Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Dethleffs - Trumatic c 3400 lepiej się woda z rurki przelewowej

aniasmol - 2017-04-14, 14:33
Temat postu: Trumatic c 3400 lepiej się woda z rurki przelewowej
Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny lejącej się wody z rurki przelewowej
Jak w temacie bojler Trumatic C3400 combo z ogrzewaniem. Mieliśmy sporo problemów, aby uruchomić. Okazało się, że zapchany był wąż doprowadzający wodę do bojlera. Udało się wyciągnąć i wyczyścić zarówno węże jak i zbiornik. Dziś wszystko podłączone i woda leje się pięknie do bojlera, niestety po napełnieniu ucieka woda tym cienkim przezroczystym wężem (przelewem), który idzie pod spód kampera. Wiem, że jest podłączony do zbiornika wody szarej i powinna ta woda tam spływać. Zauważyłam jednak nieszczelność pod samochodem, stąd wiem, że cały czas woda jest zaciągania z bojlera i odprowadzana rurką przelewową. Dlaczego tak jest, czy ktoś miał podobny problem?
Zastanawiam się czy jest jakiś zawór zwrotny, który może być niesprawny?

Drugi problem: przed wymontowanie kociołka, gaz odpalał pięknie, teraz po ponownym zamontowaniu niestety iskra jest, ale po chwili gaśnie i włącza się czerwona lampka. Ciekawe co popsuliśmy? Czy przyczyną może być zalany iskrownik?Plukalismy zbiornik i bardzo możliwe, że woda dostała się gdzies...

kimtop - 2017-04-14, 15:22

Ten wężyk służy do napowietrzania bojlera i w trójniku jest zaworek
https://dealernew.truma.com/_anweisungen/Truma_Katalog/pdf_verzeichnis/30_000/34000_94000.pdf

aniasmol - 2017-04-14, 22:08

Zakładam więc, że zaworek jest uszkodzony i nie spełnia swojej roli. Dlatego woda się leje...
Czy ktoś może polecić, gdzie można taki zawór kupić?
Czytałam, że ponoć Truma już nie serwisuje tego modelu i zastanawiam się czy nie będzie problemu z częściami.
Zastanawia mnie także, dlaczego ten wężyk pod samochodem jest podłączony do rury, która prowadzi do zbiornika szarej wody?

kimtop - 2017-04-15, 05:11

kupić możesz tutaj http://www.go-market.pl/C...ck,products.xml

aniasmol napisał/a:
Zastanawia mnie także, dlaczego ten wężyk pod samochodem jest podłączony do rury, która prowadzi do zbiornika szarej wody?


Spytaj poprzedniego właściciela auta.

aniasmol - 2017-04-16, 19:45
Temat postu: Plan jest taki...
Plan dotyczący rurki napowietrzającej jest taki, że:
* demontujemy to dziwne odprowadzenie rurki napowietrzającej do zbiornika wody szarej
* doraźnie zatykamy rurkę jakimś korkiem

Z czasem zakupimy ten trójnik lub założymy jednokierunkowy zawór na rurkę napowietrzającą.

PS. czy w tym trójniku z linku powyżej jest zawór?

Co myślicie o takim tymczasowym rozwiązaniu ? :ok

aniasmol - 2017-04-19, 21:34
Temat postu: Trumatic zrobiony
Pochwalę się - dziś zmontowany nasz Trumatic C3400 i... działa :-)
Prawdopodobnie przyczyną ostatniej niedyspozycji naszego sprzętu były uszkodzone rury dolotu powietrza i wylotu spalin. Przy ostatnim (trzecim już) wyciąganiu trumy z szafy okazało się, że rury owe są urwane przy samym bojlerze... ucięliśmy równiutko
A skoro już wszystko wybebeszone to wyczyściliśmy iskrownik, pooglądaliśmy jak co jest zmajstrowane i złożyliśmy jak się należy :-P
Trumatic chula jak trzeba i nawet wentylator też się naprawił. Ciepła woda więc jest i także nadmuch mamy.
Trumatic pokonany :box2

aniasmol - 2017-05-17, 11:14
Temat postu: Trójnik z zaworem napowietrzającym
kimtop napisał/a:
kupić możesz tutaj http://www.go-market.pl/C...ck,products.xml

aniasmol napisał/a:
Zastanawia mnie także, dlaczego ten wężyk pod samochodem jest podłączony do rury, która prowadzi do zbiornika szarej wody?


Spytaj poprzedniego właściciela auta.



Ratunku... gdzie kupić taki trójnik? Ten z linku powyżej niestety nie pasuje...
Wrzucam fotkę takiego jaki mam w mojej Trumie

skpauto - 2021-02-07, 22:05

Mam taki sam problem. Przyjrzałem się trójnikowi. Nie widzę miejsca na zaworek kierunkowy. Cyba po prostu założę zaworek kierunkowy taki jak do paliwa na zewnątrz trójnika.
marek230482 - 2021-02-07, 23:55

https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36514
Może tu będzie coś pomocnego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group