Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-11-29, 10:01
Biwakowanie
Autor Wiadomość
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2201
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-12-10, 20:18   

Kamperfan napisał/a:
może więc lepiej nie wywoływać wilka... i na razie nigdzie nie występować, ale ewentualnie reagować na konkretne przypadki ograniczenia wolności karawaningowców - o ile takie zaistnieją


I jak na razie dokładnie tak czynimy. Myślę, Witku, że do tego powinniśmy się na razie ograniczyć. Metoda okazuje się, jak dotąd skuteczna. :-D
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
baja02 
weteran
"Mała Karawana" CT-Pomorze


Twój sprzęt: Fiat Ducato LMC
Nazwa załogi: baja
Dołączył: 05 Mar 2007
Piwa: 38/4
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2008-12-11, 11:02   

A więc już prawie wszystko wiemy. Kamperowca i przyczepwca obowiązują pewne przepisy. Jesteśmy WOLNI, ale wolność ma swoje granice. Wcale to nie jest tak, że tam gdzie chcemy - staniemy. W związku z tym nie ma co toczyć walki o definicję 'biwakowania". Nam turystom jest ona znana i należy przestrzegać lokalne przepisy, czy to w Polsce, czy w krajach UE.
Nadgorliwi funkcjonariusze zawsze się znajdą, ale na szczęście jest to margines i jestem pewien, że ograniczenia lokalne nie wpłyną na rozwój turystyki. Będziemy szerokim łukiem omijac miejsca niegościnne, dodatkowo opisując je na Forum. Trzeba jednak znac swoje prawa wypływajace z Kodeksu Drogowego, ale i obowiazki.
_________________
O wiele lepiej spotkać się na szczycie niż nad brzegiem przepaści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2008-12-11, 11:14   

Dziabong napisał/a:
Byliśmy już w Sandomierzu i Żywcu i dla protestu pojedziemy w inne miejsce wydawać pieniądze, zapraszam też innych w inne miejsca.

Fajnie, że byliście :bigok ,
Ale ja nie byłam i zamierzam być :bigok
Uważam, że każdy w życiu może popełniać błędy (nie jesteśmy niestety idealni ;) ) każdemu trzeba dać możliwość naprawienia tego :ok
Do Sandomierza pojadę, na kempingu Browarny się zatrzymam(wspaniałe warunki) i nie rozumiem dlaczego mam sobie samej na złość robić :gwm Dlaczego :?:
Bo jesteśmy zawistni, bo nie potrafimy wybaczyć...kochani...więcej miłości do bliźniego :bukiet:
Pozdrówka :spoko
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamperfan 
stary wyga


Twój sprzęt: PILOTE /Ford Transit
Nazwa załogi: Kamperfani (Kamperfanka i Kamperfan)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Piwa: 8/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-11, 12:30   

No właśnie - a wcześniej pisałeś, że nie ma definicji biwakowania:
JaWa napisał/a:
... nie ma definicji "biwakowanie" ...

Jest więc definicja i nawet jednoznaczna interpretacja też jest :haha: .
_________________
Prawa autorskie zastrzeżone zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. z późn. zm.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2008-12-14, 17:13   

Uważam, że nie chodzi tutaj o wprowadzenie ścisłej definicji biwakowania lecz o samą istotę takiego zakazu. W pełni popieram wprowadzenie zakazu na terenach parków narodowych, miejsc ochrony przyrody itp.
Jednak nie zgadzam się z wprowadzeniem zakazu np. w Legionowie. Dlaczego nie mogę zatrzymać się z przyczepą na skraju lasu, wyciągnąć stoliczek, krzesełko i delektować się śpiewem ptaków? Nie zapalę ogniska, na trąbce grał nie będę , śmieci zabiorę ze sobą. W żaden sposób nie przeszkodzę okolicznym mieszkańcom i miejscowej zwierzynie. Więc dlaczego ??? Bo ktoś tam zaśmieca teren? Od pilnowania porządku jest własne sumienie, policja i straż miejska. Idąc tym tokiem myślenia to każdy mężczyzna jest gwałcicielem. (Dla gwałcicieli też są wyznaczone specjalne strefy :wyszczerzony: )

A Stowarzyszenie ma prawo a nawet obowiązek do wyrażania opinii i stanowiska swoich członków. Również do ich publikowania.
Podejrzewam, że bez problemu lokalne gazety na żywiecczyźnie bądź też czasopisma karawaningowe opublikowałyby stanowisko PTTCC dotyczące wprowadzenia zakazu biwakowania. A myślę, że opublikowanie stanowiska PTTCC w tej sprawie wyglądało by bardzo ciekawie- jeżeli takowe zostanie sformułowane.

