Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-01-24, 21:01
Czy to jest legalne?
Autor Wiadomość
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2008-10-16, 10:09   Czy to jest legalne?

Od dłuższego czasu,oglądając program "Uwaga Pirat",nurtuje mnie pytanie.
Czy policja ,jadąc za filmowanym samochodem i łamiąc podobnie jak on przepisy(nadmierna prędkośc,ciągła linia,wyprzedzanie na pasach itp.),nie oznakowanym samochodem i nie na sygnałach,robi to legalnie?
Rozumiem gdyby to był pościg (sygnały itd.)
Ale gonią jakby "cywilnym" samochodem łamiąc przy okazji prawo i zdobywają w ten sposób "dowody" przestępstwa.A wydaje mi się,że "dowodów" nie można zdobywać w sposób niezgodny z prawem.
Co Wy na to?
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
VanB 
początkujący forumowicz

Dołączył: 17 Cze 2008
Wysłany: 2008-10-16, 10:20   

Są legalni niestety. Gdyż wykonują czynności służbowe. Był na to wyrok jakiegoś sądu. Ja nie prawnik ale mi się po starczej głowie kołacze, że czytałem o tym w jakiejś gazecie prawnej.

"Wydawa" mi się, że można by ich chycić za "brak interwencji", gdyż widząc przestępstwo mają obowiązek interweniować od razu, zresztą tak jak każdy obywatel.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2008-10-16, 11:19   

VanB napisał/a:
gdyż widząc przestępstwo mają obowiązek interweniować od razu,

No właśnie "od razu"
A oni jadą nieraz kilometrami żeby "się uzbierało"
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1571/2201
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-10-16, 11:24   

kimtop napisał/a:
VanB napisał/a:
gdyż widząc przestępstwo mają obowiązek interweniować od razu,

No właśnie "od razu"
A oni jadą nieraz kilometrami żeby "się uzbierało"


Mają spore potrzeby finansowe. Czasy takie jakieś ciężkie. :haha: :haha: :haha:
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bonusik 
weteran


Twój sprzęt: Hobby 600...w marzeniach..:))
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Piwa: 10/15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-16, 11:43   

A "misie" lubią zbierać,oj lubią.... :szeroki_usmiech
Na miodek ..oczywiście... :haha: :haha:
_________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekiagatka 
weteran


Twój sprzęt: HYMER 2.8 jtd
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Piwa: 9/3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-10-16, 13:23   

Na nieszczęście robią to legalnie i zgodnie z prawem. :gwm
Ale widzę że dobrze kombinujesz :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2008-10-16, 18:16   

Zawsze mogą się wytłumaczyć, że z uwagi na bezpieczeństwo innych użytkowników drogi i oczywiście swoje własne nie pędzą za piratem na złamanie karku. Ale w sumie nam się podoba, że wreszcie go mają bo po to ten program oglądamy. Ponadto cieszymy się, że to nie nas mają.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-10-16, 23:48   

W tym przypadku działają akurat w słusznej sprawie, bo eliminują piractwo drogowe. Ale często obserwuję oznakowane wozy policyjne, wcale nie będące w akcji, jadące sporo powyżej dopuszczalnej prędkości, przekraczające ciągłą linię itp itd, jednym słowem olewające przepisy. Spróbujcie zwrócić takiemu uwagę. Staropolska maksyma "co wolno wojewodzie....." jest u nas niestety ciągle żywa.
kimtop napisał/a:
Czy policja ,jadąc za filmowanym samochodem i łamiąc podobnie jak on przepisy(nadmierna prędkośc,ciągła linia,wyprzedzanie na pasach itp.),nie oznakowanym samochodem i nie na sygnałach,robi to legalnie?

Trochę się dziwię takiemu stawianiu sprawy, jakbyś chciał bronić tego delikwenta którego filmują, a takie wyprzedzanie na pasach to krok do tragedii. Mam wrażenie że zbyt dużo u nas tolerancji dla piractwa i brawury na drodze, nastała jedynie medialna moda na nietrzeźwych kierowców a poza tym jakby nic innego się nie działo. To chyba rodzaj jakiś egzorcyzmów, mających odwrócić uwagę i usprawiedliwić wszelkie inne piractwo i bandyctwo drogowe. Nietrzeźwi kierowcy powodują ok. 10 % wypadków a resztę nie wiadomo kto, chyba Murzyni albo pedofile. Proponuję wobec tego zlikwidować policję drogową, a za patronkę kierowców wziąć kochaną naszą Otylcię Jędrzejczak, dziewucha zabiła własnego brata i zamiast zapaść się pod ziemię ze wstydu to jeszcze zbiera ogólne wyrazy otuchy i wsparcia duchowego. Albo tego jak mu tam Ziętarskiego, spaceruje po mieście w tempie 250 km/h ale nikt się go specjalnie nie czepia bo był trzeźwy :haha:
Teraz to nawet jak krowa wlezie pod pociąg to zaraz lecą do niej z alkomatem czy była trzeźwa a tłum dziennikarzy czeka na wyniki :haha: Taka moda! A poza tym to hulaj dusza!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2008-10-20, 14:09   

