Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Turystyczny Opel Vivaro
Autor Wiadomość
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2016-11-25, 16:34   

Cytat:
Masz na mysli zbiorniczek wyrownawczy? Chce podpiac podloge do silnika oraz webasto - ten oyginalny chyba wystarczy?

Wyrównawczy wystarczy,ale ciepło z silnika czy webasta=tylko jak któreś pracuje.
Powinieneś mieć jakiś bufor,zbiornik, w którym zmagazynujesz jakiś zapas energii.
Masz wtedy 2w1,zapas ciepła do wykorzystania na ogrzewanie oraz gorącą wodę do mycia.
Zobacz w mojej budowie tam masz to ze zdjęciami,jak coś to pytaj. ;)
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/73
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2016-11-25, 17:18   

wlodo napisał/a:
Cytat:
Masz na mysli zbiorniczek wyrownawczy? Chce podpiac podloge do silnika oraz webasto - ten oyginalny chyba wystarczy?

Wyrównawczy wystarczy,ale ciepło z silnika czy webasta=tylko jak któreś pracuje.
Powinieneś mieć jakiś bufor,zbiornik, w którym zmagazynujesz jakiś zapas energii.
Masz wtedy 2w1,zapas ciepła do wykorzystania na ogrzewanie oraz gorącą wodę do mycia.
Zobacz w mojej budowie tam masz to ze zdjęciami,jak coś to pytaj. ;)


Aaaa ok, teraz jasne :) Tak, będzie prysznic, więc i będzie bojler z wężownicą (grzałkę 220V chce dać w szereg z silnikiem i webasto, jako 3 źródło). Nie myślałem o nim jako buforze ciepła, ale faktycznie to dobra funkcja dla ustabilizowania temperatury.

ps
Wątki z działu o budowaniu przeczytałem chyba wszystkie ;) Teraz do nich wracam, żeby skonfrontować z moimi pomysłami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/73
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2016-11-28, 22:20   

Prace ruszyły - auto na podnośnik, bak zrzucony i zakładamy szyny. Niestety, nic nie może iść zbyt łatwo, bo by nudno było - podłoga jest poprzetłaczana, czyli trzeba było pojechać po materiał na dystanse. Jutro mam nadzieje, że wyjadę z gotowymi fotelami.
Za to dla równowagi dostałem prezent - jeden z mechaników zobaczył, że chcę na podłogę kłaść aluminiową folię bombelową i stwierdził, że to za delikatne jest. Przyniósł rolkę pianki pokrytej aluminium, jaką tutaj się kładzie pod panele, ale nie taką marketową, tylko całkiem solidną. Akurat na całą podłogę będzie :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2016-11-28, 22:38   

RadekNet napisał/a:
Przyniósł rolkę pianki pokrytej aluminium, jaką tutaj się kładzie pod panele, ale nie taką marketową, tylko całkiem solidną. Akurat na całą podłogę będzie


O, co to za patent? Co to znaczy solidna? Czy ta pianka jest dwustronnie pokryta alu? Srebrna czy złota?
Pytam, bo na podłogę dałem właśnie piankę z fabryki paneli, biała pianka dwustronnie pokryta srebrnym alu. A, pianka też mi została sprezentowana ;)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/73
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2016-11-29, 14:58   

Okazało się, że to taki nie do końca prezent, bo faszkę mam postawić ;) To wygląda jak wykładzina PCV ok 2mm z grubą warstwą alu (srebrna). Na ściany raczej się nie nada, ale na podłogę jak znalazł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2016-11-29, 15:45   

No dobrze. A teraz coś bliżej o tych listwach (szynach) montażowych. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kynios1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Boxer 2015w trakcie zabudowy na kamperek
Nazwa załogi: Krzysiek i Mariola
Dołączył: 09 Lis 2015
Piwa: 38/5
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2016-11-29, 16:38   

Czy te szyny mocowałeś tylko do podłogi ? , czy dawałeś jakieś wzmocnienia od spodu , czy trzyma się to tylko do tej blaszki na podłodze ? na jakie śruby to montowałeś chodzi o jakiej twardości ?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/73
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2016-11-29, 16:49   

kynios1 napisał/a:
Czy te szyny mocowałeś tylko do podłogi ? , czy dawałeś jakieś wzmocnienia od spodu , czy trzyma się to tylko do tej blaszki na podłodze ? na jakie śruby to montowałeś chodzi o jakiej twardości ?


