Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Płw. Iberyjski - Hiszpania Komplecikowa praktyczne porady koleżeńskie

Komplecik - 2024-01-24, 00:48
Temat postu: Hiszpania Komplecikowa praktyczne porady koleżeńskie
Najprawdopodobniej ruszymy 24 lutego, wstyd się przyznać nie byliśmy jeszcze w Hiszpanii, plan bez planu około miesiąc, głównie
:piwo: :wieszacz :kamp
:ok proszę o rady, porady, sugestie, przestrogi, wymogi ;)

Comsio - 2024-01-24, 11:58

Podczas podróży na noc, korzystać nap z park 4 są za Free i za 5 euro za to jest bezpieczne 👍
Stosujemy tą zasadę w tranzycie w (D i F )
Unikaj przygranicznych parkingów.
W dużych aglomeracjach parkujecie na camperpark, camping 👍
Zakupy tylko w Espania % i reszta 👌👍

Miejscówki w Espania ogarniasz z relacji jest tego sporo,,koniec języka za przewodnika :mikolaj

W (D) obecnie jest dużo aut i dróg zablokowanych, tak że monitoring non-stop podczas kamperowania ☝️

Pozdrawiam :spoko :mikolaj

LukF - 2024-01-24, 22:02
Temat postu: Re: Hiszpania Komplecikowa praktyczne porady koleżeńskie
Komplecik napisał/a:
Najprawdopodobniej ruszymy 24 lutego, wstyd się przyznać nie byliśmy jeszcze w Hiszpanii, plan bez planu około miesiąc, głównie
:piwo: :wieszacz :kamp
:ok proszę o rady, porady, sugestie, przestrogi, wymogi ;)


Weź mnie ze sobą :mrgreen:

LukF - 2024-01-24, 22:12

Komplecik,

Zabierz rowery bo to całkiem inne podróże.
Jak masz rozwiązany temat gazu? W Hiszpanii są inne niż nasze końcówki, musisz mieć ze sobą dwa rodzaje do podpięcia ich pistoletów.
W Francji nie nocuj przy autostradach bo to niebezpieczne z uwagi na włamy i kradzieże.
Jaką trasę wybierasz w Francji: płatne autostrady czy lokalne drogi oraz za Clermont- Ferrand bezpłatna autostrada RN9 i dalej płatny wiadukt Millau?

W Hiszpanii chcesz coś zwiedzać czy jedziesz bez celu? Ma być Barcelona? Albo Granada?

Musisz więcej napisać 8-)

Komplecik - 2024-01-24, 22:51

Łukasz LukF zadajesz tyle pytań że się gubię
Chcielibyśmy do Barcelony zobaczyć dzieło Gałdiego
Fajnie było by przejechać za frre tą Francję
Jutro zadzwonię do Jarka Papamili i zamówię końcówkę do tankowania gazbanka + może wezmę dodatkową butlę polską jak myślisz
Plan jest na bardzo lekkie zwiedzanie, biorę rowery i skuter
Rowery na zewnątrz pod pokrowcem? Gruby łańcuch :haha: ?
Może pojadę do Gliwic w ramach testów dołożę poduchy będzie lepiej przy wietrznej pogodzie na autostradzie
Nie mam wielkiego planu Ewa coś wymyśli jak podpowiecie cuś fajnego będę wdzięczny, w Torewieja mam kolegę, osiedlił się w zeszłym roku pewnie podjedziemy na parapetówkę

Komplecik - 2024-01-24, 22:53
Temat postu: Re: Hiszpania Komplecikowa praktyczne porady koleżeńskie
LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Najprawdopodobniej ruszymy 24 lutego, wstyd się przyznać nie byliśmy jeszcze w Hiszpanii, plan bez planu około miesiąc, głównie
:piwo: :wieszacz :kamp
:ok proszę o rady, porady, sugestie, przestrogi, wymogi ;)


Weź mnie ze sobą :mrgreen:

Ty byś chciał, no pewnie że tak, biedactwo dawaj jedziemy :ok

peja76 - 2024-01-25, 08:52

Chcielibyśmy do Barcelony zobaczyć dzieło Gałdiego

Tu fajnie skuterem :ok bo kempingi dość daleko

Fajnie było by przejechać za frre tą Francję

Cała Francja wyszła około140Eu ale jak masz czas to też bym jechał landami

Jutro zadzwonię do Jarka Papamili i zamówię końcówkę do tankowania gazbanka + może wezmę dodatkową butlę polską jak myślisz

Jak masz gazbank to dodatkowa Polska butla zbędna, gaz głównie na stacjach przy autostradzie (chyba że masz Aplikację) nikt nie podchodzi, tankujesz co chcesz :wyszczerzony:
Ps, tylko nie podjedz pod dystrybutor CNG, znam takich co podjechali i nie mogli zatankować gazu :haha:
Plan jest na bardzo lekkie zwiedzanie, biorę rowery i skuter
Rowery na zewnątrz pod pokrowcem? Gruby łańcuch :haha: ?
:ok
Tak miałem :ok

LukF - 2024-01-25, 09:01
Temat postu: Re: Hiszpania Komplecikowa praktyczne porady koleżeńskie
Komplecik napisał/a:
Najprawdopodobniej ruszymy 24 lutego, wstyd się przyznać nie byliśmy jeszcze w Hiszpanii, plan bez planu około miesiąc, głównie
:piwo: :wieszacz :kamp
:ok proszę o rady, porady, sugestie, przestrogi, wymogi ;)


Robert, więcej konkretów dostaniesz jeśli Twoje pytania/ oczekiwania będziesz pojedynczo opisywał. Bo tak to masz tu bałagan i lakoniczne odpowiedzi w każdej dziedzinie. :bukiet:

orkaaa - 2024-01-25, 10:25

Co do Francji jeżeli masz dużo czasu możesz lokalnymi . Jeżeli nie , to będziesz się tylko denerwował. Próbowałem i wiem co piszę. Ich lokalne są kiepskie i ronda. W miasteczkach 30-40 na godzinę i fotoradary. Po 5 godzinach takiej jazdy będziesz zmęczony i okaże się że przejechałeś 150 km. Jak ma być taniej to faktyczne jest kawałek autostrady we Francji bezpłatny ale to nie jest najkrótsza droga do Hiszpanii. We Francji do zwiedzania polecam Arles i Montpeller. Po drodze.
LukF - 2024-01-25, 10:43

orkaaa napisał/a:
Co do Francji jeżeli masz dużo czasu możesz lokalnymi . Jeżeli nie , to będziesz się tylko denerwował. Próbowałem i wiem co piszę. Ich lokalne są kiepskie i ronda. W miasteczkach 30-40 na godzinę i fotoradary. Po 5 godzinach takiej jazdy będziesz zmęczony i okaże się że przejechałeś 150 km. Jak ma być taniej to faktyczne jest kawałek autostrady we Francji bezpłatny ale to nie jest najkrótsza droga do Hiszpanii. We Francji do zwiedzania polecam Arles i Montpeller. Po drodze.


Napisz proszę konkretnie: jaką trasę dokładnie polecasz i ile kosztuje? Przyda się w przyszłości. :bukiet:

PLopaPL - 2024-01-25, 11:54

Ja podepnę się pod temat. Mam butle dom light z przyłączem "nasadzanym" na butle. Co muszę dokupić aby w razie czego podpiąć butlę wypożyczoną w Hiszpanii?
LukF - 2024-01-25, 12:39

PLopaPL napisał/a:
Ja podepnę się pod temat. Mam butle dom light z przyłączem "nasadzanym" na butle. Co muszę dokupić aby w razie czego podpiąć butlę wypożyczoną w Hiszpanii?


Musisz rozpoznać temat bo rozwiązania są różne i w różnych cenach a o niektórych nie wypada tu na forum otwarcie pisać (tankowanie butli domowej, nie takiej jak masz). W ogóle nie szedłbym w kierunku wypożyczania/ wymieniania butli typu Hiszpanskiego bo i po co? Moim zdaniem to najbardziej skomplikowany kierunek rozwiązania problemu gazu w Hiszpani. Po co się uzależniać od ich butli jak są stacje paliw z tankowaniem LPG???

PLopaPL - 2024-01-25, 12:45

LukF napisał/a:
PLopaPL napisał/a:
Ja podepnę się pod temat. Mam butle dom light z przyłączem "nasadzanym" na butle. Co muszę dokupić aby w razie czego podpiąć butlę wypożyczoną w Hiszpanii?


Musisz rozpoznać temat bo rozwiązania są różne i w różnych cenach a o niektórych nie wypada tu na forum otwarcie pisać (tankowanie butli domowej, nie takiej jak masz). W ogóle nie szedłbym w kierunku wypożyczania/ wymieniania butli typu Hiszpanskiego bo i po co? Moim zdaniem to najbardziej skomplikowany kierunek rozwiązania problemu gazu w Hiszpani. Po co się uzależniać od ich butli jak są stacje paliw z tankowaniem LPG???



Ok, co byłoby najszybsze do ogarnięcia bez drastycznych kosztów i czasochłonnych przeróbek?

LukF - 2024-01-25, 13:10

PLopaPL napisał/a:
LukF napisał/a:
PLopaPL napisał/a:
Ja podepnę się pod temat. Mam butle dom light z przyłączem "nasadzanym" na butle. Co muszę dokupić aby w razie czego podpiąć butlę wypożyczoną w Hiszpanii?


Musisz rozpoznać temat bo rozwiązania są różne i w różnych cenach a o niektórych nie wypada tu na forum otwarcie pisać (tankowanie butli domowej, nie takiej jak masz). W ogóle nie szedłbym w kierunku wypożyczania/ wymieniania butli typu Hiszpanskiego bo i po co? Moim zdaniem to najbardziej skomplikowany kierunek rozwiązania problemu gazu w Hiszpani. Po co się uzależniać od ich butli jak są stacje paliw z tankowaniem LPG???



Ok, co byłoby najszybsze do ogarnięcia bez drastycznych kosztów i czasochłonnych przeróbek?


Jesli ktoś ogarnia temat gazu, nie ma dwóch lewych rąk, jest ROZSĄDNYM OSTROŻNYM człowiekiem to
zwykłe domowe butle z dorobionym u gazownika wlewem gazu do tankowania LPG na stacjach samochodowych.
Podkreślam: ja tego Tobie NIE DORADZAM. Temat gazu każdy ogarnia samodzielnie na WŁASNĄ odpowiedzialność!!! Nie znam Cię więc nie doradzam żadnej konkretnej drogi.

PLopaPL - 2024-01-25, 13:19

LukF napisał/a:
PLopaPL napisał/a:
LukF napisał/a:
PLopaPL napisał/a:
Ja podepnę się pod temat. Mam butle dom light z przyłączem "nasadzanym" na butle. Co muszę dokupić aby w razie czego podpiąć butlę wypożyczoną w Hiszpanii?


Musisz rozpoznać temat bo rozwiązania są różne i w różnych cenach a o niektórych nie wypada tu na forum otwarcie pisać (tankowanie butli domowej, nie takiej jak masz). W ogóle nie szedłbym w kierunku wypożyczania/ wymieniania butli typu Hiszpanskiego bo i po co? Moim zdaniem to najbardziej skomplikowany kierunek rozwiązania problemu gazu w Hiszpani. Po co się uzależniać od ich butli jak są stacje paliw z tankowaniem LPG???



Ok, co byłoby najszybsze do ogarnięcia bez drastycznych kosztów i czasochłonnych przeróbek?


Jesli ktoś ogarnia temat gazu, nie ma dwóch lewych rąk, jest ROZSĄDNYM OSTROŻNYM człowiekiem to
zwykłe domowe butle z dorobionym u gazownika wlewem gazu do tankowania LPG na stacjach samochodowych.
Podkreślam: ja tego Tobie NIE DORADZAM. Temat gazu każdy ogarnia samodzielnie na WŁASNĄ odpowiedzialność!!! Nie znam Cię więc nie doradzam żadnej konkretnej drogi.


