Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiat dethleffs 462 1,9D
Autor Wiadomość
f68 
weteran


Twój sprzęt: Dethleffs Globethrotter A520
Nazwa załogi: f68
Dołączył: 08 Paź 2007
Piwa: 5/6
Skąd: 3city
Wysłany: 2009-02-26, 03:51   

to ze fiat był samochodem roku - to zadna norma
tylko wymysł wspaniałego marketingu włoskiego (każdy model fiata był samochodem roku
uno 3 lata z rzedu , tipo , scudo, tempra, punto .....)
działający na psychikę ludzką , zresztą ktoś podał fiata do sądu we włoszech za działne reklamowe podprogowe i fiat przegrał zmieniając slogan reklamowy z car of the year na van of the year lae prawda że się nie da zabić tych fiatów podczas eksploatacji
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
rafalcho 
weteran
uzależniony od CT


Twój sprzęt: FORD TRANSIT Burstner Nexxo Family a 645
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2007
Piwa: 10/12
Skąd: Łódź / Andrespol
Wysłany: 2009-02-26, 07:25   

eler1 napisał/a:
a nie zapomiałeś o US i deklaracji VAT tam jednego dnia nic niewskórasz


W moim przypadku czas otrzymania poświadczenia z US trwał ponad 1 tydzień.

:spoko
_________________
Pozdrawiam

rafalcho

www.techrol.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2009-02-27, 14:20   

jacekk napisał/a:
Pierwszy raz sprowadzam auto z niemiec, mam duzo obaw


zycze Ci..aby nie skonczylo sie tak :mrgreen: :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=MSxIa5AUdJA

:haha: :haha: :haha:
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzesiek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Talento Dethleffs 462 A
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2008
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2009-03-05, 18:16   

Wracając do Dethleffsa 460. Wyrwałem dzisiaj swoje maleństwo z trawnika i pojechałem zmierzyć nacisk na tylną oś- ponieważ kusi mnie podest na motocykl. Więc przy pustych zbiornikach (i z pusta butlą gazową :mrgreen: ) wynosi 1140 kg. Mam z tyłu poduszki powietrzne, więc zostaje 360 kg zapasu plus 5% tolerancji policyjnej :) Podest to 30-50 kg. Ze wzoru ze strony Sawiko, wychodzi,że masa podestu plus 120kg motorka, to nacisk na oś 250kg. Hmmmm...... Żonka,bety,trochę gazu i wody (chociaż zbiornik czystej z przodu, ale brudnej z tyłu - metoda kropelkowa ? :diabelski_usmiech ) trochę na styk... Co myślicie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekk 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: dethleffs A 462 1,9 D
Dołączył: 09 Lut 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-05, 20:38   

Ten model ma nacisk na tylnia os ok 2,5 tony w ubieglym tygodniu bylem na przegladzie pierwszym i diagnosta po przeczytaniu dokumentacji dwa razy sprawdzal o co tu chodzi, gdyz stwierdzil, ze takie naciski maja ciezarowki. Po drugich ogledzinach okazalo sie ze os tylnia jest tak umiejscowiona ze praktycznie 2/3 masy pojazdu spoczywa na niej. Sprawdz jak mi nie wiezysz wizualnie jak ona w tym modelu jest umiejscowiona? i sam ocenisz. Tak wiec mysle ze z motorem nie powinno byc problemu, sam tez zamiezam montowac platforme i po przestudiowaniu :spoko i wyliczeniach akurat w tym typie nie ma problemu, natomiast mam problem z hakiem na przyczepe gdyz okazalo sie ze stosunek mocy i masy jest za maly i nie moge z przyczepa jezdzic. Mam 1.9 bez turbo, a ja myslalem ze to zalezy od masy pojazdu ciagnacego ale nie ma tego zlego w tej zabudowie co by na dobre nie wyszlo,, chodzi mi o ten nacisk na tylnia os.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzesiek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Talento Dethleffs 462 A
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2008
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2009-03-06, 17:47   

