Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Remont Ducato I Westfalia
Autor Wiadomość
Autostoper 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato :D
Dołączył: 12 Gru 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2015-04-03, 21:37   Remont Ducato I Westfalia

Edytowane, opis aktualny będzie troszkę niżej

Czołem wszystkim.

Nabyłem drogą kupna kamperka bardzo nisko budżetowego i nawet nim dojechałem wraz z moją lepszą połową do Francji. Tak się w naszym "stworku zakochaliśmy", że postanowiliśmy wziąć przykład z forumowiczów i stworzyć sobie praktyczny dom na kółkach.

Coś o mnie: Jestem autostopowiczem/podróżnikiem i to są moje pierwsze doświadczenia z tego typu zadaniem. Przeczytałem chyba wszystkie wątki tego forum dotyczące przerabiania, udoskonalania i poprawiania kampera. Teraz chciałbym się do tego przygotować i poprosić was o kilka rad, więc odsyłanie mnie do innych tematów z forum na prawdę mija się z celem.
Nie miałem wcześniej kontaktu z elektryką, stolarką ani niczym innym. Każdy kiedyś musi zacząć. Będę wdzięczny za wyrozumiałość i pomoc w przygotowaniu się do tego projektu, jak i późniejszą przy jego realizacji (przez pomoc rozumiem praktyczne rady, sugestie, pomysły)

Na chwilę obecną "Stworek" jest we Francji, a ja muszę jeszcze do kilku krajów skoczyć, zanim do niego wrócę, a jak już wrócę chciałbym od razu zabrać się do roboty. Na miejscu mam wszystkie możliwe narzędzia (przyjaciel rolnik)

Aby móc to zrobić podzielcie się wiedzą proszę w kwestii:

1) Padł nam alternator. Pytanie jaki alternator do Ducata I 2,5 TD kupić, aby spełniał swoje zadanie w kamperze ? W jednym z tematów jest dyskusja na ten temat, acz nie wiele dla mnie z niej wynika.

2) Jakie rozwiązanie w kwestii podgrzewania wody do tak małego kamperka byłoby najpraktyczniejsze?

3) O czym muszę pamiętać przy budowie (już wiem, że przy butli gazowej blisko podłogi ma być wentylacja (pierwotnie była kuchenka spirytusowa), o czy jeszcze muszę wiedzieć ?

4) Z jakich materiałów robicie szafki ? Gotowe płyty, czy różne i okleina na gorąco ?
Ostatnio zmieniony przez Autostoper 2016-02-22, 10:54, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekKliny 
zaawansowany
https://www.facebook.com/mg.campers


Twój sprzęt: To co wolne :)
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Piwa: 20/5
Skąd: Kliny / k.Lublina
Wysłany: 2015-04-03, 21:56   

Czesc,
Alternator: oddaj do sprawdzonego elektryka niech ci wszysko sprawdzi, uzwojenia, stajoan, wirnik, łozyska, szczotki elektowłaczni po prostu wsio tak abyś miał jak nowy a bedziesz zadowolony. Niektórzy podobno "rasują" alternatory aby wieksza wydajnosc była, zapytaj elektryka sam łap w to nie wkładaj jak nie masz pojęcia. W swoi za regeneracja zapłaciłem ok 200zł, nie sprawdzałem ile nowy kosztuje jesli nowy znajdzeisz w dobrej cenie to kup nowy, nie bierz uzywki bo ją juz masz w aucie.

Ciepła woda: Pomijając typowy pojler (uzywka za ok 1500zł) mozesz wykorzystać grzałke 12v, długo trwa, 230v +przetwornica tez moze być ciezko. Ja swego czasu na kuchence gazowej gotowałem w czajniku wodę i dolewałem wrzatek do chłodnej w baniaku i miałem ciepły(letni )prysznic grawitacujny lub z pompką na 12v, W ciepłe dni prysznic solarny.
Moze troche toporne rozwiazanie moze nie.

