Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Świstak
2019-07-18, 08:59
Budowa kampera na bazie Jumper L3H2
Autor Wiadomość
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2020-07-29, 13:42   

rviru napisał/a:
Wiecie różne ludzie mają różne wymagania :) , ja muszę mieć coś funkcjonalnego a zarazem łatwego w utrzymaniu czystości. Jak buduje to każdy zakamarek wykańczam i maluję nawet te których potem nie widać, takie tam zboczenie :)


Wtrącę swoje 3 grosze w temacie żaluzji. Żaluzja Rehau E23 (3 listki zespolone 8mm) -którą niektórzy budowniczy stosują w swoich projektach - średnio nadaje się do pracy poziomej, otwieranie czegoś takiego jest mało komfortowe. Producent przewiduje ją do wysokości max 1150mm przy czym zalecane jest aby była ona szersza niż wyższa. Oczywiście to działać będzie ale to już jest trochę wesoła twórczość - jednym będzie to pasować a ja dyskwalifikuje to z uwagi na to że może się klinować jak i hałasować podczas jazdy. Tak jak kolega wyżej napisał - każdy ma swoje wymagania ;)

Jest żaluzja np Rehau E4 o grubości 12mm gdzie można to stosować na wysokość max 1900 mm przy czym to produkt pod przemysł - nie do kupienia raczej na sztuki w normalnej cenie.

Można za to śmiało stosować żaluzje e23 do pracy pionowej z uwagi na pożądaną małą wagę - np do szafek górnych - gdzie super mamy rozwiązanie gdy możemy sobie zostawić na postoju zawsze otwartą szafkę nie bojąc się że przywalimy łbem w jakiś front. Żaluzje dostępne są w wielu kolorach maty, połyski, aluminium, stal.

Poniżej konfigurator żaluzji Rehau jak ktoś chciałby sobie zamówić jakiegoś gotowca, odbiera się gotową dociętą żaluzję u jakiegoś lokalnego dystrybutora.
https://portal.rehau.com/rehaucp-pl/pl/configurator/rauvoletrequest/start#
Niektórzy dystrybutorzy posiadają podstawowe kolory na stanie magazynowym - duuużo taniej jest kupić elementy i samemu sobie dociąć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-07-29, 14:30   

Rehau E4 mam teraz , w poprzednim miałem system 9mm jako drzwi o wysokości 1800mm po zastosowaniu org. ślizgaczy nic nie klinowało, poprawność działania poprawia naklejona od środka elastyczna okładzina :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
Wysłany: 2020-07-31, 20:28   

Ja mam thermoplast, po naklejeniu taśmy od wewnatrz i od strony zamykanej pionowo profila c chodzi bez problemu, nic nie trzeszczy podczas jazdy. Dużo miejsca nie zajmuje, proste w montazu i najważniejsze 100% szczelne przy kąpieli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-08-01, 09:27   

Ja mam coś takiego i u mnie drzwi nachodzą na ścianę 53cm x185cm
https://www.youtube.com/watch?v=AA80HLCajIE

Jeszcze nie miałem z nimi problemu a to już dobre 10 lat
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rviru 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper L3H2 3.0 HDI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2019
Piwa: 4/5
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2020-08-10, 10:36   

Mam pytanie, czy ktoś ma może doświadczenie albo wie czym najlepiej przykleić płytę HIPS (polistyren wysokoudarowy) na ścianę ? Potrzebuję okleić wnętrze prysznica, płytę już mam . Teraz tylko pytanie jaki lepiszcz będzie najlepszy. Wiem że pleksę na ściany czy sufity kleją na taśmach piankowych, ale czy w prysznicu to da radę ?
Najbardziej to mi sie widzi taki jakiś klej który mogę równomiernie po całości rozprowadzić i przykleić na całej powierzchni taką płytę, no ale jeszcze nie wiem czy taki klej istnieje :)

Dziś zrobię test z sikaflex 221, zobaczę jak to się klei do HIPSa i czy potencjalnie dałoby się tego użyć.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2020-08-10, 10:44   

Na 221, czy 252 będzie OK. Pamiętaj jedynie po zmatowieniu HIPS'a od strony klejonej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rviru 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper L3H2 3.0 HDI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2019
Piwa: 4/5
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2020-08-10, 11:39   

O to super jak 221 da radę. Na 252 nie będę robił bo dwa razy droższe.
A skoro mam płytę z jednej strony matową a druga połysk , to bardziej matowić tą matową ? A w sumie co szkodzi to przelecieć papierem dla pewności.

A kleiłeś paskami czy dawałeś po całości ?

