Przesunięty przez: janusz 2012-08-09, 15:13 |
Niemcy->Francja->Hiszpania->Francja->Włochy-> |
| Autor |
Wiadomość |
janusz
Kombatant Szeryf

Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy Dołączył: 14 Sty 2007 Piwa: 420/147 Skąd: Pajęczno, łódzkie
|
Wysłany: 2012-01-09, 17:57
|
|
|
Z opisu wynika, że duża cześć podróży to Francja. W sytuacji gdy czas trochę goni to nie bardzo jest możliwość kamperem ominąć autostrady. Jazda przez miasteczka gdzie z jednego ronda wjeżdża się na drugie jest upierdliwa, w każdym razie dla mnie była. Autostradą drożej ale przy obecnej cenie paliwa to pewnie niewiele drożej a przy autostradzie jest sporo miejsc do obsługi kampera i noclegów (bezpłatne). Jedziecie w cztery osoby, zapewne dorosłe to i sporo płynu do toalety zabierzcie. Warto ją opróżniać kiedy jest okazja a nie kiedy trzeba. W Hiszpanii i we Włoszech drogi są prostsze i da się jechać krajowymi a nawet lokalnymi. |
_________________ Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy! |
|
|
|
 |
gryz3k
Kombatant
Twój sprzęt: Ape 50
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy Dołączył: 05 Wrz 2010 Piwa: 580/322 Skąd: Warszawa Miedzeszyn
|
Wysłany: 2012-01-09, 23:43
|
|
|
We Włoszech znajdziecie punkty obsługi kampera przy autostradach. Najczęściej bezpłatne. Możecie mieć problem z zatankowaniem wody na stacjach benzynowych. Zdarzyło nam się, ze nie pozwolili.
We Francji najtańsze tankowania przy supermarketach, ale uwaga na stacje samoobsługowe. Zarówno we Francji jak i Włoszech mogą nie działać polskie karty Visa itp. We Francji nie działają nawet karty kredytowe.
Włochy- taniej jest w dystrybutorach self service. Na tej samej stacji są self i z obsługą.
Co do karty ubezpieczenia zdrowotnego to ja jej nie posiadam, ale wykupuję zawsze prywatne ubezpieczenie. W razie czego dostaje się zwrot nawet za leczenie w prywatnych gabinetach, doraźne leczenie dentystyczne, zakup lekarstw w aptece oraz swojego rodzaju assistance. Koszt niewielki a jaka wygoda. Ja kupuję je przez Inteligo. Wiem, ze w innych bankach też jest taka opcja. |
|
|
|
 |
mvp32
początkujący forumowicz
Nazwa załogi: MVP
Dołączył: 04 Sty 2012 Postawił 1 piw(a) Skąd: BIERUŃ
|
Wysłany: 2012-01-10, 10:44
|
|
|
Witajcie,
może troche dodam do opisu planowanej wyprawy:
Punktem docelowym będzie pobyt w Hiszpanii nad rzeką EBRO oraz okolice CANNES we Francji;) reszta zwiedzanych miejsc jest troszkę mniej ważna. Ogólnie mówiąc ta całą wyprawa jest dla NAS wielką PRZYGODĄ
PS. Gdzie mogę odszukać informacje odnośnie opłat na autostradach w krajach przez które jedziemy?
Pozdrawiam
mvp32 |
|
|
|
 |
cirrustravel
weteran CB RADIO - 26

Twój sprzęt: Burstner Viseo 690i
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy Dołączył: 13 Gru 2010 Piwa: 83/78 Skąd: świętokrzyskie
|
Wysłany: 2012-01-10, 10:53
|
|
|
Jak wrzucisz trasę, czy odcinki trasy tutaj http://www.viamichelin.pl/ to pokaże Ci aktualne opłaty za winiety i opłaty autostradowe, gdzie jaka bramka i jaka opłata |
_________________ Mariusz
www.cirrus-travel.pl
 |
|
|
|
 |
Pawcio
Kombatant

Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy Dołączył: 29 Wrz 2008 Piwa: 141/469 Skąd: z Nienacka
|
Wysłany: 2012-01-10, 13:05
|
|
|
| mvp32 napisał/a: | | Punktem docelowym będzie pobyt w Hiszpanii nad rzeką EBRO oraz okolice CANNES we Francji;) |
Jeśli zamierzacie obejrzeć okolice Cannes polecam objechać trasę widokową przez Eze-> La Tourbie-> Levens -> Lantosque. Prowadzi wąską drogą przez góry. Jest na czym oko zawiesić.
Pamiętajcie, że w okolicach Cannes w wielu miejscach jest zakaz parkowania dla kamperów. |
|
|
|
 |
darboch
Kombatant KMW_SILESIA

Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy Dołączył: 17 Lip 2009 Piwa: 68/48 Skąd: Górny Śląsk
|
Wysłany: 2012-01-10, 13:19
|
|
|
| mvp32 napisał/a: |
darboch chcesz wiedzieć jaki ja to sprzęt biore na te SUMY :arrow: Planuje zakup kompletnie nowego sprzętu a jakiego dokładnie jeszcze nie wiem ale zarys właściwości mogę podać:
Wedka (bardzo mocna na sumy o wyrzucie do 0,5kg)
Multiplikator (musi być naprawde solidny do walki ze 100kg bestią ) np. OKUMA LX15 gdzie mogę nawinąć naprawde dużo metrów plecionki.
Plecionka o wytrzymałości 60-80kg i przekroju 0,40 - 0,60
To by było tak ogólnie o sprzęcie na sumy
Jeszcze będę polował na Sandacze sporych rozmiarów też mocny spinningiem
|
to życzę powodzenia i oczywiście licze na to, że po powrocie zrobisz z Ebro fotorelację |
|
|
|
 |
artanek
weteran

Pomógł: 2 razy Dołączył: 28 Mar 2009 Piwa: 23/1
|
Wysłany: 2012-01-10, 15:33
|
|
|
| janusz napisał/a: | Z opisu wynika, że duża cześć podróży to Francja. W sytuacji gdy czas trochę goni to nie bardzo jest możliwość kamperem ominąć autostrady. Jazda przez miasteczka gdzie z jednego ronda wjeżdża się na drugie jest upierdliwa, w każdym razie dla mnie była. Autostradą drożej ale przy obecnej cenie paliwa to pewnie niewiele drożej a przy autostradzie jest sporo miejsc do obsługi kampera i noclegów (bezpłatne). Jedziecie w cztery osoby, zapewne dorosłe to i sporo płynu do toalety zabierzcie. Warto ją opróżniać kiedy jest okazja a nie kiedy trzeba. W Hiszpanii i we Włoszech drogi są prostsze i da się jechać krajowymi a nawet lokalnymi. | Te francuzkie ronda mi sie po nocach sniły .Nawet na małej wsi trzeba było zaliczyc trzy .Kiedys nocą udało mi sie przez nie uwage przejechac jedno przez srodek.Dobrze że nie było wysokie a trawa na nim rosła na twardym podłóżu .Jak rozmawiamy czasami z żoną na temat Francji to zawsze smiejemy sie na wspomnienie tych rond. To było pod Avinionem . |
_________________
 |
|
|
|
 |
Andrzej 73
Kombatant lawendowy

Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy Dołączył: 22 Maj 2009 Piwa: 348/86 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: 2012-01-10, 18:10
|
|
|
mvp32, Kolego , my w 2010 roku przejechaliśmy z Częstochowy do Tarragony (poniżej Barcelony) 2300 km. w dwa dni i nie uważam , żebym bił jakieś rekordy prędkości czy wytrzymałości.
Jeżeli mamy zamiar dotrzeć w dane miejsce , to wsiadamy w kamperka i jedziemy do celu , uwzględniając przy tym najszybszą drogę czyt. autostrady.
To był początek tego przejazdu. Po dwóch dniach pobytu na miejscu -mamy plan - przemieszczamy się do Włoch w poszukiwaniu pełnego słońca (nazwa załogi słoneczka - uwielbiamy słońce )
Po drodze zwiedzając Barcelonę i troszkę wybrzeże Costa Brava.
Trasa biegnie przez Lazurowe Wybrzeże , więc powracją wspomnienia z przed kilku lat.
Po kolejnych dwóch dniach jazdy docieramy do słonecznej Italii w rejon Rimini , po ponad tygodniu pobytu wracamy do Polski.
W dwa tygodnie przejechaliśmy 5500km. i większość czasu spedziliśmy na wypoczynku.
Myślę , że Twój plan jest spokojnie do zrealizowania "na lajcie".
Życzę Tobie i twojej Załodze Powodzonka i szczęśliwego powrotu do domciu. |
_________________ Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee |
|
|
|
 |
SlawekEwa
Kombatant Slawek Dehler

Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 29 razy Dołączył: 10 Lut 2007 Piwa: 256/624 Skąd: z głębokiego buszu
|
Wysłany: 2012-01-10, 19:20
|
|
|
| Andrzej 73 napisał/a: | | , my w 2010 roku przejechaliśmy z Częstochowy do Tarragony (poniżej Barcelony) 2300 km. |
Jak podobnie jechaliśmy. My w 2011r. ze Zlotu w Pajęcznie wyjechaliśmy w sobotę o 5 rano a w niedzielę o godz 20 byliśmy na Tamarit - 8km przed Tarragoną / i mamy tylko 82KM, ale już niedługo / |
_________________ Życie jest dane wszystkim, ale starość tylko wybranym.
 |
|
|
|
 |
gryz3k
Kombatant
Twój sprzęt: Ape 50
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy Dołączył: 05 Wrz 2010 Piwa: 580/322 Skąd: Warszawa Miedzeszyn
|
Wysłany: 2012-01-10, 22:50
|
|
|
Przy okazji wizyty w Cannes proponowałbym odwiedzić największy w Europie kanion na rzece Verdon. Widoki piękne i na końcu błękitne jezioro.
Pomiędzy Niceą a Cannes, jadąc drogą nad samym morzem macie możliwość postoju przy samej plaży. Są tam prysznice, krany, kosze na śmieci oraz Toi Toie. Warunkiem spokoju jest parkowanie na wyznaczonych miejscach postojowych wzdłuż jezdni a nie na samej plaży. Niemile widziane jest też rozkładanie zbyt dużej ilości sprzętu. My zostaliśmy przepędzeni przez policję, ale tylko ponieważ wjechaliśmy na plażę. Sami powiedzieli nam, że na jezdni byłoby ok.
Na Lazurowym mało jest miejsc do spokojnego, darmowego biwakowania, ale w nieodległych górach wprost raj. Jeżeli będziesz zainteresowany to odszukam gdzie zatrzymywaliśmy się na darmowych kamperparkach w tamtym rejonie. Byliśmy w tamtych okolicach w zeszłe wakacje. |
|
|
|
 |
mvp32
początkujący forumowicz
Nazwa załogi: MVP
Dołączył: 04 Sty 2012 Postawił 1 piw(a) Skąd: BIERUŃ
|
Wysłany: 2012-01-11, 08:45
|
|
|
| Andrzej 73 napisał/a: | W dwa tygodnie przejechaliśmy 5500km. i większość czasu spedziliśmy na wypoczynku.
Myślę , że Twój plan jest spokojnie do zrealizowania "na lajcie".
Życzę Tobie i twojej Załodze Powodzonka i szczęśliwego powrotu do domciu. |
Myślę tak samo, mamy cel i do niego zmierzamy i jesteśmy "na lajcie" w stanie zrobic te trase
Pozdrawiam
mvp32 |
|
|
|
 |
mvp32
początkujący forumowicz
Nazwa załogi: MVP
Dołączył: 04 Sty 2012 Postawił 1 piw(a) Skąd: BIERUŃ
|
Wysłany: 2012-01-11, 08:48
|
|
|
| gryz3k napisał/a: | widziane jest też rozkładanie zbyt dużej ilości sprzętu. My zostaliśmy przepędzeni przez policję, ale tylko ponieważ wjechaliśmy na plażę. Sami powiedzieli nam, że na jezdni byłoby ok.
Na Lazurowym mało jest miejsc do spokojnego, darmowego biwakowania, ale w nieodległych górach wprost raj. Jeżeli będziesz zainteresowany to odszukam gdzie zatrzymywaliśmy się na darmowych kamperparkach w tamtym rejonie. Byliśmy w tamtych okolicach w zeszłe wakacje. |
