Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana silnika w J5 na nowszy ....
Autor Wiadomość
swierzak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: dethleffs 92 Iron Lion Zion J5
Nazwa załogi: Lion Zion
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Piwa: 9/20
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-10-02, 19:56   Wymiana silnika w J5 na nowszy ....

Witam . Mam pytanie ponieważ mam okazje kupić tanio blaszaka peugeota z bardzo małym przebiegiem dobrym silnikiem ale za to doszczętnie zniszczoną blacharką ( chyba po dachowaniu ) ...... taki model jak na fotce



I chciałbym taki silnik przełożyć do swojego J5 ... czy da się to zrobić bez większych problemów ? z tego co zauważyłem kabina jest nieco szersza niż w starym J5 więc pewnie bedzie problemem zamienić deskę rozdzielczą więc stara będzie musiała zostać :)
Więc lewarek do zmiany biegów też bedzie musiał zostać po staremu ale czy bedzie dużym problemem połączyć go ze skrzynią z nowego ?

silnik też jest 2.5 D czy są duże różnice pomiędzy silnikami i skrzyniami z J5 z 92 a boxerem z 99 ?

pozdrawiam

PS : stary silnik jeszcze dobrze działa i na szczęście ta wymiana to tylko mam ją w planach na przyszłość bo nowszy chyba i ciszej chodzi i ma większą moc jak i mniejsze spalanie .... podobno :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wiedzwiadek
początkujący forumowicz

Dołączył: 27 Mar 2010
Skąd: krakow
Wysłany: 2010-10-19, 16:36   

Mysle ze jest to mozliwe. Trzeba na poczatek sprawdzic rozstaw poduszek od skrzyni i silnika. Ale stare silniki 2.5 od j5 osiagaja przebiegi do 800 tys. km. Np. Mój jest bardzo żwawy. A co do spalania, to nie jest takie oczywiste czy bedzie palil mniej.Mój z alkowa przy spokojnej jeździe pali 10l, a mój kumpel tirowiec jadąc nim z przyczepą wykręcił 9l. Magik... 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2010-10-20, 01:52   

Swierzaku niemozliwe to przywrócić wzrok ślepej kiszce reszta do zrobienia tylko po co .... ? w tym temacie masz juz wszystkie odpowiedzi na Swoje pytanie .....
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
swierzak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: dethleffs 92 Iron Lion Zion J5
Nazwa załogi: Lion Zion
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Piwa: 9/20
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-10-21, 14:08   

roger napisał/a:
Swierzaku niemozliwe to przywrócić wzrok ślepej kiszce reszta do zrobienia tylko po co .... ? w tym temacie masz juz wszystkie odpowiedzi na Swoje pytanie .....



nie no faktycznie nie opyla sie :) lepiej zrobic zegarmistrzowski remont starego silnika :) a jeszcze moje dzieci nim pojezdza :) :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***