Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DUŻE europejskie kampery
Autor Wiadomość
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Piwa: 49/4
  Wysłany: 2018-07-26, 13:34   DUŻE europejskie kampery

Jakie firmy robią / do niedawna robiły Duże kampery na bazie europejskich dostawczaków (trojaczki, iveco..)?
Najchętniej alkowa ew półintegra dla min 5 osób no i tak żeby to miało co najmniej z 8 metrów.
Pytanie jest stąd, że coraz lepiej krystalizuje mi się wizja kampera "idealnego" (taaaak, wiem nie ma ideałów). I jednak stare kamperowe porzekadło, że przestrzeni nie dokupisz uważam za bardzo celne.
Jakimś wyjściem jest rv z USA, ma wiele plusów ale i minusy (wielki paliwożerny silnik, slabiutka sieć serwisowa i dostępność części). Myślę że auto tak do 9 metrów jest odpowiednim kompromisem czynników wielkość/mobilność/komfort. A ze względów praktycznych i ekonomicznych najlepiej by to miało motor 2.3/3.0 fiat-iveco, żadne silniki i podwozia od ciężarówek/autobusów. Macie jakieś typy przy takich kryteriach?

Ps. W tym sezonie na kemping w Osieku przyjechali Szwedzi amerykańskim autobusem, z 4 slajdami :bajer Mieli wcześniejszą rezerwację na jedyne miejsce które jakoś leeeedwo ich zmieściło (2 slajdy mogli rozsunąć tylko trochę). To autko miało pewnie te ich 12 metrów i pokazało mi że to jednak bezsensu w Europie, niestety. (ale większość mężczyzn na kempingu oglądając to to z trudem ukrywało erekcję :mrgreen: )

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta

mischka 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs
Piwa: 40/31
Wysłany: 2018-07-26, 14:15   

np. Dethleffs XXL, Niesmann Bischoff, Morelo, Concorde...

Odpowiedz do tematu