Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka jest wasza opinia?
Autor Wiadomość
Robin 
stary wyga


Twój sprzęt: Samochód kempingowy
Dołączył: 19 Sty 2007
Postawił 7 piw(a)
Skąd: SRC
Wysłany: 2007-12-16, 00:09   

Doskonale, pawle67 - bardzo trafnie to przedstawiłeś. Ja jednak odnoszę wrażenie, że oni zapomnieli o pięciu podstawowych zasadach marketingu. A generalnie to widać, że nie mają kasy na realizację zasady trzeciej. Podam w skrócie (może komuś się przyda) :
- 1. Cena
- 2. Lokalizacja (miejsce)
- 3. Reklama
- 4. Jakość
- 5. Ogólne wrażenie o firmie
Cenę można strawić ale oni tam zapomnieli chyba, że nawet bardzo znane firmy wydają ponad 30% rocznego dochodu na reklamę. Bo reklamy nie sposób ominąć. No a żeby była skuteczna to trzeba "sypnąć groszem". Na taką "nalepkową" to szkoda wysiłku. Trafnie wspomniałeś o poszerzeniu tematyki. To zwiększy prawdopodobieństwo znalezienia większej ilości czytelników którzy niekoniecznie są turystami. Jakość, to nie tylko papier, fotografie itp. To także poziom artykułów i ich fachowość. No i niestety tematyka. Nudny temat - to niezadowolony czytelnik.

pozdrawiam - Robin :-(
_________________
"Prawdą ostaje się to, co nie jest sprzeczne z niczyim interesem"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jerzy 
weteran

Twój sprzęt: Adria Sun Living
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sty 2007
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2007-12-16, 16:05   

Dopóki PC swoją zawartością nie trafi do przeciętnego, średnio zamożnego odbiorcy można zapomnieć o zwiększeniu sprzedaży i przynajmniej częściowym uwolnieniu się od reklam a jego przydatność dla społeczności karawaningowej będzie niewielka.

Renesansowi malarze mieli dylemat: malować portrety pochlebne i żyć w luksusie, czy malować portrety prawdziwe z zagrożeniem dochodów.

Dla wydawców Polskiego Caravaningu, nawet gdyby całkowicie zmienili założenia programowe pisma, takiego zagrożenia nie ma - zwrócenie się w stronę mniej zamożnych entuzjastów karawaningu zaskutkowałaby większą sprzedażą.

Dodaję:
Ostatnio obserwuję poprawę - w PC można znaleźć więcej tego, czym przeciętny polski zmotoryzowany turysta żyje na codzień.
Ostatnio zmieniony przez Jerzy 2008-09-24, 09:46, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
baja02 
weteran
"Mała Karawana" CT-Pomorze


Twój sprzęt: Fiat Ducato LMC
Nazwa załogi: baja
Dołączył: 05 Mar 2007
Piwa: 38/4
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2007-12-16, 16:51   

Zgadzam się z Robinem i Jerzym i jeszcze nie podjąłem decyzji o przedłużeniu prenumeraty. Mnie np w ostatnim nr. zainteresował art.: "Spotkanie Caravaningowej Grupy Bezpieczeństwa", "JezioroGenewskie", "Pomocniczy osprzęt dla instalacji satelitarnej" i "Pierwsza podróż" i to wszystko na 84 strony. Wspomnienia ze zlotów i innych imprez mogę sobie poczytać na Forum jednym, czy drugim. Zaglądam jeszcze na strony "Ogłoszenia".
Nie wiem skąd się wzięła metoda przeliczania na ilość piw. Już kiedyś ktoś mi przeliczał składkę na piwa i nie "trawię" tego, choć piwo lubię.
Jak oceniam PC - a no na 3. :bajer
_________________
O wiele lepiej spotkać się na szczycie niż nad brzegiem przepaści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1571/2201
Skąd: Otwock
Wysłany: 2007-12-16, 17:19   

Chciałbym włączyć się do tej dyskusji, ale...wszystko zostało powiedziane. Najzwyczajniej zgadzam się z Pawłem, Robinem, Jerzym i Jackiem. Jedno tylko jeszcze raz podkreślę: reklamy sprzętu wartego dziesiątki tysięcy euro nie przysparzają pismu czytelników.
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek stec 
stary wyga

Twój sprzęt: Laika
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Mszczonów/Tylicz
Wysłany: 2007-12-16, 23:52   

Ja oprócz w/w gazety prenumeruję Pro Mobil i tam rekompensuję sobie braki w rodzimej gazecie-posiadam 8 kompletnych roczników
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***