Rozumiem ;) . Znam człowieka co potrafił przelewać gaz z butli do samochody, gdy ta stała na ognisku :shock:

Coś mniej kontrowersyjnego?

LukF - 2024-01-25, 14:23

PLopaPL napisał/a:


Rozumiem ;) . Znam człowieka co potrafił przelewać gaz z butli do samochody, gdy ta stała na ognisku :shock:

Coś mniej kontrowersyjnego?


1. To co opisałeś NIE POLECAM i NIE POCHWALAM
2. Nic takiego co opisałeś Tobie nie radziłem.
3. Na inne nie kontrowersyjne rozwiązania zapewne wpadniesz sam.
:spoko

eMGie - 2024-01-25, 14:50

Wielu dekarzy podgrzewa butle palnikiem, jak kładą papę termozgrzewalną w niskich temperaturach :-)
PLopaPL - 2024-01-25, 15:10

eMGie napisał/a:
Wielu dekarzy podgrzewa butle palnikiem, jak kładą papę termozgrzewalną w niskich temperaturach :-)


Wiem, ale moim zdaniem jest różnica podgrzewać, a wstawić do ognia...

eMGie - 2024-01-25, 15:20

To tak w formie żartu przytoczyłem :-) Ja nawet tego nie popieram i jak kiedyś kładłem zimą kilkanaście m2 papy, to nosiłem butlę do wanny z ciepłą wodą :-)
Ale kiedyś widziałem jak po pożarze strażacy wyciągali nieuszkodzone butle z pogorzeliska, w których nadal był gaz, więc chyba nie tak łatwo je uszkodzić w ten sposób

LukF - 2024-01-25, 16:40

eMGie napisał/a:
To tak w formie żartu przytoczyłem :-) Ja nawet tego nie popieram i jak kiedyś kładłem zimą kilkanaście m2 papy, to nosiłem butlę do wanny z ciepłą wodą :-)
Ale kiedyś widziałem jak po pożarze strażacy wyciągali nieuszkodzone butle z pogorzeliska, w których nadal był gaz, więc chyba nie tak łatwo je uszkodzić w ten sposób


Tutaj masz temat łopatologiczne wyjaśniony jeśli chcesz się zapoznać. Temat ma 10 stron, dałem linka do strony 8 ale zacznij czytać tam gdzie Tobie pasuje. Innych propozycji nie mam.

https://www.camperteam.pl...p=799910#799910

Komplecik - 2024-01-25, 19:56

Jakie polecacie miejsce do stania w Barcelonie, myślę że będziemy poruszać się skuterem i pieszo po Barcelonie
fan - 2024-01-25, 20:44

Camping 3 Estrelles
autobus przy campingu szybko i jesteś na La Rambla

orkaaa - 2024-01-25, 21:04

Można też na którymś z kempingów przy kolejce miejskiej w kierunku na Mataro. Kolejki plus jest taki, że ma stację na przystanku metra. W Barcelonie tak jak w innych dużych miastach polecam metro. A zwiedzanie … jak Gaudi to park i katedra. Stare miasto z katedrą, Rambla, port , schody hiszpańskie z grającymi fontannami przed muzeum Katalońskim , byłem też na obiektach olimpijskich i oczywiście stadion Barcelony i koniecznie sklep klubowy a raczej market. Robi wrażenie.

A przed Barceloną - Girona - warto stare miasto ładne. Koniecznie katedra.

A koło Barcelony klasztor w Montserrat - położony w górach. Trochę jak nasza Jasna Góra.

izola - 2024-01-26, 16:41

Ciepło tu jest, nie myśl za dużo o gazie... Wsiadaj i jedź.

Do gotowania awaryjnie weź groszową kuchenkę na kartusze, te kartusze kupisz wszedzie w China schop.

Tak myśląc, juz od 10 listopada jestem w drodze. Najpierw Hiszpania a od świąt Portugalia.
ani razu nie mialam potrzeby by ogrzewanie odpalić.
Gotuję tylko gazem, do Marko Polo pasuje mi butla 2,74 kg tą wożę juz wieki🤣...
Jestem już 3 raz na Iberii... Wsiadam i jadę. Przez Francję bez opłat bo mam kaprys i cierpliwość i chęć widzenia coś więcej jak autostrada.

PS. Nie czytaj bojaźliwych bo oni ci daja hamulec ręczny 😉

fan - 2024-01-26, 17:25

PS. Nie czytaj bojaźliwych bo oni ci daja hamulec ręczny 😉


dzięki Izola
to jest głos rozsądku

LukF - 2024-01-26, 22:26

izola napisał/a:
Wsiadaj i jedź.


PS. Nie czytaj bojaźliwych bo oni ci daja hamulec ręczny 😉


Renia, cóż za mądre słowa :bukiet:
Dzięki :brawo: :hello

Komplecik - 2024-01-27, 07:02

LukF :wyszczerzony: ale jesteś lubiany aleeee, 400 :pifko
jestem w :shock: Łukaszku :hello :hello :hello czekamy na 401 i 500 :mikolaj :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-01-27, 21:07

Dobre miejsce do spania to podjazd wieczorem pod Park GUrel i spanie na parkigu.Rano zwiedzanie.Moim zdaniem ważne rezerwacje w Polsce przez internet,bo bylismy przy
kasie Sagrady 1szymi a bilety dopiero na 18 godz,
Masz blisko zajedż to poszukam folberów oraz opisów w kalendarzach.Po drodze Monserat koniecznie!!!

\

ZbigStan - 2024-01-28, 09:01

Komplecik, Robercie, jeśli chcesz szybko do Hiszpanii to autostrady płatne, ale jak napisał kolega 140 euro. Trasa, którą jechałem przez Clermont Ferrant jest bezpłatna, ale jeden nocleg we Francji konieczny. Płatny most Milau. Noclegi im mniejsza miejscowość tym bezpieczniej, w dużych miastach jak Barcelona, tylko miejsca strzeżone.Nie jest tak, że wszędzie czychają złoczyńcy, ale rozsądek trzeba zachować. Wjazd do Montpellier tylko z francuską plakietką ekologiczną, zdążysz wyrobić. Tankowanie w D, nie przy autostradzie, w mniejszych miejscowościach taniej. We Francji tankuj na stacjach przy marketach. Przekraczając granicę F/E wjedź ostatnim wjazdem we Francji, koło miejscowości Bolou, na płatną A9(ok 3 e), a zaoszczędzisz czas i jazdę po serpentynach, po Hiszpańskiej stronie AP7 jest bezpłatna.
Mogę Ci pomóc i pożyczyć hiszpańską butlę, będziesz miał na wymianę, również adapter na butlę . Mieszkam blisko A4, więc będzie po drodze, oddasz przy powrocie. Pozdrawiam. :spoko .

Komplecik - 2024-01-28, 13:47

Dziękuję za wszelakie sugestie i podpowiedzi, sporo się przyda .
Tak mnie więcej planowałem wjechać do Hiszpanii,
Jeśli nie będę zjeżdżał z autostrady do Mompelier to też muszę wykupić ekologiczne winiety?
:spoko

orkaaa - 2024-01-28, 14:41

Jak jedziesz autostradą nie potrzebujesz eco winietek. Jeśli jedziesz autostradą to tylko trzeba uważać na fotoradary. Część aplikacji i nawigacji je wskazuje ale warto pilnować szybkości. Generalnie 120 ale są też odcinki 140.
Na autostradach pobór tylko automatyczny czyli karta albo pieniądze. Karty są wygodniejsze. Czasami są opłaty od bramki do bramki ale na długich trasach bilet . Trzeba uważać aby nie wjechać na bramki via toll. Wszystko jest oznakowane. Płacisz od wysokości. Nie ma kategorii kamper tylko kamera ocenia twoją wysokość. Cena więcej niż osobówką ale mniej niż ciężarowy czy autobus. Szerokiej drogi.

Komplecik - 2024-02-15, 18:26

Wochom się, co myślicie brać skuter w tym okresie, będę miał elektryki, chcemy powoli jechać w dół, we Włoszech korzystałem ze skótera bo był na pokładzie, teraz trochę nie mam ochoty targać teg wszystkiego, łudzę się że same rowery mi wystarczą.
?

stander - 2024-02-15, 18:32

Komplecik napisał/a:
Wochom się, co myślicie brać skuter w tym okresie, będę miał elektryki, chcemy powoli jechać w dół, we Włoszech korzystałem ze skótera bo był na pokładzie, teraz trochę nie mam ochoty targać teg wszystkiego, łudzę się że same rowery mi wystarczą.

Podpinam się pod pytanie Hiszpania w maju skuter czy elektryki?

Komplecik - 2024-02-15, 19:06

stander napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Wochom się, co myślicie brać skuter w tym okresie, będę miał elektryki, chcemy powoli jechać w dół, we Włoszech korzystałem ze skótera bo był na pokładzie, teraz trochę nie mam ochoty targać teg wszystkiego, łudzę się że same rowery mi wystarczą.

Podpinam się pod pytanie Hiszpania w maju skuter czy elektryki?

W moim przypadku luty marzec :-P

jarsta0001 - 2024-02-15, 21:11

Jechałem A36 potem A6 przez Lyon i od Awinion A9 i wyszło ponad 180 euro. Też jeden nocleg 30 km przed Lyonem. Nie szukałem tańszych alternatyw tylko jak google maps kierował. Niestety przejeżdzałem prze Lyon o 7 rano i kosztowało mnie to 1 godzine stania w korkach.
andrzej627 - 2024-02-15, 21:14

stander napisał/a:
Podpinam się pod pytanie Hiszpania w maju skuter czy elektryki?

Komplecik napisał/a:
W moim przypadku luty marzec

Skuter czy elektryki? Wybór chyba nie zależy od miesiąca. :roll:

Komplecik - 2024-02-15, 21:42

andrzej627 napisał/a:
stander napisał/a:
Podpinam się pod pytanie Hiszpania w maju skuter czy elektryki?

Komplecik napisał/a:
W moim przypadku luty marzec

Skuter czy elektryki? Wybór chyba nie zależy od miesiąca. :roll:

Podpytuje jakie są temperatury faktycznie przełom lutego marca i marzec, czy jest na tyle ciepło że można skuterem się poruszać, rowerem jest ciepło bo człowiek w ruchu :spoko

LukF - 2024-02-15, 21:45

Komplecik napisał/a:
Wochom się, co myślicie brać skuter w tym okresie, będę miał elektryki, chcemy powoli jechać w dół, we Włoszech korzystałem ze skótera bo był na pokładzie, teraz trochę nie mam ochoty targać teg wszystkiego, łudzę się że same rowery mi wystarczą.
?


Nie rozstrzygnę, miałem elektryki bo nie mam skutera :bigok

SlawekEwa - 2024-02-15, 22:00

jarsta0001 napisał/a:
Jechałem A36 potem A6 przez Lyon i od Awinion A9 i wyszło ponad 180 euro. Też jeden nocleg 30 km przed Lyonem

coś drogo to wyszło :shock:
Kolega jechał tą samą trasą kamperem na Sprinterze 3,5 t i zapłacił 136 euro :szeroki_usmiech

PietraS - 2024-02-16, 06:39

Według kalkulatora. Wysokość kampera powyżej 3m.
PietraS - 2024-02-16, 06:48

Według kalkulatora. Wysokość kampera poniżej 3m.

Inaczej jest liczony bus, a inaczej kamper. Tak stoi w kalkulatorze. Prawdopodobnie kamper na bazie busa będzie liczony jako bus.

