Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie do właścieli Benimarów NK
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/419
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-01-05, 21:19   

Do pierwszego prysznica/mycia garów, kilogram soli za 1zł i po problemie zamarzania w zbiorniku szarej wody.
:ok
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-01-06, 12:45   

Słabą mają wiedzę nasi dilerzy... Pomiędzy prysznicem a toaletą mam schowek w podłodze.
Odkręciłem jedną ściankę ww schowka i wszystko jest już jasne. Żeby mieć 1000% pewność
wyjąłem rurę z otworu, włożyłem rękę a potem aparat i wyraźnie widać, że dmucha na czarny zbiornik :mrgreen: :mrgreen:

IMG_20220106_112152.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 631,47 KB

IMG_20220106_120253.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 746,03 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2022-01-06, 15:11   

To masz spokój. Dla mnie to było oczywiste aż zasiałeś ziarno niepewności. Ta dmuchawa to fajne rozwiązanie bo mata 50 wat strasznie dużo prądu żre. Ale z moich doświadczeń wynika że dmuchawa nie rozwiąże wszystkich problemów. Po pierwsze przy parkowaniu uważaj aby w rurę wylotu szarej nie nabić śniegu. Po drugie przy mrozie -5 nie ma spuszczania metoda kropelkową bo wyłapująca woda zamarza w rurze i ja zatka. Po trzecie trzeba sypać sól i zrzucać wody jak pełno i ponownie zamykać zawór .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-01-06, 15:19   

orkaaa napisał/a:
To masz spokój. Dla mnie to było oczywiste aż zasiałeś ziarno niepewności. Ta dmuchawa to fajne rozwiązanie bo mata 50 wat strasznie dużo prądu żre. Ale z moich doświadczeń wynika że dmuchawa nie rozwiąże wszystkich problemów. Po pierwsze przy parkowaniu uważaj aby w rurę wylotu szarej nie nabić śniegu. Po drugie przy mrozie -5 nie ma spuszczania metoda kropelkową bo wyłapująca woda zamarza w rurze i ja zatka. Po trzecie trzeba sypać sól i zrzucać wody jak pełno i ponownie zamykać zawór .

Dzięki za cenne uwagi. Z tego co się dowiadywałem to ta mata ma przede wszystkim za zadanie ochronę zaworu, zasuwy spustowej. Skoro ma dojechać na Nordkapp to ochrona przed mrozem musi być :spoko :mikolaj
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-01-07, 19:15   

[quote="rigg"]
suzu4x4 napisał/a:
rigg napisał/a:
w pakiecie NK zbiornik na szarą jest izolowany i ogrzewany z nadmuchu ciepłym powietrzem + mata grzewcza elektryczna załączana włącznikiem który pokazałeś na zdjęciu

Rozmawiałem dziś z dilerm Benimara ACK i powiedziano mi, że nie ma nadmuchu ciepłego powietrza, jest tylko elektryczna mata grzewcza...


może trafiłeś na jakiegoś niedouczonego pracownika.

nadmuch jest i działa (zresztą widzę że już sam sprawdziłeś) ja już zaliczyłem kilka zimowych wyjazdów w temperaturach do -17 i nic mi nie zamarzło , nie było żadnych problemów a korzystaliśmy ze wszystkiego normalnie , bez żadnej soli do zbiornika czy innych patentów.

elektrycznego podgrzewania zbiornika jeszcze ani razu nie używałem .

ja będziesz się nudził posprawdzaj sobie wszystkie połączenia rur od nadmuchu powietrza, u mnie od nowości jedno było rozłączone i cześć ciepłego powietrza trafiało pod szafki co skutkowało mocnym nagrzewaniem się szafek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-01-07, 20:12   

Coś musi być z tymi naszymi dilerami... Dziś byłem u lokalnego na pierwszym przeglądzie gwarancyjnym i gość też nie mógł uwierzyć... Pokazywałem mu zdjęcia, wyklarowałem jak to sprawdziłem itp. Powiedział, że na różne kraje są różne wersje. Niestety niemiał gość czasu osobiście tego sprawdzić, ale dałem mu do myślenia :-P :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-01-07, 21:00   

rigg napisał/a:
Coś musi być z tymi naszymi dilerami... Dziś byłem u lokalnego na pierwszym przeglądzie gwarancyjnym i gość też nie mógł uwierzyć... Pokazywałem mu zdjęcia, wyklarowałem jak to sprawdziłem itp. Powiedział, że na różne kraje są różne wersje. Niestety niemiał gość czasu osobiście tego sprawdzić, ale dałem mu do myślenia :-P :lol:


wątpię. raczej gość wymyślił na poczekaniu.

ogrzewany zbiornik na wodę w Benimarze to część pakietu zimowego lub pakietu NORTHAUTOKAPP

nie mniej jednak poziom wiedzy u pracowników większości dilerów kamperów jest żenująco niski.