Kuchenka: temat dosc prosty butla wąż palniki w kawałku blatu, lub kuchenka na naboje którą schowasz do szuflady. Rozwiazanie tez nie głupie, ktore IMO warto przemyslec jesli wszystko od nowa budujesz.


Buduj tak aby było Tobie/Wam jak najwygodniej. Umieszczaj szprzety tam gdzie ci pasuje z zachowaniem jak najwiekszej swobody ruchu wewnątrz.
Narysuj prostokąt na podłodze (lub zaznacz tasmą) powierzcnie kamprka w domu/na podwórku ipt. I maluj gdzie co chcesz lub ustawiaj pudła jako wirtualne meble i sprzety, zmieniaj kombinuj az w koncu powiesz:to jest to, tak chce miec:)

Powodzenia
_________________
Pozdrawiam
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Autostoper 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato :D
Dołączył: 12 Gru 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2015-04-03, 23:56   

Dzięki za odpowiedź

Co do alternatora to jest trup totalny, a czytałem na forum, że czasem lepiej kupić mocniejszy. Stąd pytanie jaki byłby najlepszy waszym fachowym zdaniem ?

Z kuchenką chodziło mi o przykład. Chciałem się dowiedzieć o czym pamiętać, lub na co zwracać uwagę ?
Gdzie musi być wentylacja i jak skonstruowana itp.

Rozwiązanie z taśmą do planowania mi nie przyszło do głowy a jest genialne przez swoją prostotę Dzięki Ci wielkie dobry człowieku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-04-04, 09:08   

co do kuchenki,to temat Toscanera-najtansza i najlepsza w tej cenie opcja,kupisz na alegro
http://allegro.pl/hit-ply...5208548731.html

masz nowa i z zabezpieczeniem antywyplywowym gazu

alternator jak koledzy radza-oddac do regeneracji,te nowe to chinszczyzna,ja tez zregenerowalem i jest super.Nie wiem jakiej masz mocy,ale jak nie za wielkiej,to do jazdyndziennej zaloz ledy a odzyskany prad przeznaczyss na ladowanie zabudowy.

Pytasz z czego zrobic szafki.Sa dwie opcje jak wiesz-ciezsza ale o wiele przyjemniejsza w wykonczeniu plyta wiorowa i lekka sklejka.Pierwsza ciezsza,ale na calosci zabudowy u mnie poszly 3 plyty,wiec roznica w wadze jakbym ze sklejki zrobil wyniosla by okolo 70 kilogramow.Wg mnie nie warto inwestowac w 5 razy drozsza sklejke,ktorej w domowych warunkach nie wykonczysz.Stolarz byc moze,ale zwykly zjadacz chleba nie,a Ty piszesz ,ze nie miales z tym nic do czynienia.Do plyty wiorowej masz specjalne listwy w kolorze i one zamykaja miejsca ciec jak fabryka.Sklejke chlopaki wykanczaja okleina,ale nikt sie nie pochwali,ze po czasie to odlazi.No i jeszcze jedno-plyte wiorowa w wymiar dotna i okleja Ci w kazdym obi,bedzie jak z fabryki mebli,sklejke bedziesz cial sam :szeroki_usmiech

Co zostawiasz ze srodka?wywalasz wszystko?Powodzenia
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2015-04-04, 09:26   

Cytat:
Remont Ducato I Westfalia

hej...
jesteś pewien że to jest WESTFALIA ?
podrzuć, proszę, kilka fotek... :spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekKliny 
zaawansowany
https://www.facebook.com/mg.campers


Twój sprzęt: To co wolne :)
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Piwa: 20/5
Skąd: Kliny / k.Lublina
Wysłany: 2015-04-04, 10:49   

Zestaw butla reduktor przewód kuchenka ma byc szczelny. W niektórych kamperkach butle są w przewiwnym schowku z dostepem z zewnątrz ale w wielu jest to w srodku bez specjalnej wentylacji (albo ja nie zuwazyłem, mowa o blaszkach). Wentylacja jest zazwyczaj przy lodówce te dwie kratki podłuzne co widac na zdjeciach akmperków w odległosci ok 40cm od siebie w pionie. Jak duzo bedziesz uzywał kuchenki przy zamknietym kamperku to otwórz od czasu do czsu okno, bac co bac do spalania tlen potrzebny :)

Jak duzo bedziesz stał w miejscu i uzywał 12v pomysl o solarze, lub po prostu odpalasz silnik na 40min i podładowujesz aku.

