Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CamperVan z łóżkiem dla wysokich
Autor Wiadomość
PrzemCio 
początkujący forumowicz

Dołączył: 18 Sie 2022
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-18, 13:58   CamperVan z łóżkiem dla wysokich

Cześć wszystkim.

Chcę spełnić marzenia o camper vanie, lecz największym dylematem okazuje się szerokość budy.
Mam 186cm wysokości więc łóżko 180/190 cm raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem dla długich podróży.

W sieci znalazłem setki rozwiązań łóżkowych, wraz z takimi ciekawymi wariantami składanymi.


Chciałbym zapytać wysokich ludzi, jak rozwiązali temat łóżka w swoich campervanach


Zapewne będę szukał ducato l4h3

bo wymiary są zadowalające ( szerokość - 1870 mm, ale chyba da się ugrać kilka cm jeśli łóżko wejdzie pomiędzy ożebrowanie paki. Widziałem że udaje się osiągnąć te 190+/- cm

Ciekawym rozwiązaniem jest umiejscowienie łóżka wzdłuż paki. Dzięki temu przy 160cm szerokości mamy ok 15cm*2 na półk = izolacje termiczną po obu stronach łożka.

Dla mnie najważniejsze jest to by materac nie był składany z kilku części, a samo łóżko było albo na stałe, ale złożenie nie wymagało zdejmowania pościeli.


Mój kamper będzie 2os mobilnym biurem, więc przestrzeń ma ogromne znaczenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-08-18, 14:59   

Kup poszerzenia ZLP lub Carbonplast. Miejsca w łóżku będzie więcej niż dość.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
PrzemCio 
początkujący forumowicz

Dołączył: 18 Sie 2022
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-18, 19:09   

Ciekawe rozwiązanie ;) jak z legalnością w różnych krajach? Nie ukrywam że marzy mi się van który nie wygląda jak camper z racji nocowania na dziko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maxiek 
trochę już popisał

Twój sprzęt: CI Kyros
Nazwa załogi: Kmf_travel
Dołączył: 18 Paź 2014
Piwa: 2/5
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2022-08-24, 07:17   Re: CamperVan z łóżkiem dla wysokich

PrzemCio napisał/a:
Cześć wszystkim.

Chcę spełnić marzenia o camper vanie, lecz największym dylematem okazuje się szerokość budy.
Mam 186cm wysokości więc łóżko 180/190 cm raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem dla długich podróży.

W sieci znalazłem setki rozwiązań łóżkowych, wraz z takimi ciekawymi wariantami składanymi.


Chciałbym zapytać wysokich ludzi, jak rozwiązali temat łóżka w swoich campervanach


Zapewne będę szukał ducato l4h3

bo wymiary są zadowalające ( szerokość - 1870 mm, ale chyba da się ugrać kilka cm jeśli łóżko wejdzie pomiędzy ożebrowanie paki. Widziałem że udaje się osiągnąć te 190+/- cm

Ciekawym rozwiązaniem jest umiejscowienie łóżka wzdłuż paki. Dzięki temu przy 160cm szerokości mamy ok 15cm*2 na półk = izolacje termiczną po obu stronach łożka.

Dla mnie najważniejsze jest to by materac nie był składany z kilku części, a samo łóżko było albo na stałe, ale złożenie nie wymagało zdejmowania pościeli.


Mój kamper będzie 2os mobilnym biurem, więc przestrzeń ma ogromne znaczenie.


W ducato bez poszerzen mam jak pamietam 192 (albo 194j cm długości łóżka , tak ze powinno Ci spokojnie wystarczyć tak zagospodarowane łóżko w poprzek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***