Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet Belgia, Holandia
Autor Wiadomość
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-08-13, 18:01   Internet Belgia, Holandia

We Włoszech, Francji, UK, Irlandii i jeszcze paru krajach mam problem rozwiązany.

Jakie macie patenty na internet w Holandii i Belgii? Nie chodzi mi o jakieś darmowe punkty Wifi, gdzie będę musiał wisieć, ale raczej o zakup jakiegoś sim'a, albo coś. Co tam aktualnie w ofercie?
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-08-17, 19:43   

W Holandii bylem 5 lat temu,ale z simem z internetem byl problem,cudoziemcom nie sprzedawali.Sprzedawali natomiast zielone a teraz przestali,to moze simy sprzedaja :spoko
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-08-17, 19:46   

Też ostatni raz byłem tam jakoś z 6 lat temu.
No ale coś sprzedawać muszą. Sezon przecież. Albo to albo to. Zielone to zależy gdzie. Niebawem się okaże. :bigok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 229/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2015-08-17, 20:04   

hallo Tosca,
zapytam dziś moją przyjaciółkę z NL ( jak ją osiągnę!... bo ona ciągle się schlaja po świecie))
ona jest rodowitą Holenderką i wie najlepiej co i jak u nich - jak się odezwie dam ci znak pocztą :spoko
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-08-17, 21:22   

O super. :mrgreen:
Wiem, że jest dużo wifi, ale ja nie lubię sterczeć przy barze czy gdzieś. Lubię mieć własny net w kamperze. Tak mam do początku. Niestety w Holandii i Belgii nie działa mój brytyjski net. :(
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2015-08-23, 21:10   

toscaner, jak masz rozwiązany brytyjski net? Coś wcześniej pisałeś o sim Vodafona. Czy to nadal ten sim?

W Polsce jest jeszcze fajna oferta z Orange - 6 GB za 6zł na 60 dni :) Ale jak to w Polsce bywa - te 6GB to dane wysyłane i odbierane. Poszło nam w dwa tygodnie ok 80% tego limitu - polski telefon robił za hotspot dla naszych dwóch irlandzkich :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-08-24, 00:17   

Mavv napisał/a:
toscaner, jak masz rozwiązany brytyjski net? Coś wcześniej pisałeś o sim Vodafona. Czy to nadal ten sim?

W Polsce jest jeszcze fajna oferta z Orange - 6 GB za 6zł na 60 dni :) Ale jak to w Polsce bywa - te 6GB to dane wysyłane i odbierane. Poszło nam w dwa tygodnie ok 80% tego limitu - polski telefon robił za hotspot dla naszych dwóch irlandzkich :)


Ty narzekasz na 6GB za 6zł? Ha przyjedź do złodziejskich Włoch, to zapłacisz za 7GB 20 euro. Do tego oszukują na danych i faktycznie jest ok. 5,5GB -5,8GB. Jak wykorzystasz to ciach, jeb, i zero, po prostu nie ma nic, jak w Białymstoku. Nie ma nawet tych 32kb (obniżone). Zostajesz bez neta. My w 3 sieciach równolegle przez cały czas mieliśmy, żeby nie zostać w czarnej dupie, bo ukradną Ci wcześniej.
Były przypadki, że net się zużywał, jak wszystko wyłączone, a nas nie było. Kosmici albo krasnoludki chyba zużywały. Po kilku reklamacjach daliśmy spokój. Olewają i nigdy nie zwrócą, co ukradli.
Nie narzekaj na polski cywilizowany internet za 6zł. :-P

A brytyjski? Mam od lat w Three, a od tego roku uruchomili opcję "jak w domu", czyli za 20 funciaków mam 300 minut, 3000 sms i netu ile żeżrę "all You can eat". Bajka. Działa we Włoszech, Francji bez dodatkowych opłat i jeszcze nastu krajach. Niestety nie działa w Belgii i Holandii. Widać się nie dogadali. W Irlandii, pocieszę Cię też masz bez limitu używając brytyjskiej trójki. :-P
Znaczy limit jest: 1000GB/mies. W roamingu znacznie mniej, ale znacznie więcej niż u tych włoskich złodziei.
Ehh już coraz bliżej cywilizacji. :bigok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2015-08-24, 20:02   

toscaner, absolutnie nie narzekam :) Fajnie to działało, poza tym 6zł za 6GB to jak za darmo ;) Narzekam tylko, że te 6GB to dane pobrane i wysłane.

No własnie - mamy telefony tez w Trójce. I coś mi się to Three like Home niezbyt działało. W UK roaming powinien najpierw iść z pakietu minut ( u mnie 350 flexi units) podobnie jak dane. A ja w sumie włączyłem neta na jeden wieczór i rano przyszedł SMS, że własnie wyserfowałem 10 euro extra do rachunku... Żonie przyszło 20euro extra do rachunku, a ma nielimitowane rozmowy.
W Irlandii tez mam "All you can eat data" i to działa. Nie moge nigdzie doczytać na stronie czy to IE czy UK, jak działa Three like home.
Te Twoje 20 funiaków to opłata miesięczna na prepay? Bo jak za tyle doładujesz, to masz rzeczywiście to, co piszesz. Ale to dotyczy kraju, z którego jest SIM.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-08-24, 21:35   

Tak, dokładnie, ja mam od lat brytyjski sim. Wcześniej był net bez limitu ale tylko w UK. W tym roku przysłali mi chyba przed wakacjami info, że w roamingu jak w domu i faktycznie działa, bo na nim lecę, a do UK mam jeszcze kupę kilometrów. Kiedyś sprawdzałem i tylko minuty i sms schodzą, bo piszę i dzwonię, też jak w UK.
W Irlandzkim three patrzyłem i nie mieli oferty jak w domu (może teraz jest), a włoski 3 to w ogóle średniowiecze. Oni internet niedawno liczyli jeszcze na godziny. Można było np. kupić 30 godzin internetu. :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Jak debilom mówiłem w salonie, że mój 3 z UK leci bez limitu i dopłat w połowie Europy to standardowo nie wierzyli, bo takie coś jest niemożliwe i nie istnieje. No debile i tyle. :haha: :haha: :haha:

Teraz mają unlimited z ...limitem 30GB w LTE i tylko w nocy. Wind też ma Unlimited, ale limit 12GB. Jak kupisz serwer w jednaj włoskiej firmie to reklama na mail "illimitato" a okazuje się, że pojemność 512MB, a nielimitowana to jest... ilość maili jakie Ci mogą przyjść na skrzynkę, o ile będziesz kasował na bieżąco, żeby było znowu miejsce na nowe. :gwm :gwm :gwm

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***