Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Nadwozia kempingowe i zabudowy - WC

hubert - 2007-03-17, 10:45
Temat postu: Dezynfekcja i czyszczenie toalety
Zabieram się za wiosenne porządki w kamperze no i pojawiło się pytanie - czym wymyć toaletę? Jak ją zdezynfekować po poprzednim właścicielu (nie to żebym coś do niego miał :) po prostu nie chciałbym złapać czegoś nieprzewidzianego)?
Gdzieś czytałem że plastik z chlorem to nie bardzo więc chyba zrezygnuję z domestosa, ale w takim razie czym?
Jakich środków używacie?

tatkog - 2007-03-17, 11:16

hubert napisał/a:
nie chciałbym złapać czegoś nieprzewidzianego
Bez strachu, generalnie szybko giną. Standardowe środki higieny wystarczą.
Paweł P. - 2007-03-17, 15:39

hubert napisał/a:
nie chciałbym złapać czegoś nieprzewidzianego
czystość to podstawa, ale wiesz Hubert, zawsze możesz powiedzieć żonie że złapałeś to coś od kamperka :haha:
tatkog - 2007-03-17, 16:27

A co będzie jak Ona będzie zwalać na camperka?
Jacek M - 2007-03-17, 21:25

Będzie niedobrze. I może nie tylko dla kamperka :lol:
hubert - 2007-03-21, 22:29

Kurcze, a nie mogliście mi tych 20 milionów w totka wykrakać? ;-)
Moja dziewczyna dostała właśnie zapalenia dróg moczowych... :gwm

A tak poważnie:
tatkog napisał/a:
Standardowe środki higieny wystarczą.

Co przez to rozumiesz?
Ajax? Domestos? WC Kaczka? (czy inne cholerstwo?) Płyn do naczyń?
Boje sie z domową chemią podchodzić do plastików w łazience...
W instrukcji toalet Thetford jest coś takiego:


I tu pojawia się kolejne pytanie: czym smarować uszczelki?

Jacek M - 2007-03-21, 22:43

Wiadomo, że jakl się sprzedało toaletę, to warto dozywotnio sprzedawać do niej chemię :bigok Chemia Thetforda jest dostępna we wszystkich handlach kampingowo - jachtowych, spróbuj u elcampa http://elcamp.movera.com/...ed866bb76569f88 nie jest tania, ale nie drenuje budzetu zbyt mocno - jest bardzo wydajna, jednego kompletu przez sezon nie wychlupiesz :)
tatkog - 2007-03-22, 10:37

Jak w poście Jacka(najbezpieczniej środki rekomendowane przez producenta). Ew. środki stosowane w toaletach chemicznych(ekologicznych).
Daniel - 2007-04-03, 10:04
Temat postu: WC
Poszukuję pomocy/wskazówki co może być przyczyną słabego ciśnienia spustu wody w toalecie TEDFORD C200 CS.
pabloo - 2007-04-03, 10:46

Witaj
Chodzi o spłuczkę?
Jeśli tak to podejrzewam zabrudzenie ssaka wody - ew zabrudzenie pompy wody.
Trzeba byłoby wyjąć pompę i zobaczyć co tam siedzi.
Ja przy uruchomieniu swojego kibelka zauważyłem że najpierw wypadły "farfocle" po zaschniętym środku do mycia a dopiero potem poleciała "różowa" woda - więc może u Ciebie też siedzi coś i blokuje przepływ.
Być może przepłukanie jakimś środkiem myjącym do toalet turystycznych coś da?
Spróbuj może przepłukać środkiem do czyszczenia toaletę ze 2-3 razy - jak się nie poprawi to wtedy dopiero "rozbiórka".
Być może pompa podaje prawidłowo ale "zaschło" w przewodach po długim nieużywaniu.
Miałem takie "przeboje" w autobusie - trzeba było cały "kibelek" rozbierać (tam woda pracowała w obiegu zamkniętym) i wyciągać papier który zatykał ssak pompy...
Poniżej link do PDF - schemat kibelka thetford C200CS

Pozdrawiam
PablooTutaj link do pliku PDF ze schematami

Paweł P. - 2007-04-03, 14:59

Jak jest problem z pompą to najpierw trzeba zbadać prostatę, w ściśle określony sposób. :mrgreen: :haha: :haha: :haha: A tak na poważnie to jest jeszcze mały bezpieczniczek topikowy od strony kasety o którym nie wiedziałem jak sie moja popsuła. Wystarczyło topik wymienić. U ciebie jest dobry bo by całkiem stanęła. :bajer
pabloo - 2007-04-03, 15:17

Paweł - dodaj sobie 7 :szeroki_usmiech :haha:
A tak na poważnie to przyszło mi jeszcze do głowy - czy czasem STYKI nie są przyśniedziałe...
Przeważnie przy zaśniedziałych nie działa ale rózne cuda się zdarzają - może iskrzyć i wtedy właśnie kiepsko "kręci".
Pozdrawiam
Pabloo

Paweł P. - 2007-04-03, 21:41

pabloo, zrobione jest siben. :mrgreen: :czytaj :yay:
eeik - 2007-04-22, 18:41
Temat postu: :Śmierdzący problem: Wskażnik napełnienia zbiornika WC
Kochani, mamy w/w problem.
Wskażnik napełnienia zbiornika WC nie świeci.
Co sprawdzić, ew. gdzie sprawdzić. :roll:
Bezpiecznik jest ok.
Instrukcja po niemiecku, aż tak dokładnie nie umiemy przełumaczyc.

Wrrrrrrrrrrrrrr : :gwm

janusz - 2007-04-22, 19:03

Ten czujnik poziomu kupy w zbiorniku działa na takiej zasadzie, że w kasecie WC jest pływak który sobie pływa po powierzchni ścieków i ma w sobie magnesik. Na obudowie kibelka u mnie po lewej stronie jest taki plastikowy dinks z bezpiecznikiem a poniżej bezpiecznika taki czarny podłużny "cóś" dochodzą do niego dwa kabelki cienkie. To jest kontaktron. Jak magnesik z poziomem cieczy w kasecie zbliży się do niego to jego styki się zwierają i zapala się lampka, sygnalizując pełność zbiornika. Jak nie świeci to może być najprawdopodobniej spalona żaróweczka w lampce, albo uszkodzone przewody (rzadziej), może też ulec uszkodzeniu kontaktron, ewentualnie zaciął się albo wyleciał pływaczek.
1 sprawdzić żaróweczkę.
2 do kontaktronu przyłożyć kawałek magnesu - powinna zaświecić się kontrolka.

eeik - 2007-04-22, 19:10

O Janusz dzięki wielkie.
Lampeczka dobra bo mrygnie jak sie puszcza czystą wodę.
Więc sprawdzimy tak jak piszesz,.