Policzyłem trasę Milhouse-Perpignan. Trzeba chyba jeszcze doliczyć, o ile mnie pamięć nie myli, 4€ za jakiś krótki odcinek po przejeździe granicy niemiecko-francuskiej. Mój kamper ma 2,8m. coś-tam, coś tam i zawsze jestem liczony z górnej półki. :evil:



Poprawiłem, zamiast bus napisałem kamper.

stander - 2024-02-16, 07:43

andrzej627 napisał/a:
Skuter czy elektryki? Wybór chyba nie zależy od miesiąca. :roll:

Dokładnie tak .Chodzi mi o info dotyczące infrastruktury:np. czy bezpieczne ścieżki i drogi rowerowe wzdłuż wybrzeża ,czy bardziej skuter i po drogach publicznych

peja76 - 2024-02-16, 07:59

SlawekEwa napisał/a:
jarsta0001 napisał/a:
Jechałem A36 potem A6 przez Lyon i od Awinion A9 i wyszło ponad 180 euro. Też jeden nocleg 30 km przed Lyonem

coś drogo to wyszło :shock:
Kolega jechał tą samą trasą kamperem na Sprinterze 3,5 t i zapłacił 136 euro :szeroki_usmiech


Nam dokładnie tyle wyszło :ok

peja76 - 2024-02-16, 08:20

stander napisał/a:
andrzej627 napisał/a:
Skuter czy elektryki? Wybór chyba nie zależy od miesiąca. :roll:

Dokładnie tak .Chodzi mi o info dotyczące infrastruktury:np. czy bezpieczne ścieżki i drogi rowerowe wzdłuż wybrzeża ,czy bardziej skuter i po drogach publicznych



Za dużo nie pomogę bo My byliśmy 3 dni w Walencji i 7 jechaliśmy wybrzeżem w kierunku Baecelony. Mieliśmy elektryki ale stwierdziliśmy że jednak skuter to było by to :ok ścieżek rowerowych tam gdzie my byliśmy było dużo, głównie w kurortach wzdłoż wybrzeża, Hiszpanie dużo jeżdżą na rowerach (wyczynowych)

Super ścieżkę pieszo rowerową znalazłem w Castellon, prowadzi z jednej miejscowości do drugiej, miejscami widać szybki pociąg :ok
Nie chcę koledze zaśmiecać, ale parę zdjęć wrzucę żeby apetyt był większy :diabelski_usmiech

jarsta0001 - 2024-02-16, 08:49

PietraS napisał/a:
Według kalkulatora. Wysokość kampera poniżej 3m.

Inaczej jest liczony bus, a inaczej kamper. Tak stoi w kalkulatorze. Prawdopodobnie kamper na bazie busa będzie liczony jako kamper.

Policzyłem trasę Milhouse-Perpignan. Trzeba chyba jeszcze doliczyć, o ile mnie pamięć nie myli, 4€ za jakiś krótki odcinek po przejeździe granicy niemiecko-francuskiej. Mój kamper ma 2,8m. coś-tam, coś tam i zawsze jestem liczony z górnej półki. :evil:



PietraS dokładnie tak było, dzięki, bo już myślałem że automaty na bramkach scanują twarze i po wyglądzie decydują z kogo więcej zedrzeć kasy.

Wiem że można taniej, kiedyś ktoś na forum CT pisał że mozna np zjeźdzać z autostrad i kawałek dalej wjeźdzać w następną bramkę i to już jakoś inaczej jest przeliczane.
Można było by na forum opracować taką trasę dla tych co chcą przez Francję tylko przejechać do Hiszpani i zapłacić tylko tyle ile to konieczne. Wiem, wiem każdy ma inaczej. Izola pisała ze w ogóle bodajże nie płaci ale ma mniejsze auto więc i po tych rondach łatwiej jechać. No i czas...jedni mają inni mniej.

jarsta0001 - 2024-02-16, 08:59

Komplecik napisał/a:
Wochom się, co myślicie brać skuter w tym okresie, będę miał elektryki, chcemy powoli jechać w dół, ?



Komplecik odpuść sobie ten skuter. Przemieszczał sie bedziesz i tak dość często kamperem bo jak piszesz jedziesz powoli w doł. Elektryki Ci wystarczą. Ja czasami nabiorę różnego sprzętu potem wykorzystuję raz lub dwa razy no bo jest ale zeby specjalnie ciągnąć skuter jak masz elektryki to bym się nie zdecydował.

andrzej627 - 2024-02-16, 10:13

jarsta0001 napisał/a:
można taniej

Można przejechać przez Francję w ogóle bez opłat. Autostrada A75 z wyjątkiem wiaduktu Millau jest bezpłatna. Google widzi to tak.

LukF - 2024-02-16, 11:30

andrzej627 napisał/a:
Autostrada A75 z wyjątkiem wiaduktu Millau jest


A wiadukt Millau można objechać dołem przez miasteczko które jest bardzo ładne. Zjeżdża się na węźle przed wiaduktem i wjeżdża na kolejnym za. Całość zajmuje godzinę z kupieniem w miasteczku przy drodze bagietek :bigok

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-02-16, 13:10

Ale sie wszystko zmieniło ,aż mnie głowa rozbolała,bo my bylismy w 2018,to widze ze bardzo sie zmieniło a chcielibysmy tez na zakonczenie kamperowania być w Hiszpani :? :Odnosnie butli tam gdzie montują butle mamy zamontowaną
butle i tankulemy na stacji 50 litrow .

PietraS - 2024-02-16, 17:48

jarsta0001 napisał/a:



PietraS dokładnie tak było, dzięki, bo już myślałem że automaty na bramkach scanują twarze i po wyglądzie decydują z kogo więcej zedrzeć kasy.

.


To może być prawda, wyjaśniałoby to, dlaczego wciąż płacę z górnej półki :ok

Mam taką metodę presji na biletomat autostradowy, że podjeżdżając pod tą, wydawałoby się bezduszną maszynę, wyciągam rękę ku otworowi, z którego wyłania się bilet, ten przynależny samochodom osobowym. I o dziwo, raz udało mi się go przekonać do tej budżetowej decyzji. Ale teraz, po twojej wypowiedzi, nie wiem, czy miałem lepszy dzień i fizis był całkiem, całkiem, czy po prostu przeładowałem kampera? :roll: :lol:

jarsta0001 - 2024-02-16, 23:16

[quote="PietraS"]
jarsta0001 napisał/a:



Mam taką metodę presji na biletomat autostradowy, że podjeżdżając pod tą, wydawałoby się bezduszną maszynę, wyciągam rękę ku otworowi, z którego wyłania się bilet, ten przynależny samochodom osobowym. I o dziwo, raz udało mi się go przekonać do tej budżetowej decyzji. :lol:



Cholera teraz wszystko jasne, zamiast brać bilet z tej wysokiej części, teraz będę brał z tej niskiej i parę komplementów po francusku też może warto powiedzieć.

jarsta0001 - 2024-02-16, 23:19

andrzej627 napisał/a:
jarsta0001 napisał/a:
można taniej

Można przejechać przez Francję w ogóle bez opłat. Autostrada A75 z wyjątkiem wiaduktu Millau jest bezpłatna. Google widzi to tak.





Andrzej 627 i LukF dzięki to jak sie spotkamy na trasie, to dzisięcinę odpalę z tych 190Euro. :spoko

MAZUREK - 2024-02-17, 19:42

Robert, dopiero teraz otworzyłem temat i widzę że będzie nas więcej. Jedziemy również po słoneczko po raz trzeci ale po 25.02 . Jak nie będziesz się za bardzo ścigał to Cię dopadniemy gdzieś na trasie :spoko
Mamy zamiar na ok. 1 - 1,5 miesiąca :lol:

sławek w. - 2024-02-17, 22:50

andrzej627 napisał/a:
Autostrada A75 z wyjątkiem wiaduktu Millau jest bezpłatna

Rozumiem, że tylko A75, natomiast odcinek od granicy niemieckiej jest płatny.
Jazda poza autostradowa we Francji to droga przez mękę, fotoradary na wjeździe do miasteczka, po środku i na wyjeździe. Z ostatniego wyjazdu dostałem dwa mandaty - w odstępie 40 min. po 45E. :gwm

andrzej627 - 2024-02-17, 23:19

sławek w. napisał/a:
andrzej627 napisał/a:
Autostrada A75 z wyjątkiem wiaduktu Millau jest bezpłatna

Rozumiem, że tylko A75, natomiast odcinek od granicy niemieckiej jest płatny.

Na tej mapie cała trasa wg Google'a jest bezpłatna. :spoko
sławek w. napisał/a:

Jazda poza autostradowa we Francji to droga przez mękę, fotoradary na wjeździe do miasteczka, po środku i na wyjeździe. Z ostatniego wyjazdu dostałem dwa mandaty - w odstępie 40 min. po 45E. :gwm

Nie dziwi mnie to. We Francji trzeba skrupulatnie przestrzegać ograniczeń prędkości.

Spax - 2024-02-18, 12:27

Było już kilka razy, ale niektórym trzeba jak ...
Mapa autostrad we Francji z objaśnieniami: https://routes.fandom.com/wiki/Carte_des_autoroutes_fran%C3%A7aises_par_type_de_p%C3%A9age
Dodam jeszcze, że istnieje też wiele odcinków dróg krajowych, przystosowanych do szybkiego ruchu.
Jeżeli chodzi o cenę za przejazd autostradami płatnymi (około 130 €) – to przecież cena za prawie pełny bak paliwa. :diabelski_usmiech

:spoko

Komplecik - 2024-02-18, 14:40

MAZUREK napisał/a:
Robert, dopiero teraz otworzyłem temat i widzę że będzie nas więcej. Jedziemy również po słoneczko po raz trzeci ale po 25.02 . Jak nie będziesz się za bardzo ścigał to Cię dopadniemy gdzieś na trasie :spoko
Mamy zamiar na ok. 1 - 1,5 miesiąca :lol:

Rezerwuj miejscówkę jak pierwszy dojedziesz i strój Gitarę :szeroki_usmiech
:spoko

mischka - 2024-02-18, 16:24

LukF napisał/a:
A wiadukt Millau można objechać dołem przez miasteczko które jest bardzo ładne.

Czy ja dobrze widzę że przejazd kamperem przez most to 36,30€ :shock:
https://www.leviaducdemil...s-du-peage.html
Powiedzcie że źle to interpretuję a cena to abonament roczny...

andrzej627 - 2024-02-18, 17:28

mischka napisał/a:
przejazd kamperem przez most to 36,30€

Tak, jeżeli powyżej 3m lub powyżej 3,5t.

Spax - 2024-02-18, 17:55

mischka napisał/a:
LukF napisał/a:
A wiadukt Millau można objechać dołem przez miasteczko które jest bardzo ładne.

Czy ja dobrze widzę że przejazd kamperem przez most to 36,30€ :shock:
https://www.leviaducdemil...s-du-peage.html
Powiedzcie że źle to interpretuję a cena to abonament roczny...


Abonament roczny :wyszczerzony: :wyszczerzony: :wyszczerzony:

Tu tłumaczenie na polski
https://www-leviaducdemillau-com.translate.goog/home/tarifs-du-peage.html?_x_tr_sl=fr&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

SlawekEwa - 2024-02-18, 18:21

:chytry
andrzej627 - 2024-02-18, 18:23

Cytat:
Za co pobierana jest opłata?
Opłata za przejazd przeznaczona jest na zwrot kosztów budowy infrastruktury oraz finansowanie jej utrzymania, w celu zapewnienia Państwu komfortu i bezpieczeństwa. Płaci użytkownik, a nie wszyscy podatnicy.

:spoko :spoko :spoko

MAZUREK - 2024-02-21, 10:40

Komplecik napisał/a:
MAZUREK napisał/a:
Robert, dopiero teraz otworzyłem temat i widzę że będzie nas więcej. Jedziemy również po słoneczko po raz trzeci ale po 25.02 . Jak nie będziesz się za bardzo ścigał to Cię dopadniemy gdzieś na trasie :spoko
Mamy zamiar na ok. 1 - 1,5 miesiąca :lol:

Rezerwuj miejscówkę jak pierwszy dojedziesz i strój Gitarę :szeroki_usmiech
:spoko


Miejscówek tam jest bez liku, my Barcelonę zwiedzaliśmy za pierwszym razem więc teraz tylko przejeżdżamy dalej na południe po słońce i ciepełko. Tempo naszego przejazdu zależy zwykle od pogody (ostatnio całą drogę wiało i padało więc się nie zatrzymywaliśmy dopiero za Pirenejami gdzie dopadła nas temp. 28 st.C). Bądźcie na nasłuchu o do zobaczenia :spoko

sławek w. - 2024-02-25, 20:56

[quote="Spax"]Było już kilka razy, ale niektórym trzeba jak ...
znam dalszy ciąg.

