Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamperem w 6 osób
Autor Wiadomość
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-05-12, 00:23   

moskit napisał/a:
Robert-4 napisał/a:

Kolego,
to trochę inaczej niż piszesz i niektórzy mogą wyciągnąć wadliwe wnioski.
Ubezpieczenie OC działa. Osoba poszkodowana dostanie odszkodowanie od ubezpieczyciela sprawcy, jest tylko pytanie, czy ubezpieczyciel zwróci się później z regresem do sprawcy. I tutaj wkraczamy w obszar sądownictwa - to czy było świadome i celowe złamanie przepisów zostanie zbadane i dopiero na podstawie wyroku zakład ubezpieczeń będzie mógł dochodzić swoich roszczeń. Czy tak będzie? Polskie prawo nie opiera się o casusy (jak np. w USA) i wyrok może w podobnych sprawach różny. W dużym uproszczeniu - odpowiedzialność w ubezpieczeniu OC podczas jazdy oparta jest o zasadę winy (podczas postoju z. ryzyka) co oznacza, że winę sprawcy trzeba udowodnić. Po pierwsze nie jest oczywistym, że jazda przeładowanym samochodem jest od razu winą, bo może to być jeden z elementów (niedbalstwo, lub rażące niedbalstwo) a wtedy regresu nie będzie, po drugie jeśli wypadek powstał z winy innej osoby przeładowanie nie musi mieć znaczenia. Nie musi, bo może być przyczynieniem, a wtedy rozkład roszczeń wygląda jeszcze inaczej.
To tyle w skrócie o OC :)


Różnica wynika z podejścia do tematu ja idę trochę dalej niż wynika z ubezpieczenia i stąd ta rozbieżność co nie zmienia wyniku końcowego dość smutnego niestety.


Nie ma podejścia Twojego lub mojego. Jest prawo.
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2021-05-12, 12:46   

Ja piszę o prawnych konsekwencjach
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-05-12, 13:05   

moskit napisał/a:
Ja piszę o prawnych konsekwencjach


Dlatego też prostuję Twoje wypowiedzi, bo nie są one zgodne z prawdą ( prawem i orzecznictwem) i mogą wprowadzić w błąd osoby nie znające tematu dogłębnie.

Nie jest prawdą, że jazda przeładowanym kamperem skutkuje brakiem odpowiedzialności z umowy obowiązkowego ubezpieczenia posiadacza pojazdu mechanicznego. Skutki prawne takiej jazdy też nie są możliwe do określenia.
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grooby78 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Roller Team 298M
Dołączył: 19 Sie 2020
Piwa: 4/1
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2021-05-12, 15:07   

Wracając do głównego tematu ja mogę potwierdzić, iż wszystko jest możliwe. Ja w zeszłym roku wybrałem się kamperem 5 osobowym na wyjazd nad morze na kilka dni, gdzie jechałem ja z żoną oraz dwoje małych dzieci (2 i 5 lat) w kamperze, a teściowie osobówką z nami. Z góry wiedzieliśmy, że będziemy wszyscy nocować w naszym kamperze. Prawdę mówiąc było bardzo fajnie. Posiłki jedliśmy pod markizą przy stoliku, a czasami na mieście. Co do łazienki i toalety to my wszyscy korzystaliśmy z tych dostępnych na kempingu i też nie było żadnego problemu. W łazience kamperowej wieczorem myliśmy tylko dzieci. Z WC korzystaliśmy w kamperze jak już np. w nocy komuś nie chciało się iść na dwór.
Było bardzo fajnie, a jeszcze dziadkowie wieczorem przypilnowali dzieci i mogłem sam z żoną wyjść wieczorem.
Powtórzyliśmy to jeszcze w wakacje podczas tygodniowego pobytu nad morzem i też było bardzo fajnie.
Tak więc wszystko się da, tylko trzeba chcieć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2021-05-12, 15:18   

Muszę zaznaczyć że temat odpowiedzialności prawnej za jazdę pojazdem powyżej DMC analizowaliśmy przeszło sześć miesięcy, i temat jest mi znany.
Jeżeli sprawę poprowadzi się prawidłowo od początku to kierowca ma bardzo duży problem, i tutaj OC niewiele ma wspólnego z problemem.
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***