Dziękuję :hello

kazbar - 2007-04-22, 19:37

Sorki. Może urżnę głupa ale...gdzie jest jakaś lampka, która ma podobno świecić gdy pełno?
Każdy kibelek ma taką lampkę?

janusz - 2007-04-22, 19:43

nie wiem jak inne ale kibelki firmy Thetford mają

do tej lampki dołożyłem jeszcze przekaźnik który gdy kibelek pełny nie pozwala spuścić wody

kazbar - 2007-04-22, 19:56

janusz napisał/a:
kibelki firmy Thetford


Taki mam.
Czy chodzi może o take coś, co jest umieszczone na obudowie sraczyka wewnątrz kampera na dole po prawej stronie "tronu"? Taka jakby... "łezka"?


eeik - 2007-04-22, 21:13

Kazek to jakiś inny rodzaj wskaźnika,
my mamy taką malutką lampeczkę.

Jutro pomagnesujemy tak jak radzi Janusz.

Paweł P. - 2007-04-22, 21:30

Kaziu gdzie się z takim przedpotopowcem pchasz? Teraz są inne, cieplejsze i świecą. :haha:
kazbar - 2007-04-22, 21:53

Paweł P. napisał/a:
Kaziu gdzie się z takim przedpotopowcem pchasz? Teraz są inne, cieplejsze i świecą. :haha:


A to przepraszam.
Wychodek, wychodkiem.

Paweł P. - 2007-04-22, 22:02

Kazek Kluska napisał/a:
Wychodek, wychodkiem.
te nasze wychodki to jak sławojki przy tych współczesnych, byłem na targach widziałem :-/
Jacek M - 2007-04-22, 22:10

Ja jestem dumny z mojej sławojki :foch: Kazek, nie daj się mądrali.
Janusz, czy jest możliwość w dalszej fazie rozbudowy do kontaktronu dobudować jakiś np. "duposzczyp", wiesz, żeby czynnie przeciwstawić sie przepełnieniu?

Paweł P. - 2007-04-22, 22:12

Jacek M napisał/a:
Kazek, nie daj się mądrali.
nie rozumiem :cry: :shock:
janusz - 2007-04-22, 22:59

Jacek M napisał/a:
"duposzczyp"

Jest tam na dnie taka ruchoma klapka, zasuwka zamykająca wylot kibelka i wlot kasety można by było ją przystosować do podszczypywania męskich klejnotów tylko nie mam pomysła na wersję "niewieścią" :chacha2

eeik - 2007-04-23, 09:23

Janusz w zupełnosci wystarczy wersja meska. :haha:

I nie wazne jaki kibelel, byleby był i nie przelewał się. :zimno

eeik - 2007-04-23, 10:06

No wiec sprawdzilismy.
Lampka swieci po przylozeniu magnesu. :ok
I co teraz ???

Jak zrobić by ten magnes w środku reagował z tym kontraktonem ???. :gwm

janusz - 2007-04-23, 10:33

Może by wystarczało dobrze wypłukać kasetę. Ten pływaczek porusz się w takiej odgraniczonej przestrzeni żeby podczas jazdy nie pływał po całej kasecie i się nie wylał razem z zawartością kasety przy opróżnianiu. Prawdopodobnie dostały tam się nieczystości i go zablokowały. Pusta kaseta powinna delikatnie grzechotać podczas wstrżąsania, to on ten pływak powinno być słychać jak się porusza.
eeik - 2007-04-23, 16:27

No Janusz , kaseta wyczyszczona, wychlorowana, cud , miód i orzeszki

pływaczek się buja, a lampka nie swieci errrrrrrrrrrrrrrr

antwad - 2007-04-23, 18:12

eeik napisał/a:
pływaczek się buja, a lampka nie swieci errrrrrrrrrrrrrrr

Z pływaczka odpadł magnesik?? eeik jeśli przy zbliżaniu magnesu do kontaktronu cała instalacja zachowywała się OK (znaczy świeciło) to jedyne co przychodzi do głowy. A można jakoś do tego pływaczka dojśc coby sprawdzic?

eeik - 2007-04-24, 00:29

ANtwad

no chyba się nie da dojść.
Mąż jutro będzie myslal.
Dzięki za rady :)

Jacek M - 2007-04-24, 01:16

Zaglądać. Zagladać przez klapeczkę. Tą od szczypania. U mnie też: raz świeci - raz - nie świeci. I co ja robię? Kontroluję poziom lustra wody!. Własciwie: "wody". Wzrokowo!
Jacek M - 2007-04-24, 01:36

--------------------------------------------------------------------------------

Paweł P napisał/a:
Jacek M napisał/a:

Kazek, nie daj się mądrali.

nie rozumiem
o to chodziło:
Paweł P napisał/a:
Kaziu gdzie się z takim przedpotopowcem pchasz? Teraz są inne, cieplejsze i świecą.

Nie wszystko ładne, co się świeci :foch: A przed wojną wszystko było lepsze! Wiem od Babci! Kampery też... Wiem, bo też mam w tym samym przedziale wiekowym co Kazek :foch:

Paweł P. - 2007-04-24, 07:46

Jacek M napisał/a:
Wiem, bo też mam w tym samym przedziale wiekowym co Kazek :foch:
Jacku mój też nie należy do najmłodszych, a "haziel" (chiba tak to się pisze) mam ten sam. :bajer
antwad - 2007-04-24, 07:50

Jacek M napisał/a:
Zaglądać. Zagladać przez klapeczkę. Tą od szczypania. U mnie też: raz świeci - raz - nie świeci. I co ja robię? Kontroluję poziom lustra wody!. Własciwie: "wody". Wzrokowo!

Oo właśnie, kontrolować, bo to te automatyki, to ja im tak do końca nie wierzę, a jak się zobaczy jak z lustrem to jest się pewnym. :lol:

eeik - 2007-04-24, 09:43

O matko, tam ciemno i nic za bardzo nie widać :bajer



Ale płyny działają cudnie, mieliśmy okazję pierwszy raz wylewać.