Kolego Spax, albo niedokładnie przeczytałeś, lub nie zrozumiałeś mojego zapytania, skierowanego do Andrzeja627, który napisał, że cyt. "Można przejechać przez Francję w ogóle bez opłat" z dołączoną mapką. Moją wątpliwość nie opierałem na "było już kilka razy", lecz czerpiąc wiedzę ze strony https://www.vinci-autorou...ci-autoroutes/, gdzie można wpisać początek podróży i koniec a kalkulator poda cenę, i tak np. na A75 Belfort - Clermont-Ferrand dla klasy2 74,7 Euro. Clermont-Ferrand - Perpignan 15,8 Euro. I komu wierzyć, oficjalnej stronie operatora autostrady czy Wam. Pytałem andrzeja627 jako "tubylca", który od lat mieszka we Francji i bez wątpienia realia francuskie zna lepiej.

Komplecik - 2024-02-25, 21:56

Kurde 1880 kilometrów rąbłem w 2 dni, zimno leje brrrrr. Podobno jak przejadę kolejny 1000km ma być ciepło, pędzę do słoneczka
;)
Wczoraj dojechaliśmy w Niemczech tu, a dzisiaj Francja tu, miejscówki z p4night

rakro1 - 2024-02-25, 22:09

Rąbnij jeszcze za 2000 km dodatkowo. Dla pewności :-P
A tak na poważnie to trzymamy kciuki za udany, szczęśliwy i słoneczny wyjazd. I powrót :drive: :papa

Komplecik - 2024-02-25, 22:33

rakro1 napisał/a:
Rąbnij jeszcze za 2000 km dodatkowo. Dla pewności :-P
A tak na poważnie to trzymamy kciuki za udany, szczęśliwy i słoneczny wyjazd. I powrót :drive: :papa

:szeroki_usmiech muszę się streszczać mam tylko 30 dni urlopu 3 dni Tirowej bitej jazdy i potem powinno być lanksa :szeroki_usmiech
Jutro mamy 3stówy z okładem do Barcelony tam 2 dni zwiedzania jeśli będzie pogoda, sprawdzę rano :szeroki_usmiech
:spoko

SZEJK - 2024-02-25, 22:41

Kompleciku - jedz bezpiecznie , zwiedzaj i dawaj relacje na CT.
Jak dojedziesz do ciepełka to wypij zimne ode mnie. :pifko

Komplecik - 2024-02-25, 22:44

SZEJK napisał/a:
Kompleciku - jedz bezpiecznie , zwiedzaj i dawaj relacje na CT.
Jak dojedziesz do ciepełka to wypij zimne ode mnie. :pifko

Oby było cieplej bo Niemcy zimno i Francja deszczowo
:spoko

LukF - 2024-02-26, 00:01

Komplecik napisał/a:
Kurde 1880 kilometrów rąbłem w 2 dni, zimno leje brrrrr.


Oszczędzaj rumaka bo wiesz :bajer

A u nas piękna pogoda, słońce, ciepło, wszystko z ziemi wychodzi. A Robert wybiera się gdzieś daleko jak tu tak fajnie. Zmęczony będziesz, kupę kasy wydasz, po co Ci to?

Joko, Kuba, dobrze mówię?
:haha:

Komplecik - 2024-02-26, 06:56

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Kurde 1880 kilometrów rąbłem w 2 dni, zimno leje brrrrr.


Oszczędzaj rumaka bo wiesz :bajer

A u nas piękna pogoda, słońce, ciepło, wszystko z ziemi wychodzi. A Robert wybiera się gdzieś daleko jak tu tak fajnie. Zmęczony będziesz, kupę kasy wydasz, po co Ci to?

Joko, Kuba, dobrze mówię?
:haha:


Łukasz Łukasz, ja tylko wykonuje zalecenia joko, lubimy ciepło, więc jadę do + 25 :szeroki_usmiech
LukF nie przezięb się, bo widzę że na siłę sezon rowerowy otwieracie :haha:
:spoko

peja76 - 2024-02-26, 08:39

Zasiadam w wygodny fotel i czekam za fajnymi zdjęciami........ Powodzenia :spoko
MAZUREK - 2024-02-26, 09:28

W Barcelonie na najbliższe dni zapowiadają słoneczko i do 18 st.C🌞
Komplecik - 2024-02-26, 20:44

Jedziemy jedziemy i, i zgodnie z zaleceniami trafiliśmy do Montserrat, ostry kręty podjazd i kręty łagodniejszy zjazd, pod szczytem opactwo Benydyktynów zatopione w malowniczych skałach, polecają zostać na noc i witać wschód słońca z widokiem na Barcelonę ;)
:spoko

Komplecik - 2024-02-26, 21:05

Na noc zostajemy tu woda 100m niżej przy hali stadionu można podjechać pod sam kran
LukF - 2024-02-26, 22:14

Komplecik,

Pięknie Robert, pięknie :hello

Komplecik - 2024-02-26, 22:25

LukF napisał/a:
Komplecik,

Pięknie Robert, pięknie :hello

Ciepło przede wszystkim prawie prawie 30 stopni :haha:

joko - 2024-02-27, 00:33

Komplecik napisał/a:

Łukasz Łukasz, ja tylko wykonuje zalecenia joko, lubimy ciepło, więc jadę do + 25 :szeroki_usmiech


No ja oczywiście zdecydowanie wybieram +25 niż -25 :ok

Komplecik napisał/a:


LukF nie przezięb się, bo widzę że na siłę sezon rowerowy otwieracie :haha:
:spoko


Ja na ten przykład nie robię otwarcia sezonu rowerowego ....... bo nie robiłem zamknięcia :wyszczerzony:
Ja tak nie znoszę zimy, że nawet w zimie jeżdżę na rowerze a nie nartach ....... tak mi się wtedy wydaje że jest cieplej i jeżdżę nie po śniegu a białym karaibskim piasku :haha:

Komplecik - 2024-02-27, 13:01

Nie wiem jak jest na Karaibach ale :wyszczerzony: Espania się rozkręca :ok
zbyszekwoj - 2024-02-28, 17:05

Komplecik napisał/a:
LukF napisał/a:
Komplecik,

Pięknie Robert, pięknie :hello

Ciepło przede wszystkim prawie prawie 30 stopni :haha:


Chyba na słońcu, Bo ja mam na Costa del Sol ledwie 18.

MAZUREK - 2024-02-28, 17:41

Robert gonimy was, jestem już w Zgorzelcu🏃🚐
LukF - 2024-02-28, 18:08

Komplecik napisał/a:
Nie wiem jak jest na Karaibach ale :wyszczerzony: Espania się rozkręca :ok


Eeeeeee tam, w Krakowie zrobiłeś to zdjęcie z tanim winem z Biedry. Nie damy się oszukać, mówiłem Ci, że taka wyprawa jest kosztowna, dużo czasu trzeba, sprawne auto itp. A Ty tu z winem na ogródu działkowym :haha:

yamah - 2024-02-28, 18:34

MAZUREK napisał/a:
Robert gonimy was, jestem już w Zgorzelcu🏃🚐

Leszek :shock: co ty.. "lotna brygada" :?: :haha:

Komplecik - 2024-02-28, 20:17

zbyszekwoj napisał/a:
Komplecik napisał/a:
LukF napisał/a:
Komplecik,

Pięknie Robert, pięknie :hello

Ciepło przede wszystkim prawie prawie 30 stopni :haha:


Chyba na słońcu, Bo ja mam na Costa del Sol ledwie 18.

Nie nie jest wspaniale ciepło jest, zresztą nie zaprzeczaj ;) :szeroki_usmiech
:spoko

Komplecik - 2024-02-28, 20:22

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Nie wiem jak jest na Karaibach ale :wyszczerzony: Espania się rozkręca :ok


Eeeeeee tam, w Krakowie zrobiłeś to zdjęcie z tanim winem z Biedry. Nie damy się oszukać, mówiłem Ci, że taka wyprawa jest kosztowna, dużo czasu trzeba, sprawne auto itp. A Ty tu z winem na ogródu działkowym :haha:

Łukaszku oj LukF ty mnie zawsze rozszyfrujesz tylko mnie nie zdradź tak do końca będę owijał makaron na uszy że jestem ho ho albo i dalej :haha:
Zgadłeś deptak nadwiślański koło ogrodów działkowych specjalnie rozmyłem tło :haha:

Bawmy się ;)
:spoko

Komplecik - 2024-02-28, 20:23

MAZUREK napisał/a:
Robert gonimy was, jestem już w Zgorzelcu🏃🚐

Pędzisz oj pędzisz :spoko

Komplecik - 2024-02-28, 20:33

Dziś przede wszystkim Gaudi, bilety do wnętrza Sargady udało się kupić z lotu bez rezerwacji z ałdio przewodnikiem zeszło ze 3h, pozostałe zabytki atrakcje z TuristBusa zobaczyliśmy,
Kurde Familia Sargada to dzieło nie mniejsze od Eiffla, są takie punkty gdzie to jest nr.1 danego regionu, zgadnijcie ile osób wysiadło z TuristBus a w tym miejscu raczej 100%,
Faktycznie by liznąć ciut ciut to miasto to trzeba kilka dni.
Tak to widziałem ;)
:spoko

yamah - 2024-02-28, 20:56

Komplecik napisał/a:

Tak to widziałem ;)
:spoko

Brawo Komplecik :ok za fotki..a za ostatnie :pifko bezbłędnie to widziałeś :bajer i teraz muszę kręcić telewizorem :gwm (ciekaw jestem ilu to robiło) :szeroki_usmiech :spoko

izola - 2024-02-28, 20:58

Fajne foty :pifko
Komplecik - 2024-02-28, 22:13

yamah napisał/a:
Komplecik napisał/a:

Tak to widziałem ;)
:spoko

Brawo Komplecik :ok za fotki..a za ostatnie :pifko bezbłędnie to widziałeś :bajer i teraz muszę kręcić telewizorem :gwm (ciekaw jestem ilu to robiło) :szeroki_usmiech :spoko


Dodałem dla uzupełnienia jesze 2 fotki więc sklepienie lustrzane jest na 3 foci od dołu :szeroki_usmiech
Byliśmy zachwyceni można tak siedzieć i słuchać przemiłe Pani z audiobook a, wprowadzając się w ciekawy nastrój, gra świateł i dzieło budowlane robi potężne wrażenie brawo Gaudi
:spoko

MAZUREK - 2024-02-28, 22:15

Piękne fotki przy tej jednej musiałem stanąć na głowie :? My już na noclegu koło miasta Hof -800 km od domu
Komplecik - 2024-02-28, 22:17

izola napisał/a:
Fajne foty :pifko

Nie przesadzaj, męczę bułę i tak nie zrobię takich jak Ty
Dzieki za piwka :-P
:szeroki_usmiech

Komplecik - 2024-02-28, 22:23

Był tam ktoś? Da się dojechać kamperem? Jest pomysł zagrzać kuperki :wyszczerzony:
andrzej627 - 2024-02-29, 09:20

Jest tam trochę zakrętów. :spoko
https://maps.app.goo.gl/fCFXcWUgzykHVQsR8

Ostatnie 3 km to 300 m spadku. :shock:

Komplecik - 2024-02-29, 20:35

andrzej627 napisał/a:
Jest tam trochę zakrętów. :spoko
https://maps.app.goo.gl/fCFXcWUgzykHVQsR8

Ostatnie 3 km to 300 m spadku. :shock:

