Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bastard
Autor Wiadomość
AndreLech 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0 160KM, 2007
Nazwa załogi: OldNomad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2017
Piwa: 9/16
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2017-11-28, 15:00   Bastard

Aktualizacja:

Temat został podjęty w nowym wątku OldNomad Van - https://www.camperteam.pl...pic.php?t=35205

Witam forumowiczów, szczerze mówiąc początkowo brałem pod uwagę zakup używanego kampera. Z różnych wypowiedzi na forum doszedłem do słusznego wg. mnie wniosku - zbudować „nie rzucający się w oczy” kamper we własnym zakresie z zastosowaniem dobrych jakościowo materiałów i wyposażenia. Kamper ma mi służyć przez cały rok więc podobnie jak u „toskanera” zależy mi na dobrym ociepleniu, dużej ilości prądu i oczywiście ciepełka.

Baza: Fiat Ducato 3.0 2007 r. klima automat, L3H2
Na zabudowę planuję przeznaczyć 25.000 – 30.000 PLN
W załączeniu projekt kampera.

Ps. 2020r, czas na emeryturę więc po dwóch latach wracam do budowy i obecności na forumOldNomad Vanhttps://www.camperteam.pl...pic.php?t=35205
_________________
Memento Vivere! Buduję kamper https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
Ostatnio zmieniony przez AndreLech 2020-05-28, 17:38, w całości zmieniany 6 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street 600
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-28, 17:37   

AndreLech napisał/a:
Pierwszy przyjazd do Polski
I – kupno, rejestracja,

Proponuję sprawdź najpierw prawo duńskie jeśli chodzi o tak długi okres przebywania na ich terytorium pojazdu zarejestrowanego w innym państwie. Z tego co się orientuję są pewne granice czasowe powyżej których auto powinno zostać przerejestrowane.
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/483
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2017-11-28, 18:12   

AndreLech napisał/a:
Baza: Fiat Ducato 2.8 JTD 2012 r. L3H2

W młodym aucie "stary" silnik też bym tak chciał :szeroki_usmiech
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndreLech 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0 160KM, 2007
Nazwa załogi: OldNomad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2017
Piwa: 9/16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-11-28, 18:17   

SlawekEwa napisał/a:
AndreLech napisał/a:
Baza: Fiat Ducato 2.8 JTD 2012 r. L3H2

W młodym aucie "stary" silnik też bym tak chciał :szeroki_usmiech


Czy powinienem kupić auto z nowszym silnikiem? Pytam bo się nie znam, sorry :-/
_________________
Memento Vivere! Buduję kamper https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndreLech 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0 160KM, 2007
Nazwa załogi: OldNomad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2017
Piwa: 9/16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-11-28, 18:30   

mrsulki napisał/a:
AndreLech napisał/a:
Pierwszy przyjazd do Polski
I – kupno, rejestracja,

Proponuję sprawdź najpierw prawo duńskie jeśli chodzi o tak długi okres przebywania na ich terytorium pojazdu zarejestrowanego w innym państwie. Z tego co się orientuję są pewne granice czasowe powyżej których auto powinno zostać przerejestrowane.


W moim przypadku nie jest to żaden problem
_________________
Memento Vivere! Buduję kamper https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2017-11-28, 18:31   

AndreLech napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
AndreLech napisał/a:
Baza: Fiat Ducato 2.8 JTD 2012 r. L3H2

W młodym aucie "stary" silnik też bym tak chciał :szeroki_usmiech


Czy powinienem kupić auto z nowszym silnikiem? Pytam bo się nie znam, sorry :-/


W 2012r. nie było już 2.8, był 3.0hdi jako najmocniejszy.

ps. Jakoś dużo kombinacji logistycznych tu widzę. Kup gotowca, po co się bawić. I jak chcesz być fulltaimersem to jednak radziłbym coś większego. Im większe tym lepsze. Blaszaki są dobre do szybkich przelotów i mocnego zwiedzania a nie do życia non-stop.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndreLech 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0 160KM, 2007
Nazwa załogi: OldNomad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2017
Piwa: 9/16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-11-28, 18:44   