Zakupiłam nawet specjalny pap. toaletny do tych WC chem, :ok

No i tak, jak tam jest takie ustrojstwo to działac MUSI - tak długo go będziemy mordować aż zarabota.

antwad - 2007-04-24, 09:54

eeik napisał/a:


Zakupiłam nawet specjalny pap. toaletny do tych WC chem, :ok



Ten specjalny papier jest mocno wskazany, bo się całkowicie rozpuszcza. Z innego zostają takie różne farfocle, które mogą unieruchomić np wskaźnik poziomu

Paweł P. - 2007-04-24, 10:42

antwad napisał/a:
bo się całkowicie rozpuszcza
nieciekawie jest jak sie w ręku rozpuści przed robotą :mrgreen: :haha:
antwad - 2007-04-24, 11:29

No fakt, może być problem. Miałeś takie doświadczenia? Jak sobie poradziłeś?
Paweł P. - 2007-04-24, 11:31

Cytat:
Jak sobie poradziłeś?
musiałem przerwać podróż w połowie drogi.
eeik - 2007-04-24, 12:08

PawełP - doświadczalnie sprawdzone - przed robotą się nie rozpuszcza :) ))) :haha: :bigok
janusz - 2007-04-24, 13:17

antwad napisał/a:
Z innego zostają takie różne farfocle, które mogą unieruchomić np wskaźnik poziomu
I uniemożliwiają pozbywanie się kropelkowe bo zatykają zaworek. :haha:
pabloo - 2007-04-24, 13:24

Wtedy w zaworek wkłada się drucik, przetyka i dalej się jedzie "kropelkowo" :haha:
Pozdrówka
Pabloo

eeik - 2007-04-24, 21:00

Sprawa załatwiona :szeroki_usmiech

Ten kontakrton był o 2 mm za wysoko :) i ten magnesik nie łączył.
Odkręcili, zamocowali w dobrym miejscu i rabotajet :dewil

Jacek M - 2007-04-24, 23:12

Paweł P. napisał/a:
antwad napisał/a:
bo się całkowicie rozpuszcza
nieciekawie jest jak sie w ręku rozpuści przed robotą :mrgreen: :haha:

Paweł, on jest jak M&M's - rozpuszcza się w (...) a nie w ręku :oops:

TomekW - 2007-08-07, 01:08

Odświeżam temat:
Miałem okazję ostatnio pierwszy raz opróżniać zbiornik naszego kibelka...
BŁEE! :evil: Wiedziałem, że "zupka" jest cokolwiek nieapetyczna, ale że do tego stopnia? Papier rozpuścił się w 100%, ale reszta ... Czy rzeczywiście płyn Campagreen Thetforda jest tak mało skuteczny (dozowałem wg instrukcji), czy coś mogłem innego spieprzyć? :confused A może trzeba zwiększyć stężenie?

tatkog - 2007-08-07, 11:08

To tylko kwestia czasu .Za szybko wypróżniłeś. Fajnie, że papier się zdążył rozpuścić. :haha:
TomekW napisał/a:
ale że do tego stopnia?
:gwm
TomekW - 2007-08-07, 22:31

tatkog napisał/a:
To tylko kwestia czasu

...tzn jakiego? Kibelek był używany sporadycznie, w ciągu 2 tygodni.
tatkog napisał/a:
:gwm

Wiesz, nie jestem zawodowym asenizatorem ;-)

tatkog - 2007-08-08, 12:52

:haha:
TomekW napisał/a:
tzn jakiego?
Nie da się ukryć, że może to być kwestia fizjologii s........, ciepełka na dworzu i stężenia również :chytry
A tak poważnie, to chyba zbyt duzo wagi do tego przykładasz :szeroki_usmiech

TomekW - 2007-08-08, 21:52

tatkog napisał/a:
chyba zbyt duzo wagi do tego przykładasz

Spox, żebym tylko takie problemy na wakacjach miewał :lol:

Jule - 2007-11-10, 18:10

Czy ktos moze zakladal juz plywaczek w thetford C200CS ? stanelo mi sie jak eeik tz przestala dzialac nam lampeczka przy kasecie .... przeczytalam ten topik zapodany mi przez kolegow z karawaning.pl, przylozylismy magnez, lampeczka swieci, wyczyscilismy kasete i dobralismy sie do plywaka bo okazalo sie ze przy napelnieniu woda nie chce plywac :gwm ale rusza sie bez oporow jak mu sie pomoze, no to wyjelismy i sprawdzilismy czy sam plywa... no i plywa sobie po wodzie, tylko ze teraz nie mozemy go zawiesic spowrotem :roll: w kasecie ciemno jak w .... nawet latarka nie pomaga i nie wiadomo na jakiej zasadzie to zawieszenie dziala buuuu

moze macie jakas sugestie ?

wmaker - 2008-02-09, 23:16

Chciałbym zamontować w moim toaletę z kasetą opróżnianą z zewnątrz, te na allegro mają wg sprzedających kasetę wyjmowaną tylko z lewej strony a ja potrzebuję z prawej strony patrząc z pozycji "na tronie", mam podejrzenia że toaleta jest zaprojektowana uniwersalnie (na lewo/prawo) czy ktoś może powiedzieć jak jest faktycznie?
Jule - 2008-02-09, 23:24

kasety sa faktycznie przygotowane na lewa i prawa strone (lewa- strona kierowcy, prawa - pasazera) ale na stronie pisze ze przy odrobinie zdolnosci manualnych mozna samemu zmienic strone wyciagania.

http://www.verkauf.carafu...18151fd4dd71a05

magdajacek - 2008-02-24, 17:49

Witam! My niedoświadczeni mamy zasadnicze pytanie: gdzie wlać płyn do wc? :-/ Nasze wc wygląda tak samo jak na zdjęciu Kazka Kluski. I jak tę kasetę opróżnić? ....myśleliśmy, że wytrzymamy z pytaniami do spotkania w Poznaniu, ale pogoda taka piękna,że jedziemy gdzieś... :kamp
AUTOJUR - 2008-02-24, 19:14

Kaseta wyjmowana z zewnątrz przez boczne drzwiczki
janusz - 2008-03-17, 12:48

Pabloo podrzucił pdf z instrukcją do WC Thetford. Może komuś się przyda.
pabloo - 2008-03-17, 13:52

magdajacek napisał/a:
Witam! My niedoświadczeni mamy zasadnicze pytanie: gdzie wlać płyn do wc? :-/ Nasze wc wygląda tak samo jak na zdjęciu Kazka Kluski. I jak tę kasetę opróżnić? ....myśleliśmy, że wytrzymamy z pytaniami do spotkania w Poznaniu, ale pogoda taka piękna,że jedziemy gdzieś... :kamp