Kazik II napisał/a:
Trochę się dziwię takiemu stawianiu sprawy, jakbyś chciał bronić tego delikwenta którego filmują,


Myślę,że mnie nie zrozumiałeś.Nikogo nie bronię.Mało tego.Mimo że jeżdżę od 32 lat ,nie mam i nigdy nie miałem ani jednego punktu karnego.

Chodzi mi o to,że zdobywanie dowodów "przestępstwa"powinno się odbywać w sposób zgodny z prawem.A policja pędząca za delikwentem ,bez sygałów świetlnych i dżwiękowych w/g mnie łamie prawo o ruchu drogowym.Mało tego.Zdarza się ,że siadają na zderzaku jakiejś fury i "prowokują" do szybszej jazdy. Oczywiście jest to tylko moje zdanie
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-10-20, 23:56   

Cytat:
A policja pędząca za delikwentem ,bez sygałów świetlnych i dżwiękowych w/g mnie łamie prawo o ruchu drogowym

W sumie trudno powiedzieć - w zasadzie są w tej sytuacji "w akcji". Chodzi jednak o wyłapywanie szczególnie niebezpiecznie jeżdżących kierowców i jeśli tylko o to chodzi to nie szukałbym dziury w całym.
kimtop napisał/a:
Zdarza się ,że siadają na zderzaku jakiejś fury i "prowokują" do szybszej jazdy.

No jeżeli tak by było to jest już niedopuszczalne. Ogólnie nie mam zamiaru być obrońcą policji bo jak już pisałem, sami często łamią przepisy bo uważają że im wolno, albo "polują" na mandaty ustawiając się w miejscach szczególnie bezsensownych i nieuzasadnionych ograniczeń bądź zakazów. Nieoznakowane patrole uważam jednak za pożyteczne, sam byłem świadkiem parę razy zatrzymania ludzi uprawiających istne szaleństwa na drodze w przekonaniu że jak nie ma w pobliżu radiowozu to można drogę zamienić w tor Formuły 1.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2008-10-21, 01:17   

Uważam, że takich cywilnych wozów "misiaczków" powinno być jeszcze więcej, ale tylko po to, aby wyłapywać faktycznych oszołomów na drodze.
Niestety, często nieznaczne przekroczenie prędkości, szczególnie w miejscach bezsensownie ustawionych znaków, to największe sukcesy naszej policji. Tu oczywiście bardziej chodzi o "suszarki". Jest to często polowanie na czarownice, o czym przekonał się niedawno nasz kolega, mimo, że jechał 3.ci w wolno w sumie poruszającej się karawanie kamperów.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 367/233
Skąd: Kutno
Wysłany: 2008-10-25, 10:44   

W ubiegłym roku w Kutnie tak się spieszyli do jakiejś błahej sprawy, że na skrzyżowaniu zderzyły się dwa radiowozy, z taką szybkością, iż jeden z radiowozów wylądował na płocie. W rezultacie jeden policjant zginął. Przy okazjo rozbili stojący na światłach samochód o mało nie zabijając trzech osób. Uważam, że jadąc długo za piratem drogowym zgadzają się świadomie na doprowadzenie przez niego i przez siebie do spowodowania katastrofy lądowej. Powinni być za to karani, ale czego się można po nich spodziewać :gwm
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2009-03-08, 21:17   

No i chyba wyszło na moje.
Bodajże w Bydgoszczy sąd wydał wyrok.że policja nie może jechać kilomerami za samochodem i nagrywać go.Powinni zatrzymać go zaraz po stwierdzeniu przekroczenia przepisów drogowych.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
patryś 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato benimar JUNIOR 5000
Nazwa załogi: BIERASKI
Dołączył: 02 Gru 2008
Skąd: Gorzów [okolice]
Wysłany: 2009-03-09, 00:17   

w niemczech nie oznakowany radiowóz robi fotki kture wysyła do własciciela auta.niema poscigu jak za bandytą niema niepotrzebnego zagrożenia dla innych użytkowników drogi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekiagatka 
weteran


Twój sprzęt: HYMER 2.8 jtd
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Piwa: 9/3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-09, 00:25   

to się ostatnio pozmieniało u sąsiadów :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***