Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koło się zamyka.
Autor Wiadomość
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2019-12-18, 20:14   Koło się zamyka.

Pamiętam, że gdy pierwszy raz zawitałem na tym forum pytając o bazę do kampera 4x4, jedną z pierwszych sugestii było kupno pickupa i załadowanie na niego kapsuły campingowej. Wtedy ten pomysł odrzuciłem - szczerze powiedziawszy już nie pamiętam, z jakiego powodu.

Dzisiaj odebrałem to co na fotce. Zabudowa planowana na tą wiosnę.

hilux.jpg
Plik ściągnięto 9871 raz(y) 144,57 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2019-12-18, 20:15   

Fotka przed montażem tablic i akcesoriów - aktualnej nie mam, bo jak przyjechałem dzisiaj do domu to było ciemno i zimno. Jutro uzupełnię.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-12-18, 20:54   

Gratki Mariusz za Twój początek realizacji planu.
Napisz chociaż czy rozważałeś zakup gotowej kapsuły?
Często w Gubinie widzę sąsiadów z Guben, oni latają właśnie takim typem, bodaj Mitsubishi, zawsze jak widzę to się zastanawiam jak się w tym mieszka.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2019-12-18, 20:58   

Powodzenia , myślałem,że się nie doczekam a lat minęło..................... :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2019-12-18, 21:42   

Koder gratuluję zakupy. Baza wyśmienita.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2019-12-18, 22:27   

Gratulacje, i na Ciebie przyszła kolej by budować :mrgreen: , zapewne będzie to ciekawy projekt.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PadaVan 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Trafic+
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lut 2019
Piwa: 15/1
Skąd: Łódź/Padova
Wysłany: 2019-12-19, 11:51   

Bardzo ładne autko :ok

Planujesz zabudowę na stałe, czy zdejmowaną?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2019-12-19, 12:27   

Raczej zdejmowalną - ale sama natura takiej zabudowy powoduje, że po kilku latach można się rozmyślić i zrobić inną.

Tutaj wrzucam kilka dodatkowych fotek, niestety mój telefon zmasakrował je jakimiś automatycznymi ustawieniami korekty.

Co tam mamy? Toyota Hilux 2019, przebieg obecnie 59 kilometrów. Silnik wysokoprężny o pojemności 2.4 litra połączony z automatyczną, 6-biegową skrzynią biegów. Pełna podwójna kabina, tona ładowności.

Co do zabudowy, to wstępny pomysł jest na podnoszony dach ze sztywnymi ścianami i pełną autonomię (tj. własny zbiornik paliwa i zasilanie), tak, by można było pomieszkiwać nawet po zdjęciu z auta. Technologia wykonania to raczej rama aluminiowa (profile konstrukcyjne 40x40 z poszyciem z XPS + włókno szklane lub jakiś PCV. Rozważałem też samonośną konstrukcję z płyt kompozytowych, ale to chyba trudniej korygować - profile można zawsze odkręcić i przesunąć.

Celuję w łóżko nad kabiną 140x180, część dzienną rozkładaną w dodatkowe łóżko dla dziecka, kabinę prysznicową/kibel i mały aneks kuchenny. Chcę się zmieścić poniżej 300kg masy suchej - wstępne szacunki mi mówią, że powinno dać radę ze sporym zapasem. Ogrzewanie to będzie pewnie webasto, dach tradycyjnie w panelach, może da radę wrzucić LiFePO4 jako magazyn energii. Do samochodu mogę się podłączyć przez gniazdo od haka, jeśli by była potrzeba.

Szczegółowe plany dam koło weekendu, gdy będę miał okazję zrobić przymiarkę "na wiaderku" paki.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2019-12-19, 12:32   

Socale napisał/a:
Napisz chociaż czy rozważałeś zakup gotowej kapsuły?

O przepraszam - umknęło mi. Owszem rozważałem, ale nie widziałem takiej, która by mi odpowiadała. Z jednej bym chciał jedno, z drugiej drugie. Na szczęście taka zabudowa zdejmowana umożliwia rozmyślenie się w każdej chwili i kupienie czegoś innego.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-12-19, 15:49   

Konstrukcja alu i na to sklejka 3 mm .Na to mata + żywica .A od środka też żywica + instalacja + styropian i reszta .Takie moje pomysły .

Tu jest coś fajnego https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2019-12-19, 21:39   

Chyba zamiast sklejki wolałbym jakiś kompozyt, ale jeszcze niczego nie przesądzam. Bardzo ciekawie wygląda płyta kompozytowa stosowana przez Skwarka do budowy przyczepki (link) - był uprzejmy podesłać mi kawałki do testów, i myślę, że mogło by być z tego doskonałe poszycie.