Płyn niebieski przeznaczony do kasety lejemy bezpośrednio "w dziurę" kibelka - jeśli macie oddzielny zbiornik do spłukiwania - mozna tam wlewać płyn "różowy" (ja tak miałem w przyczepie - to taki lejek nad kasetą odwracany na zewnątrz coby łatwiej było wody nalać. Jeśli zaś posiadacie spłuczkę z ogólnego zbiornika wody - no to już niczego nie dolewajcie bo potem przy myciu zębów może być "zonk" :szeroki_usmiech
Kasetę wyjmujemy i wylewamy tak:

Jerzy - 2008-03-17, 14:55

pabloo napisał/a:
Płyn niebieski przeznaczony do kasety lejemy bezpośrednio "w dziurę" kibelka

Producent mojego kampera ostrzega, że niektóre płyny-koncentraty mogą powodować trwałe przebarwienie miski w toalecie, więc należy je wlewać dokładnie "w otwór" bez polewania miski w okolicy otworu.

Tadeusz - 2008-03-17, 15:25

Jerzy napisał/a:
Producent mojego kampera ostrzega, że niektóre płyny-koncentraty mogą powodować trwałe przebarwienie miski w toalecie, więc należy je wlewać dokładnie "w otwór" bez polewania miski w okolicy otworu.


Ten sam problem występuje przy zwykłym używaniu toalety, jeśli wczesniej spożywało się czarne jagody. :haha: :haha: :haha:

Kazik II - 2008-03-17, 21:22

Tadeusz napisał/a:
Ten sam problem występuje przy zwykłym używaniu toalety, jeśli wczesniej spożywało się czarne jagody.

Trzeba zamontować do sedesu taki celownik jaki mają chłopcy w bombowcach aby trafiać dokładnie wg. wskazań Jerzego :haha:

bonusik - 2008-05-04, 19:54
Temat postu: WC-problemik
Podczas weekendowej walki z kamperkiem wynikł mały problemik. :-/
Mianowicie podczas uruchamiania spłuczki słychać pracę pompy ale niestety nie spłukuje muszli.Macie jakies sensowne wytłumaczenie?Jakoś nie mam za bardzo chęci rozbierać kibelka... :gwm

prezesuu - 2008-05-04, 20:31

bonusik, może całego nie, ale dyszę od wody chyba trzeba rozebrać, bo tam najprawdopodobniej nazbierało sie sadów które blokują wypływ wody.
Miłego "nurkowania" :mrgreen: i powodzenia w odzyskaniu pełnej sprawności WC. :spoko

Rolnikkite - 2008-05-06, 09:24

Witam wszystkich .
Bonusik z boku masz pewnie taka dzwignie do spuszczania .Jak to rozbierzesz jest plastikowy zawor na 2 wkretach. Musisz to wymatowac.W srodku (chyba we wlocie wody) jest siteczko .Mozliwe ze masz zatkane!
Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na majowym wyjezdzie wyszedl problem ktorego przed wyjazden nie namierzylem.Prawdopodobnie na zime pozostala woda w owym zaworze i jest pekniecie z ktorym walcze od dwóch dni bezskutecznie.
Czy ktos wie gdzie dostac to ustrojstwo nowe lub dobre uzywane.

bonusik - 2008-05-06, 11:03

Rolnikkite....wielkie dzięki za podpowiedż... :pifko ..w sobotę biorę się za rozbiórkę przycisku.. :wyszczerzony: i oby to było zatkane sitko.... :-/

Pozdrowionka

darek 61 - 2010-08-08, 12:25

Mam problem z otwieraniem kasety chyba za ciężko to wszystko pracuje.Czy taki kibelek może wymaga smarowania lub wymiany mechanizmu otwierającego.Może ktoś już to przerabiał? WC jak na foto
Skorpion - 2010-08-08, 17:06

Moze to byc przyczyna w samej kasecie wiec tam sprawdz to dokladnie
krynia i stan - 2010-08-08, 17:32

A sprawdzałeś oddzielnie sam mechanizm bez kasety (trzeba by coś podstawić inaczej umyjesz wnętrze pojemnika na kasetę :szeroki_usmiech ) bo jeśli tam też wszystko ok to pozostają tylko elementy współpracujące, mogą być za duże luzy lub starły się powierzchnie współpracujące i stawiają duży opór, można spróbować wazeliny.
Skorpion - 2010-08-08, 17:34

krynia i stan napisał/a:
można spróbować wazeliny.

nio nio wazelina zawsze pomaga ;)

sławek w. - 2010-08-08, 21:34
Temat postu: kaseta
Mam problem z kasetą Thetford - kiedy kasetę wyciągnę i w pozycji pionowej niosę aby ją opróżnić, cieknie z dużego otworu chociaż jest zamknięty i muszę nosić w pozycji poziomej. To chyba nie jest normalne, czy jest to spowodowane złym uszczelnieniem, jak sobie z tym poradzić?
kimtop - 2010-08-08, 21:58

Po wyjęciu kasety,domknij zawór pokrętłem na kasecie.U mnie to pomaga.Jeśli nie,trzeba wymienić uszczelkę.
darek 61 - 2010-08-08, 21:58

ja wymieniłem uszczelkę
prezesuu - 2010-08-08, 22:04

sławek w. napisał/a:
cieknie z dużego otworu chociaż jest zamknięty i muszę nosić w pozycji poziomej. To chyba nie jest normalne, czy jest to spowodowane złym uszczelnieniem, jak sobie z tym poradzić?

Należy wymienić uszczelkę.
No, chyba że są jakieś śmieci które dostały się pod uszczelkę powoduję wyciek.

sławek w. - 2010-08-08, 22:31
Temat postu: kaseta
kimtop napisał/a:
Po wyjęciu kasety,domknij zawór pokrętłem na kasecie.U mnie to pomaga.Jeśli nie,trzeba wymienić uszczelkę.