Wielkie dzięki Norbertp83 !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2020-08-11, 01:45   

Jeśli jest matowy i chropowaty to matowanie możesz raczej odpuścić. Niestety z tym materiałem (HIPS"em) nie miałem do czynienia, ale z klejem 252 sporo.
252 trzyma naprawdę dobrze. Niby jest to uszczelniacz, ale jako klej robi naprawdę dobrą robotę.
Możesz kleić paskami, możesz rozciągnąć po całości pacą ząbkowaną dla spokojnej głowy (taką np. do kleju PCV).
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rviru 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper L3H2 3.0 HDI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2019
Piwa: 4/5
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2020-08-13, 10:28   

Wczoraj udało mi się dokończyć prace z sufitem. Poniżej fotki z aktualnego stanu. Przy okazji utwierdziłem sie że w Dometicu to mają kogoś od designu z lat 70-tych, zupełnie jak Porsche :) , tyle że w Porsche można kolor wybrać. Z przodu mam okno Dometic Mini Hekie, jak okno jest ok, to ta ramka jest po prostu "ordynarna". 7 centymetrów ramki ! :shock: , po cholere taki kloc ? Jak ją przypasowałem do sufitu to jej ochyda ująwniła się że aż ją ściągnąłem. Dziś już bym tego okna nie kupił, tylko coś mniej "chamskiego" i nadążającego z czasami a nie coś z angielskiego domku starszej kobiety. Jeszcze tylko zapach stęchlizny i obraz oddany w pełni. Na dodatek wczoraj rozsunąłem tą roletę to mnie te ciapki brązowo beżowe po prostu rozje..., już zapomniałem że one tam są. Nic to , ramka w tej formie tam nie wyląduje, albo ją przytnę, zmniejsze żeby użyć rolety (może ten materiał wymienię przy okazji) , albo zrobię ramkę samemu , i kupię zwykłą roletę/plisę i w ładne delikatne ramki wpakuję. Nic to zobaczymy jak się uda to rozwiązać, w każdym bądź razie doszła kolejna robota :)

Sufit1.jpg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 1,02 MB

Sufit 2.jpg
Plik ściągnięto 33 raz(y) 1,24 MB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-08-13, 13:24   

To że te okna są jakie są to jedno, druga sprawa to świsty podczas jazdy, ty masz MINI , Ja mam MIDI powyżej 120km/h tragedia , w trojaczkach montaż tych okien wypada bardzo blisko skosu nadszybia i struga powietrza wali prosto w to wystające okienko. Zamówiłem takie coś jak na foto może będzie lapiej :spoko

nordmobil_gfk_dachspoiler_ec_l_1268s9.jpg
Plik ściągnięto 1452 raz(y) 34,68 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rviru 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper L3H2 3.0 HDI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2019
Piwa: 4/5
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2020-08-13, 13:48   

Po montażu , a to już było ładnych parę miesięcy temu nie rozpędziłem się jeszcze do takiej prędkości. Tylko lokalnie przemykam po jakieś gabarytowe zakupy bo ciężarowy ciągle a grodzi brak :) . Mam nadzieję że to żę MINI to nie będzie tak gwizdało.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rviru 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper L3H2 3.0 HDI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2019
Piwa: 4/5
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2020-08-13, 13:58   

I żeby nie było że się leniłem tylko z sufitem to w międzyczasie zająłem się produkcją frontów. Trochę z tym zeszło a warsztat polowy nie ułatwiał sprawy :)

Front1.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 1,33 MB

Front2.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 1,66 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2020-08-18, 01:06   

Cytat:
Wczoraj udało mi się dokończyć prace z sufitem. Poniżej fotki z aktualnego stanu.


Bardzo mi sie podobaja te panele na suficie. Pomimo tego, że maja aż 8mm grubości (sklejka 4mm), to i tak je będe u siebie montował. Tylko chyba zostawię kolor drewna (bezbarwny tylko).
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2020-08-18, 06:34   

rviru, widziałem że pytasz o klejenie HIPSu. Z perspektywy czasu odradzam ten material, jeśli jeszcze możesz z niego zrezygnować. Kleiłem go w swojej łazience i poleciłem jeszcze jednemu koledze z forum, który położył go niemal w całym kamperze.

Czemu odradzam: hips ma dużą rozszerzalność cieplną i pracuje dużo bardziej niż sklejka czy drewno. Druga sprawa to kwestia że się elektryzuje i ściąga kurz, więc trzeba go ciągle przecierać żeby wyglądał sensownie. W naszej łazience w miejscach gdzie była ścianka 2m wysoka ale wąska i z otworami na drzwiczki szafek zupełnie popękał i poodpadał, na dwóch innych ścianach - na jednej popękał i odchodzi, na drugiej odchodzi ale jest jeszcze w całości.
_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rviru 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper L3H2 3.0 HDI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2019
Piwa: 4/5
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2020-08-18, 08:33   

No to przysłowiowa dup... :) właśnie wczoraj przykleiłem go w prysznicu . Zrywać teraz bez sensu. Zobaczymy jak się będzie zachowywał przyklejony na sika 221. Ten klej jest elastyczny więc może nie będzie problemu z pękaniem.

HIPSem tylko kabinę prysznicową obklejam, także w razie czego w przyszłości nie powinno być zbytniego problemu tego ściągnąć i położyć coś nowego. A teraz trzeba założyć że wszystko będzie ok :) . Pod Hipsem sklejka zaimpregnowana lakierem, potem folią w płynie a na koniec jeszcze klej 221,więc nie straszne mi pękniecie HIPSa, zalać mi nic nie zaleje :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***