Kamperów Przyczep i 7,5t tą drogą nie puszczają Ty swoim byś wjechał :spoko

Komplecik - 2024-02-29, 20:46

Dzień następny,
oddaliliśmy się ciut od Barcelony i na krótką chwilę wylądowaliśmy w jednych z Hiszpańskich geo źródeł/term o nazwie La Fontcalda huczna nazwa termy, praktycznie wygląda to tak Piękny przełom rzeki który można przejść schodkami mostami zrobionymi w tym celu i, i delikatne źródełko cieplejszej wody wpływające ze skał, piszą o temp. 28 stopni, nie wiem może latem, teraz było to letnie i z hucznych myśli będę się moczył hura :haha: skończyło się no.
Przełom rzeki i trasa do term super.
:spoko

Komplecik - 2024-02-29, 21:51

Tu stoimy :wyszczerzony:
LukF - 2024-03-01, 08:56

Komplecik,

Robert, są góry, jest rower, będzie piwo :pifko bo mnie się tam pod Krakowem podoba :bajer

Komplecik - 2024-03-01, 10:19

LukF napisał/a:
Komplecik,

Robert, są góry, jest rower, będzie piwo :pifko bo mnie się tam pod Krakowem podoba :bajer

Że co że jak, no nie :szeroki_usmiech do Krakowa Ciebie przywiało :spoko
Masz gdzie stać chociaż, wodę masz? Kota opróżnić, przecież powiedz że sobie nie radzisz to ci pomogę :)

Za piwo oczywiście bardzo dziękuję :spoko

joko - 2024-03-01, 10:32

LukF napisał/a:
bo mnie się tam pod Krakowem podoba :bajer


Noo przecież :ok
Tak właśnie patrzę na fotki i takie jakby znane ......... Zakrzówek ! :bigok

Robercik piwko leci za odkrywanie starych/nowych miejsc :haha:

Bym wiedział to bym wpadł pogadać, bo nie dalej jak wczoraj Kapelanką pomykałem, a toz to rzut beretem :szeroki_usmiech :spoko

Komplecik - 2024-03-01, 10:43

joko napisał/a:
LukF napisał/a:
bo mnie się tam pod Krakowem podoba :bajer


Noo przecież :ok
Tak właśnie patrzę na fotki i takie jakby znane ......... Zakrzówek ! :bigok

Robercik piwko leci za odkrywanie starych/nowych miejsc :haha:

Bym wiedział to bym wpadł pogadać, bo nie dalej jak wczoraj Kapelanką pomykałem, a toz to rzut beretem :szeroki_usmiech :spoko

Nie przesadzaj z tym piwem, ;) takie tam pląsanie po Hiszpanii :oops:
Swoją drogą gdzie LukF te zdjęcia wkleja z Krakowa, przegrzałem jego posty i nie widzę :haha: kłamiecie mnie jak zwykle, wypuszczacie, front przeciwko Kompleciku budujecie :haha:
:spoko

Komplecik - 2024-03-01, 13:41

:-P :mrgreen:
ZbigStan - 2024-03-03, 09:19

Komplecik, pięknie powspominać, :pifko Pozdrawiam.
joko - 2024-03-03, 09:28

Komplecik napisał/a:

Swoją drogą gdzie LukF te zdjęcia wkleja z Krakowa, przegrzałem jego posty i nie widzę :haha: kłamiecie mnie jak zwykle, wypuszczacie, front przeciwko Kompleciku budujecie :haha:
:spoko


Robson no co Ty wariata udajesz .......Zakrzówek jak nic :szeroki_usmiech

Komplecik - 2024-03-03, 18:20

joko napisał/a:
Komplecik napisał/a:

Swoją drogą gdzie LukF te zdjęcia wkleja z Krakowa, przegrzałem jego posty i nie widzę :haha: kłamiecie mnie jak zwykle, wypuszczacie, front przeciwko Kompleciku budujecie :haha:
:spoko


Robson no co Ty wariata udajesz .......Zakrzówek jak nic :szeroki_usmiech

Oho następny się prz.... :haha:
Tak tak tak Zakrzówek no no no, mizeria nic fajnego,
w Bielszczeźnie nie leje? halo!!! bo u mnie nie. :haha:
Proponuję byście z Łukaszem dokładnie rozkminili najmojsze :mikolaj
informacje z trasy mój najmojszy 7.9spalanie wtryski mruczą że hej
:yay:
:spoko

joko - 2024-03-03, 18:42

Komplecik napisał/a:

w Bielszczeźnie nie leje? halo!!! bo u mnie nie. :haha:


Piękna pogoda w regionie, a po dzisiejszym moim kółeczku przez Czechy i Słowację stwierdzam , że wiosna w pełni :ok
Dość dziwny jest widok w pełni rozkwitłych forsycji samym początkiem marca :shock:

Komplecik napisał/a:

informacje z trasy mój najmojszy 7.9spalanie wtryski mruczą że hej
:yay:
:spoko


A co one tam mruczą ?
Powinny wtryskać a nie mruczeć. Najpewniej knują tam już coś przeciwko Tobie :-P :mrgreen: :spoko

Komplecik - 2024-03-03, 19:45

Dziękuję Chłopaki za wpisy i piwka może nie będę opisywał i wklejał zdjęć by was zbytnio nie denerwować :haha:
:spoko

joko - 2024-03-03, 20:05

Komplecik napisał/a:
Dziękuję Chłopaki za wpisy i piwka może nie będę opisywał i wklejał zdjęć by was zbytnio nie denerwować :haha:
:spoko


No weź Robert nie rób jaj ...... jak nie będzie fotek to o czym będziemy pisać :wyszczerzony:
My lubimy być denerwowani :spoko

Komplecik - 2024-03-03, 20:58

joko napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Dziękuję Chłopaki za wpisy i piwka może nie będę opisywał i wklejał zdjęć by was zbytnio nie denerwować :haha:
:spoko


No weź Robert nie rób jaj ...... jak nie będzie fotek to o czym będziemy pisać :wyszczerzony:
My lubimy być denerwowani :spoko


Namówiłeś mnie ok wiem łatwy jestem :szeroki_usmiech
Stoimy tu jest pięknie :haha:
Fotka kila postów wcześniej :haha:

Ale tak serio serio już kila rad mam na Gibraltar coś specjalnego jeszcze podpowiecie taką rodzynkę kwintesencję, wiem :haha: czerwoną budkę na Gibraltarze widziałeś :haha:

LukF - 2024-03-03, 21:11

Komplecik napisał/a:

informacje z trasy

wtryski mruczą że hej


Jak mruczą to za chwilę padną :haha:
Dobrze, że jesteś koło Krakowa, tu tanio naprawią :haha:

Komplecik - 2024-03-03, 21:16

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:

informacje z trasy

wtryski mruczą że hej


Jak mruczą to za chwilę padną :haha:
Dobrze, że jesteś koło Krakowa, tu tanio naprawią :haha:


Wiesz co, wiesz co, no ale żeby koledze takie życzenia wysyłać eh.
Mruczą że hej! Eliocik idzie nie zapeszając jak przeciąg :-P
Piwo byś lepiej postawił, nie mi tu Lożę Szydercow przedstawiać :mikolaj

izola - 2024-03-03, 22:43

Pifo się należy za kompletny całokształt wątku, no i zagryska by też była na miejscu... :lol:
Komplecik - 2024-03-04, 19:21

Przypaliło takim słońce nie pojechałem dalej, plaża i po połedniu rowerek, co Wom powiem to Wom powiem, ciepło!!! Hej!! ze hej! :wyszczerzony:
:spoko

LukF - 2024-03-04, 22:06

Komplecik napisał/a:

Piwo byś lepiej postawił, nie mi tu Lożę Szydercow przedstawiać


Mówisz i masz :pifko bo tym szerokim wyborem :bajer zdjęć zasłużyłeś :haha:

Komplecik - 2024-03-04, 22:36

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:

Piwo byś lepiej postawił, nie mi tu Lożę Szydercow przedstawiać


Mówisz i masz :pifko bo tym szerokim wyborem :bajer zdjęć zasłużyłeś :haha:

Co będę na siłę dawał te same, ładnie i ciepło to siedzimy, dobrze jutro zrobię ramię 12rzedowej przerzutki a pojutrze manetki nowych magur7mek o takich jak te :haha: Łukasz przecież ja Twój rower znam na pamięć, opon dalej nie wymieniłeś :-P :szeroki_usmiech

LukF - 2024-03-05, 08:21

Komplecik napisał/a:
Łukasz przecież ja Twój rower znam na pamięć, opon dalej nie wymieniłeś :-P :szeroki_usmiech


Ludzie ubodzy nie mogą wymieniać dobrych opon na nowe :bajer
Poczekam z tą wymianą na te obiecane wspólne jeżdżenie w Gorcach :bigok Ciekawe czy jeszcze pamiętasz jak się umawialiśmy :mrgreen:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-03-06, 09:31

Komplecik,ale relacją z Hiszpani Ewa daje jak ja na fejsie a co z Twoim CT.
zbyszekwoj - 2024-03-06, 09:55

Mnie do Caroliny zajęło ze 2 miesiące. :roll:
Komplecik - 2024-03-06, 12:39

zbyszekwoj napisał/a:
Mnie do Caroliny zajęło ze 2 miesiące. :roll:

Emeryci mogą wolniej :szeroki_usmiech ja mam 1miesiac
i nie byłem i chłone ;)
:spoko

Komplecik - 2024-03-06, 20:13

Wczoraj Ronda dzisiaj Gibraltar, ładnie :wyszczerzony:
Komplecik - 2024-03-06, 20:23

Gibraltar
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-03-07, 12:49

Ale checa my dojechaliśmy do gorącej rzeki w Rermopilach a Ty już Giblartar,macie tempo widać młodzież jedzie a nie seniorzy.Szkoda że tylko miesiąc przecież synowie mogą zastąpić.A taka Hiszpania piękna i wielka.Piwko oczywiście,może uda się że 2 wspaniałe piszesz Ty czy Ewa,ale brawo.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-03-07, 13:02

Przez czs czytania pieski plażowe ogryżły mi mja piękną chustę która się suszyła ,spotkalismy tu Gagula12,oraz kliku samotnych Polaków,też moczą się w goracej rzece w Termopilach!
Komplecik - 2024-03-07, 14:55

Trzeba będzie salwować się ucieczką z tego rejonu prognozy pogody są mało optymistyczne, tylko gdzie :haha:
Zanosiło się od rana człowiek się łudził nie nie będzie lało :szeroki_usmiech
:spoko

LukF - 2024-03-07, 15:58

Komplecik,
Ciekawy widok za oknem :bajer

:pifko za zdjęcia

joko - 2024-03-07, 17:43

Robert, a ta małpa ze zdjęcia to jakaś chora ? ......... bo ma taki krzywy ryj :wyszczerzony: :haha:
Cyryl - 2024-03-07, 22:18

nie wiedziałem, że tak szybko od rad przejdziesz do realizacji.
ja tu jeszcze parę rad chciałem udzielić, a Komplecik już w drodze i małpią dupę nam pokazuje.

ładnie to tak?