Nie pomaga próbowałem, to znaczy muszę wymienić uszczelkę, co prawda nie wiem jak to się robi ale spróbuję samodzielnie.

darek 61 - 2010-08-08, 23:10

tylko kilka małych śrubek,dasz rade
BiG Team - 2010-08-09, 22:14

Przy nowej uszczelce jest instrukcja wymiany. Dasz radę :spoko
pirat - 2010-08-24, 00:48
Temat postu: WC
darek krupa napisał/a:
Mam problem z otwieraniem kasety chyba za ciężko to wszystko pracuje.Czy taki kibelek może wymaga smarowania lub wymiany mechanizmu otwierającego.Może ktoś już to przerabiał? WC jak na foto


Miałem ten sam problem. Walczyłem z nim przez 2 sezony. Najpierw szukałem przyczyny w kasecie, wydawało mi się że trochę ciężko pracuje. Nasmarowałem wszystkie możliwe przeguby, pracowała trochę lżej, ale nie dało to żadnego efektu przy jej otwieraniu kółkiem. Chciałem już kupić nową kasetę, ale cena ponad 600 zł. trochę mnie odstraszyła. Po kilku podejściach sprawa okazała się prosta i do naprawy. Postaram się w miarę dokładnie opisać moją naprawę a zaznaczam że mam ten sam kibelek. Należy wykręcić śrubkę w środku kółka spuszczającego wodę długim i cienkim śrubokrętem, następnie wyciągnąć to kółko. Od zewnątrz kampera wyjąć kasetę, odkręcić 4 wkręty mocujące urządzenie otwierające, uwaga jedna śrubka jest schowana za ceownikiem suwaka powodującego otwarcie kasety, odłączyć przewody mikro wyłącznika pompy i wyjąć to urządzenie. Po obu końcach na tulejkach osadzone są mimośrody. Są one identyczne. Należy zamienić miejscami te mimośrody i zmontować wszystko z powrotem. Oczywiście nasmarować te mimośrody smarem aby lekko obracały się na tulejkach. W moim przypadku ta naprawa pomogła i kibelek pracuje jak nowy. Podejrzewam że te uszkodzenie spowodowane jest wyrobieniem się jednej z tulejek lub ciężko pracującej tulejki.
Mam nadzieję że trochę ci pomogłem i naprawa przyniesie pożądany efekt.

Student - 2010-08-24, 10:27

Witam. Mam problem z kasetą po postawieniu w pion lub podczas jazdy gdy jest więcej niż połowa stanu kasety leci z małego otworu obok pokrętła czy to jest normalne??? :( I pytanie nr.2 gdzie można kupić uszczelkę do otworu (dużego) najbliżej Leszna.
gino - 2010-08-24, 10:40

Student napisał/a:
otworu (dużego) najbliżej Leszna.
moze podaj namiary GPS tego duzego otworu obok Leszna.. :diabelski_usmiech


a powaznie..
podaj nazwe WCeta..
poza tym..kibeleczki wozi sie w poziomie..nie pionie..i..raczej przed wyjazdem oproznia.. :ok

Student - 2010-08-24, 13:06

gino napisał/a:
podaj nazwe WCeta
Thetford tak się nazywa ten sprzęt modelu niestety nie znam i nigdzie na nim nie znalazłem opisu ale jest to standart montowany w tych rocznikach aut. Kasetę przenoszę w poziomie bo po próbie wodnej sikało z niej aż miło z tego otworu obok pokrętła i uszczelki głównego otworu.Problem jest że nie zawsze można przed wyjazdem wylać zawartość gdzieś w krzaczki i po dojeżdzie do miejsca zrzutu góra kasety jest totalnie opaskudzona a o zapaszkach w kabinie nie wspomnę... :wyszczerzony:
Student - 2010-08-24, 14:53

Adi napisał/a:
powinno pomóc
Dzięki Adi wychodzi na to że to model C3
gino - 2010-08-24, 15:29

Student napisał/a:
.Problem jest że nie zawsze można przed wyjazdem wylać zawartość gdzieś w krzaczki:wyszczerzony:

nie pisz tu tego...bo OPK* czuwaja... :haha: :haha: :haha:







* - OPK- Obroncy Praw Krzaczków :bigok

Student - 2010-08-24, 16:49

Taką kasetę własnie posiadam .
Sowa - 2010-08-24, 20:29

Miałem ten sam problem kaseta identyczna, powiedz, czy masz w tym małym otworku w środku uszczelkę? Powinno być ją widać, u mnie gdzieś zniknęła i tamtędy się lało. Musiałem nową kupić, ale jeszcze to nie finał, bo dalej się sączy jak ją w pionie na wózku wiozę.
Sowa - 2010-08-24, 20:52

Jutro w pracy poszukam linków z dokładnymi instrukcjami, bo dzisiaj nie mogę znaleźć.
Student - 2010-08-24, 21:17

Po małej uszczelce zostało wspomnienie..... :( Do czego służy ten mały otwór może go uszczelnić na amen i po problemie???
Student - 2010-08-24, 21:26

Ted69 napisał/a:
sprawdz czy w zabudowie
Zerknełem i nic tam nie ma co mogło by współpracować z w/w otworkiem :ok
Sowa - 2010-08-24, 21:35

To jest chyba odpowietrznik, gdy jedziemy po wzniesieniach w kasecie powstaje podciśnienie od mieszania się gazów. Jak w poprzedniej przyczepie miałem toaletę przenośną to w instrukcji pisało, żeby podczas jazdy po górach delikatnie uchylić klapkę w celu wyrównania ciśnienia, ponieważ dolny zbiornik może napęcznieć. I faktycznie, gdy był trochę napełniony to jakby się nadmuchiwał, a podczas otwierania klapki na postoju było pssssytttttt.

Wiem, gdzie kupic tą uszczelkę bo ostatnio kupowałem przez internet. Jutro podam namiary.

Student - 2010-08-24, 22:28

Faktycznie tak może być .... :? kupię i założę tą uszczelkę dodatkowo wymienił bym dużą i moje problemy bryzgowo-smrodowe może ustaną.... :wyszczerzony:
Sowa - 2010-08-25, 08:50

Tutaj są wszelkie instrukcje w PDF

http://www.thetford-europ...51498/langid=42

Jeżeli chodzi o uszczelki to ja kupowałem w sklepie internetowym.
Koszt tej małej 20złotych.

Potrzebujesz uszczelki do toalety C2 sprzed 2000 roku.

http://go-market.pl/Toale...,categories.xml

Jak będzisz pytał w sklepach to duża uszczelka to nr części 301/095
ten mały wentyl to 301/056

W pudełkach są dokładne instrukcje jak się wymienia. :spoko

Student - 2010-08-25, 14:56

Dzięki za podpowiedzi towar już zamówiony :wyszczerzony:
darek 61 - 2010-08-26, 08:56

PIRAT napisał
Miałem ten sam problem.
Ja też to już przerabiałem,ale u mnie to nieele pomogło.Zdecydowałem się wymienić ten cały mechanizm.Dowiadywałem się w sklepie BURSTNERA w poznaniu na Lechickiej ze mi to ściągną za jedyne 40 euro.
Student, tam tez kupiłem tą uszczelkę do dużego otworu.

