Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kampervan [tytuł roboczy]
Autor Wiadomość
JerzyR 
początkujący forumowicz

Dołączył: 22 Kwi 2021
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-22, 11:59   Kampervan [tytuł roboczy]

Cześć!

Od dawna czekałem na moment, gdy z czytelnika, będę mógł się zmienić w autora wątku o budowie.
Co prawda wyobrażałem sobie, że zacznie się on od nieśmiertelnych słów "Kupiłem ..... i zaczynam budowę". Niestety, baza nadal pilnie poszukiwana. Od miesięcy.

Ale postanowiłem zacząć zamawiać powoli sprzęty, żeby być gotowym, gdy ten Dzień nadejdzie.

Kilka słów o mnie: temat spania w samochodzie nie jest mi obcy, rocznie spędzam w ten sposób 80 do 100 nocy. Kiedyś w Kangoo, teraz w Vivaro, zimą w wynajętych kamperach. Wkrótce w czymś większym. Ma to związek z moim dość aktywnym stylem życia - wspinanie, rower, narty, bieganie, etc. Byle w górach.


Mam do Was pytanie i prośbę o poradę na początek:
interesuje mnie budowa akumulatora lifepo4. Ogniwa np. te:
Ogniwa 300 ah
albo podobne.

Po obliczeniach zapotrzebowania energetycznego, wychodzi mi, że przetwornica 1000-1500 W mi wystarczy. Będę ładował co najwyżej laptopa, może podłączę mały blender albo suszarki do butów. Nie planuję ekspresu do kawy, suszarek, klimatyzacji. Dobrze kombinuję?

Stoję przed wyborem BMSa. Myślę, że 150 A powinien wystarczyć? Brać
DALY Smart
czy
BMS

A może polecacie coś innego?

Wiem, że Reaven22 używa przerobionego takiego BMSa ale on ma "tylko" 100 (zastanawiam się, czy to mi wystarczy), no i boję się przeróbki. Zamówiłem go, ale się waham czy to jest rozwiązanie dla mnie - czy jednak nie dołożyć i nie kupić czegoś łatwiejszego w obsłudze.

Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc!
Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł zaprezentować samochód. Jadę za chwilę oglądać jeden, ale łatwo nie jest...

Jerzy

P.S. Jeśli macie na sprzedaż albo znacie jakiegoś zaufanego sprzedawcę, to dajcie znać :wyszczerzony:
szukam najchętniej trojaczka l3h2. Ale może być i l3h3, l4h2, a nawet inny samochód... do 50k.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***