Mam trochę inne informacje :) Tzn. widziałem kilkanaście Talento 1.9D kamperów z hakami. Jeden przyciągnął nawet spore auto na lawecie, więc myślę że problem jest tylko w wielkości i masie przyczepy, max. masa przyczepy to chyba 1300 kg. W instrukcji nacisk na oś bez przeróbek to, o ile dobrze pamiętam 1350 kg, w instrukcji poduszek pneumatycznych pisze że podnoszą max. nacisk do 1500 kg. Ktoś widocznie pomylił rubryki bo 2500 kg to więcej niż cały bolid.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
oliko 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Dukato IV 2,3 Multijet
Nazwa załogi: DANUSIA OLEK
Dołączył: 07 Mar 2009
Piwa: 33/19
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-03-07, 12:03   

Nie mial bym kompleksow majac silnik 1,9. Producent wiedzial co robi wkladajac taki silnik. Silniki slabsze trzeba tylko troszke inaczej eksploatowac. Nie jezdzic pod gore na wysokich biegach. Dac mu odpowiedni moment (obroty) nie bac sie ze troche wysokie obroty. Akurat silnik to lubi. Ma leprze przeplukanie powietrzem. Ktorego bez turbiny zawsze mu brakuje.
A ze wolniej sie jedzie? no coz do szybkiej jazdy kupuje sie formule 1. Kamperem sie podziwia widoki. Proponuje sie nie martwic mniejsza moca silnika. Takie silniki po 200 tys to tak naprawde sa dopiero dotarte. Moze przy 600 tys trzeba bedzie myslec o jakims remoncie ale nie sadze aby kamperem ktos tyle kilometrow zrobil. Dbac o olej serwisowac lancuch rozrzadu i co 100 tysiecy wymienic koncowki wtryskiwaczy i jazda.
_________________
"Carpe Diem " - a może Camper Diem ???

https://www.youtube.com/watch?v=gULy9Ix2pnY to były wakacje!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jordaniec 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Dukato model Winner
Nazwa załogi: Team2009
Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Szczecin/Kołobrzeg
Wysłany: 2009-04-13, 15:06   

Witam.
Drodzy koledzy forumowicze.Jestem jeszcze nie jezdzonym kamperowiczem a juz moje plowe oczeta zachodza lza i rzadki wlos jezy mi sie na glowie. o czym ja sie tutaj dowiaduje. Jakiec sprawdzanie naciskow na os.Czy to ktos sprawdza w czasie przegladow? Czy Inspekcja Ruchu Drogowego zawraca glowe biednym turystom takze?
W roznych strzepach informacji znalazlem,ze mam silnik 1,9 i cos na ksztalt turbo pod maska tez jest.Zadnych informacji od poprzedniego wlasciciela ani instrukcji nie mam.mam tylko wole jazdy i przygody.Czego mam sie spodziewac z moim sprzetem?.
Pozdrowionka .Jordaniec
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2009-04-13, 19:42   

jordaniec napisał/a:
Czego mam sie spodziewac z moim sprzetem?.

bez obaw,
skoro auto dopiero co nabyłeś, zafunfuj mu (kamperowi) solidny przegląd,
usuń drobne usterki, załaduj go................... i w drogę.
Czyń śmiało wypady zrazu krótkie, co by poznakomić auto i jego narowy
póżniej śmielej ,dalej....... i dalej,.................................................... i dalej
tylko traf przy okazji na jakieś spotkanie :lol:
pozdrawiam Cię:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jordaniec 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Dukato model Winner
Nazwa załogi: Team2009
Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Szczecin/Kołobrzeg
Wysłany: 2009-04-14, 10:03   

Dzieki za troske dobra Duszo w swiateczny dzionek. Pewnie mu tak zrobie aczkolwiek zanim kupilem poddalem go ogledzinom rzeczoznawcy PZMot.Wydalil dosc pochlebna ocene ale ja mam glownie na mysli wszystko to co poza silnikiem i podwoziem.
Pelno tu schowkow,wezykow i innych przyciskow ktorych przeznaczenia nie znam.
Czy sa dwa czy jeden akumulator,co zrobic aby sprawdzis elementy wyposazenia-grzanie,lodowke,kuchenke itepe.Glowa za mala od watpliwosci ale Wasze podpowiedzi beda skrupulatnie wprowadzane w czyn no i oczywiscie w drooooooooooge. Pozdro Jordaniec :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-04-14, 14:16   

Mam propozycję jesteś z okolic Szczecina a tam jest duża grupa kolegów którzy jak się z nimi spotkasz pomogą sprawdzić :spoko
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***