Student - 2010-08-26, 12:37

darek krupa napisał/a:
wymienić ten cały mechanizm
Zobaczymy co będzie po wymianie uszczelki u mnie....oby było ok...
dziwaczek - 2010-09-13, 17:34

A w moim kamperku jest taka toaleta trochę dziwna i ciężko chodzi - przesuwa się taką dźwignią w środku. Uszczelka u góry jest popękana i chciałbym wymienić ale nie do końca wiem na jaką? Znalazłem kilka ale nie jestem pewny - trochę boję się rozbierać bo śrąby są skorodowane i jest klejona czymś dziwnym - czym to skleić potem? bo pewno to będzie trzeba uschnąć :shock:
Ktoś może ma taki kibelek? Nasmarowałem i troszkę lepiej chodzi ale nadal ciężko chodzi ta biała zasłona wlotu.
Proszę o sugestję

małyb-c - 2011-01-22, 14:26

Kojarzy ktoś czy w toalecie C 200 Thetford i podobnych , elektrozawór jest w środku czy może zamontowany na wężu poza toaletą ? Z góry dzięki za odpowiedź :spoko
darek 61 - 2011-05-11, 20:34

Miałem problem z otwieraniem kibelka,wymieniłem cały mechanizm POMOGŁO zostałem bohaterem w swoim camperku. :bigok
jedrek49 - 2011-05-12, 10:16

witam
Dziekuje slicznie SOWIE za podanie linka do obslugi ,naprawy ubikacji ,ale mi sie to przydalo ,A takie inne pytanie
Moze masz linki do obslugi ,naprawy ,konserwacji lodowki Elektyrolux RM4400 .OrazTrumu S3002 ogrzewanie pomieszczenia i trumy podgrzewacza wody bojlera
Mam camperka z 1994r Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za to co pokazales w swoim poscie
Jedrek49

dziwaczek - 2011-07-22, 21:38

Czy ktoś ma może miałby pomysł na dołożenie wywietrznika do posiadanej przeze mnie toalety niestety nie posiada takiego widziałem kilka rodzai od THETFORD-a. Chodzi mi o mocowanie do kasety. Czy w kasecie jest wycięty okrągły otwór, czy ma podcięcia i który wywietrznik zastosować znalazłem takie:

http://allegro.pl/odpowie...1720036110.html

http://allegro.pl/odpowie...1717061447.html

Przymierzam się wymiany całej toalety ale nie wiem czy bezproblemowo to wejdzie bo zaraz nad kibelkiem mam półkę.

miciurin - 2012-03-06, 22:15

Witam, stosował może ktoś taki płyn do toalet turystycznych. Pojemnik 5L za 69 zł z wysyłką to raczej atrakcyjna cena tylko czy jest tego warte :
http://allegro.pl/plyn-do...2099711320.html

f68 - 2012-03-08, 14:56

nadmienie że wyhodowałem raka na własnej piersi
brat albo rodzina osobnika wystawiającego owe aukcje zakupił u nas 150 litrów naszego płynu Tornado Blue i sprzedaje go w swoich opakowaniach pod nazwą camper
zaniża oczywiście cenę o wysyłkę
ale według mojej kalkulacji ile sprzedał opakowań
wynika, że płyn pewnie jest znacznie rozcieńczony
klient nie odbiera telefonów i nie reaguje na jakąkolwiek próbę kontaktu
tak więc proszę go nie wiązać z moją firmą , a popnadto proszę sprawdzić jakość i gęstość płynu [/list]

Bim - 2012-03-08, 15:18

f68 napisał/a:
tak więc proszę go nie wiązać z moją firmą , a popnadto proszę sprawdzić jakość i gęstość płynu

Czy na opakowaniu Ty widniejesz jako producent? jeżeli nie a masz pewnośc że to twój to powinienesto zgłosić odpowiednim organom.
Wprawdzie tym sie nie soli ale to tez oszustwo

f68 - 2012-03-08, 16:17

nie ja nie widnieje na opakowaniu
ponadto to firma dzwoni do moich klientów i im proponuje "swoje środki"
ale wszyscy moi klienci wiedzą o sytuacji - uprzedziłem ich
czasem też klient detaliczny dzwoni z zapytaniem do mnie
nie wiem czy oni podają mnie jako producenta

poczekamy zobaczymy
tak to jest już u nas
bardzo nie elegancko

Aimeiz - 2012-03-18, 01:20

Mam w Adrii dokładnie taką toaletę, jak była pokazana kilka stron wcześniej:


W zaszłym sezonie, po wyjąciu i włożeniu kasety zaciął się przycisk do spuszczania wody Przedtem działał dobrze. Coś go blokuje. Przy wyjętej kasecie też go nie można nacisnąć. Czy może jest tam jakiśpatent blokujący przycisk jak jest wyjęta kaseta i coś się tam popsuło?

Czy w tego typu toalecie daje się wcisnąć gdy kaseta jest wyjęta?

Można zawsze spłukać prysznicem, ale fajniej było jak działało.

darek 61 - 2012-03-18, 17:44

Spust wody sterowany jest elektrozaworem,jak wyciągniesz kasetę elektrozawór nie zadziała.Sprawdź bezpiecznik,który jest w komorze kasety,ciężko go znaleźć jest na mechanizmie otwierania zasuwy kasety.Może być radiowy lub samochodowy.Jeżeli przycisku nie można nacisnąć to może pękła sprężyna,która powoduje że przycisk pozostaje w górze,ale wtedy cały czas by leciała woda.
makdrajwer - 2012-03-18, 19:53

Jak wyjmiesz kasete to pod kibelkiem jest taka prowadnica w którą wchodzi element kasety ( otwieranie spustu ). W tej prowadnicy jest mikrowyłacznik który nie pozwala działac spłuczce przy wyjętej kasecie . Sprawdz czy on działa.
Aimeiz - 2012-03-18, 20:11

Mam wrażenie że w wersji WC zainstalowanej w mojej Adrii nie ma nic elektrycznego.
Przycisk zablokowany jest w górnym położeniu, woda nie leci. Jak się nim obraca, to się otwiera klapka, ale nacisnąć się go nieda. Tak się stało po wyjęciu i włożeniu kasety.
Podejżewam że jest mechaniczny układ blokujący przycisk gdy kaseta jest wyjęta i to się zepsuło.
Niestety w instrukcji napraw "Sanitation Repair instructions" dostępnej na webie Thetford, jakoś niemogę dopasować żadnej z zamieszczonych tam wersji.

