Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Serbia incydent !!! mafia samochodowa !!!
Autor Wiadomość
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-08-06, 21:13   

Bronek napisał/a:
...
Jestem Nadzorcą Generalnym budowy domu syna, gdzie jego brat piastuje funkcję Inspektora Nadzoru. Czyli "trzy samce na klamce" :spoko I do tego ma być tanio i dobrze....


No chłopaki "trzy samce", przypinacie se ordery . A kto tak naprawdę trzyma kasę ? czyli rządzi :szeroki_usmiech ...

...Monika :bukiet: dziewczyna ratownika ... ??? :)


Bronek napisał/a:
...Ale we wrześniu? Jednak trasa przez UE, nie będę dla kilkunastu godzin psuł sobie humoru, tym smutnym krajem.


Serbia...smutny kraj ? :?

Zatknij białą flagę ...może to pomoże ? W UE też nie zdejmuj. ;)
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Ostatnio zmieniony przez Endi 2019-08-06, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-06, 21:37   

Z perspektywy autostrady smutny. Belgrad też tego nie zmienia. Może dlatego, iż nawet motocyklem to prawie zawsze w kiepskiej pogodzie.
Kamperem z Grzegorzaleksem i Zdzichami.. lekko lepiej, bo w kupie. U mnie procentowo ok 60% przejazd z przygodami.

Ale mniejsza o to. Jeśli od kilku lat na jednej drodze coś się dzieje, to logika nakazuje zmienić drogę. A nie zakłamywać rzeczywistość i tłumaczyć, że to Cyganie i gdzie indziej też oszukują, kradną, wymuszają.
A mnie to wisi kto. Ale ważne gdzie.
Nie mam zamiaru jechać "ruchem konika szachowego" przez ten kraj. Obrobiono mnie zdalnie, próbowano też fizycznie obrobić, nieuczciwe przliczono Euro, wymuszono "okup"/"prezent" ... . O kumplach na motocyklach i ich przygodach bałkańskich nie wspominam, bo mnie nie dotyczyły bezpośrednio.
Starczy mi. A o XX wieku i tym co wtedy się tam działo też nie należy zapominać.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
niebieski-n2 
trochę już popisał

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2017
Piwa: 2/13
Skąd: Łomianki
Wysłany: 2019-08-07, 05:01   

Niemcy/Austrię/Włochy (i sojuszników) omijaj. Zaraz się okaże, że do kamperowania najlepsze własne podwórko :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2019-08-07, 05:47   

Bronek napisał/a:
A o XX wieku i tym co wtedy się tam działo też nie należy zapominać.

:opps:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-07, 06:54   

Może to i wariactwo, ale na II WŚ się nie załapałem a na konflikt bałkański tak. I miałem wątpliwą przyjemność wysłuchać relacji Pani z tamtych stron (nie mogłem wytrzymać, poprosiłem by dała spokój). Co innego czytać i oglądać nawet w TV. Z co innego słyszeć łamaną kaleką polszczyzną z emocjami.
Jednak., pora dać spokój
np. . https://www.tvn24.pl/wiad...icy,558926.html

Dla mnie jest to "świeże".. I nie bez winy też Holendrzy ale ich depresją pokarało.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-08-07, 07:13   

Bronek ktoś zaczął ten konflikt który trwa do dziś

Oglądanij sobie dobrze zrobiony film wojenny produkcji rosyjskiej
The Balkan Line / Balkanskiy rubezh (2019)
Dostępny na zalukaj
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2019-08-07, 07:29   

SlawekEwa napisał/a:
Bronek napisał/a:
A o XX wieku i tym co wtedy się tam działo też nie należy zapominać.

:opps:


Czemu się dziwisz na słowa Bronka? Przecież tam zginęły setki (podobno pod 200) tysięcy ludzi i to głównie w skutek czystek etnicznych. Gość który broni swojego domu z karabinem przed innym gościem z karabinem jest dzisiaj raczej niegroźny bo większość z nas by tak zrobiła, ale jeżeli morduje, gwałci bezbronnych to jest przestępcą. Po wojnie wyłapano tylko nielicznych.
Po wielu stronach konfliktu walczyło setki tysięcy ludzi a żadna ze stron nie była święta.

Dzisiaj ludzie którzy mordowali swoich sąsiadów tylko dlatego że byli innej narodowości mają po 50 lat i więcej.

Życzę oczywiście wszystkim Kolegom samych miłych wrażeń z pobytów w tym rejonie.