W kolejnym temacie po podjęciu dyskusji spotykam się ze sformułowaniem typu ‘lepiej nic nie robić, bo można zrobić jeszcze gorzej’.
Nie robiąc nic na pewno nie zrobimy lepiej.

Pozdrawiam i zapraszam do kontynuacji dyskusji :spoko .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dziabong 
weteran


Twój sprzęt: Dziabong
Nazwa załogi: Dziabongi
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Piwa: 16/89
Skąd: Dziabongowo
Wysłany: 2008-12-14, 17:53   

KOCZORKA napisał/a:
Dziabong napisał/a:
Byliśmy już w Sandomierzu i Żywcu i dla protestu pojedziemy w inne miejsce wydawać pieniądze, zapraszam też innych w inne miejsca.

Fajnie, że byliście :bigok ,
Ale ja nie byłam i zamierzam być :bigok
Uważam, że każdy w życiu może popełniać błędy (nie jesteśmy niestety idealni ;) ) każdemu trzeba dać możliwość naprawienia tego :ok
Do Sandomierza pojadę, na kempingu Browarny się zatrzymam(wspaniałe warunki) i nie rozumiem dlaczego mam sobie samej na złość robić :gwm Dlaczego :?:
Bo jesteśmy zawistni, bo nie potrafimy wybaczyć...kochani...więcej miłości do bliźniego :bukiet:
Pozdrówka :spoko

Ale ja nie pisze o cudzych błędach ani o milości bliźniego. Co to ma do rzeczy??? Mnie interesuje tylko aby nawiedzony strażnik miejski w Sandomierzu czy Żywcu nie grzbał w moim łóżku, sprawdzając czy biwakuję czy parkuję. Z moją miłością do bliźniego jest wszystko w porządku nie tylko przed świętami. A jak wy się obronicie przed takimi np. nawiedzonymi strażnikami którzy będą uważć wasz postój za biwakowanie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2008-12-14, 18:16   

Dziabong napisał/a:
Mnie interesuje tylko aby nawiedzony strażnik miejski w Sandomierzu czy Żywcu nie grzbał w moim łóżku, sprawdzając czy biwakuję czy parkuję.

Pytanie do PTTCC - czy strażnik miejski ma prawo wtargnąć do mojego samochodu :?:
Dziabong napisał/a:
Z moją miłością do bliźniego jest wszystko w porządku nie tylko przed świętami.

Wiem :bigok SORKI :bukiet: Pisałam nie na temat :oops:
Dziabong napisał/a:
A jak wy się obronicie przed takimi np. nawiedzonymi strażnikami którzy będą uważć wasz postój za biwakowanie.

Powiem, że Parkuję. :wyszczerzony: Czy mogę :?: Znowu zawracam głowę PTTCC :kwiatki:
Pozdrówka :spoko
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2008-12-14, 18:24   

Pawcio napisał/a:
to każdy mężczyzna jest gwałcicielem.

W pewnym sensie jest :diabelski_usmiech :haha: :haha:
Pawcio napisał/a:
Dlaczego nie mogę zatrzymać się z przyczepą na skraju lasu, wyciągnąć stoliczek, krzesełko i delektować się śpiewem ptaków? Nie zapalę ogniska, na trąbce grał nie będę , śmieci zabiorę ze sobą. W żaden sposób nie przeszkodzę okolicznym mieszkańcom i miejscowej zwierzynie. Więc dlaczego ??? Bo ktoś tam zaśmieca teren? Od pilnowania porządku jest własne sumienie, policja i straż miejska.

Pawcio podpisuję się pod Twoim całym postem obiema rękami :bigok :bigok :bigok :bigok
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***