Co do alternatora trzymam sie wersji wczesnijszej a o meblach kolega napisał i popieram tą droge wyboru.
_________________
Pozdrawiam
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2015-04-04, 14:09   

ciepła woda
nie mam boliera gazowego ,mam za to zbiornik z aluminium ok 24 litry a w obiegu do podgrzewania wody mam webasto mokre które służy tylko do podgrzewania wody ,nie ma w nim wężownicy woda jest zabierana z dołu boriera wchodzi do webasto a górą wychodzi ciepła czas ok 20 minut i masz bardzo gorącą wodę .Mało miejsca ale za to nie musisz martwić się o gaz do zasilania boliera
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2015-04-04, 15:02   

Na zdjęciach z czasów jak kupowałeś kampera było jakieś nie działające webasto o nie znanym przeznaczeniu, może ono jest w stanie też podgrzać wodę?
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Autostoper 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato :D
Dołączył: 12 Gru 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2015-04-04, 19:42   

Z tego co mam:
-webasto- nie mam pojęcia jak się je odpala i czy może grzać wodę - Tutaj nie sądzę, aby się obyło bez wiedzy i rady fachowca

- pompkę wody - działa, acz jakoś tak bez szału, za to sporo hałasu robi.

- solar - nie wiem jaka moc, kolega francuz stwierdził, że kiepściutki

- dwa zbiorniki na wodę pod fotelami

- sprawa samej kuchenki sama się rozwiązała, kolega fancuz stwiedziłe, że będzie remontował swoją ciężarówkę i mi sprezentuje płytę z dwoma palnikami, blatem i zlewem w jednym.

tom-cio napisał/a:
Pytasz z czego zrobic szafki.Sa dwie opcje jak wiesz-ciezsza ale o wiele przyjemniejsza w wykonczeniu plyta wiorowa i lekka sklejka.Pierwsza ciezsza,ale na calosci zabudowy u mnie poszly 3 plyty,wiec roznica w wadze jakbym ze sklejki zrobil wyniosla by okolo 70 kilogramow.Wg mnie nie warto inwestowac w 5 razy drozsza sklejke,ktorej w domowych warunkach nie wykonczysz.Stolarz byc moze,ale zwykly zjadacz chleba nie,a Ty piszesz ,ze nie miales z tym nic do czynienia.Do plyty wiorowej masz specjalne listwy w kolorze i one zamykaja miejsca ciec jak fabryka.Sklejke chlopaki wykanczaja okleina,ale nikt sie nie pochwali,ze po czasie to odlazi.No i jeszcze jedno-plyte wiorowa w wymiar dotna i okleja Ci w kazdym obi,bedzie jak z fabryki mebli,sklejke bedziesz cial sam :szeroki_usmiech

Co zostawiasz ze środka?wywalasz wszystko?Powodzenia


Kurczę, rzeczywiście nigdzie tego nie wyczytałem i tak właśnie zrobię. taniej no i podstawa, będzie dobrze wyglądać. Patrząc po waszych pracach, wiem co można osiągnąć i też chcemy mieć porządnie wyglądające auto

Wywalam wszystko, jestem ambitny, a chcę każdą dziurkę załatać (to akurat umiem) i zrobić porządną izolację (nie wiem dokładnie z czego, bo kolega francuz mówił mi, że coś dla mnie ma, acz nie do końca zrozumiałem co to takiego)

D3 (Custom).jpg
Plik ściągnięto 82 raz(y) 76,13 KB

DSC02368 (Custom).JPG
Stworek
Plik ściągnięto 111 raz(y) 87,57 KB

D2 (Custom).jpg
Plik ściągnięto 73 raz(y) 100,05 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Autostoper 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato :D
Dołączył: 12 Gru 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2015-04-04, 19:51   

Webasto będzie do ogrzewania wnętrza autka, co mi ułatwia sprawę (jeżeli będzie działać) bo nie będę musiał się martwić o piecyk. Meble już wiem z czego robić, a kwestia ciepłej wody zostaje nie rozwiązana bo nie wiem czy warto inwestować w bojler, czy rzeczywiście nie prościej jest dolewać gorącej wody do zbiornika.

