Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Caravaners Club of Ukraine - Poparcie dla Ukrainy

tolo61 - 2014-03-02, 20:03
Temat postu: Poparcie dla Ukrainy
Witam
Myślę że chociaż w taki sposób możemy poprzeć/wesprzeć / dążenie do wolnej i lepszej Ukrainy
Ukrainy w Europie ...jednej europie
Koleżanki i koledzy zza wschodniej granicy
Przyjaciele .....
Piszę w imieniu swoim i mam nadzieję ze nie tylko
Załoga Tolo61 i Jola Tola ...
Jesteśmy z Wami
:spoko

Banan - 2014-03-02, 20:38

tolo61 napisał/a:
Myślę że chociaż w taki sposób możemy poprzeć dążenie do wolnej i lepszej Ukrainy
Ukrainy w Europie ...jednej europie
Koleżanki i koledzy zza wschodniej granicy
Przyjaciele .....


Popieram :spoko

Duduś - 2014-03-02, 21:06

Chciałem coś napisać ale mogę zostać źle zrozumiany więc powiem tylko ...ech!
GENAS - 2014-03-02, 21:14

Popieram,jestem za. :spoko
gryz3k - 2014-03-02, 23:04

:spoko
fest2 - 2014-03-03, 07:32

:spoko
jarko_66 - 2014-03-03, 08:33

Też bym coś skreślił .Ale sytuacja jest chyba zbytnio skomplikowana, aby cokolwiek mówić. :spoko
Kuba.K - 2014-03-04, 18:21

Dobry wieczór...
Czytam pierwszy post...czytam pozostałe
Czegoś nie rozumiem
To mam nadzieję ma być post w jakikolwiek sposób popierający czy też wspierający ludzi żyjących za naszą wschodnią granicą
Nie jakaś dysputa polityczno....?????
Jak czegoś nie zrozumiałem to przepraszam
Ja popieram , wspieram , jestem za
A reszta / może dyskusja w innym miejscu/
:ok

janusz - 2014-03-04, 20:33

Mili moi, to jest dział klubu karawaningowego i watek o poparciu dążeń Ukrainy. Jeśli chcecie dyskutować o politycznych aspektach sprawy to proszę do działu politycznego. http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=18048
tolo61 - 2014-03-05, 08:55

Dzięki Janusz :wyszczerzony:
Coś przekierowanie nie tak działa :mrgreen:
A Wszystkim gwoli wyjaśnienia , wcześniej nie mogłem napisać, ale widziałem to co było
Nie chodzi mi o dyskusję kto co i dlaczego
Chodzi mi o wsparcie mentalne , poparcie etc
Mam, mamy znajomych , rodziny za wschodnią granicą
Chodzi mi o to, by ci którzy czytają to forum i są z Ukrainy , a wierzcie mi, tacy są , wiedzieli że nie jest nam / mam nadzieję i widzę że tak nie jest / obojętne co się dzieje z naszymi sąsiadami
Jeżeli ktoś, ma ochotę otworzyć wątek dyskusyjny w sprawie Ukrainy, to niech otworzy
Tutaj swoich uwag, co do tego czy, dlaczego, jak i kto,proszę nie pisać
Z całym szacunkiem pozdrawiam
:spoko

VITO23 - 2014-03-05, 11:53

:spoko
JaWa - 2014-03-05, 12:10

:spoko
Wojciechu - 2014-03-05, 17:27

:spoko
Krystian - 2014-03-05, 18:49

:spoko
łoś - 2014-03-06, 00:48

Tolo 61 !!
Złapałeś kilka łapek.
Dodam swoją.
:spoko
Ale o czym to świadczy.
Łapką załatwić sprawę. Jestem za. :haha:
A pytanie choćby o konto nie padło.
:shock:

Bury - 2014-03-08, 14:35

:spoko
Rambler - 2014-03-09, 20:59

:spoko
Jaśko - 2015-08-04, 16:06

:spoko
jerry Gdansk - 2015-08-04, 18:03

:spoko
ABCkamp.pl - 2015-08-04, 18:10

:spoko
AlexYan - 2022-02-27, 17:57
Temat postu: Prośba o pomoc dla Ukrainy.
Pozdrowienia dla wszystkich karawanowiczów.
Jestem wolontariuszem Centrum Pomocy Serhiy Prytula

Posiadamy kontakty Państwa rodaków, którzy są gotowi udzielić pomocy w postaci leków i innego sprzętu nieśmiercionośnego.
Ale nie ma sposobu, aby to wszystko zebrać i dostarczyć do granicy z Ukrainą.
Jak ja to widzę na własne oczy:
Czy jest możliwe, aby ktoś z twojego klubu zebrał te wszystkie drobne zapasy pomocy, na przykład w garażu, magazynie itp.?
Jeśli to możliwe, przenieś całą tę pomoc na granicę z Ukrainą. Jesteśmy gotowi, nasi pogranicznicy ostrzeżony.
Nasze samochody będą czekać na ten ładunek w wyznaczonym czasie.



Po pierwsze dlatego, że przyczepy kempingowe składają rzeczy szybciej niż usługi publiczne (ale bez nich jest to niemożliwe). ;)
Po drugie, jeśli jedziesz kolumną i przyciągasz media, będziesz dawać przykład dla przyczep kempingowych z reszty Europy.
To jest również dla nas ważne!

Wierzę w przyczepy kempingowe – symbol wszystkich wolnych
ludzi na świecie.
Wierzę, że możemy nie tylko wspólnie pić wódkę, ale także pomóc w trudnych czasach! ;)

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-02-27, 18:33

:spoko
yamah - 2022-02-27, 18:58
Temat postu: Re: Prośba o pomoc dla Ukrainy.
AlexYan napisał/a:
Pozdrowienia dla wszystkich karawanowiczów.
Jestem wolontariuszem Centrum Pomocy Serhiy Prytula

Posiadamy kontakty Państwa rodaków, którzy są gotowi udzielić pomocy w postaci leków i innego sprzętu nieśmiercionośnego.
Ale nie ma sposobu, aby to wszystko zebrać i dostarczyć do granicy z Ukrainą.
Jak ja to widzę na własne oczy:
Czy jest możliwe, aby ktoś z twojego klubu zebrał te wszystkie drobne zapasy pomocy, na przykład w garażu, magazynie itp.?
Jeśli to możliwe, przenieś całą tę pomoc na granicę z Ukrainą. Jesteśmy gotowi, nasi pogranicznicy ostrzeżony.
Nasze samochody będą czekać na ten ładunek w wyznaczonym czasie.

Po pierwsze dlatego, że przyczepy kempingowe składają rzeczy szybciej niż usługi publiczne (ale bez nich jest to niemożliwe). ;)
Po drugie, jeśli jedziesz kolumną i przyciągasz media, będziesz dawać przykład dla przyczep kempingowych z reszty Europy.
To jest również dla nas ważne!

Wierzę w przyczepy kempingowe – symbol wszystkich wolnych
ludzi na świecie.
Wierzę, że możemy nie tylko wspólnie pić wódkę, ale także pomóc w trudnych czasach! ;)

Jeśli możemy pomóc (a chcemy) to deklaruję kamperem (nie przyczepą) odbiór darów z ustalonych miejsc w rejonach:
Ostrowiec Św. Radom,Lublin, woj.Podkarpackie i dostarczenie na granicę w konkretne miejsce.
Trzymajcie się :spoko :spoko :spoko
Szczegóły i ustalenia proszę na priv :spoko :spoko :spoko :spoko :spoko

Socale - 2022-02-27, 19:31

Całym sercem też jestem z bohaterami Ukrainy.
:spoko
2 najlepszych pracowników pojechało walczyć, w zamian chcą przysłać tu na koniec Polski swoje rodziny. Jutro ruszamy w Dychowie na dostosowaniu 4 dużych pokoi (byłych biurach) do zamieszkania kobiet z dziećmi by w razie potrzeby pomieszczenia były gotowe. Będzie prawdopodobnie też dla nich praca, tu na miejscu jest firma produkująca meble, potrzebne są szwaczki.
Jeśli znajdziesz zainteresowanie to napisz i nawiążemy kontakt.

AlexYan - 2022-02-27, 20:47

:spoko :spoko :spoko
Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy odpowiedzieli na wezwanie o pomoc.
Według dzisiejszego sprzętu mamy szczęście: wszyscy dobroczyńcy sami zgodzili się dostarczyć pomoc do granicy!

Dowiedziałem się też dzisiaj, że województwa centralnie zbierają pomoc dla Ukrainy!!!
Wszyscy jesteście Dobra robota! :spoko :spoko :spoko

:oops: Przepraszam za mój google polish :oops:

AlexYan - 2022-02-27, 21:07

Dziś w Czerniowcach wprowadzono godzinę policyjną. O 22 wyłączamy światło.
Jutro będzie nowy dzień i to jest cudowne!

Comsio - 2022-02-27, 21:43

AlexYan napisał/a:
Dziś w Czerniowcach wprowadzono godzinę policyjną. O 22 wyłączamy światło.
Jutro będzie nowy dzień i to jest cudowne!


Mam nadzieję ze Rumunia wam pomaga, jesteś przy granicy, jak sytuacja 🤔

Osinskiluk - 2022-02-27, 22:56

:spoko
AlexYan - 2022-02-28, 08:20

Comsio napisał/a:

Mam nadzieję ze Rumunia wam pomaga, jesteś przy granicy, jak sytuacja 🤔


Do wczoraj nawiązaliśmy mniej lub bardziej przejrzysty kanał tylko z waszymi panami. Ale największe problemy z naszej strony. W naszych warunkach trudno jest utrzymać pracującą infrastrukturę.

Dlatego wszystko okazuje się tak, że obecnie wszystkie nasze oddziały przyjmują pomoc tylko wzdłuż Twojej granicy. Na przepustowość wpływa również ukształtowanie terenu i czynnik ludzki. Przepustowość, szerokość i jakość dróg.

Najważniejsze, że dzięki dialogowi pomiędzy nami – zwykłymi obywatelami, oraz kompetencjami Waszych władz w województwach, teraz wszystko odbywa się szybko i centralnie!


Rumunia pomaga również naszym kobietom i dzieciom na swoim terytorium. Więcej informacji nie mam. Inni to robią. Wraz z wybuchem wojny czas biegł szybko. Życie potoczyło się do góry nogami. Wydarzenia i zadania zmieniają się w biegu. Każdy z nas łapie i robi, co w tej chwili może.

Napisałem wczoraj, kiedy pojawił się problem z zebraniem i dostarczeniem pomocy od waszych ludzi do naszych. Nie wiedziałem, do kogo jeszcze się zwrócić.
A dziś jest to już mniej lub bardziej ugruntowany mechanizm.
Dziękuję bardzo!!!

Misie Rysie - 2022-02-28, 08:24

:spoko
Rav - 2022-02-28, 09:46

Trzymajcie się i w razie potrzeby pisz.
AlexYan - 2022-02-28, 10:35

Oficjalne informacje dla tych, którzy chcą pomóc Ukraińcom:

Pomoc humanitarna i medyczna dla Ukrainy

Uprzejmie udostępnij ten link swoim rodakom. Znajdziesz tam wszystkie informacje o punktach zbiórki.

Darek Szczecin - 2022-03-02, 02:15

Mój klub strzelecki zbiera wszystko co potrzebne na polu walki , nawet apteczki samochodowe, wiemy jak to przekazać i komu , jak ktoś coś ma i chce podarować to proszę o info na priv , dziś zebrałem tylko tyle , a może aż tyle

Listę mamy długą jak pas startowy, przekazaną od walczących

Kotek - 2022-03-02, 06:47

:spoko
kalinin - 2022-03-02, 16:58

Nasi koledzy z Częstochowy, znani Wam również nie tylko z Cafe Jazz Festiwal w Radomiu, zapraszają na koncert charytatywny dla Ukrainy; https://www.facebook.com/...69498/?sfnsn=mo
Tadeusz - 2022-03-02, 18:21

Jestem dumny z mojego wnuka Filipa Trzaskowskiego, operatora filmowego, fotografa i reportera współpracującego z wieloma agencjami zagranicznymi.

Wczesniej przygotowywał reportaże wraz z Duńczykami, Szkotami, Holendrami, Belgami i Japończykami z granicy polsko-białoruskiej pokazując zangażowanie naszych rodaków w ratowanie umierających w lesie ludzi, głównie rodzin z dziećmi, a teraz pokazuje zmasowaną i spontaniczną pomoc udzielaną mordowanym przez rosyjskich bandytów, obywateli Ukrainy.

