Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odległość między kamperami
Autor Wiadomość
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 11/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2023-09-22, 21:23   Odległość między kamperami

Podczas tegorocznego pobytu w Szwecji stanąłem kamperem obok jakiegoś Szweda. Stałem gdzieś ok 2,5 obok niego. Wyszła Szwedka i grzecznie poprosiła abym odjechał bo odległość między kamperami ma być 4m. No cóż, odjechałem ale zacząlem z ciekawości na innych placach sprawdzać i z 3 razy widziałem tablicę z rysunkiem że należy zachować odległość między kamperami 4 m. To nie były kampingi tylko takie zwykła stallplace w marinach Szwedzkich.
Tak z ciekawości chciałbym się zapytać czy spotkaliście sie z taką praktyką w innych krajach? Moze to jakaś nowa kultura kamperowa, albo tylko pomysł Szwedów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lechd 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Dethleffs Trend90 7057 EB
Dołączył: 31 Sty 2016
Piwa: 24/3
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-09-23, 07:47   

Chyba z czymś takim spotkałem się w Norwegi na jednym kempingu. Ale generalnie jak jest miejsce to lepiej nie słuchać jak ktoś obok chrapie więc idea raczej słuszna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2023-09-23, 09:58   

A może to kwestia bezpieczeństwa :?:
Jak sąsiadowi zacznie się np. palić lodówka, to lepiej wtedy stać dalej. W przeciwnym razie możemy mieć domino i pożar na całym kempingu...
Nie wiem :confused Gdybam... :roll:
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-09-23, 10:31   

Raczej szwedzki wynalazek ..... ale idea słuszna bo niektórzy kamperowcy mają taką dziwną manierę, że nawet na pustym parkingu jak widzą że stoi inny kamper to potrafią się ustawić ściana w ścianę.
Nie wiem tylko jak taki przepis ma się do szerokości wyznaczanych miejsc parkingowych na stelplatz'ach , bo dla zachowania 4m odległości po obu stronach takie miejsce musiało by mieć z 7m szerokości ..... czyli przeciętny stelplatz pomieścił by z 2 razy mniej kamperów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2023-09-23, 12:10   

joko napisał/a:
..... idea słuszna bo niektórzy kamperowcy mają taką dziwną manierę, że nawet na pustym parkingu jak widzą że stoi inny kamper to potrafią się ustawić ściana w ścianę.....


Specjalizują się w tym szczególnie nasi niemieccy sąsiedzi :bajer
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2023-09-23, 14:28   

Super rozwiązanie. Dystans 4 metry. Spotkałem się raz z 4 metrami w Hiszpanii. Stanowiska na kamperplacu były idealnie wyliczone szerokość 6 metrów. Z kolei we Francji szczególnie nad morzem jest patologia bo stanowiska maja ok 4 metrów wiec czasami zostaje okolo 1,5 na roletę. I gdzie wstawić stolik i krzesła ? Zostaje przód albo tył kampera. Ale jak miejscówka super nad samym morzem to i taki ścisk się zniesie. A jak sąsiad fajny to i jest z kim pogadać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2023-09-23, 15:00   

Szczerze przyznaję ,że ustalenie 4 metrów odległości od sąsiadów jest jak najbardziej sensowne :-P
W ogóle stanięcie w jakiejś sensownej odległości od kogoś jest sensowne . Nie wszyscy mają na tyle kultury więc nie dziwmy się takim narzuconym odległościom . Z reguły nie ma problemu na kempingach bo są wyznaczone parcele . Z reguły bo bywają miejsca gdzie stawanie jest według widziwamsie . Jasne inna jest sytuacja kiedy mówimy o stellpalcach ....tutaj rzadko miejsca odbiegają szerokością od zwykłych parkingowych :-/
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Piwa: 84/106
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-09-23, 17:31   

joko napisał/a:
idea słuszna bo niektórzy kamperowcy mają taką dziwną manierę, że nawet na pustym parkingu jak widzą że stoi inny kamper to potrafią się ustawić ściana w ścianę.

To prawda, jakieś niewidzialne przyciąganie. O ile to w sumie wychodzi dobrze dla naszej wspólnej i wzajemnej ochrony, to nie wiem co lepsze.
Tłumaczę sobie tym, że to nowicjusze i boją się "dzikusa" .
_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 11/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2023-09-23, 19:10   

Też jestem zdania że te 4m to jakieś minimum komfortu. Zauważyłem, ze większość kamperów jak były wyznaczone linie na place to stawały na skraju przy lewej stronie. (patrząć w kierunku jazdy). Moze chodziło o mozliwość rozłożenia markizy na tych 4 metrach.

