Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o doradztwo
Autor Wiadomość
obecny 
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Cze 2011
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2011-09-03, 10:15   

dziwaczek napisał/a:
A jeżeli chcesz przeprowadzić się na stałe to jest jedna wada:
- codzienne rozkładanie łóżka z stolików labo przód albo tył - jest to dość uciążliwe. Osobiście szukałbym bym czegoś z stałym łóżkiem typu "łózko francuskie" albo alkowa ale trzeba włazić.


Wada o której wspominasz mnie akurat nie dotyczy bo mieszkając tam solo i tak łóżko na końcu byłoby zawsze rozłożone a być może nawet przerobione na duży tapczan z pojemnym schowkiem wewnątrz. To taka moja wizja laika ;)
Mam jednak inny problem:
Niestety nie pojadę go nawet obejrzeć (mam bardzo daleko) ponieważ już w poniedziałek znów wyjeżdżam i wrócę dopiero za miesiąc co oznacza że mojego poszukiwania nie nadszedł jeszcze kres :niewiemm i nie wiadomo kiedy to nastąpi. Nie mam zamiaru jednak rwać włosów z głowy ani do białej kości pazurów z nerwów gryźć bo i tak od początku zastanawia mnie dziwny pas innego koloru na lewym boku części mieszkalnej pomiędzy oknami a górną listwą. Jeśli jest to jakieś pęknięcie poszycia zaklejone taśmą klejącą a tak właśnie to wygląda to i tak pewnie bym go nie kupił (tak sobie to tłumaczę) więc ryczał w poduszkę będę prawdopodobnie nie dłużej jak siedem nocy po czym cały żal z niedoszłego zakupu mi przejdzie i znów będę mógł przystąpić do dalszych poszukiwań ;)

Dziękuję Wam za pomocne komentarze i obiecuję solennie że jeszcze kiedyś znów o nie poproszę co wcale nie oznacza że po tym zapowiedzianym razie kolejnym nie będzie już żadnych razów następnych bo grymasić umiem jak mało kto :haha:

Dzięki wszystkim :dzieki
Ostatnio zmieniony przez obecny 2011-09-03, 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2011-09-03, 11:05   

jacek stec napisał/a:
dokładnie taki sam-nie cudujcie z dmc-wszystko jest w porządku,nie ma żadnego wałka ,waży 3100 kg więc 399kg wystarczy na wodę ,toaletę i 2 butelki wina plus whiski w barku

a co jak będzie miał tak na tabliczce jak na fotkach
piszesz że waży 3100 a tu masz tabliczkę z takiego samego modelu gdzie jest 3100 dmc ,a nie ukrywm że sa tez co mają 2800 na tabliczce

a.jpg
Plik ściągnięto 2969 raz(y) 45,35 KB

aa.jpg
Plik ściągnięto 2969 raz(y) 46,49 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2011-09-03, 14:03   

wystarczy zadzwonic auto z ogłoszenia ma dmc 3100 więdz można na nie tylko popatrzeć
szczęśliwi ci co mają 3500
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-09-03, 14:55   

Autko fajne,ale jeżeli to nie jest turbo to bym odradzał.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2011-09-03, 15:08   

obecny napisał/a:
Nie mam zamiaru jednak rwać włosów z głowy ani do białej kości pazurów z nerwów gryźć bo i tak od początku zastanawia mnie dziwny pas innego koloru na lewym boku części mieszkalnej pomiędzy oknami a górną listwą. Jeśli jest to jakieś pęknięcie poszycia zaklejone taśmą klejącą a tak właśnie to wygląda to i tak pewnie bym go nie kupił (tak sobie to tłumaczę) więc ryczał w poduszkę będę prawdopodobnie nie dłużej jak siedem nocy po czym cały żal z niedoszłego zakupu mi przejdzie i znów będę mógł przystąpić do dalszych poszukiwań ;)


No fakt dziwnie to wygląda, faktycznie na taśmę. Brakuje też lewej części osłony z tyłu na lampach? i kawałka zderzaka tylnego? Ale warty by było obejrzeć i wtedy ocenić. Bo ze zdjęć wygląda ładnie.