Maciej S. napisał/a:
Ogrzewanie: termo top z nagrzenicą ursus to niedobre rozwiązanie. Bardzo duży pobór prądu. Jeżeli bez ogrzewania podłogi to jakiś airtop ale najlepiej dużej mocy 4..5kW wówczas szybko przechodzi w tryb mocy pośrednich i pracuje względnie cicho.
Na Tracery zaczynają ludziska narzekać. Może lepiej Votronic.

Dobra rada


Jeden aku 115Ah to za mało, aby być w pełni niezależnym.

Ja chcę 3 aku 115Ah YUASA

Po co taka duża przetwornica? Spawarka? Lepiej wszystko szykować na 12V, przetwarzanie energii jest nieekonomiczne.

Brałem przykład od Kynio1, bardzo polecał ten typ

Rozkład dla jednej osoby bdb będzie bardzo przestronnie i wyjdzie duża łazienka.

Dziękuję

Blok kuchenny proponuję zmodyfikować na kombo zelw + palniki, są wercje wąskie na 33-35cm dzięki temu będzie wąska szafka i więcej przestrzeni do chodzenia.

Ciekawy pomysł

Ja preferuję armaflex + wełna w workach,styrodur twardy dobry tylko na podłogę, ale na krzywe ściany niewygodny do kładzenia.

Hmm, wełna w workach na ściany jakoś mnie nie przekonuje ale pomyślę nad tym rozwiązaniem, zależy mi na porządnym ociepleniu bez niepotrzebnego wydawania setek złotych za 1m2 :)

Ja obecnie ciepłą wodę grzałbym prądem z solara + przepływ gorącego powietrza z webasto airtop. Taki zbiornik trzeba zamówić + grzałka 12v.

Ha, myślałem właśnie o Webaście Air Top Evo 40/55 ale się nie znam, gdyby był pan uprzejmy rozwinąć ten temat jaki zbiornik, co podłączyć (jestem ignorant w tych tematach)


Taki mój punkt widzenia.


Dziękuję za ten punkt widzenia
_________________
Memento Vivere! Buduję kamper https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndreLech 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0 160KM, 2007
Nazwa załogi: OldNomad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2017
Piwa: 9/16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-11-28, 18:56   

Bajaga napisał/a:
AndreLech napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
AndreLech napisał/a:
Baza: Fiat Ducato 2.8 JTD 2012 r. L3H2

W młodym aucie "stary" silnik też bym tak chciał :szeroki_usmiech


Czy powinienem kupić auto z nowszym silnikiem? Pytam bo się nie znam, sorry :-/


W 2012r. nie było już 2.8, był 3.0hdi jako najmocniejszy.

Jestem przed zakupem więc się pomyliłem z tym silnikiem z 2012 roku

ps. Jakoś dużo kombinacji logistycznych tu widzę. Kup gotowca, po co się bawić. I jak chcesz być fulltaimersem to jednak radziłbym coś większego. Im większe tym lepsze. Blaszaki są dobre do szybkich przelotów i mocnego zwiedzania a nie do życia non-stop.


Tak to wygląda z mojej strony w realu (nie jestem instalatorem więc muszę cierpieć) z drugiej strony będę miał powody do częstszego odwiedzania kraju (670 km + prom). Gotowca jak już pisałem nie chcę, samochód nie powinien wyglądać jak kamper, kiedyś pływałem małymi, 9 metrowymi jachtami motorowymi i nie narzekałem.
[/i]
_________________
Memento Vivere! Buduję kamper https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skrzychu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2013
Piwa: 6/6
Skąd: Konopiska
Wysłany: 2017-11-29, 17:38   