Witaj,
Będę bardzo wdzięczny jak uda Ci się odszukać te miejsca:) będą bardzo pomocne przy dokladniejszym planowaniu naszej wyprawy lub ewentualnych zmianach w trakcie pordóżowania
Pozdrawiam
mvp32 |
|
|
|
 |
gryz3k
Kombatant
Twój sprzęt: Ape 50
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy Dołączył: 05 Wrz 2010 Piwa: 580/322 Skąd: Warszawa Miedzeszyn
|
Wysłany: 2012-01-15, 15:49
|
|
|
Kanion nazywa się Grand Canyon du Verdon i leży na północny zachód od Cannes. Ciągnie sie ładnych kilka km i widoki są porażające. Po drodze tam masz super camperpark. Nocleg jest za darmo. Płacisz jedynie za użycie urządzeń do serwisu kampera, choć szarą wodę możesz spuścić za darmo. Koszt serwisu to coś ok 3 euro. Leży on na obrzeżach Camps sur Artuby. Na końcu kanionu jest piękne jezioro w którym można się kąpać. Nad samą wodą nie można nocować, ale w ciągu dnia nie ma problemu. Są w okolicy campingi, ale wiele kamperów nocuje w pobliżu jeziora. Są tam bazy do spływów kajakowych po rzece w kanionie.
Pewnie tam nie dotrzesz, ale na północ w okolicy miasta Gap znajduje się również fajne jezioro. Mnóstwo kamperów i windsurfingowców. Na południowo-wschodnim krańcu jeziora znajduje się fajny parking, gdzie stacjonuje mnóstwo kamperów. Na miejscu toalety, prysznice oraz bar. Jest to w okolicy miejscowości Savines les Lac.
Pomiędzy Cannes a Saint Tropez znajdziesz wiele zatoczek przy drodze z miejscami do parkowania. Te najfajniejsze, z dostępem do wody są zazwyczaj jednak zatłoczone. Z mojego doświadczenia wynika, ze niewiele osób przejmuje się zakazami kamperowania. My raz zostaliśmy po prostu przepędzeni przez Policję. Powiedziano nam, ze jeżeli odjedziemy w ciągu 10 minut to nie będzie żadnych konsekwencji. |
|
|
|
 |
angela_camp
doświadczony pisarz
Twój sprzęt: Peugeot J5 Challenger
Dołączyła: 26 Sty 2012 Piwa: 12/8 Skąd: Kluczbork
|
Wysłany: 2012-02-01, 15:07 Re: Niemcy->Francja->Hiszpania->Francja->Włochy-
|
|
|
| mvp32 napisał/a: | Witajcie!!!!
Właśnie zapadła decyzja o wyprawie CAMPEREM po europie (18dni)od 11 do 29 lipca. Będzie to PIERWSZY RAZ Z CAMPEREM!!! . Zwiedzane kraje:
POLSKA --> NIEMCY ---> FRANCJA --> HISZPANIA --> FRANCJA --> WŁOCHY --> AUSTRIA --> POLSKA |
O MATKO trasa jak EXPRESS 18dni my planujemy podobna ale 6 miesiecy
RELAKS i zero pospiechu.
Poprawiłem cytowanie. |
| Ostatnio zmieniony przez Tadeusz 2012-02-02, 01:48, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
 |
majmarek
weteran
Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy Dołączył: 21 Cze 2010 Piwa: 22/48 Skąd: warmińsko mazurskie
|
Wysłany: 2012-02-03, 22:21
|
|
|
angela
dołączyłbym do was ale nie mam hulajnogi
pozdrawiam
ps na serio tylko tak |
|
|
|
 |
|
|