek zachodni. pozdrawiam Was oboje i do przyszłego.
 
 
YAN 
weteran


Twój sprzęt: Trafic 2,0 115 dci 2007
Dołączył: 23 Wrz 2011
Piwa: 33/18
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2012-05-17, 08:56   

Czy proceduro wizowe są aż tak upierdliwe że aż zniechęcają ? Pytam bo planuje trase W-wa - Sankt Petersburg - Findandia i na północ Norwegii.
_________________
Yan
Mam swój mały świat hen za morzem smutków, za górami marzeń tam.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11537
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-17, 09:28   

z tego co wiem to aż tak upierdliwe nie są, można załatwiać samemu, ale można zlecić na jakieś Biuro i wtedy minimalizujesz uciążliwość. Nie słyszałem, żeby były kłopoty po opłaceniu kosztów (do znalezienia w internecie). Mój jakby zapał eksploracji Wschodu został trochę wyhamowany, z wygody wolę znowu kraje bardziej otwarte:) pozdrawiam
 
 
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-17, 10:53   

Jans mam podobny plan tzn wpaść na te białe noce i wykorzystać wycieczki a potem do Rovaniemi po kapelusz i na Lofoty zobaczyć wieloryby a potem w dół przez Danię do domu. W przerwach małe kajakowanie.Będę miał zaliczony objazd Bałtyku. Wizy to nie problem jak załatwiałem osobiście to byłem mile zaskoczony jak szybko i sympatycznie a już przez pośrednika to żaden problem.

P5030517.JPG
Plik ściągnięto 149 raz(y) 145,72 KB

 
 
Tadeusz Leon 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rimor na Fordzie Trans
Nazwa załogi: Załoga ZeT
Dołączył: 02 Lis 2010
Skąd: Zdbice k. Wałcza
Wysłany: 2012-05-20, 10:35   

My, tzn Załoga ZeT, planujemy (etap pakowania!) 24-tego wyjazd - poprzez zjazd koleżeński k. Nidzicy - na białe noce do Tallinna, wpierw Ryga, potem Tartu, wybrzeże, itp A powrót na 8.06. ponieważ Żona ma terminy a ja mam pierwsze transmisje Euro...
Będę Was obserwował na forum z odrobiną zazdrości... Pozdrawiam!!!
Tadeusz Leon (Rimor na Transicie)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-24, 14:59   

Pół dnia straciłem w konsulacie i KGBistan wygrywa. Wizy turystycznej nie chcą dać bo chcą zaproszenie od organizatora na odpowiednim druku z programem imprezy itd a organizator się nie odzywa. Poprosiłem o wizę tranzytową do Finladii funkcjonariuszka w okienku powiedziała że nie może wydać takiej wizy bo rosja nie graniczy z Finlandią. Poprosiłem o rozmowę z konsulem, ten przyznał że jeszcze niestety jest granica między rosją i Finlandią ale skoro mogę tam dolecieć samolotem lub dopłynąć promem to wizy nie dostanę. Próbowałem tłumaczyć że jadę samochodem wyprawowym z planem objazdu na kołach Bałtyku i rosja znajduje się na trasie przejazdu. Usłyszałem że to mój problem a nie jego i wizy na takie fanaberie nie dostanę. Mogę sobie jeździć po Unii gdzie chcę a w rosji jest porządek i jest to niemożliwe,trzasnął drzwiami i poszedł. Zastanawiam się czy nie zrezygnować a zdugiej strony obawiam się że nie dożyję do ich ucywilizowania a Petersburg chciałbym zobaczyć
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-25, 19:28   

nic tu nie ma
Ostatnio zmieniony przez Darek1968 2012-06-09, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-25, 20:43   

Nie ma róży bez kolców. Faktem jest, że w tych krajach każdy posadzony na urzędzie a tym bardziej odziany w mundur zmienia się w bydlaka nie mówiącego ludzkim głosem ale zdarzają się wyjątki potwierdzające tę regułę. Np podczas ostatniego pobytu na Ukrainie dwukrotnie złapała mnie milicja na drobnych przewinieniach a raz nawet nagrali to na kamerze i ani razu nie zapłaciłem mandatu. Granicę też przeszedłem bez kolejki zielonym pasem. Ale ludzi których się tam spotyka miłych serdecznych chętnych do pomocy na zachód od Bugu już się nie znajdzie. Na krymie tak się zdarzyło że siedzieliśmy z Anną nad brzegiem i piliśmy wino obserwując zachód słońca gdy przyjechali rowerzyści którzy spali niedaleko od nas na poprzednim noclegu. Uważając ich już za znajomych poszliśmy do nich z butelką wina. Przeprosiłem za korek wepchnięty do środka i powiedziałem że w Odessie ktoś mi gwizdnął nóż z korkociągiem. Gdy się żegnaliśmy Ukrainiec wciągnął nóż victorinoxa z blokadą i korkociągiem i dał mi mówiąc że to prezent i mnie się bardziej przyda bo on już jutro wraca do domu. Nie chciałem przyjąć noża ale jego małżonka powiedziała że nie przyjęcie podarku to obelga więc przyjąłem by za chwilę rozstać się z tytanowym multitulem ale bez korkociągu. Dla takich ludzi i spotkań tam jeżdżę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***