Spędziłem dzisiaj sporo czasu projektując tradycyjną metodą "na wiaderko" - siadając w zabudowie (w moim przypadku - na otwartej pace) z metrem i dumając, co gdzie i jak umieścić. Jako, że to temat budowy będzie, pozwolę sobie na mały "strumień świadomości", żeby podzielić się, co wymyśliłem.

Do dyspozycji mam tak gdzieś 140x156cm przy pełnej wysokości, rozszerzające się do 200x156cm na wysokości 54cm - nad burtami. Dodatkowe 30cm nie wychodzi poza obrys auta, ale może trochę przeszkadzać z widocznością w lusterkach. Muszę w weekend zamontować przyciętą tekturę, żeby sprawdzić zza kierownicy. Do tego jeszcze łóżko w alkowie nad kabiną - 200cm szerokości, na długość można by i 180cm - ale to musi wisieć nad kabiną, bo paka jest do ramy inaczej przymocowana i porusza się w stosunku do niej.

Mam więc w sumie, optymistycznie licząc, 300x200cm do wykorzystania. W czym ma wejść łóżko małżeńskie, łóżko dla nastolatki (wiek nastoletni za rok), prysznic/kibel, aneks kuchenny i miejsce biesiadne. Ale, przecież nie wszystko musi być dostępne razem. Przy trybie "spania" do szczęścia potrzebne mi łóżka i dostęp do łazienki.

Chcę zmieścić się z zabudową w długości auta - w czasie jazdy. Nie wykluczam kombinowania ze slideoutem do tyłu - sama otwarta burta dodaje 50cm podłogi, można by wysunąć zabudowę do tyłu o metr i zmieścić tam łazienkę i wejście.

Raczej chciałbym też podnoszony dach. Od podłogi paki do dachu samochodu jest 96cm, więc jeśli starać się o 190cm w środku, to zabudowa będzie o metr nad dach wystawać - a to jest już trochę nieporęczne. Do przeżycia, ale wolałbym niżej na transport. Ze względu na łóżko minimalna wysokość kapsuły złożonej to by było jakoś 120cm (~25 cm powyżej dachu), ale pojawia się taki problem, że zrobienie slideouta z podnoszonym dachem to już pewne wyzwanie nawet na etapie projektu, nie mówiąc o wykonaniu.


No dobra, dość trucia. Mam już jakieś szkice jak bym to widział, ale to bardziej dłubanina na kartce. Jutro postaram się coś konkretniej zaprojektować i może pokazać Wam, co mi tam po głowie chodzi.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2019-12-19, 22:58   

No wreszcie :) Fajne autko :)

To będzie ciekawy i przemyślany projekt, będzie miał pewnie sporo przetestowanych przez Ciebie rozwiązań. Nie mogę się doczekać i oczywiście kibicuję :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-12-20, 00:12   

A no fajne autko, niedawno miałem okazje pojeździć Hiluxem własnie 2,4 dotychczas mój typ Toyoty w teren to była Tundra ale Hilux przyznam że w bród przez Dunajec i błotach wykopów radził sobie nieźle a w środku wykonanie jak niezłej osobówki i przyznam jak na takie auto dość cicho.
Ten co jeździliśmy był spółki gazowniczej - zabudowa no oczywiście nie kamperowa a gazownicza agregat, kupa graciarni, szafki narzędziowe, miejsca na sprzęt itp ale w podobny sposób częściowo wysuwana na burtę była zrobiona - całkiem fajnie.

Brać budować - powodzenia
Na pewno będę kibicował
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-12-20, 21:08   

koder napisał/a:

...
Spędziłem dzisiaj sporo czasu projektując tradycyjną metodą "na wiaderko" - siadając w zabudowie (w moim przypadku - na otwartej pace) z metrem i dumając, co gdzie i jak umieścić..

To nie jest takie proste. W każdej koncepcji wtrąca się inny pomysł którego nie odrzucamy i nie kończąc jednej, przemyśleniu podlega ten wtrącony.
Najprościej Mariusz zrób jak ja, gdy miałem problem co i gdzie ma być w domu.
Masz 300x200cm teoretycznie przyjmując.
Przeskaluj to 1:10, przeskaluj też wyposażenie i na tej powierzchni przy kawce układaj klocki. Masz możliwość konsultacji z dziewczynami.
To rzut z góry, dwie płaszczyzny ale da jakiś poglądowy obraz gdzie co umieścić.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-12-21, 15:12   

https://www.youtube.com/watch?v=iQY0vb9GRZw
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***