Kolejne pytanie jakie mi się nasuwa podczas czytania o tym jak budowaliście swoje auta. Jak to jest z tymi belkami i ich izolacją ? Pchać do środka piankę czy ona nic nie daje ? Czy są jakieś podstawowe reguły które muszę znać, aby odizolować auto prawidłowo ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-04-04, 20:43   

Wedlug mnie do srodka belek nic nie daje,mostek termiczny zostaje nadal.Ja proponuje jak kazdemu Alufox,czyli alu pianka alu.Na allegro dostepne jako maty muzimer.Izoluja swietnie,ja mam,ma Toscaner i obaj sobie chwalimy.Mozesz pod to dac jeszcze welne w workach.Mebelki jesli beda takie same w tych samych miejscach,to zostaw se jako szablony.Co do webasto sie nie wypowiem,sam se sprawilem suche,ale wreszxcie musze do naprawy wyslac,mi ogrzewa piec trumy.Patent na ciepla wode musi ci ktos sprzedac,bo ja pomysl mam,bojler z kega coca coli.Ale jak go juz robic bede to temat dam na forum ,najwyzej podpatrzysz :szeroki_usmiech
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2015-04-04, 23:22   

Hej
Widzę że kupiłeś to o czym była dysputa na forum
Fajne auto za nieduże pieniądze
Mam trzy bojlery na gaz , jak byś chciał kupić daj znać
Jeden to Truma 10l i dwa Atwoody amerykańskie /chyba 6 galonów /
Jeden gazowy z grzałką na prąd ale 110v drugi gazowy z wewnętrzną wężownicą do podłączenia płynu z chłodnicy
Ogrzewanie też znajdę ...3002 i nowe i stare
Jak by co to na priv , innego dobra też trochę mam :mrgreen:
Jestem na etapie budowy , W przyszłym tygodniu zamawiam sklejkę
Tak jak pisze Tom-cio Prościej jest z płyty . Ja jeszcze walczę ze sobą co chcę
Na wadze specjalnie mi nie zależy i parę kilo w tą czy w tamtą stronę nie za bardzo mi robi różnicę
Problem jest w tym,że takiego koloru płyty o jaka mi chodzi, po prostu nie ma
Niestety okleinowanie samemu, bez narzędzi ,a w szczególności prasy, to tak jak pisze Tom-cio powyżej...
Jest opcja bejcowania i lakierowania sklejki takiej jaka jest w sprzedaży .
Mam porobione próby różnych bejc i lakierów na sklejce meranti.
Na razie dwie warstwy, po świętach trzecia .
Zobaczymy jak wyjdzie , może akurat ten wariant będzie najkorzystniejszy .
:spoko
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Autostoper 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato :D
Dołączył: 12 Gru 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2015-04-07, 00:54   

Będę pamiętał, jak się zdecyduje na takie zakupy.

Nurtują mnie dwie kwestie:

1) Nie mam zbiornika na szarą wodę, czy takie zbiorniki kupujecie, czy lepiej jest jakiś własny wynalazek ?

2) Czy ma ktoś może schemat elektryki na który mógłbym zerknąć ?
Generalnie jestem w temacie zielony, kolega który mi będzie pomagał bardziej sprawę ogarnia, acz będę mu musiał powiedzieć czego chcę dokładnie, a on po postu może to zrobić pod warunkiem,że wytłumaczę mu co i jak wyglądać powinno, a nie wiem jak:

-podłączyć dwa akumulatory z magicznym przełącznikiem jaki widziałem na forum, aby podczas postoju schodziła energia z jednego ?

