Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podniesienie DMC?
Autor Wiadomość
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-07-22, 14:31   Podniesienie DMC?

Mam na oku ciekawą blaszkę Ducato. Jedyny problem w tym, że ma dopuszczalną masę całkowitą 3300 a mi zależy by mieć te dodatkowe 200 luzu.
Sprzedawca powiedział że Fiat może mi wystawić papiery pozwalające tę masę podnieść do 3500 ponieważ rozróżnienie pomiędzie autami 3300 a 3500 (innymi niż maxi) jest tylko prawne, to ta sama konstrukcja i ta sama homologacja.

Fiat....to Ducato pochodzi z Francji i trudno się rozmawia z Francuskim oddziałem Fiata, zwłaszcza jak nie jestem właścicielem pojazdu. Nie jestem pewny, może jeszcze uda mi się od nich wydostać jakieś konkrety przed zakupem auta a może nie.

Czy ktoś z Was coś wie o możliwości podniesienia DMC?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/101
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2022-07-22, 16:37   

Jak masz homologację, to jest to formalność w urzędzie komunikacji.
Ja miałem -wprawdzie od mercedesa z centrali polskiego ASO- pisemne oświadczenie o fabrycznym DMC podwozia i wyciągnięta po długich bojach homologację od Pilote z Francji ale to typowy kamper. Ważne tez są poprawne tabliczki, ja milalem wszystkie naklejki mercedesa z wyzszym dmc a tabliczkę znamionowa od „producenta”: najlepiej producenta budy ale producent samych tabliczek tez przejdzie.

Klik
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lukpyr 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Eura Mobil
Dołączył: 15 Sie 2012
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2022-08-01, 19:06   

Fiat musi wydać nową homologacje jak również nową tabliczkę na parametr który potrzebujesz . Z tymi dokumentami do WK i tam walka :box
Ale najpierw udaj sie do WK w którym będziesz rejestrował pojazd i dowiedz sie czego oni potrzebują .Co kraj to obyczaj :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-08-01, 21:17   

Niestety, francuski oddział fiata nie odpowiedział na moje zapytanie. Polecony diagnosta powiedział, że się nie da. Widząc w sieci że niektórym osobom się udało mam wątpliwości. Spotkałem się też z opinią że zmienić należy na miejscu, we Francji.

Nie do końca wiem, co można a co nie, niemniej odpuściłem to auto. :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***