Skoro masz duży zbiornik gazu, to możesz grzać wodę za jego pomocą. Osobiscie uzywam Carvera i grzeje wodę w 10 min. Minus jest taki, ze od zewnątrz go widać. Wiekszy aku zawsze lepszy ;) Lodówkę zamontuj wysoko, nad szafą - na codzień bardzo wygodne.
_________________
campi-van.pl
Podzespoły do budowy kampera
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndreLech 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0 160KM, 2007
Nazwa załogi: OldNomad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2017
Piwa: 9/16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-11-29, 19:28   

Cytat:
Skoro masz duży zbiornik gazu, to możesz grzać wodę za jego pomocą. Osobiscie uzywam Carvera i grzeje wodę w 10 min. Minus jest taki, ze od zewnątrz go widać. Wiekszy aku zawsze lepszy ;) Lodówkę zamontuj wysoko, nad szafą - na codzień bardzo wygodne.


Jestem na etapie przygotowań i każda rada jest dla mnie bezcenna.
_________________
Memento Vivere! Buduję kamper https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndreLech 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0 160KM, 2007
Nazwa załogi: OldNomad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2017
Piwa: 9/16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-11-29, 20:03   

Czytam uważnie na forum różne zastosowania techniczne próbując znaleźć te dla mnie najbardziej odpowiednie. Problem polega na tym, że nie jestem fachowcem, dopiero zaczynam uprawiać ten rodzaj turystyki i wypoczynku. Szukam niedrogich (ale bez przesady), gotowych rozwiązań (fabrycznych) do zastosowania w moim kamperze. Jest ich tak wiele, że zaczynam się gubić w tym wszystkim. Nie chcę też bawić się w pana Słodowego.

Moje dylematy ignoranta:
Np. skoro za pomocą Webasto Air Top Evo 40/55 mogę ogrzać i kampera i wodę więc chyba nie potrzebuję TRUMĘ TT2, a większość na forum stosuje i jedno i drugie. Dlaczego?

Kamper będę używał przez trzy miesiące w roku w różnych okresach, dlatego ma być całoroczny. Potrzebuję troszkę prądu 230V do zasilania m.inn. wiertarki Dremel 4000 ponieważ hobbystycznie uprawiam jubilerstwo, głównie srebro (będzie sporo lutowania twardego więc też dobry wywietrznik). W tym celu chcę się wyposażyć w 2 panele 200W, 3 akumulatory 115Ah, Przetwornica napięcia 12V, 24V / 230V 2000W 3000W 4000W 5000W 6000W POWERSINUS Volt Polska oraz Agregat prądotwórczy ADLER AD-2200 2.2 KW 230V. Chyba powinno wystarczyć?
Na razie tyle w kwestii wyjaśnienia. Aha L3H2 jest w sam raz dla mnie.
_________________
Memento Vivere! Buduję kamper https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2017-11-30, 00:48   

Hej kolego. Jestem co prawda na początku budowania swojego kamperka ale... . Myślałem dlugo o tym co i jak zrobić, co i gdzie zamówić, co i gdzie zamontować... I jak teraz już działam plan się rypnął. Wychodzi na to, że oprócz webasto z nagrzewnica bo z podłogówki dodatkowej już zrezygnowałem wszystko robi sie naraz... Większość zadań jest w jakiś sposób że sobą połączona/powiązana. I nie da się inaczej. Tak jest u mnie. Nie posiadam umysłu szachisty i nie potrafię precyzyjnie przewidywać każdego ruchu. I może to jest problemem. Ale obiektywnie patrząc wydaje mi się, że większość chłopaków ma podobnie. Pozatym co chwilę potrzeba jakieś zmieniono automatycznie na - opowiadaj. Często trzeba zamawiać przez neta bo w okolicy części brak. Budowa to ciągłe myślenie.
Jedno jest pewne kolego. Frajda z budowania i wizja wakacji w czymś co sam zabudowałeś przysparza cię o sraczke w trakcie żeby nie było obsuwy ale też daje nie zwykłą frajde....
I to jest to.
Tak ro wygląda z mojej strony. Pozdr. I powodzenia. :spoko
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Ostatnio zmieniony przez KASZUB 2017-11-30, 06:34, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2017-11-30, 09:15   Re: Zanim rozpocznę budowę kampera OldBastard