Komplecik - 2024-03-07, 22:22

joko napisał/a:
Robert, a ta małpa ze zdjęcia to jakaś chora ? ......... bo ma taki krzywy ryj :wyszczerzony: :haha:

Nieee zdrowa jest zdrowa bardzo zdrowa :ok film mam jak by ktoś nie kumał :haha: mogę podesłać

Komplecik - 2024-03-07, 22:27

Cyryl napisał/a:
nie wiedziałem, że tak szybko od rad przejdziesz do realizacji.
ja tu jeszcze parę rad chciałem udzielić,

Przyjmę każą dobrą radę dawaj :ok
:spoko

Komplecik - 2024-03-08, 16:16

Idę na balkon :mrgreen:

Może ktoś by wiedział o wspaniałej miejscówce koło balkona bym se przycupnę obiad uskwarze, tak pytam bo sporo się wczadowiczów koło balkon kręci i wiedzą i podpowiedzą

LukF - 2024-03-08, 17:39

Komplecik napisał/a:
Idę na balkon :mrgreen:

Może ktoś by wiedział o wspaniałej miejscówce koło balkona bym se przycupnę obiad uskwarze, tak pytam bo sporo się wczadowiczów koło balkon kręci i wiedzą i podpowiedzą


Ja tam w Kra na żadnym balkonie nie byłem, nie znam się, nie wiem, więc mnie nie pytaj :haha:

Komplecik - 2024-03-08, 18:18

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Idę na balkon :mrgreen:

Może ktoś by wiedział o wspaniałej miejscówce koło balkona bym se przycupnę obiad uskwarze, tak pytam bo sporo się wczadowiczów koło balkon kręci i wiedzą i podpowiedzą


Ja tam w Kra na żadnym balkonie nie byłem, nie znam się, nie wiem, więc mnie nie pytaj :haha:


O take się balkon pytam Europy balkon, to Ty nie był nie wiesz, Ehhh :szeroki_usmiech

Komplecik - 2024-03-08, 18:19

Zobacz jak pięknie w około balkonu :ok
LukF - 2024-03-08, 18:27

Komplecik,
Robert, faktycznie pięknie

I znalazłem ładne miejsce gdzie możesz stanąć:

Cyryl - 2024-03-08, 18:43

Komplecik napisał/a:
...Przyjmę każą dobrą radę dawaj :ok
:spoko


a po co Ci teraz rady?
to tak jakbym Ci dał papier toaletowy tydzień po rozwolnieniu.

Komplecik - 2024-03-08, 19:10

Cyryl napisał/a:
Komplecik napisał/a:
...Przyjmę każą dobrą radę dawaj :ok
:spoko


a po co Ci teraz rady?
to tak jakbym Ci dał papier toaletowy tydzień po rozwolnieniu.

Dobre :haha: :brawo :brawo :brawo

Komplecik - 2024-03-08, 19:13

LukF napisał/a:
Komplecik,
Robert, faktycznie pięknie

I znalazłem ładne miejsce gdzie możesz stanąć:

Pięknie to wymyśliłeś, stoimy zgodnie z instrukcją :mrgreen:
:spoko

Komplecik - 2024-03-09, 16:58

Nie żebym ofroud u nie lubiał, były chwile grozy w [b]majonezie[b]
nie zostać udało się, ABS piękne działał a ja prawie się nie po :dupa coś trzeba :piwo: na ochłonięcie emocj :haha:

Komplecik - 2024-03-10, 09:00

Dzień dobry,,, Po nocy przychodzi dzień a po burzy słońce 😉,,
:ok

Zbynek - 2024-03-10, 09:11

Komplecik napisał/a:
Zobacz jak pięknie w około balkonu :ok

Jak oceniasz to miasteczko? Jest bardzo wysoko na mojej liście must-see

Komplecik - 2024-03-10, 09:21

Zbynek napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Zobacz jak pięknie w około balkonu :ok

Jak oceniasz to miasteczko? Jest bardzo wysoko na mojej liście must-see

Ładnie, co prawda długo tam nie staliśmy bo pod wieczór zaczęło lać i następny dzień też od rana był fest deszczowy, na pierwszy rzut oka miło w tym miejscu
Jesteśmy 1raz w Hiszpanii, na razie połykamy atrakcje, pewno za którymś razem można delektować się okolicą ;)
:spoko

ZEUS - 2024-03-10, 14:50

Komplecik napisał/a:
Nie żebym ofroud u nie lubiał, były chwile grozy w [b]majonezie[b]
nie zostać udało się, ABS piękne działał a ja prawie się nie po :dupa coś trzeba :piwo: na ochłonięcie emocj :haha:

No to rozminęliśmy się "o włos", ja wczoraj (9.03) wyjechałem rano z tej miejscówki🤪

Komplecik - 2024-03-10, 15:03

ZEUS napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Nie żebym ofroud u nie lubiał, były chwile grozy w [b]majonezie[b]
nie zostać udało się, ABS piękne działał a ja prawie się nie po :dupa coś trzeba :piwo: na ochłonięcie emocj :haha:

No to rozminęliśmy się "o włos", ja wczoraj (9.03) wyjechałem rano z tej miejscówki🤪

My przyjechaliśmy po 16 jakoś i dziwiło nas że masa kamperów stoi na betonie pod Marketem wyjaśniło się później większość pouciekała na beton z tego majonezu
Dzisiaj dostrzegłem Mazurków w oddali pewnie się uwidzimy :szeroki_usmiech
Że tak zapytam gdzie się kierujecie?
:spoko

ZEUS - 2024-03-10, 15:14

dzisiaj byliśmy w Murcji a teraz "pędzimy"🤪w kierunku Saragossy (w poszukiwaniu znanego pamiętnika)😊
Komplecik - 2024-03-10, 15:23

ZEUS napisał/a:
dzisiaj byliśmy w Murcji a teraz "pędzimy"🤪w kierunku Saragossy (w poszukiwaniu znanego pamiętnika)😊
super Efka suszy mi głowę o Saragossie, jeśli się po odrabiamy to może i nam się uda czytać pamiętniki :szeroki_usmiech
Szerokości dla Was :ok
:spoko

ZbigStan - 2024-03-10, 20:42

Komplecik, pamiętnik dawno znaleziony, ale i tak warto do Saragosy pojechać. :pifko . Pozdrawiam
Komplecik - 2024-03-11, 01:25

ZbigStan napisał/a:
Komplecik, pamiętnik dawno znaleziony, ale i tak warto do Saragosy pojechać. :pifko . Pozdrawiam


Dawne życie poszło w dal, dziś prawdziwych cyganów już nie ma,
:mrgreen:

Cyryl - 2024-03-11, 07:33

Komplecik może byś po zakończeniu jakąś mapkę naskrobał, chociaż w zarysie?
Komplecik - 2024-03-11, 08:51

Cyryl napisał/a:
Komplecik może byś po zakończeniu jakąś mapkę naskrobał, chociaż w zarysie?


Gdzie tam do końca :szeroki_usmiech

yamah - 2024-03-11, 09:53

Komplecik napisał/a:

Gdzie tam do końca :szeroki_usmiech

Jak ja to lubię :diabelski_usmiech bez planu,sztywnej marszruty,rozkładu jazdy (pośpieszny z Koluszek odjeżdża o... :wyszczerzony: ) dzisiaj tu, a jutro..może tam :roll:
Tak trzymać Komplecik :spoko .. :pifko

Komplecik - 2024-03-11, 12:25

:ok
LukF - 2024-03-11, 14:25

Komplecik,
Woda pod Krakowem. No i ??? :haha:

Komplecik - 2024-03-11, 14:31

LukF napisał/a:
Komplecik,
Woda pod Krakowem. No i ??? :haha:

Kryspinów mówi ci to coś :haha:

Łukaszku Łukaszku żartownisiu :spoko

joko - 2024-03-11, 14:38

Kas w Kryspinowie taki ładny piasek :haha:
Komplecik - 2024-03-11, 14:44

joko napisał/a:
Kas w Kryspinowie taki ładny piasek :haha:

Witamy Pana Dobrodzieja :) donoszę z cryspinowa iż co drugi ok co 3 to liść tytoń palemka nie wiem jak wasze szanowne grono nazywa o takie jak ze zdjęcia, jednym słowem popularne jak fordzik :szeroki_usmiech
:spoko

joko - 2024-03-11, 15:00

Weź mnie nie dobijaj :gwm
Ostatni sensowny powód posiadania poszedł się paść :-/

Ciasny ,nie praktyczny , kuszący złodzieja ...... a teraz jeszcze pospolity jak vw passat :haha:

Jak się takim kamperem pokazać wśród ludzi ? Będę się czuł jak moja Żona na balu karnawałowym w takiej samej sukience jak kobitka z sąsiedniego stolika :mrgreen: ........ albo jakbym jeździł 911-tką po Monaco :haha:

Cyryl - 2024-03-11, 17:00

joko napisał/a:
...Jak się takim kamperem pokazać wśród ludzi ?...


ja tam jeżdżę po lasach, więc ludzi tam nie za bardzo.

a kampera kupuję dla siebie nie dla innych.

Komplecik - 2024-03-11, 17:02

joko napisał/a:
Weź mnie nie dobijaj :gwm
Ostatni sensowny powód posiadania poszedł się paść :-/

Ciasny ,nie praktyczny , kuszący złodzieja ...... a teraz jeszcze pospolity jak vw passat :haha:

Jak się takim kamperem pokazać wśród ludzi ? Będę się czuł jak moja Żona na balu karnawałowym w takiej samej sukience jak kobitka z sąsiedniego stolika :mrgreen: ........ albo jakbym jeździł 911-tką po Monaco :haha:


Niestety chciałeś to masz :haha: , też się nie spodziewałem i nawet bym uwagi nie zwracał, ale tyle ciepłych słów napisałeś więc obserwóje miny wesołych/uradowanych posiadaczy :) , i jestem w szoku że ludzie mają i jeżdżą i się cieszą
:spoko

LukF - 2024-03-11, 17:49

Komplecik napisał/a:
takie jak ze zdjęcia, jednym słowem popularne jak fordzik


...i tak samo (bez) awaryjne??? :haha:

Kuba,
Kolega Komplecik porównuje Twoje premium do Fordzika. Ty to czytasz i nie grzmisz??? :bajer
:haha:

Komplecik - 2024-03-11, 19:59

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
takie jak ze zdjęcia, jednym słowem popularne jak fordzik


...i tak samo (bez) awaryjne??? :haha:

Kuba,
Kolega Komplecik porównuje Twoje premium do Fordzika. Ty to czytasz i nie grzmisz??? :bajer
:haha:

Co ma grzmieć, stwierdziliśmy z Kolegą Mazurkiem bo przy nim oczywiste któż inny by staną jak nie NB. sporo ich zbyt pospolite się robią ;)
oko podnosisz i co widzisz bo widok zasłania NO kuź... wa NB. Żeby jeden parami blokują :ok
Co ciekawe Fordzikow jak na lekarstwo unikatowy sprzęt :mrgreen:
:haha:
:spoko

izola - 2024-03-11, 20:28

Fajnie, bo jak jeden pierdnie - to wszyscy mają uciechę :lol:
Komplecik - 2024-03-11, 20:58

izola napisał/a:
Fajnie, bo jak jeden pierdnie - to wszyscy mają uciechę :lol:

:haha: :haha: :haha: dobre ;)

izola - 2024-03-11, 21:08

Najjbardziej mi szkoda tego duzego.kupe forsy wydał ...a pierdzą mu grochówą dookoła
Komplecik - 2024-03-11, 21:32

izola napisał/a:
Najjbardziej mi szkoda tego duzego.kupe forsy wydał ...a pierdzą mu grochówą dookoła

Wiara coraz śmielszymi pojazdami dzikuje, takie PKSy po przyjeżdżały że głowa mała, nie wiedziałem że takie mogą być :shock: niedowierzanie
:)

LukF - 2024-03-11, 22:09

Komplecik napisał/a:

Wiara coraz śmielszymi pojazdami dzikuje, takie PKSy po przyjeżdżały że głowa mała, nie wiedziałem że takie mogą być :shock: niedowierzanie
:)


Robert,
Prawie mnie przekonałeś :bajer

Piwo za to dostaniesz :bigok

Komplecik - 2024-03-12, 07:31

Będzie lampa :wyszczerzony:
peja76 - 2024-03-12, 07:34

izola napisał/a:
Fajnie, bo jak jeden pierdnie - to wszyscy mają uciechę :lol:


Dobre :haha:
Należy się jak nic :pifko :spoko

peja76 - 2024-03-12, 19:18

Komplecik napisał/a:
Będzie lampa :wyszczerzony:


I jak, była? :mrgreen: :spoko

Komplecik - 2024-03-12, 19:45

peja76 napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Będzie lampa :wyszczerzony:


