Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapraszam do krytyki i dyskusji mojego projektu
Autor Wiadomość
Pedrinho 
początkujący forumowicz


Dołączył: 24 Lip 2015
Wysłany: 2015-08-11, 16:22   

Skwarek napisał/a:
[...]

Kolega Pedrinho zamierza pomieszkiwać dłużej w okolicach planów filmowych gdzie prądu jest pod dostatkiem. Jak nie z gniazdka to mają pełno potężnych agregatów i kilkaset wat nie zrobi im różnicy. Fakt, że człowiek mieszkając na stałe obrasta w energetyczne wampiry bo chce mieć prawie jak w domu.

Ale czy to jest kamperowanie kojarzone jednak z odpoczynkiem? czy bardziej koczowniczo cygański tryb życia przy pomocy samochodu podobnego do kampera. Wiem że ci z przyczepami mają podobnie. Czy są jakieś fora koczownicze? :haha:

Jak można kamperować na planie filmowym czy cyrku i innym wesołym miasteczku. Jakoś na Naszym forum ich nie widać.

Czy też sobie machają. :spoko


A) koczowniczo cygańskich for jest całe mnogo ale nie w pl ale np w Anglii wiem że ludzi próbują tych numerów także w krajach jak Portugalia i Hiszpania ale tam już bardziej się obwarowali nakazami i zakazami.

B) Moja praca i styl życia jest specyficzny to fakt ale jest nieustająco rosnąca liczba ludzi szukających alternatywnych rozwiązań zamieszkania (patrz. łodzie kanałowe w Anglii). Kolejna sprawa, kiedy będę uwolniony od kosztów życia w postaci opłat czynszowych i za media to będę mógł sobie pozwolić na odpoczynek i rekreacja.. i dokładnie tak mam zamiar zrobić =)

C) Plany filmowe były ale na te raczej już nie będę wracał więc nici z dostępu do buczących agregatów. Zostaje zdany na słońce.

D) W wyniku powyższych rad i trochę zejścia na ziemię zdecydowałem się pozbyć sie wysówanego dachu/lookarni ;) zamiast tego zainwestować w mechanizm ręcznie wychylanego stelaża z solarami

Próbowałem policzyć zużycie energetyczne swoje nie wiem na ile jest to wiarygodnie zrobione... lodówka jest na 0 bo w zimie będe używał lodówki/piwniczki z włazem dostępowym w kuchi.. ponad to jak pisałem nie jem specjalnie mięsa ani nabiału (chyba że u Mamusi w Polsce) więc lodówka nie jest mi niezbędna. Niektóre wartości są zawyrzone.. ale tak chyba należy to liczyć



A kampera bym teraz widział tak:

Panele na ramie alu ustawiane przez dostęp z lufcika znad wyra.

Biore pod uwage co by zacząc od 2X Trojan 105 225Ah i 500W panele a poźniej ew rozszerzyć. Tutaj chciałbym prosić o komentarze. Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-08-11, 16:39   

Sprawdź ile energii oddaje Trojan. Dobre akumulatory oddają 90%, a słabe 70%. I już masz oszczędność 130W na panelach.
Na początek proponuję panele 200-300W, akumulator 100Ah i to zwykły AGM, bo takie rozwiązanie z taką pojemnością się sprawdziło w kamperach 7 metrowych. Trojany i 500W wygląda mi na przekombinowane. Lepiej zainwestuj tą kasę w mały agregat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2015-08-11, 17:23   

Pedrinho napisał/a:


C) Plany filmowe były ale na te raczej już nie będę wracał więc nici z dostępu do buczących agregatów. Zostaje zdany na słońce.


Koledzy którzy znają się na gromadzeniu energii słonecznej powinni wziąć poprawkę na angielską pogodę, jednak to nie Italia czy nawet Polska. Chyba, że jakaś wodna elektrownia napędzana deszczem. ;)

To co u nas wydaje się przekombinowane tam może być zasadne.
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2015-08-11, 17:28   

Pedrinho, dolicz sobie do tego prąd jałowy przetwornicy, bo pewnie taką zastosujesz. To jest wartość od 0.3 do 2A (12v) 24/h.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Pedrinho 
początkujący forumowicz


Dołączył: 24 Lip 2015
Wysłany: 2015-08-11, 19:49   

koder napisał/a:
Pedrinho, dolicz sobie do tego prąd jałowy przetwornicy, bo pewnie taką zastosujesz. To jest wartość od 0.3 do 2A (12v) 24/h.


Ostatnio przetwornicę stosowałem tylko jak używałem mixera ręcznego cała reszta była na 12V i teraz przewiduje że nie będzie inaczej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2015-08-11, 20:11   

Też tak kiedyś chciałem
Niestety dobrej kawy się na szybko nie zrobi , chyba że gaz i kawiarka,
Dobrze , że kobitki co ondulacje chce szuszarką robić, nie masz.
Czajniczek wody też tylko gaz, 12v to wieczność.
O ile jesteś wrogiem promieniowania wyimaginowanie szkodliwego w żarciu, czyli mikrofal, to mas fart nie będziesz używał mikrfalówki.

Ja się przeprosiłem z przetwornicą
Nie zapomnij o awariach , czasem sprzęt w postaci elektronarzędzi, jest tylko na 230v.

Rozumiem , że klimy nie przewidujesz, podobnie jak TV,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pedrinho 
początkujący forumowicz


Dołączył: 24 Lip 2015
Wysłany: 2015-08-12, 12:26   

Bronek napisał/a:
Też tak kiedyś chciałem
Niestety dobrej kawy się na szybko nie zrobi , chyba że gaz i kawiarka,
Dobrze , że kobitki co ondulacje chce szuszarką robić, nie masz.
Czajniczek wody też tylko gaz, 12v to wieczność.
O ile jesteś wrogiem promieniowania wyimaginowanie szkodliwego w żarciu, czyli mikrofal, to mas fart nie będziesz używał mikrfalówki.

Ja się przeprosiłem z przetwornicą
Nie zapomnij o awariach , czasem sprzęt w postaci elektronarzędzi, jest tylko na 230v.

Rozumiem , że klimy nie przewidujesz, podobnie jak TV,


TV nie, na klime energetycznie jestem za krotki a generatora posiadał nie będę. Taki ze mnie dziwak że kawy też nie piję a czajniczek na herbatkę na gazie jest ok.
Fale nie fale, mikrofali nie używam. Elektronarzędzia moje to wszystko bezprzewodowe na baterie i to druga okoliczność kiedy odpalam przetworniczkę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2015-08-12, 13:23   

Tu same dziwaki :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sok 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Sprinter 316
Dołączył: 02 Sty 2016
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-02-02, 19:35   

pisales o bezpieczenistwie campera ,tak sobie mysle , nie rozwazales rezygnacji z jakich kolwiek drzwi "na pace" i zapewnic dostep jedynie przez szoferke do czesci "mieszkalnej" ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2016-02-03, 12:25   

sok napisał/a:
pisales o bezpieczenistwie campera ,tak sobie mysle , nie rozwazales rezygnacji z jakich kolwiek drzwi "na pace" i zapewnic dostep jedynie przez szoferke do czesci "mieszkalnej" ?


Lepiej zrobić właz w podłodze :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sok 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Sprinter 316
Dołączył: 02 Sty 2016
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-02-03, 19:09   

Chyba vany UPS u w stanach jezdzily jedynie z drzwiami po stronie prawej. Tyl byl otwierany jedynie przy zaladunku .



andi at napisał/a:
Lepiej zrobić właz w podłodze :haha:

dlugo nad tym myslales !? :box
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***