Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasilacz Elektromatic LA 110
Autor Wiadomość
Szalony 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot Boxer 3.0 2008r. 195KM
Nazwa załogi: Szalona ekipa zamkowozu :)
Piwa: 5/3
Wysłany: 2015-05-23, 22:16   

maszakow, Oki rozumiem że zastąpi tej ładowarki tym "chińczykiem" nie moge :)
Mam gorącą jeszcze prośbe do kol. Kaimar-a aby potwierdził czy LA 110 nadaje sie do AGM czy też nie ?? Tak aby mie w 100% pewnośc :)

magneto 
trochę już popisał

Twój sprzęt: HYMER Fiat 89' 564
Piwa: 2/1
Wysłany: 2018-08-20, 22:52   

Temat jest z 2015 roku ale może dodam od siebie pewną sugestię. Właśnie wróciliśmy z urlopu naszym Hymkiem. Po pierwszym dosyć intensywnym w zużycie prądu wieczorze zwróciłem uwagę, że alternator dosyć długo i to dużym prądem ładował aku pokładowe. Odpiąłem zworki na zasilaczu zmierzyłem i nic. Zero napięcia. Ponieważ całe oświetlenia mam przerobione na LEDy prądu z aku nie zabrakło ani razu. Ale dziś po powrocie postanowiłem zmierzyć się z tematem. Oczywiście trafiłem na tego posta, poczytałem, wziąłem schemat instalacji w rękę, obróciłem delikatnie bezpiecznikiem i ładowanie zaczęło działać. Reasumując sam LA110 nie ma bezpiecznika ale na instalacji 12 V znajduje się w skrzynce (4 od góry). Zanim wymiana i koszty prostownika można w pierwszej kolejności zacząć od kontroli tego zabezpieczenia. Bez 12V na wejściu on po prostu nie daje zasilania. To tak dla potomnych. Oczywiście dotyczy 564 Integra Ducato I.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu