Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Najszybsza aktualnie trasa w okolice Rijeki
Autor Wiadomość
Socale 
Kombatant

Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Piwa: 221/322
Wysłany: 2019-02-05, 22:24   

kimtop napisał/a:
byłem w Austrii kilkadziesiąt razy i nigdy nie miałem żadnych niemiłych sytuacji

Ja dokładnie tak samo.
Grzecznym cza być a jak kto fisiuje to moment jak go uziemią.

Socale 
Kombatant

Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Piwa: 221/322
Wysłany: 2019-02-05, 22:48   

pasza napisał/a:
...
byłem raz w Vrsar, ten kamping koło Opatii
...

Jak??? Vrsar to zachodnia Istria, Opatija jest zupełnie gdzie indziej.
Byłem na Kempingu w Maślenicka Draga, jest ładny, ale po 3 kwadransach znaleźliśmy "podwórko u gospodarza" i klimat intymny. Do plaży kilkaset metrów, bardzo tłoczno, ale woda to rekompensuje. Ładna spacerówka i widoki na przeciwległe wybrzeża i Rijekę choć trzeba się wychylić.
Byłem też na Ośtro w Kraljevica. Widokowa miejscówka (foto) Ale absolutnie nie polecam atrakcji na płaszczyźnie plaża/woda szczególnie w weekendy. Tam cała Rijeka odpoczywa. Masakra.

IMG_2891.JPG
Plik ściągnięto 3 raz(y) 328,04 KB

pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Piwa: 21/3
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2019-02-09, 22:43   

Socale napisał/a:
pasza napisał/a:
...
byłem raz w Vrsar, ten kamping koło Opatii
...

Jak??? Vrsar to zachodnia Istria, Opatija jest zupełnie gdzie indziej.

"byłem raz w Vrsar, ten kamping koło Opatii" ja nigdy nic takiego nie napisałem więc nie wiem zupełnie co ty cytujesz to jakiś miks zlepek słów z tego co tu wykasowali.

To są jakieś jaja czy forum niezależne ? co takiego tu było że zniknęło ani obelg ani kłótni tylko wymiana info być może parę postów zeszło na koty nie w temacie ale zniknęło wszystko?

"byłem raz w Vrsar, ten kamping koło Opatii" ?

Postaw piwo autorowi tego posta

joko 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta
Piwa: 126/8
Wysłany: 2019-02-09, 23:43   Re: Najszybsza aktualnie trasa w okolice Rijeki

Bajaga napisał/a:
Wiadomo, że zwłaszcza w naszej części Europy budowane są nowe drogi i autostrady. Jaka waszym zdaniem jest najszybsza teraz trasa z Polski do Rijeki (bez Austrii ofkors..)? Najchętniej autostrady i drogi kat S (tempomat na 120 i do przodu..)

Ja do Chorwacji zawsze tą samą trasą , nie wiem czy najszybszą, ale za każdym następnym razem ( a było już tego kilka) mam wrażenie że jest krótsza i szybsza :-P
Tą trasą , spod domu do Rijeki mam 840km i poza krótkim odcinkiem w Polsce (ok.30km), krótkim na Słowacji (podobnie około 30-40km) i nieco dłuższym na Węgrzech (ok.100km), reszta trasy to autostrady i drogi szybkiego ruchu.
Winietki kupuję na Słowację i Węgry, a do Austrii i Słowenii się nie pcham.
Jadę przez Zwardoń, do Bratysławy, w Bratysławie kieruję się na Gyor, przed Gyor skręcam na M85, potem na Vasvar, dojeżdżam do M7 i na Letenye, a stamtąd już prosto do Rijeki.
W kierunku do Rijeki jadę zazwyczaj około 11 godzin, bo na luziku, z postojami ..... wrócić najszybciej udało mi się w nieco ponad 9 godzin.
Jeśli zależy mi na tym aby sprawnie dojechać, to tak ustalam godziny, aby najciaśniejsze "wąskie gardło" całej trasy , jakim jest Czadca i odcinek do Żiliny przejechać poza godzinami szczytu. Z domu wyjeżdżam zazwyczaj wcześnie nad ranem (3.00-4.00) , a wracam późnym wieczorem , lub w nocy.
Za każdym następnym razem jest jakby łatwiej i sprawniej bo sukcesywnie przybywa lepszych dróg (wprawdzie nie tak szybko jak bym chciał ale zawsze).
W stosunku do drogi sprzed kilku lat doszło m.in : S-ka z Bielska do Żywca , odcinek autostrady ze Zwardonia do Jabłonkowych Mostów (niewiele , ale już nie trzeba przez te wiochy się przedzierać ) , autostradowa obwodnica Żliny , i odcinek autostrady M85 na Węgrzech.
Jak u nas wykopią w końcu tunel i dorobią S-kę do Zwardonia, słowaki dokończą ten kawałek autostrady z Jablonkowych do Żliny, a węgrzy dojadą z M85 i M86 aż do M7, to wpadając w Bielsku na dwupasmówkę, będę mógł dojechać do Rijeki tylko autostradami i S-kami ...... czas dojazdu będzie wtedy zbliżony do tego jaki mam teraz do Gdańska ;) ....... może doczekam :wyszczerzony:

SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler

Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Piwa: 108/143
Wysłany: 2019-02-10, 10:58   

pasza napisał/a:
To są jakieś jaja czy forum niezależne ? co takiego tu było że zniknęło ani obelg ani kłótni tylko wymiana info być może parę postów zeszło na koty nie w temacie ale zniknęło wszystko?

To nie są żadne jaja - to nareszcie zaczęły działać jak należy wszystkie zgłoszone :!:
Dzięki ADMINISTRACJO :pifko
Wracając do tematu : najszybsza trasa do Rijeki z płd-wsch Polski to -Biłgoraj- Przeworsk-Rzeszów /A-4/ - Barwinek- Preszów - Koszyce - Miszkolc - Budapeszt i dalej zbieżna z innymi trasami z południa Polski.Najdłużej to się jedzie z Barwinka do Preszowa, bo wioseczki i ograniczenia szybkości dosyć restrykcyjnie przestrzegane. póżniej to już autostrady i drogi o podwyższonej do 100km/h szybkości.

izola 
Kombatant

Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 8 razy
Piwa: 126/88
Wysłany: 2019-02-10, 11:20   

...szybko i aktualnie pokazuje Google ...czasami ;)

Tak też jest szybko , dla mnie :mrgreen:

szybko.png
Plik ściągnięto 4 raz(y) 754,64 KB

Endi 
Kombatant

Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Piwa: 242/257
Wysłany: 2019-02-10, 11:52   

izola napisał/a:
...szybko i aktualnie pokazuje Google ...czasami ;) ...

Izolka, pod Monachium czasami można stracić mnóstwo czasu. Tydzień temu grupa narciarzy stała prawie 5 godzin w kilku korkach. Masakra :-/

mischka 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs
Piwa: 54/48
Wysłany: 2019-02-10, 19:22   

Endi napisał/a:
izola napisał/a:
...szybko i aktualnie pokazuje Google ...czasami ;) ...

Izolka, pod Monachium czasami można stracić mnóstwo czasu. Tydzień temu grupa narciarzy stała prawie 5 godzin w kilku korkach. Masakra :-/

Dosyć często tamtędy jeżdżę, unikam godzin szczytu jak ognia. W moim przypadku jadąc kamperem lepiej jechać drogami B299 a później B20 do Salzburga omijając autostrady. Prawie 100km mniej do pokonania a czas przejazdu podobny.

Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Endi
Odpowiedz do tematu