doświadczyłem tego kilkukrotnie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-01-08, 11:48   

Dziś dostałem pisemną odpowiedz, którą napisałem do serwisu ACK 31.12.
Nie jest chyba tak źle :spoko
"Włącznik, który Pan znalazł to jest włącznik grzałki w zbiorniku z szarą woda, grzałka ma dodatkowo wbudowany termostat więc w temperaturach powyżej 8 stopni i tak nie działa mimo, że światełko się pali. Na zbiornik z szarą wodą od góry jest doprowadzona dysza z ogrzewania, która wtłacza ciepłe powietrze między zbiornik a dodatkową izolację."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2022-01-08, 17:15   

Co do problemów z zamarzaniem spustu szarej. Zbiornik faktycznie nigdy nie zamarzł ale trzy razy przy poniżej minus 5 mialem problem ze spustem. Na otwartym zbiorniku zamarzała sukcesywnie woda w rurze. Powoli tworzył się sopel i w końcu rura zablokowana. Przy kolejnym wyjeździe zamknąłem zawór i przy minus około 10 okazało się że nie mogę otworzyć zaworu bo zamarzł. Czyli gdzieś jest problem. Może to kiepska izolacja zaworu. Nie sprawdzałem więc trudno powiedzieć w czym problem. Trzeba cała obudowę szarej zdjąć i po swojemu od nowa założyć izolując najsłabsze miejsca. Więc zostaje sól. Nie mialem na razie okazji sprawdzać jej , bo nie było na razie okazji przy dużych mrozach. Ale na forum polecano to rozwiązanie, i teoretycznie powinno działać bo sól zmienia temp zamarzania i te kilka stopni powinno rozwiązać problem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-01-08, 17:20   

orkaaa napisał/a:
Co do problemów z zamarzaniem spustu szarej. Zbiornik faktycznie nigdy nie zamarzł ale trzy razy przy poniżej minus 5 mialem problem ze spustem. Na otwartym zbiorniku zamarzała sukcesywnie woda w rurze. Powoli tworzył się sopel i w końcu rura zablokowana. Przy kolejnym wyjeździe zamknąłem zawór i przy minus około 10 okazało się że nie mogę otworzyć zaworu bo zamarzł. Czyli gdzieś jest problem. Może to kiepska izolacja zaworu. Nie sprawdzałem więc trudno powiedzieć w czym problem. Trzeba cała obudowę szarej zdjąć i po swojemu od nowa założyć izolując najsłabsze miejsca. Więc zostaje sól. Nie mialem na razie okazji sprawdzać jej , bo nie było na razie okazji przy dużych mrozach. Ale na forum polecano to rozwiązanie, i teoretycznie powinno działać bo sól zmienia temp zamarzania i te kilka stopni powinno rozwiązać problem.


A masz u siebie matę grzewczą?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/132
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2022-01-08, 17:31   

rigg napisał/a:
...........
"Włącznik, który Pan znalazł to jest włącznik grzałki w zbiorniku z szarą woda, grzałka ma dodatkowo wbudowany termostat więc w temperaturach powyżej 8 stopni i tak nie działa mimo, że światełko się pali. Na zbiornik z szarą wodą od góry jest doprowadzona dysza z ogrzewania, która wtłacza ciepłe powietrze między zbiornik a dodatkową izolację."


Pewnie serwis też czyta CT i stąd czerpie wiedzę :haha: :haha: :haha:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2022-01-08, 17:59   

Maty nie mam. Poza tym faktycznie musiałaby to być jakaś forma ogrzewania zaworu. Ale wymyśliłem dziś coś innego, tylko wymaga to dostania się pod samochód i rozebrania tej osłony. Wówczas trzeba by ten nawiew ciepłego jakaś rurką, przekierować na zawór. Wówczas nigdy nie zamarznie. Na razie dodatkowo zaizoluję jakaś grubsza matą miejsce gdzie pręt do otwierania zaworu wchodzi do obudowy zbiornika szarej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-01-08, 21:44   

Od przemiłego Pana z ACK dostałem oprócz ww informacji jeszcze instrukcję w PDF po Polsku :ok A w niej znalazłem odpowiedź na moje zagwozdki z radiem które się wyłączało po odłączeniu klem z aku zabudowy.
"Aby włączyć lub wyłączyć radio, zainstalowano zewnętrzny przełącznik. Jego zadaniem jest podłączenie i odłączenie radia bez konieczności posiadania
sygnału stykowego. Radioodbiornik będzie pobierał energię z akumulatora pomocniczego, a nie z pojazdu. Jeśli pojazd nie jest wyposażony w
akumulator pomocniczy, przełącznik jest włączony, a silnik pracuje, prąd będzie pobierany z alternatora"
Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie niż miałem np Burstnerze gdzie radio było podłączone do aku rozruchowego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***