AndreLech napisał/a:

...Przez 11 miesięcy w roku pracuję w Danii gdzie mieszkam i mam b. dobre warunki narzędziowo-warsztatowe.
"Pierwszy przyjazd do Polski"
"XIV przyjazd do Polski"


Oj czarno to widzę, rób wszystko sam albo kupuj gotowego i go tylko dostosuj dla siebie na niewidocznego ect.

Ja w Polsce ostatnio chciałem naprawić klimę w renault scenik i to była katastrofa 3 warsztaty w tym jeden specjalistyczny od klimatyzacji polecany przez wszystkich, diagnozy przeróżne jedna przeczyła drugiej przywozili mi stare zardzewiałe pompy klimy z złomu (dobrze że nie pasowały) itd., specjaliści kazali czekać 5 dni na części do dobrych elementów :) a ja czasu nie miałem.
Straciłem kupę czasu i nic nie załatwiłem a tu dzwonią do mnie że nowe auto przyjechało i muszę odebrać a stare zostawić więc na szybkiego przeczesanie netu, lektura, wjazd na szrot po czujnik 4Eu bo na nowy czekać nie mogę , montaż 15min i klima działa błędu w kompie brak.

Jedyny warsztat który by mi to zrobił był zajęty na 10 dni do przodu i nie był to nówka postawiony z szumnym napisem "serwis klimatyzacji" ale stary brudny były warsztat pom czy gs a przed nim same zagraniczne rejestracje i gość to starej daty złota rączka elektryk inni tacy pouciekali z polski za granicę.


Tak że ty potrzebujesz konkretnego człowieka w Polsce który ci to zrobi na 100% i będzie też myślał za ciebie bo będzie tak:
Pierwszy przyjazd ... okazało się że części minimalnie ...
Piąty przyjazd ... zachorował...
Jedenasty przyjazd udało się dokończyć ... ale wymiary zamówionych ....

Kupuj w necie tu np. webasto € 334,90 z wysyłką, czytaj fora, myśl i nie spiesz się.

tu za 300 https://www.aliexpress.co...2232922445.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-11-30, 10:07   

ja potrzebujesz to mam goscia z Lublina ktory sprzedaje regenerowane Webasto, naprawde miły facet, pomaga telefonicznie przy montażu, w razie usterki nie wystawi Cie do wiatru a cene nieporwnywalna do tego chinskiego plastika.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-11-30, 10:33   

Będę śledził, jak już zaczniesz budowę. :spoko
Ja Webasto też kupiłem używkę od właśnie chyba tego gościa z Lublina. Regenerowane z gwarancją 6 miesięcy coś około 1200zł.
Teraz oczywiście po jakiś tam awariach sam rozbieram i dokupuję coś na zapas. Ostatnio wyłowiłem na Ebay cały piecyk z pompą za 35£ :-P
Będzie na części w razie W, albo poskładam drugi zestaw do kolejnego kampera, bo chyba w przyszłym roku już pasuje coś zbudować. Jeszcze tylko nie zdecydowałem czy mniejszy 4x4 na Afrykę, Azję, czy jeszcze z rok poszlajać się po "cywilizacji jakimś L4H3, a 4x4 za 1,5 roku.
Ostatnie przygotowania i przeróbki w tym, montaż agregatu itd. i spadam na południe wygrzać się trochę :mrgreen:
Po latach w kamperze doszedłem do wniosku, że wielkość nie ma znaczenia jeśli jest wszystko i wysokość aby dało się stać. Jak nie pada, to i tak czas spędza się poza kamperem, jak pada to przed laptopem i bez znaczenia czy na kanapie w pomieszczeniu 8m2 czy 200m2. Jedyna różnica to w takim 200m daleko po piwo :haha:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***