-Po kampingach nie staje, za to po znajomych częściej i często mam opcję podłączenia się pod normalny prąd, znaczy zwykłą wtyczkę. Czy ktoś ma u siebie takie rozwiązanie ? Czy robić dwie osobne instalacje, czy to jakoś połączyć ?

- Czy mając prostownik, mogę go podłączyć "na stałe" na postojach (do 2-3 miesięcy) ?

-Czytałem, że wszystkie metalowe części warto połączyć ze sobą kablami i uziemić. Czy też tak robicie ?

- W części opisanych kamperów widzę bezpieczniki, acz znam też takich, który ich nie mają.
Rozumiem, że są one aby uniknąć skoków napięcia ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siruba 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato 1.9D, blaszak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-04-08, 00:41   

1. Zbiorniki na wodę szarą i białą można kupić: a) w sklepie ze sprzętem kamperowym, b) innym, w postaci kanistra nowego lub używanego. Jeżeli a) to cena spora jak w każdym innym przypadku dotyczącym czegokolwiek z przeznaczeniem do kampera. W moim przypadku zbiornik wody szarej to 2 kanistry połączone ze sobą, umieszczone pod podłogą. Dołączona do nich jest rura z zaworem.

2. Schemat/temat elektryki był poruszany przez forumowiczów, którzy budowali swoje kampery od zera w blaszaku. Ostatnio przerabiałem opis w wątku budowy KODIego:
http://www.camperteam.pl/...db2a5072#496244
Tam, w okolicy strony 40stej jest bardzo dokładny/łopatologiczny opis i dyskusja co/gdzie/dlaczego.
Punkt wyjścia to bilans mocy, czyli suma mocy wszystkich urządzeń, z których chcesz korzystać. Od tego zależy wielkość akumulatorów a to przekłada się na sposób ich doładowywania. Nie w każdym przypadku sam alternator podoła. Od tego też zależy przekrój przewodów instalacji, który dla 12V jest b. ważny.
Sam zastanawiam się nad wykorzystaniem prostownika, który zalega u mnie. Faktycznie może się przydać do podładowania aku zabudowy, gdy dostępne jest 230V.

Polecam jeszcze tą stronkę:
http://deepredmotorhome.com/
Opisna jest budowa od zera w podziale na tematy. Jest nawet oszacowanie kosztów.

Mamy tą samą bazę kampera. W moim zabrakło miejsca na łazienkę. Campingi, w naszym przypadku, sporadycznie i raczej krótko, więc pojawiła się potrzeba stworzenia czegoś co dostarczałoby funkcję łazienki.
Owszem, można przerabiać zabudowę tak, by wpasować w nią wszystko co potrzeba. Jednak moim założeniem było korzystanie z tego co już mam pod ręką, minimalizacja koniecznych kosztów. Nie mam też czasu i narzędzi na rzeźbienie wszystkiego od nowa. Po kilku sezonach będę wiedział czego potrzeba i w jakim rozkładzie. Wtedy budowa będzie miała sens. W tej chwili nie mam nawet miejsca na bojler.... trzeba było kombinować....
Koszt całości "łazienki" nie przekracza kosztu gołego brodzika ze sklepu kamperowego. Konstrukcja może posłużyć rownież pod namiotem. Pomysł ciągle jest dopracowywany, więc tym razem tylko krótki opis. Jest to rozkładana kabina prysznicowa. Ciepła woda przez zmieszanie podgrzanej z zimną. Podgrzana woda przez Słońce lub kuchenkę gazową. Najdroższy w zestawie był regulowany prysznic z pompką-ok 70 zł. Pojemnik-mieszadło służy również jako pojemnik na elementy kabiny. W chwili obecnej próbuję to "automatyzować" w oparciu o bilans cieplny i Arduino. Bilans cieplny pomaga określić ile trzeba podgrzać lub ile trzeba dolać by mieć kąpiel 38 stopni C. Mam przeczucie, że się uda :) Będzie to nieco upierdliwe rozwiązanie ale zgodne z założeniem.
Samo Arduino może przy okazji wspierać inne funkcje. Na początek udało mi się zrobić na nim alarm z smsowym i telefonicznym powiadomieniem, o tym, że ktoś buszuje po naszej letniej rezydencji. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze zarządzania energią pobieraną przez procesor. Koszt to koszt Arduino+w zależności od zastosowanych czujników ok 50PLN.
Arduino będzie też informować o wypełnieniu zbiorników z wodą, może też o stanie naładowania akumulatorów... warto temat zgłębiać bo stosunkowo niewielkim kosztem można ominąć naprawdę spore wydatki-dla mnie punktem odniesienia jest cena zakupu kampera a w przyszłości koszt budowy tego naj...
_________________
To jest miś na miarę naszych możliwości! => 53°24′30″N 14°33′5″E. I żadna LIPA to nie jest!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Autostoper 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato :D
Dołączył: 12 Gru 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2016-02-22, 11:23   