Odkręcę tę gałkę i zerknę do środka, może coś wymodzę. Może pękło coś plastikowego i blokuje.
Mechanizm jest dostępny po wyjęciu kasety, ale dostęp jest bardzo kiepski nic nie widać.

Narazie i tak instalacja wodna wypróżniona i wydmuchana. Nie wiem czy mam się jeszcze obawiać przymrozków a znowu nie chce mi się co chwila bawić w odwadnianie.

Aimeiz - 2012-03-18, 21:57

Myliłem się. Jednak do WC dochodzą kabelki i jest nawet przekaźnik widoczny po wyjęciu pojemnika na papier higieniczny.

WC to Thetford Cessette Porta Potti.

Odkręciłem gałkę. Już samo poluzowanie cylindrycznej nakrętki odblokowało przycisk.
Wyczyściłe z brudu, rozruszałem, skręciłem, już się nie blokuje.
Plastik jest wyrobiony żeby się nie blokowało, to trzeba przekręcać przy naciśniętym przycisku, wtedy się nie blokuje.
Czy spłukuje, dowiem się jak napełnię instalację wodą.
Niepokoi mnie że przy pustym zbiorniku wskaźnik zapełnienia jest na połowie i o ile dobrze pamiętam, to nie zmienia. Też pewnie wymaga rozkręcenia i oczyszczenia.

Banan - 2012-03-19, 09:16

Aimeiz napisał/a:
Niepokoi mnie że przy pustym zbiorniku wskaźnik zapełnienia jest na połowie i o ile dobrze pamiętam, to nie zmienia. Też pewnie wymaga rozkręcenia i oczyszczenia.

Prawdopodobnie wskaźnik "wypadł" z ośki - jak wyjmiesz kasetę, po lewej stronie będzie takie "dyndadełko" z magnesem - musi to się swobodnie bujać na swojej ośce. Coś jak wahadło w zegarze.
Miałem ten sam problem, to się mądraluję :diabelski_usmiech
Mamy zresztą identyczne domki, więc jak coś, to dzwoń śmiało :bigok

Aimeiz - 2012-03-19, 19:04

Dziś wlałem wodę do zbiornika, tak aby pompa się nie zapowietrzała.
WC wczoraj działało, ale dziś znowu się zacięło. Rozebrałem bardziej. Prowadnica spadła z ośki. Poprawiłem. Teraz działa dobrze, zobaczymy jak długo.
Przynajmniej wiem jak w razie czego zreperować, choćby na kempingu.

Jawor_ki - 2016-04-03, 15:04

Witam.
Trochę odświeżę temat WC.
Mam Tretforda chyba c200 i taki z nim problem. Po spuszczeniu wody i wyłączeniu pompki (zanurzeniowa) sączy się woda pozostająca w układzie. Niestety zapełnia to toaletę i jest dość kłopotliwe. Co odpowiada w toalecie za" trzymanie wody", jak się do tego dobrać i wymienić?

antwad - 2016-04-03, 16:41

Miałem podobny problem.
Winny był zaworek:


Jawor_ki - 2016-04-03, 19:53

Dzięki za podpowiedź. U mnie problem już rozwiązałem. Winny był zawór, ale u mnie jest to elektrozawór (instalacja z pompką zanurzeniową). Jest dokładnie w miejscu pokazanym na filmie. Ja na szczęście dostałem się do niego bez zdejmowania miski ustępowej ,czyli od strony kasety. I wystarczyło wyjęcie i wyczyszczenie zaworka . Niestety w rzeczywistości jest trochę trudniej niż na filmie, bo dostęp trudniejszy (klapa rewizyjna) i nie jest tak czyściutko jak w nieużywanym. :spoko
daro35 - 2018-01-27, 18:06

Witam,czy ktoś wie jak to ma działać,czy to jest pompka która pompuje wodę do spłuczki,czy potrzebna jest pompa ciśnieniowa do wody.

https://naforum.zapodaj.net/dd96685e912c.jpg.html

papamila - 2018-01-27, 19:14

To nie jest pompka
To jest zawor elektryczny do spłuczki- otwierasz przyciskiem
Ale. Cisnienie w instalacji musi być

daro35 - 2018-01-27, 19:25

Dzięki piwko poleciało,a powiedz jaką pompę zamontować aby te ciśnienie było,kupiłem auto a pompę ktoś zwinał,była pod umywalką w toalecie.
kimtop - 2018-01-27, 19:38

Jeśli pompa była pod umywalką a nie w zbiorniku wody ,to znaczy że masz instalację ciśnieniową i potrzeba pompy takiego typu
https://www.allcamp.pl/po...lmin-p-880.html

daro35 - 2018-01-27, 20:23

Dzięki,pompa super ale ta cena :shock: :shock: :shock:
Mirekl61 - 2018-01-27, 20:50

Jest taniej :szeroki_usmiech
kimtop - 2018-01-27, 20:56

daro35 napisał/a:
ale ta cena


Chodziło mi żeby pokazać rodzaj pompy.

Na Mazury info znalazłem takie ogłoszenie z 20.01.2018


pompa wody 2010


Sprzedam pompe wody firmy Shurflo 12V, przepływowa z końcówkami. używana, w bardzo dobrym stanie.
cena: 200zł
Kontakt: jakub, świnoujście, tel. 667492753

daro35 - 2018-01-27, 21:00

:jump: :jump: :jump: :jump: już zamawiam :) dzięki :pifko dla Cię.
daro35 - 2018-01-27, 21:20

Dzięki kimtop,zakumałem że chodziło ci o rodzaj pompy,a tamte ogłoszenie ze Świnoujścia widziałem,zaryzykuję tą z July,już zamówiłem,wielki dzięki dla was.
Mirekl61 - 2018-01-27, 21:29

To również był przykład.
Wolał bym kupić coś lepszej jakości.

daro35 - 2018-01-27, 23:23

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :lol:
papamila - 2018-01-28, 07:00

Nie wiem jak z trwałością tej z Juli ale wydajność jest niźsza od typowych kamperowych
m/w o połowę

McGali - 2018-01-28, 07:41

daro35 napisał/a:
:jump: :jump: :jump: :jump: już zamawiam :) dzięki :pifko dla Cię.


Szkoda, że stoperów w komplecie nie sprzedają :shock:

daro35 - 2018-01-28, 10:11

Powiem szczerze że na razie chodzi o to aby uruchomić wszystkie urządzenia potem będę myślał nad trwałością,nie spodziewam się cudu za takie pieniądze,ale póki co musi to wystarczyć, :mrgreen:
bmalu - 2018-02-13, 18:31

Na zdjęciu kasety (kolor kremowy typ C2/ 3/ 4 od Studenta brak jest przesuwanej klapki nad okrągłą uszczelką - w środku kasety. Pewnie przy okazji opróżniania gdzieś zginęła. Klapka ta po wsunięciu kasety odsuwa się na stała, a po wysunięciu kasety do opróżnienia zasuwa otwór dodatkowo uszczelniając otwór od góry (od dołu jest uszczelniony obrotową klapką od dołu - otwieraną tylko w razie potrzeby - pewnie dlatego kapało z tego otworu przy transporcie.
Przy okazji wymiany kasety dobrze wiedzieć która jest prawa, a która lewa. Siedząc na tronie jeżeli kaseta z obudowy tronu wysuwa się w lewo do opróżnienia to mamy kasetę lewą, a jak jak w prawo to mamy kasetę prawą. Łatwo można zmienić typ kasety lewej na prawą (C2/ 3/ 4) zamieniając miejscami odpowietrznik z rurą do opróżniania (wystarczy obrócić te elementy o odpowiedni kąt i wyjmując do góry) oraz dodatkowo obracając mocowanie uszczelki z prowadnicami do przesuwania klapki o 180 stopni - klapka będzie się przesuwać w przeciwną stronę przy wysuwaniu z obudowy.

Bronek - 2018-02-13, 18:37

O ile mnie pamięć.... To w C2 wystarczy zamienić wylewkę z guzikiem?
bmalu - 2018-02-13, 18:42

I - ważne - obrócić prowadnicę klapki mocującej dużą uszczelkę. Jeżeli kaseta nie chce się wsunąć to znaczy,że klapka jest zablokowana i musi być odwrócona - sytuacja tylko dla nowej. Uszczelkę od czasu do czasu posmarować smarem silikonowym lub sprajem silikonowym - Thetford ma swój specyfik, którego nazwy chemicznej nie zdradza
Kaseta na zdjęciu Bronka - to wersja lewa.
Ale się zbiegliśmy z opisem :) )

Bronek - 2018-02-13, 18:45

:bigok No bo nie wlezie,
Ale prowadnicy chyba nie trzeba?? Tylko klapkę? Nie pamiętam.
Mi zdarzało się pomylić po czyszczeniu i C2 i C200...

daro35 - 2018-02-18, 22:14

Witam,posiadam taką kasetę,jak wygląda uszczelka w tej małej dziurce,odpowietrzniku chyba,bo coś mi się stamtąd leje a wyszorowane i szkoda było by pracy.

https://goo.gl/images/qGB3Wo

daro35 - 2018-02-19, 19:35

Każdy wie jak tam wygląda po parunastu latach użytkowania i niedbania,u mnie teraz wygląda tak
bmalu - 2018-02-19, 19:36

Po pierwsze primo brakuje na tym zdjęciu przesuwanej osłony nad dużą uszczelką gumową.
Po drugie primo ta mała dziurka obok uchwytu który łączy się z dźwignią otwierającą od strony pomieszczenia to pewnie odpowietrznik który zastępuje odpowietrznik lokalizowany po przeciwnej stronie dźwigni otwierającej. Musisz szukać w DTR kaset. Ponieważ nazwa C/2 /3/ 4 odnosi się do trzech typów, więc pewnie masz któryś z tych nietypowych. Na czas opróżniania zatykaj gumowym korkiem. Powodzenia.

daro35 - 2018-02-19, 19:39

Jutro podrzucę jak się nazywał preparat który dostałem od kolegi,kamienia zero
daro35 - 2018-02-19, 21:33

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz,po odkamienieniu w dziurce czyli odpowietrzniku rozruszał się zaworek pod tajemniczą uszczeleczką,jak zamykam otwiera się jak otwieram klapę zamyka,lub abarot nie pamiętam,myślę że to był problem tego przeciekania,a nie uszczelki.
karwojtek - 2018-02-28, 21:13

daro35 napisał/a:
Jutro podrzucę jak się nazywał preparat który dostałem od kolegi,kamienia zero


Kiedy jest to "jutro"? :wyszczerzony:

yuras - 2018-02-28, 22:09

Jutro.
daro35 - 2018-03-06, 19:20

Przepraszam,nie było mnie w domku i dlatego to "jutro"trochę potrwało,ten preparat o którym mowa to CHLORINOL
daro35 - 2018-03-06, 19:29

Dziś udało mi się to,wymieniłem tą małą uszczelkę i temat z przeciekaniem znikł :mrgreen:
zbyszekwoj - 2018-03-07, 10:49

daro35 napisał/a:
Przepraszam,nie było mnie w domku i dlatego to "jutro"trochę potrwało,ten preparat o którym mowa to CHLORINOL


To dodezynfekcji dojarek. :-P

daro35 - 2018-03-07, 13:34

Tak :mrgreen:
daro35 - 2018-03-09, 19:33

taki fancik dojechał :mrgreen:

http://www.pomniejszacz.p...09-152552-2.jpg

fan - 2019-08-27, 18:05

odświeżam
mój problem to spłóczka w kasecie c-200sc w
pompa ok ciśnienie we wszystkich kranach ok
w kibelku ciśnienie też dobre , tylko mala ilość wody wypływa,
każda rada cenna

MILUŚ - 2019-08-28, 15:08

Przed rokiem przy podobnych objawach wyczyściłem sitko elektrozaworu spłuczki :-P
fan - 2019-08-29, 07:20

dzięki serdeczne,może w sobotę uda się coś "pogrzebać"
fan - 2019-08-31, 20:36

jeszcze raz dzięki MILUŚ zawór był pełen piasku
wypłukałem i jest ok

Socale - 2019-08-31, 22:23

fan napisał/a:
jeszcze raz dzięki MILUŚ zawór był pełen piasku
wypłukałem i jest ok

Rada była skuteczna?
No to klepnij Milusiowi browarka <piwo> albo chociaż "Pomógł".
Tyle lat jesteś z nami :mrgreen:
:idea

fan - 2019-09-01, 06:31

chyba zapomniałem jak się to robi

https://www.camperteam.pl...con_redface.gif

ferguson - 2020-01-02, 11:40

Ma ktoś toaletę thetford C223S ?
Jak tam wygląda panel sterowania? Czy jest tylko przycisk spłukiwania?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group