Mnie nie interesuje jak tam jest ładnie mam niestety zbyt rozwiniętą wyobraźnię. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-07, 07:30   

Znam tylko ten zwiastun i opis póki co. I to film... Dlatego ten region, piękny nota bene staram się omijać. Źle się tam czuje, co nie oznacza ze inni też tak muszą mieć.
W skrócie to właśnie, nie tyle pozycja geograficzna mnie mierzi a a tamtejsi... Nie mam do nich zaufania i tyle. Są jak już pisałem przylepni abo z byka patrzący. Endi napisał delikatnie... Inna kultura. I ja się do nich nie pcham. :!:

To w kontekście omijania Serbii, a propos tranzytu kamperem .
Owszem są tacy co lubią regiony gdzie tną komary, ludzie jedzą szarańczę i węże wchodzą do namiotu. Ja mam wybór i nie mam kartofli w piwnicy a urlop mogę spędzać w kraju. Nie z patriotyzmu a z wygody. Po kiego Ch j.. a jechać na zatłoczone plaże w 40 st, jak u nas 28?
Janusze muszą za granicą, a ja patriotyczne za woj zachodniopomorskie się nie ruszam.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-08-07, 07:55   

Oj Bronek, Bronek. Sparciałe kartofle są smaczne? (nie wiem) i mają wiele cennych substancji skutecznie wpływających na umysły naszych ziomków, co widać słychać i czuć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-08-07, 13:26   

Bronku,widzisz a mnie w jedynym kraju ,w jakim okradli to Rumunia.I dalej twierdzę że piękna i będę tam jeździł,sam se jestem winny,bo zatrzymałem się pod motelem na autostradzie,złamałem swoje przyzwyczajenia,gdybym tego nie zrobił to pewnie nie byłbym obrobiony :mrgreen: ,zresztą ja jestem typem raczej mało bojącym sie,jak mi ktoś podskoczy to husaria we krwi mi się włącza :szeroki_usmiech ,ale tamtych co mnie obrobili to nie dorwałem,w sumie potem domyśliłem się którzy to ale zdążyli zwiać,zamek mi tylko przełamali,

Natomiast interfejs nawet komuś atechnicznemu może pomóc,tam się nie trzeba znać,czytasz kod błędu i wiesz co boli, prościej się w butelkę nie dać nabic
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2019-08-07, 13:33   

grzegorz_wol napisał/a:
Czemu się dziwisz na słowa Bronka?

W takim razie w Bieszczady też nie zapraszam :bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Access450 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chausson 625 Welcome
Nazwa załogi: Access450
Dołączył: 04 Cze 2015
Piwa: 14/3
Skąd: Kalisz
  Wysłany: 2019-08-07, 18:01   

Drodzy czytelnicy i piszący... Złodzieje są i będą w każdym kraju... Co innego jest celowo unieruchomic turyście jego samochód i ofiarować mu fachową pomoc rżnąć przy tym głupa..... A co innego zostać okradzionym gdziekolwiekby to nie było..... Sam byłem w szoku jak prosto jest unieruchomic Fiata Ducato symulujac awarię silnika.... Po prostu uważajcie... :stop: :stop: :stop:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-08-07, 21:38   

No to panowie pod samochody. Szukamy gdzie ta wtyczka od czujnika i mamy wyśmienite zabezpieczenie antykradzieżowe (-; Parkujemy, nurkujemy pod szoferkę, wypinamy wtyczkę i idziemy zwiedzać (-:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-08-09, 18:45   

Każdy robi jak uważa,jeden w Polsce,inni Balkany,jeszce inni Płw.Iberyjski.Wszedzie trzeba uważać,a ja myśle że najniebezpieczniej ze względu np.na kradzieże jest Hiszpania i Włochy,no i duże miasta :lol: .Dla nas Serbia jest wspaniałym krajem,ale wolimy jechać przez Rumunie,a w Serbii bocznymi drogami gdzie widać i czuć serdeczność ludzi.Barbara ps.Pagandnaszego niezyjacego kolege chcieli złapać na koło,zmienił trase ,ale ja skorzystałam z porady Paganda jak jechać przez Rumunie i Bułgarie,po drodze sobie zwiedzamy,w Rumuni dobre drogi i wiele ciekawych miejsc do zobaczenia,a dla panów raj piwny :pifko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Access450 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chausson 625 Welcome
Nazwa załogi: Access450
Dołączył: 04 Cze 2015
Piwa: 14/3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2019-08-17, 09:42   

Witajcie.... Kolejna akcja maffii z przed 2 dni w okolicach Belgradu... Francuz podł ich ofiarą

Resized_20190816_104008.jpeg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 282,23 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***