Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
bagażnik rowerowy Fiamma z 3 rowerów na 4
Autor Wiadomość
radzik 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria Adriatik 670sk
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2012
Piwa: 7/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-09, 23:22   bagażnik rowerowy Fiamma z 3 rowerów na 4

Witam,
mam dylemat dotyczący bagażnika Fiamma Carry Bike, w niedawno zakupionym kamperze. Chodzi o to, że ma on miejsce na 3 rowery, a ja potrzebuję takiego na 4. Wiem, że występuje on też w takiej wersji. Pytanie jak myślicie, czy w celu dołożenia jednej rynienki wystarczy przestawić na śrubach, na których wspierają się rynienki, otwory o jedno miejsce? Czy rury które wchodzą w siebie, nie będą w tym momencie za mało na siebie nachodzić? Poniżej załączam zdjęcia bo opis może być trochę nie jasny. Na pierwszych dwóch zdjęciach ustawienie obecne pod 3 rynienki, a na pozostałych dwóch ustawienie, które pozwoliłoby założyć dodatkową rynienkę. Na zdjęciach celowo jedna rura nie jest wsadzona tak aby było widać na jaką głębokość wchodzi w drugą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
radzik 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria Adriatik 670sk
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2012
Piwa: 7/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-09, 23:29   


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2019-01-09, 23:51   

Może nie wytrzymać, ale jak od dołu dołożysz profil aluminiowy ceownik lub kątownik to powinno. Pozostaje jeszcze pytanie czy są wystarczająco mocne te blachy i nity łączące z rurą pionową.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2019-01-10, 00:02   

Wlodo ma rację, a jak się patrzy na zdjęcia i czyta pomysł na powiększenie ładowności bagażnika, to aż się chce zakrzyknąć "Ani kroku wstecz!" W sensie "...naprzód" ;)
Tam wysunięcie tych rurek nawet o 1 (słownie: jeden) centymetr i _nie_ dołożenie dodatkowego roweru, na 95% spowoduje złamanie rurki zewnętrznej tuż (~1mm) za blaszaną obejmą już w trakcie pierwszego sezonu. Oczywiście znów na ~95%. ;)
Jeżeli dokładać rynnę na 4 rower, to poprzez nałożenie nakładki i wzmocnienie węzła pion/poziom. A to można zrobić na różne sposoby...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
radzik 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria Adriatik 670sk
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2012
Piwa: 7/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-10, 14:09   

Ten bagażnik występował również w wersji na 4 rowery, stąd moje pytanie. Nie sądzę żeby wersja na 2,3 i 4 rowery różniła się konstrukcyjne aż tak bardzo. Niestety nie udało mi się znaleźć instrukcji do tego modelu, ale instrukcja od modelu nowszego pokazuje, że miejsce na 4 rower uzyskuje się właśnie w sposób, który opisałem powyżej. Co do obciążenia to na bagażniku jest napisane 60 kg i 4 rowery spokojnie zmieszczą się w tym przedziale, zwłaszcza że dwa z nich są dziecięce.

W poprzednim kamperze miałem bagażnik na 3 rowery i przekroje rurek były dużo mniejsze.


Poniżej zdjęcia z modelu nowszego.





Jedyne co mnie zastanawia to to, że rury zewnętrze części poziomej zastąpione zostały stalowymi zamiast aluminiowych jeśli wierzyć podpisowi pod rysunkiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 106/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2019-01-10, 14:27   

Przedwojenny inżynier by Ci to wyliczył suwakiem logarytmicznym. Dzisiaj takiego śmiałka nie znajdziesz. Musisz robić próby.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
radzik 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria Adriatik 670sk
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2012
Piwa: 7/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-10, 14:31   

zdjęcia nie weszły

carry bike.jpg
Plik ściągnięto 1348 raz(y) 49,38 KB

fiamma-carry-bike-pro-upgrade4-05.jpg
producent ma nawet dedykowane zestawy do przeróbki.
Plik ściągnięto 1348 raz(y) 17,77 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur.Dell 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato Autostar
Nazwa załogi: Lubimy podróżować
Dołączył: 23 Wrz 2017
Piwa: 22/8
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2019-01-10, 17:55   

O ile pamiętam, to bagażnik Fiamma maksymalnie wytrzyma obciążenie 60 kg. Jeśli rowery są na tyle lekkie to spokojnie można zapakować 4 sztuki.
_________________
Artur
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2019-01-10, 21:37   

Moja propozycja:
Pogadaj z majstrem od kwasówki (kolorem nie będzie się odróżniać, a jest bardzo mocna) - wyspawa rurkę w godzinkę. Potem wsuniesz, nawiercisz na nowo otwory w kwasówce i dokup jedną rynienkę.

Oczywiście nie poprawi to zamocowania w ścianie, więc na ostatniej rynience woź najlżejszy z rowerów.
_________________
Byle do przodu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2019-01-11, 02:42   

Ja przerabiałem z 2 na 4 , zadanie miałem ułatwione bo jeden podwójny miałem w środku w garażu więc nie było problemu z częściami.
Przyznam szczerze że nie pomyślałem o tym że ma być taka czy inna rurka trzymająca całość, poprostu miałem szczęście bo jest rzeczywiście z nierdzewnej stali jest ten zewnętrzny, ale nie myślałem o tym wtedy :oops:

Ja tak czy siak to po załadowaniu rowerów daje mocny odciąg w stronę górnej belki bagażnika , robię to pająkiem z gum transportowych.
Mam z tyłu kilka kamer a jedna specjalnie patrzy na rowery i powiem Ci kolego że potrafi się to zdrowo bujać na wybojach :-/
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***