Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hymermobil S700
Autor Wiadomość
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2024-05-11, 08:39   

Zobacz co temu sprzedającemu mu napisałem w komentarzach :!:
Wstyd!!


upload
pod całym blatem przed kierownicą wykleiłem matą gumową 6mm i inne zakamarki aby było ciszej. Niestety pod tapicerką (pomiędzy deską a szybą przednią )z przodu jest sklejka trwale sklejona między fabryczną karoserię- rynnę szyby a - dziubek z żelkotu hymerowski. Od strony silnika jest gąbka 4cm, a od góry jest tylko te wytłoczki antracytowe. Wytłumienie oryginalne słabe...

wyklejone od strony silnika gąbką 10mm, a od góry ta mata 6mm.
Jest ciszej.....szału nie ma...ale ciszej..albo mi się tak tylko wydaje :wyszczerzony: no :!:

Miejsce szanowanego monitorka kineskopowego Mobitronic na desce rozdzielczej (jak na tamte czasy full wypas, z regulacją automatyczną daszka przy obiektywie aby nie było prześwietlenia)
zajęło radyjko CB, wykorzystane stare otwory aby nie robić nowych.


Radyjko chińskie...android, podpięta pod to chińska wyśmienita kamera- KOLOROWA ! :wyszczerzony: Nowe głośniki Pioneer, ale słabiutkie..trzeba dołożyć chińskie gwizdki z regulacją boczną i dolną :wyszczerzony: i już jakoś gra, z naciskiem na gra :mrgreen:

W oryginale były zegary bez obrotomierza...
Dołożony obrotek (z zegarów z Vito) do licznika razem z czujnikiem przy skrzyni niestety nie działa, mimo że na zegarach z Vito śmigał, tutaj po przełożeniu stoi...są trochę inne zegary.
Ogólnie, pojazd zintegrowany jest o wiele bardziej skomplikowany i trudniejszy w udoskonaleniach czy naprawach, udoskonaleniach jak zwykły kabinowy.

Stary kamper, ale jeszcze widać, że nie szczędzono materiałów, można rozbierać i składać - to co można...pancerne a nie jak dzisiejsze wynalazki.
Stary, wolny głośny, ale jedzie :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2024-05-12, 14:43   

Miałem kiedy Homera 700. Jeszcze jest w awatarze. Super maszyna . Mi brakowało troche mocy. Pozatym super.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2024-05-12, 14:45   

Miałem kiedy Homera 700. Jeszcze jest w awatarze. Super maszyna . Mi brakowało troche mocy. Poza tym super.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 6/15
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-05-12, 16:01   

Elegancka robota, a Hymer to Hymer :ok

Jak wymieniałeś kamerę to mogłeś zamontować dwie na tyle, jedną od góry, drugą nad tablicą żeby robiła za lusterko wsteczne podczas jazdy. Tak właśnie zamontowałem w obecnym kamperku kamery i jestem bardzo ale to bardzo zadowolny, najbardziej z tego co robi za lusterko wsteczne, podczas jazdy mam pełen podgląd na drogę i kierujących za maną (jak w typowym lusterku) a tak to tylko w tej górnej kamerze widziałem rowery, lub używałem zeby podczas manewrowania tyłu nie uszkodzić

20240306_084922.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 883,6 KB

20240306_084927.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 154,41 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2024-05-14, 17:51   

złożony


jeszcze tylko dywaniki i przód skończony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***