Tu masz inny egz. model ten sam http://otomoto.pl/burstne...m-T2521267.html
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
obecny 
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Cze 2011
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2011-09-03, 17:01   

Jak na moje zupełnie nieobeznane z tematem oko wszystko w tym aucie wygląda na oryginalne więc spokojnie można założyć że ja sam i moje niezwykle cenne bety bez trudu zmieścilibyśmy się w dopuszczalnej ładowności powyższej chałupy ale i tak nic zrobić się nie da bo do Szczecina kawał drogi a tu akurat dni wolne od pracy :gwm no i kasa na koncie terminowym :gwm a na domiar złego w poniedziałek wyjeżdżam!!! :gwm
Wobec takiego ewidentnie złośliwego zbiegu niesprzyjających okoliczności nie pozostaje mi nic innego jak tylko spokojnie przyjąć iż dla mnie złośliwy los dopiero przygotowuje jakieś utrapienie na kołach a któregoś dnia gdy najmniej będę się tego spodziewał odbierze mi rozum i w konsekwencji sobie to utrapienie kupię :przestan2

Tym czasem Wasze Zdrowie Panie i Panowie Nadmiernie Ruchliwi!!! :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
obecny 
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Cze 2011
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2011-09-03, 19:52   

dziwaczek napisał/a:
Tu masz inny egz. model ten sam http://otomoto.pl/burstne...m-T2521267.html


Dzięki dziwaczek :) Niestety zakupy odkładam na dalszy plan.
Czym się :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2011-09-04, 09:23   

Z wzajemnoscia :bigok
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2011-09-04, 22:24   

Irek napisał/a:
piszesz że waży 3100 a tu masz tabliczkę z takiego samego modelu gdzie jest 3100 dmc ,a nie ukrywm że sa tez co mają 2800 na tabliczce

Koledzy ,coś Wam się myli DMC samochodu dostawczego (zazwyczaj 3500kg) z DMC kampera. Jeżeli kamper zrobiony jest na najmniejszym i najkrótszym Ducato ( Fiat Talento) to nie wymagajcie DMC 3500.On ma DMC 2800 ponieważ zabudowa jest malutka postawiona na najdelikatniejszym podwoziu i różnica między pustym ,a max załadowanym jest 400 kilo. Co innego jak postawimy podwozie z Ducato Maxi,i wrzucimy zabudowę o długości 6 metrów. DMC takiego to 3100 ,a pusty waży 2750 (tyle ma mój) czyli ładowność również podobna. A że DMC to 3100 ,a nie 3500 wynika z prostego faktu wielkości zabudowy(wysokość i szerokość),które znacznie przekraczają standartową zabudowę dostawczaka.Czyli Musi być lżejszy bo przechyły boczne ze względu na wiatr ma dużo większe niż dostawczy.Pomimo DMC 3100 resory z tyłu są wzmocnione o jedno pióro,amortyzatory też są inne itd. :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2011-09-05, 09:20   

Witam
Ja mam fiata ducato I - 14 z 94r ,pointegra zabudowa Fendt ,DMC mam wpisane 3400
waga z pelnym zbiornikiem paliwa plus 2 osoby wynosila 2960 ,wiec moge go troche doladowac
spalanie 8,6 przy 80km/h ,10 przy predkosci 90-100km/h
z przyczepa raczej ciezka spala przy 80km/h 11l
,ma silnik 2,5 TD
jestem zadowolony,w ciagu 2 sezonow zrobilem ponad 30 tys km ,bez awari,w obecnej chwili samochod ma 177 tys km,olej dolewam 0,5 l od zmiany do zmiany
Nie wiem czym mam sie chwalic ,ale jestem bardzo zadowolony
Pozdrawiam
jedrek49 :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2011-09-05, 23:33   

Witam
Moj kamperek to zabudowa Burstnera na Fiacie Talento 1990r i ramie ALKO
Silnik 1,9 d bez turbiny restrowany na 4 osoby.
Na tabliczce znamionowej miał DMC3100
Niestety po zrobieniu z niego kampera zostało przebite i zmienione DMC na 2500
Waga rzeczywista pojazdu gotowego do jazdy to 2600 / bez osób /
:spoko
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2011-09-05, 23:37   

A nie 2800,sprawdź z innymi podobnymi,bo moze diagnosta strzelił byka i teraz ciągnie sie to dalej. Zapytaj Tadeusza on też ma zabudowę na Talento i nawet z alkową ,ile ma DMC.Podejrzewam błąd diagnosty :gwm :gwm :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***