Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska Wschodnia
Autor Wiadomość
Dzidek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Dethleffs Globetrotter 1992r. 1,9
Dołączył: 13 Wrz 2015
Skąd: Zagłębie Miedziowe
Wysłany: 2016-07-08, 22:38   Polska Wschodnia

Witajcie! tegoroczny urlop postanowiliśmy spędzić w Polsce i to z wielu powodów, a to kurs euro nas nie zachęca do zagranicznych wypraw, a to nie bardzo spokojnie jest na południu Europy, ale przede wszystkim to fakt, że pomimo wielu już odbytych wędrówek po Polsce z przyczepą / i trochę ponad 60 wiosen/ nigdy jeszcze nie zwiedzałem Polski wschodniej. Zachęcony przeczytanymi relacjami na naszym forum zaplanowałem trasę na dwa tygodnie, którą chcę się z Wami podzielić. Proszę jednocześnie doświadczonych kamperowiczów i turystów o wszelkie podpowiedzi i uwagi dotyczące trasy, obiektów wartych odwiedzenia i miejsc postojowych.
Trasa: Lubin - Częstochowa /krotka wizyta u Czarnej Madonny/ - Sandomierz - Sandomierz – Stalowa Wola – Górecko Kościelne – Guciów – Szczebrzeszyn - Zamość - Lublin – Nałęczów - Wojciechów - Kazimierz Dolny – Puławy - Siedlce – Drohiczyn - Grabarka - Hajnówka – Białowieża - Gródek – Sokółka – Kruszyniany - Augustów.
Z Augustowa mam kilka wersji powrotu do domu, ale muszę to jeszcze uzgodnić z moim kompanem tej wyprawy - moja siostrą Mirą, która także będzie po raz pierwszy w tych rejonach kraju/ mojej żonie ta forma wypoczynku nie odpowiada/. Liczymy na Wasze podpowiedzi. W trasę planujemy wyruszyć 13 sierpnia. Może ktoś będzie miał ochotę do nas dołączyć to zapraszamy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-07-09, 11:48   

Proponuję odwiedzić pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Jezioro Piaseczno,Krasne, Zagłębocze. Można odpocząć, jest mało ludzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
coolzizi 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: SZEWCE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Paź 2014
Piwa: 3/2
Skąd: Dobry Śląsk
Wysłany: 2016-07-09, 18:20   

W ubiegłym roku mieliśmy podobną trasę. Proponuję po drodze Bohoniki na szlaku tatarskim wcześniej na Roztoczu Krasnobród i jak byłoby troszkę czasu to spływ po Tanwi i szumy Tanwi. Warto.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
antwad 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Advantage T5801
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sty 2007
Piwa: 17/63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-09, 19:00   

Dzidek napisał/a:
Białowieża - ...Gródek – Sokółka – Kruszyniany ...

Zamiast Sokółki proponuje Supraśl.
Urokliwe miasteczko z zespołem cerkiewnym wartym zwiedzenia, a w nim muzeum ikon.
Warto!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2016-07-09, 22:46   

antwad napisał/a:
Dzidek napisał/a:
Białowieża - ...Gródek – Sokółka – Kruszyniany ...

Zamiast Sokółki proponuje Supraśl.
Urokliwe miasteczko z zespołem cerkiewnym wartym zwiedzenia, a w nim muzeum ikon.
Warto!

Popieram
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marian.marian 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ford Transit Trigano Challanger
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2013
Piwa: 8/7
Skąd: Chełm
Wysłany: 2016-07-10, 12:18   

To może jeszcze do Chełma? Mamy m.inn. ciekawe podziemia, w których można spotkać Ducha Bielucha
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2016-07-10, 12:42   

zbyszekwoj napisał/a:
Jezioro Piaseczno,Krasne, Zagłębocze. Można odpocząć, jest mało ludzi.

Zbysiu... mało ludzi?... to pojechałeś po bandzie.
Dzidek napisał/a:
Górecko Kościelne – Guciów – Szczebrzeszyn

Skoro masz to co powyżej w planach... to nie możesz ominąć Suśca, a szczególnie okoliczne Szumy na Tanwi, Rezerwatu Czartowe Pole, Krasnobrodu i Zwierzyńca.