Niemniej musi to być jakiś wynalazek szwedów, bo jak stawałem w róznych miejscach to Szwedzi i Norwegowie trzymali odległość (jak się oczywiście dało) a koledzy z innych krajów (w Szwecji w sumie oprócz samych Szwedów to główie Niemcy) stawali na 2 m.

I na koniec refleksja, może kiedyś u nas powstanie jakiś akt prawny regulujący zasady kamperowania. Coraz częściej odnoszę wrażenie, że rzeczy oczywiste nie dla wszystkich takie są. A konsekwencje wybryków pseudo kamperowców w ostateczności ponosimy wszyscy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-09-24, 14:17   

4 m to idea słuszna - choćby ze względów bezpieczeństwa. Poza tym, dobry obyczaj nakazuje ustawiać się na taki dystans jaki jest w danej sytuacji możliwy. Oczywiście bez przesady - jak parę kamperów to nie musimy zaraz ustawiać się w drugim końcu pod płotem. To jest zresztą ogólna zasada kulturalnych ludzi - zachowanie dystansu na tyle, na ile to jest możliwe. Jak są trzy ławki w parku to nie siadamy na tej już zajętej. Bo na tym polega poszanowanie prywatności i nie robimy wrażenia, że się komuś narzucamy. Mnie to osobiście wkurza, kiedy mimo że jest kupa miejsca obok mnie ustawia się rodzina z kilkorgiem rozwrzeszczanych dzieciaków. Chociaż na tym polega zaleta kampera, że możemy w 10 minut się zwinąć i przeturlać dalej. :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2023-09-28, 21:43   

W tym roku korzystając w Norwegii z kempingów na dwóch z nich podczas naszej tam bytności właściciele malowali na ziemi linie wyznaczające parcelki. Właścicielka jednego z tych kempingów tłumaczyła, że takie weszły przepisy, aby kamper od kampera stał nie bliżej jak 4 m. W jednej z marin na słupkach z prądem były strzałki z napisem 2m w każdą stronę. Wszystkie miejsce były zajęte. Oczywiście oprócz nas, sami Niemcy. Przyjechał następny kamper z Niemiec i zaczął wciskać się między kampery Niemców. Ci zwrócili uwagę, że tak nie można. Wywiązała się niesamowita awantura. Ci nowo przybyli zaparkowali na uboczu mariny.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-09-28, 22:58   

Janusszr napisał/a:
Oczywiście oprócz nas, sami Niemcy. Przyjechał następny kamper z Niemiec i zaczął wciskać się między kampery Niemców. Ci zwrócili uwagę, że tak nie można. Wywiązała się niesamowita awantura. Ci nowo przybyli zaparkowali na uboczu mariny.


A taka to była jeszcze niedawno kulturalna i trzymająca sie razem społeczność :ok
Coś im się chyba ostatnio pogorszyło , nerwy im puszczają i nie trzymają fasonu :lol:

Wcześniej to Polak pijak i awanturnik nie dawał spać puszczając do czwartej rano te oczy zielone :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/410
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-09-29, 00:24   

joko napisał/a:
Janusszr napisał/a:
Oczywiście oprócz nas, sami Niemcy. Przyjechał następny kamper z Niemiec i zaczął wciskać się między kampery Niemców. Ci zwrócili uwagę, że tak nie można. Wywiązała się niesamowita awantura. Ci nowo przybyli zaparkowali na uboczu mariny.


A taka to była jeszcze niedawno kulturalna i trzymająca sie razem społeczność :ok
Coś im się chyba ostatnio pogorszyło , nerwy im puszczają i nie trzymają fasonu :lol:

Wcześniej to Polak pijak i awanturnik nie dawał spać puszczając do czwartej rano te oczy zielone :mrgreen:

Jakaś dziwna tendencja u nich serio, albo my bardziej odważni.
Zjebke dostałem w marinie że moja bojka dotyka sąsiada, ok pomyślałe, przeparkowalem kilkanaście cm byśmy się nie muskali
Na drugi dzień przyjechał kolega N i ryje się na ostrego Hama prawie utopił UĆ kolegi, więc ja pytam baranie utopić to nic byłem ciebie nie muskał, opamiętali się i jeden z dobrodziejow z za zachodniej granicy przeparkował na bojke, no my to już za typowe śmieci robimy bo paniska z za zjechały i proszę się im rozjezdzać

:-/
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-09-29, 10:22   

Ten krakowski język coraz gorszy do zrozumienia. :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2023-09-29, 10:27   

zbyszekwoj napisał/a:
Ten krakowski język coraz gorszy do zrozumienia. :haha:

Pisał to w nocy, to może zmęczony już był okrutnie :haha:
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***