Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ALDE - bulgotanie w zbiorniku wyrównawczym.
Autor Wiadomość
grafkom 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: ADRIA 753UP
Dołączył: 11 Kwi 2023
Skąd: Śmigiel
Wysłany: 2023-04-11, 10:34   ALDE - bulgotanie w zbiorniku wyrównawczym.

Witam! Co prawda temat dotyczy p. kempingowej. Pacjent Adria Alpina 753 UP. Podczas pracy pompy obiegowej słychać i widać wyraźne bulgotanie w zbiorniku wyrównawczym. Cały system działa poprawnie, tzn. ogrzewanie działa, wszystkie grzejniki oraz cała podłogówka grzeje. Jedyna rzecz, która nie daje mi spokoju to te bulgotanie. Próbowałem odpowietrzyć całą instalacje w sposób jak prawi instrukcja poprzez unoszenie przyczepy i odpowietrzanie w najwyższym punkcie (spuściłem i uzupełniłem ok. 1l glikolu) lecz nie dało to rezultatu. Być może za mało odpowietrzałem??? Generalnie ze zbiornika wyrównawczego odchodzą dwie rurki odpowietrzające: jedna do góry, druga na dół (domyślam się, że jest przelewowa) więc układ powinien odpowietrzyć się sam. Czy ktoś spotkał się z tym problemem?
Pozdrawiam Marcin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MOPAR 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Matrix
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 4/3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-04-16, 20:54   

U mnie bulgotało jakiś czas po wymianie glikolu, miałem wszystko odpowietrzone w teorii ale bulgotało. Po jednym wyjeździe się uspokoiło.
_________________
OFF ROAD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2023-04-16, 22:44   

Miałem Alde w pierwszym na poniższym obrazku, Autostar.
System grzewczy Alde miał u mnie kilka punktów odpowietrzających, ja szukałem je dosyć długo zapoznając się z ideą, gdy odnalazłem wszystkie to zarazem pompka cyrkulacyjna pracowała cicho i spokojnie.
Bulgotania się raczej nie obawiaj, ono pochodzi z fragmentów nie odpowietrzonych, jak je wszystkie odnajdziesz to chociaż je zanotuj na przyszłość.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur.Dell 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato Autostar
Nazwa załogi: Lubimy podróżować
Dołączył: 23 Wrz 2017
Piwa: 22/8
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2023-10-19, 21:06   

Socale napisał/a:
Miałem Alde w pierwszym na poniższym obrazku, Autostar.
System grzewczy Alde miał u mnie kilka punktów odpowietrzających, ja szukałem je dosyć długo zapoznając się z ideą, gdy odnalazłem wszystkie to zarazem pompka cyrkulacyjna pracowała cicho i spokojnie.
Bulgotania się raczej nie obawiaj, ono pochodzi z fragmentów nie odpowietrzonych, jak je wszystkie odnajdziesz to chociaż je zanotuj na przyszłość.



Mam właśnie ogrzewanie Alde w moim Autostarze i od 2 dni mocuję się z odpowietrzeniem instalacji. Mam kłopot z odpowietrzeniem grzejników w sypialni. Tam są 3 grzejniki i 2 odpowietrzniki. Jeden grzejnik jest na tylnej ścianie a 2 po bokach pod oknami. Odkręciłem odpowietrzniki aż z nich solidnie pociekło a grzejniki nadal są zimne. Nie mam pomysłu jak to odpowietrzyć.
Oczywiście tytułowe bulgotanie również zauważyłem.
_________________
Artur
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***