Nie wiadomo, kiedy ponownie zawitasz w te strony. Warto więc wykorzystać te plany.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2016-07-10, 12:56   

Dzidek napisał/a:
Puławy - Siedlce – Drohiczyn - Grabarka

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy.
Zmodernizował bym tę trasę, co powyżej.
Z Puław pojechał bym nie na Siedlce, tylko przez Radzyń Podlaski do granicy i tam wykręcił dopiero na północ.
A po drodze wzdłuż granicy 4 niesamowite ciekawostki turystyczno-historyczne na tych ziemiach.
Mianowicie: Prawosławny Klasztor Św. Onufrego w Jabłecznej, Kodeń, Kostomłoty, Stadnina Koni w Janowie Podlaskim i już masz rzut kamieniem do planowanego Drohiczyna.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-07-10, 15:49   

dobry temat ... przyglądam się uważnie bo chyba tez zaliczę w tym sezonie :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-07-11, 10:49   

wbobowski napisał/a:
Zbysiu... mało ludzi?... to pojechałeś po bandzie


Włodziu ,siedzę tu od 2 tygodni, dzięki rowerkom elektrycznym objeżdziliśmy wszystkie jeziorka po kilka razy. Tak mało ludzi nie było od lat. Nad Krasnem tylko jeden kamper, na pozostałych ani jednego.W Piasecznie na kempingu tylko kilka osób w hotelu. Na plazach trochę ludzi nad Zagłęboczem . Luz blues. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dzidek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Dethleffs Globetrotter 1992r. 1,9
Dołączył: 13 Wrz 2015
Skąd: Zagłębie Miedziowe
Wysłany: 2016-07-11, 21:49   

Kochani, pięknie dziękuję za wszystkie podpowiedzi i sugestie, które na pewno wykorzystamy w uzupełnieniu naszej trasy krajoznawczej. Chcemy oczywiście zobaczyć jak najwięcej bo to prawda, że nie wiadomo kiedy będę miał okazję jeszcze odwiedzać te strony. Jeżdżąc jeszcze z przyczepą wielokrotnie planowałem poznanie Polski Wschodniej i mam nadzieję, że właśnie w tym roku uda się to zrealizować. I choć nie mam tak lekkiego pióra jak wielu z was, to deklaruję relację z tej naszej wyprawy. :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2016-07-11, 23:32   

Zagroda Guciów - jeśli lubisz to na prawo od wejścia można kupić smalec z różnymi dodatkami i domowy chlebek i jeszcze inne smakołyki. Palce lizać :wyszczerzony:
My też planujemy Polskę wsochdnią w tym roku, a przynajmniej rozpoczęcie naszej włóczęgi od strony wschodniej.
Aaa.. jeszcze Tykocin - naprawdę ma swój urok, znajdziesz fajne informacje w relacji Tadeusza o podlasiu :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stef 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper Hymer BR 598
Dołączył: 25 Lis 2012
Piwa: 45/20
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-07-12, 09:45   

Polecam przy okazji odwiedzenie Choroszczy - 10 km od Białegostoku od strony Warszawy. Letnia rezydencja Branickich - czyli pałacyk z parkiem. Można się tu przenocować za free (mediów brak) Chyba, że podskoczycie do mnie - 1 km od pałacyku... zapraszam - u mnie jest gdzie postawić kamperka lub przyczepę na noc nie przeszkadzając nikomu - info indywidualnie na priv.

S kolei jadąc do Kruszynian od strony Supraśla polecam Poczopek - leśne muzeum... fajna zabawa dla dzieciaków w tropienie zwierząt, szklany ul itd.
_________________
Załoga: Agnieszka, Stefan oraz Piotuś i Gabrysia.
Sprzęt: było: Xsara picasso 1.8 LPG + KIP 42TTZ; i cudowny T4 EuroSky 550
Jest Hymer BR 544
Zdjęcia z wypraw i nie tylko: http://mojuaz.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***