Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mogę używać agregatu w bagażniku?
Autor Wiadomość
reaven22 
zaawansowany

Piwa: 19/1
Wysłany: 2018-10-25, 14:40   

RadekNet napisał/a:
Moja wizja była taka, że postawię generator na środku bagażnika (czyli min kilkanascie centymetrów luzu w najwęższym miejscu) i tylko wydech podlączę, a grawitacja i uchylone okno zalatwi resztę.
Czyli nawet z markową Hondą może być problem z zapachem?

Agregat oprócz spalin produkuje dużo ciepła. Jeśli nie odprowadzisz ciepła na zewnątrz to z bagażnika błyskawicznie zrobi się sauna, skutki mogą być różne :)
Postaw piwo autorowi tego posta

EwaMarek 
weteran
Marek

Twój sprzęt: PLA na Fiacie
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Piwa: 15/7
Wysłany: 2018-10-25, 21:06   

TO widzę , że koledzy tylko potwierdzili mój pomysł.

Jeszcze jedno - te małe agregaty invertorowe mają ograniczony czas pracy. Nie pamiętam ale ja mam 2kw chińczyka i tam było max czas pracy 4 godz.

Tylko czy taki mały agregat coś naładuje? Piszesz o 22kW to by musiał być spory agregat...

Moje kampery
1. kamper BURSTNER 90r
2. kamper BURSTNER 91r
3. kamper CHAUSSON 2008
4. obecnie kamper PLA i kemping

nikita55 
zaawansowany

Twój sprzęt: tabbert baronesse
Piwa: 21/3
Wysłany: 2018-10-25, 21:18   

BMW I3 ma wersję z agregatem i gdy on chodzi ładuje baterie i zwiększa to zasięg. Jest właśnie w bagażniku.

Bronek 
Kombatant
Wygląd i Nick potrafią zmylić

Twój sprzęt: RAPIDO 883f 2018. 7m i gruby
Piwa: 370/750
Wysłany: 2018-10-25, 21:27   

W tej chwili ładuję spokojnie bo mam czas z 20% do pełna.... taki cykl 3 kilwatową stacją trwa ok 17 godzin
Drugą gdybym chciał w warunkach domowych 6kw to ok 7 godzin. (mój ma akumulator o poj. 40kwh)
Ładowarkę ma auto w środku i w moim to max 6 kwatów z prądu przemiennego. (inne mają inaczej)
I na tyle mocy m/w można sobie pozwolić przy domowej instalacji prądu zmiennego., ale już tzw. "siły"

Specjalnie by móc ładować kilka, a nie kilkanaście godzin, zrobiłem ekstra 400volt 32A za niemałe pieniądze kablem grubym jak h....

Szybkie ładowanie do godziny to tylko prądem stałym, ale to inna bajka nie dla normalnego użytkownika w warunkach domowych. .( tzw szybkie ładowarki np CHademo)

Agregat Hondy 2kw może sobie pyrkać z 6 godzin i m/w spokojnie te kilkadziesiąt km zasięgu naboje. Na pierdząco i śmierdząco, spalając tyle samo co by auto zużyło na ten dystans.
Kłopotu przy tym od cholery i dziwaczne lekko posunięcie. ałe czego się nie robi dla elektromobilności. :spoko
Ps
"BMW I3 rex", to jw. to swoista hybryda, bez przywilejów aut elektrycznych. Silnik ma ze skutera BMW. Bak to 8 litrów.. Zasięgu to daje ok 80km w ślimaczym tępie.
Same kłopoty z tym reksem. np http://forum.samochodyele...p?p=39970#39970 Rozważałem i dobrze że nie kupiłem.