Jego materiały są pokazywane aktualnie w wielu krajach Europy i na innych kontynentach. Dziś obszerny materiał prezentują Japończycy.

To jest wkład mojego wnuka w ukazywamiu szlachetnch porywów naszego społeczeństwa w chwilach tragicznych nie tylko dla nas, ale i narodu zza miedzy. :spoko

ZbigStan - 2022-03-02, 18:55

Tadeusz, Masz prawo być dumnym z wnuka, tak jak i z ogółu Polaków, którzy w bardzo różny sposób wspomagają Ukrainę. W mojej wiosce, w sklepie jest ustawiona skarbonka na wpłaty dla zakwaterowanych u nas Ukrainców, a stara szkoła jest przystosowywana na przyjęcie 30 osob. Coś się zaczyna w mentalności wielu rodaków zmieniać na lepsze.
ZbigStan - 2022-03-04, 08:54

Darek Szczecin, Forumowicze działają. Wczoraj zawiozłem do punktu pomocy agregat prądotwórczy plus od mojej żony paczkę odzieży.
Track222 - 2022-03-04, 08:57

:spoko
Gżegżółka - 2022-03-04, 16:42

Dla tych co nie wiedzą:
1% podatku można przekazać na dowolną organizację charytatywną. Pieniądze dotrą dopiero pod koniec lipca, ale lepiej późno niż wcale.
Oprócz tego kwoty do 6% dochodów można odpisać od podatku (dotrą od razu, ale odpis i zwrot podatku za rok):
https://bezprawnik.pl/darowizna-na-ukraine/

jerry Gdansk - 2022-03-04, 19:04

:spoko
szymek1967 - 2022-03-05, 14:03
Temat postu: wojna
plan globalistycznych elit doprowadzi ten swiat do upadku wkrotce

dzis jestescie przejęci Ukraina natomiast powoli szykuje sie globalny konflikt jakiego swiat nie widział

zetrą sie dwie cywilizacje i to bedzie prawdziwy dramat

ps. pamietacie jak mowiłem o paliwie po 12 zł ?

dzis dzieje sie to na naszych oczach

Ukraina jest zaledwie zalążkiem tego co nastąpi

SlawekEwa - 2022-03-05, 14:57

szymek1967 napisał/a:
ps. pamietacie jak mowiłem o paliwie po 12 zł ?

a kysz :diabelski_usmiech Pb- 95 po 6,45 :bajer

Bim - 2022-03-05, 15:27
Temat postu: Re: wojna
szymek1967 napisał/a:
plan globalistycznych elit doprowadzi ten swiat do upadku wkrotce

dzis jestescie przejęci Ukraina natomiast powoli szykuje sie globalny konflikt jakiego swiat nie widział

zetrą sie dwie cywilizacje i to bedzie prawdziwy dramat

ps. pamietacie jak mowiłem o paliwie po 12 zł ?

dzis dzieje sie to na naszych oczach

Ukraina jest zaledwie zalążkiem tego co nastąpi



Ja per...le z martwych wstał gieroj :haha:

MILUŚ - 2022-03-06, 00:53
Temat postu: Re: wojna
Bim napisał/a:
............


Ja per...le z martwych wstał gieroj :haha:


fiutin Go wskrzesił :dziadek:

kalinin - 2022-03-06, 11:16

Zarząd Stowarzyszenia "Cafe Jazz Festiwal" postanowił przekazać dla naszych kolegów kamperowców łączną kwotę 1500 PLN na Ich działalność wspierającą uchodzców z Ukrainy. Przelewy na konto po 500 zł otrzymają: Qucyk, Smok Wawelski, Gryz3k.
@ndrzej - 2022-03-06, 16:45

Jestem przekonany, że wyróżnieni koledzy, jak tysiące innych, robią to wszystko nie dla poklasku czy nagród, ale z dobroci serca i wrodzonej wrażliwości na krzywdę ludzką. :bukiet:

Tym niemniej bardzo miło, że zostali zauważeni, a ich wysiłek nagrodzony!!! :ok

Brawo Zarząd Stowarzyszenia!!! :spoko

MAREKH - 2022-03-07, 21:50

Takiej spontanicznej życzliwości naszego społeczeństwa, dawno nie widzieliśmy. W tym udział Braci Kamperowej jest wzruszający.
Polacy to wspaniały Naród - kłócą się ze sobą o poglądy i przynależności partyjne, a jak widzą niesprawiedliwość i krzywdę wyrządzoną słabszym, rzucają wszystko i nie pytają jakiej jesteś opcji tylko razem siadają i jadą nieść pomoc
potrzebującym.
Dumny jestem z tego że jestem Polakiem

MAREKH - 2022-03-07, 21:59

Granica Zosin teraz!
https://www.facebook.com/...3906892564/?d=n
Z relacji na żywo Tadzia Kulpińskiego

Qcyk - 2022-03-07, 23:23

kalinin napisał/a:
Zarząd Stowarzyszenia "Cafe Jazz Festiwal" postanowił przekazać dla naszych kolegów kamperowców łączną kwotę 1500 PLN na Ich działalność wspierającą uchodzców z Ukrainy. Przelewy na konto po 500 zł otrzymają: Qucyk, Smok Wawelski, Gryz3k.


Dziękuje kwotę 500 zł otrzymałem . U mnie obecnie mieszkają 2 matki i 2 małych dzieci w wieku 4 i 5 lat. Pieniądze przekazane od Stowarzyszenia i Mirka Kalinina przekażę na bieżące potrzeby.

Potrzebna jest pralka ,może ktoś posiada bo z praniem jest problem.

Pomagajmy . Dobro wraca.

Misie Rysie - 2022-03-08, 07:28

Jestem u córki przy wschoniej granicy,pomogliśmy babci z czwórką wnucząt/jedzenie ,mieszkanie/
zbieraliśmy też,ciepłe ubrania ,środki opatrunkowe dla żołnierzy/ubrania moro/.Tak to cudowne,ze
Polacy pomimo wcześniejszej historii,są w stanie wyzwolic w sobie,tyle pokładów empatii i pomocy.Naprawdę to co wszyscy robimy jest wyjątkowe.

smok_wawelski - 2022-03-08, 08:02

kalinin napisał/a:
Przelewy na konto po 500 zł otrzymają: Qucyk, Smok Wawelski, Gryz3k.
W imieniu naszych Dziewczyn - również tu dziękuje i Tobie Mirku i Stowarzyszeniu
Tak jak pisałem przeznaczyliśmy na pierwsze najpilniejsze zakupy i kursy językowe - Dziewczyny chcą jak najszybciej się usamodzielnić w PL

Nie ma sensu przepisywać wątków - Nasze dary dla wolontariuszy w Przemyślu i Medyce zawiezione w sobotę - z powrotem przywiozłem 2 Rodziny mieszkają u nas i u naszych przyjaciół - więcej jeśli ktoś chce poczytać zapraszam https://www.camperteam.pl...p=894938#894938 w tym wątku również relacja i Mirka i dopisałem wczoraj informacje praktyczne o możliwościach w Przemyślu

Слава Україні! - Herojam sława! i to nie tylko Ich Mężom w boju lecz należy również opowiedzieć w rodzaju żeńskim i nijakim Слава героїням та їхнім дітям! bo to bardzo dzielne Kobiety i Dzieci

Brat - 2022-03-08, 11:35

Potrzeby w Ukrainie różne są, a TE - są przeogromne...
Dziś w nocy z Wa-wy wyjechał bus wypakowany wyposażeniem, dla oddziałów obrony cywilnej głównie, pełen militariów.
Pojechały m. innymi:

Brat - 2022-03-08, 11:37

Zbiórka wśród posiadaczy broni, strzelców sportowych, myśliwych, kolekcjonerów - trwa.
onionskin - 2022-03-08, 11:51

Są Polacy którzy pomagają w ten sposób (w tytule filmu błąd narodowości):

https://www.youtube.com/embed/qVdQ8WyupSU

kalinin - 2022-04-14, 20:40

U nas od kilku dni mieszka już trzecia rodzina uchodzców z Ukrainy. Pierwszą rodzinę wysłałem do Berlina , drugą do kolegi mieszkającemu w Malmo w Szwecji, trzecia pochodząca z Charkowa, małżeństwo w wieku sześdziesięciu kilku lat, chyba zostaną na dłużej.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group