Dobre pytanie, bo tutaj potrzebuje rady. Śruby mam oryginalne od tych szyn (z Renault Espace, tak jak i fotele). Są po trzy na szynę (czyli 6 na JEDEN fotel). Mechanik, który to montuje twierdzi, że wystarczą większe podkładki. Hmmm... Chyba sensownie by tam było strzelić płaskownik (ceownik nie wejdzie między bak a podłogę) np. 50x10 na każdy rząd śrub?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kynios1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Boxer 2015w trakcie zabudowy na kamperek
Nazwa załogi: Krzysiek i Mariola
Dołączył: 09 Lis 2015
Piwa: 38/5
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2016-11-29, 17:14   

Nie zgadzaj się na podkładki , będziesz woził na fotelach rodzinę i chyba bezpieczeństwo najważniejsze , Jak coś się stanie to mechanik Ci powie że on myślał że wystarczy .
Minimum to trzeba dać jakiś płaskownik bo ta blaszka podłogowa przy jakiejś kolizji za wiele nie wytrzyma , Śruby minimum 8.8 twardości , ale jak są oryginalne to na nich pisze i na pewno są odpowiednie , przyjrzyj się jak są zrobione oryginalne otwory do mocowania przednich siedzeń powinno Ci to uzmysłowić że podkładki nie wystarczą , a jeszcze w fotelach masz pewnie mocowane pasy to tym bardziej zrób to dobrze bo przy wypadku cała siła przechodzi na te 6 śrub , pozdrawiam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/73
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2016-11-30, 22:16   

Kynios, tak zrobię jak piszesz. Skonsultuje to jeszcze z rzeczoznawcą, który będzie się pod tym podpisywał i wstawię możliwie duże płaskowniki.

Stety-niestety nie muszę się z tym spieszyć. Po pierwsze, dzięki wypukłością podłogi tak sobie wyszło poziomowanie wszystkich szyn. Będę wstawiał między nie a podłogę 6mm grubości płaskownik, żeby uzyskać właściwe ułożenie. Chciałem tego uniknąć, bo każdy centymetr na wysokości ważny, ale nie da się inaczej... Po drugie - w oryginale szyny wchodzą w podłogę maskując otwory. U mnie też tak będzie musiało być. Czyli docinam sobie sklejkę pod zamocowane prowizorycznie szyny, ustawiam jej wysokość, izoluje podłogę, ciągnę rurki wodne, montuje sklejkę oraz wykładzinę i dopiero teraz wkładam szyny na gotowo. Trochę kombinowania (sciąganie baku na parkingu), ale chciałem mieć swobodę z fotelami, a nie stałą ławkę to mam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2016-12-01, 06:40   

RadekNet napisał/a:
Po pierwsze, dzięki wypukłością podłogi tak sobie wyszło poziomowanie wszystkich szyn


Ja ten problem rozwiązałem montując drugi rząd na blasze nierdzewnej (prostokąt o wymiarach większych niż obrys podstawy drugiego rzędu siedzeń). Blacha wyrównała poziom i nie miałem problemów z ustawieniem kanapy. Od spodu idą ceowniki i też problemu brak.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/73
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2016-12-06, 18:28   

Doradzcie proszę - planuję akumulator 225Ah, ładowany z solarów i alternatora. Czy przewód 35mm2 nazywany na allegro "spawalniczy" będzie ok?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kynios1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Boxer 2015w trakcie zabudowy na kamperek
Nazwa załogi: Krzysiek i Mariola
Dołączył: 09 Lis 2015
Piwa: 38/5
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2016-12-07, 14:59   

spokojnie taki przewód da radę , do solarów stosuj kabel do nich przeznaczony 8mm2 , a już z regulatora do aku wystarcz spokojnie 10-16mm2 , za to do ładowania z alternatora i do przetwornicy :spoko jak najbardziej 35mm2 nie będzie spadków napięć , :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/73
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2016-12-08, 23:25   

Kable zamówione :)

Dostałem opis sposobu montażu foteli od inżyniera, który będzie podpisywał moje papiery - wrzucam skany, może się komuś przyda. Bazując na tym tekście chcę dać pod podłogę, z przodu oraz z tyłu szyn foteli, płaskowniki o grubości 6mm i wymiarach 15cmx160cm (140cm to całkowity rozstaw szyn, 160cm to mniej więcej szerokość podłogi od spodu).
Przy okazji, z tego samego płaskownika zrobię wyrównanie podłogi na gorze (2x140cm) - akurat jeden płaskownik 6m wyjdzie.

camper-fitting-seats.zip
Pobierz Plik ściągnięto 148 raz(y) 882,91 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2016-12-08, 23:40   

Od góry to tylko kosmetyka/wyrównanie a waga rośnie,może coś lżejszego :roll:
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***