Screen że strony internetowej ładowania mojego auta e kWh ładowarką

JEST 54 % a do "pełna" jeszcze 10 godzin... Akurat na rano by jechać do Słupska za 8 zł

Zdj 22.30 i rano 6,30 końcówki ładawania w elektrykach są zawsze wolniejsze. I generalnie dla żywotności baterii nie powinno się ładować na maxa. Zalecane ok 80%

Czyli to nie taki miód 8-)

20181025_223417-600x937.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 59,6 KB

20181026_063550-600x937.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 60,64 KB

20181026_082735-768x1199.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 139,36 KB

kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Piwa: 63/32

Wysłany: 2018-10-26, 15:41   

A może bardziej ekologicznie?

ekologicznie.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 32,33 KB

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.

robba 
stary wyga

Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Piwa: 26/44
Wysłany: 2018-10-27, 16:21   

RadekNet napisał/a:
Honda 2kW to pod pracą - 8-10 godzin by miała, więc spoko, bez pośpiechu. Kawka to przy miejskim słupku 22kW (czyli faktycznie 6.6kW ładowarki Leafa).

a może czas power banka dołożyć... :)
Taki samemu zbudowany w bagażniku.... Z lifepo. Płasko na podłodze, a jak nie potrzebujesz
zasięgu to wyjmujesz...
Jakie masz napięcie i pojemność aku oryginalnego?

Bronek 
Kombatant
Wygląd i Nick potrafią zmylić

Twój sprzęt: RAPIDO 883f 2018. 7m i gruby
Piwa: 370/750
Wysłany: 2018-10-27, 17:10   

:bigok o ile się nie mylę to 24 kWh i 360volt
Te wersje jakoś tak?
Potem 30kwh
następnie 40kwh
i będzie 60kwh....itd
To są drogie rzeczy...

RadekNet 
stary wyga

Twój sprzęt: Opel Vivaro w budowie / Volvo 142
Piwa: 9/25
Wysłany: 2018-10-27, 18:03   

EwaMarek napisał/a:
Tylko czy taki mały agregat coś naładuje? Piszesz o 22kW to by musiał być spory agregat...

No więc to jest tak.. ;)

Tzw "słupki", czyli takie miejsca ładowania na mieście, z reguły dysponują moca 2x22kW (tzn są dwa gniazda). I np. Renault Zoe ciągnie z nich z pełną mocą. Nissan Leaf ma na pokładzie ladowarkę 6.6kW (starsze wersje 3.3) i tylko tyle może z takiego "słupka" pobrać. Prędkość ładowania to mniej więcej 1km / 1minutę.

Z agregatu ładowałbym auto tzw "cegłą", którą sie podpina do zwykłego gniazdka - są dostępne od 6A, więc dla Hondy optymalne byłoby 8A/1.8kW.

Są też "cegły" na silę (32A chyba). Są tez ładowarki nascienne/domowe (np moja ma 3.6kW z powodu takiego a nie innego przyłącza do domu)

No i to co tygryski lubią najbardziej, czyli ChaDeMo - 24kW baterię mojego Leafa na kolejne 100-120km ładują w ciągu pół godziny. To takie duże skrzynie z własnymi kablami do ładowania (z reguły 3 typy).

robba napisał/a:
Taki samemu zbudowany w bagażniku.... Z lifepo. Płasko na podłodze, a jak nie potrzebujesz
zasięgu to wyjmujesz...
Jakie masz napięcie i pojemność aku oryginalnego?

Rozmawiam z jedną firmą, która zajmuje się samochodami elektrycznymi o takim powerbanku. Im wychodzi, że zebym otrzymał 30-40km zasięgu powinno to kosztować w granicach 2 tys euro. Trochę dużo jak na tak nieuniwersalne zastosowanie, ale...myśle i o tym.

Bateria ma 24kW i chyba 360V. Ale napięcie baterii jest bez znaczenia - nie ma opcji, żeby ładować ją z pominięciem ładowarki samochodu, za duże ryzyko spalenia auta (o gwarancji juz nie wspominając).

zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Piwa: 9/7
Wysłany: 2018-10-28, 09:28   

RadekNet napisał/a:
robba napisał/a:
zasięgu to wyjmujesz...

Rozmawiam z jedną firmą, która zajmuje się samochodami elektrycznymi o takim powerbanku. Im wychodzi, że zebym otrzymał 30-40km zasięgu powinno to kosztować w granicach 2 tys euro. Trochę dużo jak na tak nieuniwersalne zastosowanie, ale...myśle i o

No... To po kilku miesiącach używania powerbanka będzie można wrzucić go do kamperka? :)

Odpowiedz do tematu