Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jakie macie opinie o kuchence spirytusowej w Westfalii
Autor Wiadomość
art66x 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: obecnie w budowie Integra T4
Dołączył: 02 Sty 2011
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-02, 21:17   jakie macie opinie o kuchence spirytusowej w Westfalii

Witam wszystkich!Po kilkunastu sezonach spędzonych w przyczepie,nadszedł czas na spróbowanie czegoś innego.Jestem w trakcie budowy małego camperka na bazie długiego wysokiego VW T4.Do tej pory udało mi się zgromadzić kilka elementów Westfalii.miedzy innymi zakupiłem na allegro kuchenkę Westfali spirytusowa-i jestem ciekaw jakie macie doświadczenia i opinie w tej materii.Oczywiście będę bardzo wdzięczny za inne podpowiedzi w sprawie budowy bardziej doświadczonych forumowiczów :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2011-01-02, 21:27   

Dlaczego spirytusowa a nie na gaz np.taka http://allegro.pl/kuchenk...1394171554.html
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
art66x 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: obecnie w budowie Integra T4
Dołączył: 02 Sty 2011
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-02, 22:06   

Dzięki za podpowiedz rozważałem taką propozycje ale posiadam oryginalna szafkę do Westfalii z otworem pod dany zakupiony model :wyszczerzony:

kuchenka westfalia-01.jpg
Plik ściągnięto 9023 raz(y) 25,86 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-04, 14:39   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-09-06, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hrys 
zaawansowany
w camperze jestem wolny


Twój sprzęt: VW T4
Nazwa załogi: marys
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: lublin
Wysłany: 2011-01-05, 15:19   

mam taką samą kuchenkę spirytusową . Wrażenia trochę gorsza niż na gaz ale sie przyzwyczaiłem i nie mam zamiaru przerabiać na gazową (są takie orginalne na gaz do tej szafki ze zdjęcia) widziałem też u innych kolegów co maja kuchenki na gaz.
_________________
z turystycznym pozdrowieniem
hrys
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
art66x 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: obecnie w budowie Integra T4
Dołączył: 02 Sty 2011
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-05, 23:15   

Witanko !Nareszcie coś konkretnego :lol: Czy możesz podpowiedzieć w jaki sposób się użytkuję tą kuchenkę ,jakie paliwo stosujesz (denaturat czy coś innego ) w jakiej ilości wlewa się do pojemnika,czy niema nieprzyjemnego zapachu podczas wysokich temperatur etc...

kuchenka westfalia-04.jpg
Plik ściągnięto 8834 raz(y) 30,74 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hrys 
zaawansowany
w camperze jestem wolny


Twój sprzęt: VW T4
Nazwa załogi: marys
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: lublin
Wysłany: 2011-01-06, 06:59   

witam bardzo chętnie służę poradą .Mam identyczną kuchenkę jak TY. Używam spirytusu skażonego raczej bezbarwnego kupowanego najlepiej w jakiejś hurtowni art. spożywczych. Mam zapas w camperze ok 2-3 litry.
obsługa kuch.
nalewam do tej "konserwy ok 1/4 l /zależy ile mam gotować/ i podpalam ,następnie wkładam to na swoje miejsce /pamiętając o otwarciu blendy zasłaniającej siateczkę na konserwie / to te pokrętło na górze kuchenki/ Stawiam czajnik i czekam do zagotowania.
Nalewając całą konserwę narażamy się na parowanie denaturatu i straty.
Gdy jestem pewien że w konserwie jest paliwo to czasem zapalam ją zapalniczką gazową taką aby można włożyć od góry rurkę zapalniczki /dostępne w sprzedaży/
Denaturat trochę czuć ale można się przyzwyczaić.Ponadto woże jako rezerwa zwykłą butlę na gaz i mały palniczek .
_________________
z turystycznym pozdrowieniem
hrys
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
art66x 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: obecnie w budowie Integra T4
Dołączył: 02 Sty 2011
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-06, 09:58   

Serdeczne dzięki za odpowiedz ! jak bardzo jest wydajna energetycznie kuchenka?Dla przykładu ile zajmuje ugotowanie 1 litra wody -oczywiście jeśli chodzi o porównanie z kuchenka gazową.Może trochę mecze ale cały czas bije się z myślami czy poszukać innej na gaz czy zamontować posiadaną.Obydwie maja swoje wady i zalety.Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hrys 
zaawansowany
w camperze jestem wolny


Twój sprzęt: VW T4
Nazwa załogi: marys
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: lublin
Wysłany: 2011-01-06, 11:28   

większość westfali posiada takie kuchenki, gdyby była zła nie produkowano by jej więcej. Nawet w dobrze wyposażonych camperach widziałem je. Parametrami odbiega trochę od gazu. Był okres ,że Niemcom nie wolno było przewozić gazu w butlach i stąd to rozwiązanie .Spotykam na campingach użytkowników i nie narzekają. Ja początkowo też napaliłem się na wymianę ale to 1- koszt bo chciałem wstawić orginalną gazową do mojej szafki.2- nie osiągalna łatwo na 2-gim obiegu. W końcu zrezygnowałem, przyzwyczaiłem się i nie narzekam.Proszę spróbować samemy jak działa to b. proste. Można nawet w domu /garażu/ zobaczyć. powodzenia
_________________
z turystycznym pozdrowieniem
hrys
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
art66x 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: obecnie w budowie Integra T4
Dołączył: 02 Sty 2011
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-06, 12:21   

Jeszcze raz dziękuje za wyczerpująca odpowiedz która rozwiała moje wątpliwości .Kuchenka która kupiłem nie nosi śladów użytkowania wiec myślę że będzie działała poprawnie.Jak już pisałem kupiłem kila elementów z Westfalii miedzy innymi zestaw kuchenno- lodówkowy .niestety nie było kompletnej kuchenki ,co do lodówki prawdopodobnie sprężarkowa ,niestety brak instalacji elektrycznej oraz sterownika.Czy można włączyć lodówkę na 220 V bez zespolonego sterownika ? Moze ktoś posiada schemat instalacji ? :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gregu 
zaawansowany


Twój sprzęt: CaliforniaExclusive'03
Nazwa załogi: Hotel California
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Paź 2010
Piwa: 8/16
Skąd: B-Mitte
Wysłany: 2011-04-13, 16:00   

hrys napisał/a:
większość westfali posiada takie kuchenki, gdyby była zła nie produkowano by jej więcej. Nawet w dobrze wyposażonych camperach widziałem je. Parametrami odbiega trochę od gazu. Był okres ,że Niemcom nie wolno było przewozić gazu w butlach i stąd to rozwiązanie . ciach


ze tego co wiem, niemiecki TUV wymaga oddzielnego przegladu dla instalacji gazowej kuchenki w aucie/przyczepie - a to dodatkowa upierdliwosc/koszt.
dzieki za porady dot. uzywania, jeszcze kuchenki nie odpalalem u siebie..
_________________
pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gregu 
zaawansowany


Twój sprzęt: CaliforniaExclusive'03
Nazwa załogi: Hotel California
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Paź 2010
Piwa: 8/16
Skąd: B-Mitte
Wysłany: 2011-08-11, 06:35   

po wakacjach moge tylko stwierdzic, ze kuchenka sprytusowa spisala sie swietnie.
zajmuje mniej miejsca bo nie wymaga butli w szafce, zuzylem ok 2 l spirytusu w 3 tygodnie.. codziennie rano kawa mokka, czesto obiadek.. polecam.
_________________
pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***