Aktualizacja na dzień 22.02.2016

Temat musiał być porzucony na rzecz autostopu w Azji i kilku innych mniejszych wypraw.
Wracam do niego, ponieważ postanowiłem, że muszę autko udoskonalić.

Jak wcześniej pisałem, jestem (może byłem) kamperowym laikiem.

Jeżeli ktoś jest ciekaw czy z autka jestem zadowolony, to powiem śmiało BARDZO
Naprawy przez 8 miesięcy aktywnego użytkowania nie były drogie, a spotkanie podobnych autek we Francji tylko mnie uświadomiło, że to był zakup dobry.

Aktualizując, to co mam to zabudowa na Ducato i (2,5 TDI) Autostrada = 120 km/h bez kłopotu/komfort jakieś 90 km/h

Założenia projektu:
Jestem niezamożnym bezrobotnym podróżnikiem jeżdżącym do Francji na prace sezonowe i podróżującym za zarobione pieniążki po świecie. Główne założenie, nie wydać więcej niż autko warte, a to co droższe musi dać się wyciągnąć. Nie poprawiać za bardzo wyglądu zewnętrznego bo nie zachęca do otwierania.


Co mam (lub będę miał):
- webasto (okazało się złomem, ale znalazłem speca który mi założy działające suche webasto na istniejącej instalacji w ludzkich pieniądzach)
- Lodówka gazowa i na 220 (poprzednia na 12v zginęła po zabiciu mojego akumulatra się zemściłem)
- Dwa 40 l zbiorniki na wodę pod obrotowymi fotelami
- Zbiornik na wodę szarą (przestając być laikiem odkryłem, ze go mam pod autkiem)
- Wzmacniacz WI-Fi bo dużo podróżując potrzebuję neta do spełniania pasji jaką jest budowanie serwisu dla niskobudżetowych podróżników)
- Przetwornica z dwoma wejściami (jedno pod router, a drugie komputer)
- Fotele obrotowe
- Solar słaby 40 wat (zrobię oświetlenie ledami to powinno starczyć)
- Pompkę wodną
- Brodzik
-Zapał i wsparcie partnerki

Plan jest taki:
Wiem już czego chcę i pooglądałem Ducato 2 w zabudowie Hymera oraz kilku amatorów przeróbek podobnych autek do mojego. Trzeba zrobić izolację, poprawić istniejący układ i dorobić kilka brakujących elementów.

Na tę chwilę (za jakieś 10 min) zaczynam rozbiórkę, aby wyczyścić autko.

(Może ktoś z was robił samodzielnie markizę ??, ja będę musiał bo nie dam rady wyłożyć kilku stówek na takie udogodnienie)

Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie.

Izolacja będzie ze styroduru na podłodze i waty w foli + alu coś (może cosik z Castoramy na ścianach i pod sufitem) Nie ugryzłem jeszcze tematu wentylacji, ale tak stare autko może już samo rozwiązało ten problem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***