I jak, była? :mrgreen: :spoko


Była była lampa , rozmowy o życiu z szanownymi Mazurkami w promieniach pełnego słoneczka były i zachód w La Mandze
:spoko [/b]

LukF - 2024-03-12, 19:46

peja76 napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Będzie lampa :wyszczerzony:


I jak, była? :mrgreen: :spoko


Oczywiście. Ma ją cały czas przy sobie:

Komplecik - 2024-03-12, 19:50

Zachód w La Mandze :spoko
Komplecik - 2024-03-12, 19:56

LukF napisał/a:
peja76 napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Będzie lampa :wyszczerzony:


I jak, była? :mrgreen: :spoko


Oczywiście. Ma ją cały czas przy sobie:

:ok Łukaszku w dzień to ja gaszę lampę zapalam wieczorem :spoko

Komplecik - 2024-03-12, 19:57

Ładne :pifko


:ok



https://youtu.be/meQ8szXc51M?si=HZm8erAfSJ8zkTdn

peja76 - 2024-03-12, 19:58

No i elegancko :pifko :spoko
peja76 - 2024-03-12, 20:00

LukF napisał/a:
peja76 napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Będzie lampa :wyszczerzony:


I jak, była? :mrgreen: :spoko


Oczywiście. Ma ją cały czas przy sobie:


Tylko to jest lampka :diabelski_usmiech

jarsta0001 - 2024-03-12, 20:08
Temat postu: Komplecik w Hiszpanii
Komplecik, brawo i dzięki za całą relację
jarsta0001 - 2024-03-12, 20:10
Temat postu: Komplecik w Hiszpanii
Pojechałem do Hiszpani na kontrolę czy nasz Komplecik rzeczywiście tam jest, czy używa Photoshopa, straciłem już nadzieję ale w niedzielę spaceruję koło Garrucha po plaży aż tu patrzę i nie wierzę, leży sobie Robert wystawiony do słońca, widać na twarzy usmiech i szczęście. Nawet zaskoczony że go po polsku przywitałem. Robert sorry ale widać żeś swój chłop i Komplecik z CT.

Dzięki Robert za spotkanie i pogawędkę.

Komplecik - 2024-03-12, 20:16
Temat postu: Re: Komplecik w Hiszpanii
jarsta0001 napisał/a:
Pojechałem do Hiszpani na kontrolę czy nasz Komplecik rzeczywiście tam jest, czy używa Photoshopa, straciłem już nadzieję ale w niedzielę spaceruję koło Garrucha po plaży aż tu patrzę i nie wierzę, leży sobie Robert wystawiony do słońca, widać na twarzy usmiech i szczęście. Nawet zaskoczony że go po polsku przywitałem. Robert sorry ale widać żeś swój chłop i Komplecik z CT.

Dzięki Robert za spotkanie i pogawędkę.

Następny Was wkręca :haha: rozmawialiśmy a i owszem ale o oknach dachowych jakie kupić, TELEFONICZNIE ;)
:spoko

Komplecik - 2024-03-12, 20:18

Kurde przy morzu jest tyle zajefajnych Miejscówek
zbyszekwoj - 2024-03-12, 20:34

My okolice Roquetas zaliczamy od 4 dni i jeszcze nie mamy dosyć.

Andrzej 627 przez 2 godz . lekcyjne prowadził kurs komputerowy dla Krysi i tak juz piąty miesiąc w Hiszpanii leci. :ok
Dzis temp. w cieniu 20st ale na dworze pali slońce. Woda w morzu tez cieplejsza.
Pozdrawiamy wszystkich w Polsce.

Komplecik - 2024-03-12, 20:36

zbyszekwoj napisał/a:
My okolice Roquetas zaliczamy od 4 dni i jeszcze nie mamy dosyć.

Andrzej 627 przez 2 godz . lekcyjne prowadził kurs komputerowy dla Krysi i tak juz piąty miesiąc w Hiszpanii leci. :ok
Dzis temp. w cieniu 20st ale na dworze pali slońce. Woda w morzu tez cieplejsza.
Pozdrawiamy wszystkich w Polsce.



Zdaje się że to Was z drogi dostrzegliśmy wstydziłem się zajechać :szeroki_usmiech
:spoko

jarsta0001 - 2024-03-13, 21:19
Temat postu: Re: Komplecik w Hiszpanii
[/quote]
Następny Was wkręca :haha: rozmawialiśmy a i owszem ale o oknach dachowych jakie kupić, TELEFONICZNIE ;)
:spoko [/quote]


Robert ogarnij sie w temacie, o oknie rozmawialiśmy bo miałem otwarte jak ruszyłem i wysłałeś SMS. Plaża przed Garruchą. A na plaży rozmawialiśmy osobiście.

Komplecik - 2024-03-13, 21:56
Temat postu: Re: Komplecik w Hiszpanii
jarsta0001 napisał/a:

Następny Was wkręca :haha: rozmawialiśmy a i owszem ale o oknach dachowych jakie kupić, TELEFONICZNIE ;)
:spoko [/quote]


Robert ogarnij sie w temacie, o oknie rozmawialiśmy bo miałem otwarte jak ruszyłem i wysłałeś SMS. Plaża przed Garruchą. A na plaży rozmawialiśmy osobiście.[/quote]

;) :shock: :szeroki_usmiech a skąd ja mam niby wiedzieć że masz okno otwarte przecież z kryspinowa nie widać :haha: do Hiszpanii
;)

Gdzie stoicie? , my z ulicy przesunelismy się na 1pozycję parkingu jutro Kartagena

:spoko

Komplecik - 2024-03-13, 22:04

La Manga, Hiszpański Hel tylko bardziej zabudowany, za bardzo zabudowany, wymarły o tej porze roku, kamperki poprzytulane w dróżkach do plaż, rowerem w tę i nazad 36km pokręcić się ciut pomiędzy uliczkami wyjdzie ponad 40km
Komplecik - 2024-03-14, 09:23

Dzień dobry
peja76 - 2024-03-14, 10:37

Komplecik napisał/a:
Dzień dobry


To śię jeszcze okaże :diabelski_usmiech

:spoko :spoko :spoko

Komplecik - 2024-03-14, 11:02

peja76 napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Dzień dobry


To śię jeszcze okaże :diabelski_usmiech

:spoko :spoko :spoko

Racja :-P :ok
:spoko

mischka - 2024-03-14, 12:42

urzekło mnie twoje dzień dobry, napij się :spoko
LukF - 2024-03-14, 12:54

Komplecik napisał/a:
Dzień dobry


Dzień dobry Robert,

Dobrze, że o lampie dziś nie pisałeś albo wodzie więc nuuuuuuudy tu mamy :bajer I nie ma się do czego przyczepić :haha:
Szkoda

Komplecik - 2024-03-14, 17:11

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Dzień dobry


Dzień dobry Robert,

Dobrze, że o lampie dziś nie pisałeś albo wodzie więc nuuuuuuudy tu mamy :bajer I nie ma się do czego przyczepić :haha:
Szkoda


Miałem taki pomysł by wszystkie curve fotografować, upadło ;) :haha:

Dzisiaj to czego nie lubię najbardziej łażenie jeżdżenie a idź Pan w :haha:
Tak jak by sobie jak normalni ludzie poleżeć nie można :szeroki_usmiech
Jo bym się czepił bele czego ale zawsze coś :haha:

Łukasz pamiętaj! wszystko co piszę to tylko żarty no!
No wakacje uśmiech radość miłość alkohol :haha: brrrrr feeee
:spoko

Komplecik - 2024-03-14, 17:26

Cartagena, Kartagina, wojny Punickie, mroczne miasto łuuu....
:zimno
:ok

SlawekEwa - 2024-03-14, 17:54

Komplecik napisał/a:
Miałem taki pomysł by wszystkie curve fotografować, upadło

no tak zakrętów tam sporo i Gb pamięci może nie wystarczyć :haha:

Komplecik - 2024-03-14, 18:15

SlawekEwa napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Miałem taki pomysł by wszystkie curve fotografować, upadło

no tak zakrętów tam sporo i Gb pamięci może nie wystarczyć :haha:

Te Prezes widzę czuwasz :haha:

:nono

peja76 - 2024-03-14, 19:45

Dzisiaj to czego nie lubię najbardziej łażenie jeżdżenie a idź Pan w :haha:



A jednak :wyszczerzony: rano było '' Dzień dobry" jak to mówią - Nie chwal dnia przed zachodem słońca :dziadek:
:spoko

SlawekEwa - 2024-03-14, 19:52

Komplecik napisał/a:
widzę czówasz

ktoś czuwać musi, żeby ktoś mógł spać :diabelski_usmiech

Komplecik - 2024-03-14, 20:06

No to jak to mówią puszczę kilka foci z Kartaginy, gdzie wojska Hanibala starły się z Markiem Aureliuszem

https://youtu.be/Y7KD9CM_PjM?si=F2oMPHw5WaeN-7cB

orkaaa - 2024-03-15, 10:50

Z tzw Nowej Kartaginy / obecna Cartagena - Hannibal wyruszył na drugą wojnę punicką. To była jego druga stolica bo pierwsza w Kartaginie. Tu nie było żadnej ważnej bitwy . Skracając historię Hannibal po przejściu Alp / ze słoniami / - stoczył bitwy na terenie obecnych Włoch pod Trebią ,nad jeziorem Trazymeńskim i pod Cannami 226 p.n.e.. Nie zniszczył jednak potęgi Rzymu.
Potem dowódca rzymski Scypion Afrykański zdecydował się uderzyć bezpośrednio w Kartaginę i wygrał kluczową dla wojen bitwę pod Zamą. 202 p.n.e.

Film Gladiator dotyczy okresu znacznie późniejszego bo cesarza Marka Aureliusza umarł w 180 roku n.e. czyli 400 lat później .


Ale zdjęcia Kartaginy super :pifko

Komplecik - 2024-03-15, 11:00

Ha... Ha.... :mikolaj

Dokładnie tak, ale ja to wszystko wiedziałem, sprawdzam Was czy forum całkiem nie spi.
W filmie scenariusz był inny akcja potoczyła się innaczej :)
Trzeba tak pisać by był ferment i zastanowienie ;) :haha:
:spoko

Komplecik - 2024-03-15, 11:05

Na tą chwilę nic się nie dzieje, siedzimy leżymy gadamy, o! piwko se pije no, Marek Marek Was nie pozdrawia, nuda no siedzimy nuda no :szeroki_usmiech :spoko




:ok

https://youtu.be/9smEcteNxsE?si=Nw928SW4_QRbJKt7

LukF - 2024-03-15, 13:18

Komplecik napisał/a:
Na tą chwilę nic się nie dzieje, siedzimy leżymy gadamy, nuda no siedzimy nuda


Nuda i tyle.
Ja przynajmniej coś robię. Szykuję obiad na weekend :bajer
Kaczka będzie.

Ps. Podobno teraz w Wawie też jedną w Sejmie grillują... :haha:

Komplecik - 2024-03-15, 14:13

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Na tą chwilę nic się nie dzieje, siedzimy leżymy gadamy, nuda no siedzimy nuda


Nuda i tyle.
Ja przynajmniej coś robię. Szykuję obiad na weekend :bajer
Kaczka będzie.



Nuda tak jak piszesz, :bajer mnie to się nawet z obiadem upiekło, :-P piąteczek więc tylko kalafior z jajeczkiem i kefirkiem robią mi 8-)
:spoko

LukF - 2024-03-15, 14:47

Komplecik napisał/a:
piąteczek więc tylko kalafior z jajeczkiem i kefirkiem robią mi


Czyli do nudy doszła jeszcze bieda, głębokie ubóstwo :haha: . Wracaj już do domu bo tu masz wszystko: boczek, szynkę, kaczkę i nas :bajer

Cyryl - 2024-03-16, 08:09

Kaczkę, basen i papier toaletowy.

U nas pod 20 stopni, jesteśmy nad jeziorem, więc już mnie tak nie drażni czyjeś leniuchowanie w słońcu.

Komplecik - 2024-03-18, 22:00

O kuźwa zapomniałem że temat trzeba ruszyć więc tak
Kilka info
Dziwna sytuacja bo jest zima, chcieliśmy wjechać na kilka dni na kemping rozwalić mandżur i nima miejsca lub jest na jedną noc przy kiblach, kilka kempingów podobnie brak miejsc, ludzie rezerwóją na kilka miesięcy, kamperów wszędzie jak osobówek
Tak że tak to wygląda, jest coraz ciaśniej, Ludziska anektuja wszystko co się da by gdziekolwiek stać, 2dni temu stanąłem obok jakiegoś kampera dzisiaj jest nas w porywach 8 rotuje, po prostu jaja :shock: niedowierzanie, tak że rok dwa i będzie ciężko w Hiszpanii :(

2 dni temu i dziś zdjęcia :ok

LukF - 2024-03-19, 07:12

Komplecik,

Cóż za niezwykłe i niesamowite historie nam przedstawiasz a do tego pouczające, mądre, ważne :hello :bajer

AMIGO - 2024-03-19, 14:17

[quote="Komplecik"]Na tą chwilę nic się nie dzieje, siedzimy leżymy gadamy, o! piwko se pije no, Marek Marek Was nie pozdrawia, nuda no siedzimy nuda no :szeroki_usmiech :spoko


A może by tak nazwać to wypoczynkiem, odpoczynkiem, relaksem, itp... itd... :?:

Wszak m.in. dzięki temu mamy tę przepiękną fotorelację :kawka: :pifko :brawo:

Komplecik - 2024-03-19, 22:49

LukF napisał/a:
Komplecik,

Cóż za niezwykłe i niesamowite historie nam przedstawiasz a do tego pouczające, mądre, ważne :hello :bajer


Jakie historie nic się nie dzieje, normalnie zwyczajnie jest fajnie, pijemy alkocholizijemy się ot tyle, na kempingu palca nie wbijesz bo zima i wszystkie siedzą tu i łoją 2 razy więcej, my pierwszy raz to lekko zdziwieni ale idzie przywyknąć :mrgreen: serio

Z ciekawostek zajumali rower e-bayk KTM właśnie z kempingu, no to taka wiadomość dla pocieszenia :mikolaj

:spoko

Komplecik - 2024-03-19, 22:52

AMIGO napisał/a:



A może by tak nazwać to wypoczynkiem, odpoczynkiem, relaksem, itp... itd... :?:



Tu jest taki zaje.... Że nie ma czasu taczek załadować, no i ciepło też jest :szeroki_usmiech

Tak że taka sytuacja :haha:

Komplecik - 2024-03-19, 22:55

Byliśmy na zamku no :ok . rowerami
AMIGO - 2024-03-20, 07:22

Komplecik napisał/a:
Byliśmy na zamku no :ok . rowerami



Jeśli po takich górach rowerami pompujecie to nic dziwnego że trzeba intensywnie uzupełniać płyny ustrojowe :szeroki_usmiech

LukF - 2024-03-20, 08:58

Komplecik napisał/a:
Byliśmy na zamku no :ok . rowerami


Kto Ci uwierzy w te rowery na zamku jak na zdjęciu nie ma roweru????????? Autobusem na górę jechałeś bo po piciu znaczy chla...u nie masz już kondycji :haha:

Na Gorce będę musiał szukać jakiegoś innego rowerzysty jak nie skończycie z pijaństwem :bajer

Opanuj się. Natychmiast!!! :haha: Rano jest. Połowa ludzi do roboty teraz idzie a nie do baru :bajer

AMIGO - 2024-03-20, 09:24

Oj, zaraz tam pijaństwo :diabelski_usmiech
Jak się coś pije, to trzeba to póżniej odparować :szeroki_usmiech Na weselach i imprezach śoiewa się i tańczy, a na urlopie np. jeżdzi na rowerze :ok

Komplecik - 2024-03-20, 10:53

LukF napisał/a:

Opanuj się. Natychmiast!!! :haha: Rano jest. Połowa ludzi do roboty teraz idzie a nie do baru :bajer


Tak jest Panie Sierżancie!!! :ok robimy odwrót wracamy koniec z....

Nie podaję miejscówki bo to aż wstyd koło baru stać :haha:

:spoko

LukF - 2024-03-20, 11:18

Komplecik napisał/a:
LukF napisał/a:

Opanuj się. Natychmiast!!! :haha: Rano jest. Połowa ludzi do roboty teraz idzie a nie do baru :bajer


Tak jest Panie Sierżancie!!! :ok robimy odwrót wracamy koniec z....

Nie podaję miejscówki bo to aż wstyd koło baru stać :haha:

:spoko


Mówiłem, że bieda u Was straszna. Nawet zwykłą kawę musisz sobie kupować bo w kamperze brak możliwości zrobienia pyyyyysznej domooooowej kawki... :bajer
Wracaj już do domu bo tam zginiecie :haha:

Ps. I nie sierżancie lecz Generale :haha:

peja76 - 2024-03-20, 11:29

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Byliśmy na zamku no :ok . rowerami


Kto Ci uwierzy w te rowery na zamku jak na zdjęciu nie ma roweru????????? :bajer



Zmamku.... też nie ma na fotkach :diabelski_usmiech
:spoko

zbyszekwoj - 2024-03-20, 11:46

W Roguetas stalłem w tym miejscu, ale razem z Mazurkami ,to chyba mnie nie widziałeś. Dzis juz stanęlismy W Almerii na jedną noc dla uzupelnienia płynów w kamperze. :spoko
Komplecik - 2024-03-20, 11:57

My ruszamy w stronę domu dzisiaj Benicarló
ZEUS - 2024-03-21, 00:03

Komplecik napisał/a:
dzisiaj Benicarló

A co z Saragossą? hr. Potocki podobno nie wszystkie pamiętniki znalazł 🤔

Komplecik - 2024-03-21, 07:44

ZEUS napisał/a:
Komplecik napisał/a:
dzisiaj Benicarló

A co z Saragossą? hr. Potocki podobno nie wszystkie pamiętniki znalazł 🤔
My tu wracamy za 2 tygodnie spoko zdąrzymy tu jest ciepło :haha:
:spoko

Komplecik - 2024-03-21, 16:52

:spoko :pifko
Komplecik - 2024-03-21, 19:46

Na koniec naszej wędrówki zajechaliśmy do Castrllfolid de la Roca
rowerkami z Sant Joan les Fonts gdzie jest piękny parkin dla kamperów, godzina słaba na zdjęcia więc miasto na skale ze zdjęć nie jest tak okazałe jak w rzeczywistości, kilka fot :ok

LukF - 2024-03-21, 22:24

Komplecik,
Robert, ładne miasteczko, ładne zdjęcia i wreszcie użyliście rowerów :bajer więc należy się :pifko

Komplecik - 2024-03-21, 22:28

LukF napisał/a:
Komplecik,
Robert, ładne miasteczko, ładne zdjęcia i wreszcie użyliście rowerów :bajer więc należy się :pifko

Bardzo dziękuję piwko i że czytasz i oglądasz :szeroki_usmiech
:spoko

Komplecik - 2024-03-21, 22:45

Benicarló zaskoczyło, było tak a teraz jest tak :-/ plac ogrodzili policja jeździ wiara po drugiej stronie ulicy pod śmietnikami ehhh...
peja76 - 2024-03-22, 07:15

Komplecik napisał/a:
Benicarló zaskoczyło, było tak a teraz jest tak :-/ plac ogrodzili policja jeździ wiara po drugiej stronie ulicy pod śmietnikami ehhh...




Pewno szykują się na sezon, dla turystów z grubym portfelem :kwasny

Komplecik - 2024-03-22, 08:12

peja76 napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Benicarló zaskoczyło, było tak a teraz jest tak :-/ plac ogrodzili policja jeździ wiara po drugiej stronie ulicy pod śmietnikami ehhh...




Pewno szykują się na sezon, dla turystów z grubym portfelem :kwasny

Nie, :? Raczej ktoś pod.... bo Hiszpanii mieli święto do wtorku i wyjechali wszyscy nad wodę ciasno się zrobiło wszystkie kempingi stelplace zajęte i mieli Wkur.... W, nima się gdzie zatrzymać bo cała Europa ich najeżdża, ktoś mówił że 1000000 ponad kamperów jest tam teraz i z dnia na dzień więcej :shock:
Gonić nie chcą za bardzo bo to kasa, zjeść tankować kupować trzeba, niech każdy kamper na dziko zostawi minimum 1000e miesięcznie to robi się kwota :szeroki_usmiech

peja76 - 2024-03-22, 10:34

Hiszpanii mieli święto do wtorku




Faktycznie, przecież teraz było święto ognia :spoko

Komplecik - 2024-03-24, 07:06

Fordzik dzielnie sobie poradził, szczęśliwie przywiózł do domu :spoko
peja76 - 2024-03-24, 08:42

Komplecik napisał/a:
Fordzik dzielnie sobie poradził, szczęśliwie przywiózł do domu :spoko




Bo Fordzik musi jechać, a nie stać w garażu :ok
W garażu to może stać Fiat, bo on taki nie wygodny i kto by chciał nim jechać :haha:
:spoko

LukF - 2024-03-24, 10:42

peja76 napisał/a:

W garażu to może stać Fiat, bo on taki nie wygodny i kto by chciał nim jechać :haha:
:spoko


Tak, tak :haha:
Jeszcze tu na forum nikt nie pisał, że do Fiata chce kupić na zapas wtryskiwacze :haha: :haha: :haha:
Natomiast o tym Fordzie już 36 stron napisali jaki to bezawaryjny i cudowny :bajer
Dlatego wolę niewygodne Ducato...

Robert,
Witamy w domu :bigok

Janusszr - 2024-04-12, 08:52

LukF napisał/a:
peja76 napisał/a:

W garażu to może stać Fiat, bo on taki nie wygodny i kto by chciał nim jechać :haha:
:spoko


Tak, tak :haha:
Jeszcze tu na forum nikt nie pisał, że do Fiata chce kupić na zapas wtryskiwacze :haha: :haha: :haha:
Natomiast o tym Fordzie już 36 stron napisali jaki to bezawaryjny i cudowny :bajer
Dlatego wolę niewygodne Ducato...

Robert,
Witamy w domu :bigok

Miałem taką książkę "Samochód nowoczesny" z 1918r. Miałem, bo ukradł mi ją pewien redaktorzyna z suwalskiej TV. I była tam zawarta taka uwaga autora -
"często zadają mi pytanie. Jakiej marki samochód jest najlepszy? Odpowiadam, że nie ma złych samochodów. Są tylko złe lub dobre ręce kierowcy".
Ja zadałem kilku kamperowiczom pytanie- jakie paliwo stosujesz? Zawsze ta sama odpowiedź-najtańsze :evil: Uważam, że dbając odpowiednio o fordowski silnik można również czerpać przyjemność z jazdy kamperem z tymże silnikiem.

Również zaliczyłem Hiszpanię. Właśnie wróciłem z Barcelony.......samolotem :spoko

Cyryl - 2024-04-12, 21:21

Janusszr napisał/a:
...Ja zadałem kilku kamperowiczom pytanie- jakie paliwo stosujesz? Zawsze ta sama odpowiedź-najtańsze...

... Właśnie wróciłem z Barcelony.......samolotem :spoko


a zadałeś podobne pytanie pilotowi?

Janusszr - 2024-04-13, 10:11

Cyryl napisał/a:
Janusszr napisał/a:
...Ja zadałem kilku kamperowiczom pytanie- jakie paliwo stosujesz? Zawsze ta sama odpowiedź-najtańsze...

... Właśnie wróciłem z Barcelony.......samolotem :spoko


a zadałeś podobne pytanie pilotowi?

Pytam z ciekawości. Sam to napisałeś, czy Ci ktoś pomagał?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group