Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Anglia Bawy-Dla każdego coś dobrego (epizdod 2)
Autor Wiadomość
BaWa 
weteran


Nazwa załogi: JaroW
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2008
Piwa: 36/62
Skąd: z kamperlandii
Wysłany: 2014-01-12, 15:19   Anglia Bawy-Dla każdego coś dobrego (epizdod 2)

Ponieważ w tej części Anglii gdzie byliśmy, zabronione jest spanie na „dziko” więc zdecydowaliśmy, że nie będziemy ryzykować i zatrzymywaliśmy się na noc tylko na kempingach. Co prawda, posiadałam „tajne”namiary zdobyte na angielskim forum ,na miejsca gdzie można by przystanąć na odpoczynek. Po obejrzeniu kilku takich miejsc stwierdziliśmy,że będziemy nocować tylko na kempingach, nie warto było ryzykować.Zwłaszcza ,że ceny kempingów przed sezonem nie były aż tak duże w porównaniu do kar jakie nam mogły grozić za złamanie prawa.
Jeśli chodzi o kempingi to muszę przyznać ,że mają ich całą masę ale sprytnie pochowane.

Trochę Europy już zjeździliśmy ale takiego przekroju standardu nie widzieliśmy do tej pory nigdzie. A co ciekawe, cena wcale nie była uzależniona od „luksusów”.
Na pierwszy ogień pokaże Wam kemping jeden z droższych. Warto dodać ,że nie było na nim prądu co prawda były toalety i prysznice ( wszędzie BARDZO czyste) ale jakie atrakcje sami zobaczcie . :ok


Okolice New Forest. Olbrzymi teren w lesie-oczywiście prywatnym-cisza,spokój, do sąsiada trzeba było na rowerze jechać;-)








A tu obiecane atrakcje......wolno chodzące zwierzęta. Krowy, kucyki, konie :szeroki_usmiech





tylko trzeba było uważać na placki :diabelski_usmiech







Kolejny kemping- standard super lux, łazienki z ogrzewaniem podłogowym, radio w toalecie by nikt nikomu nie zakłucał błogiego spokoju, prysznice na fotokomórkę. Specjalny traktorek wwoził przyczepy kempingowe na parcele, co by się auto nie zniszczyło :wyszczerzony: a kierowca nie zmęczył :gwm w końcu na wakacjach jest.
Na każdej parceli podłączenie do prądu i wody ale za to sąsiad sąsiadowi piegi na nosie może policzyć. :ok ( my byliśmy przed sezonem- w maju, trochę nie wyobrażam sobie co jest w sezonie)













Kolejny wśród rododendronów prawie jak w raju :ok




Zupełnie przypadkiem trafiliśmy na następny kemping, który przynależał do farmy. Znowu cisza, spokój tylko w oddali odgłosy młodych owieczek.(Brak prądu, toaleta i łazienka w domu gospodarza dla chętnych kąpiel w rzece )ale za to jakie powietrze......







Dość ciekawym miejscem był „punkt informacji turystycznej'' tuż obok stajni.... :szeroki_usmiech




jak się potem okazało to konieczność by otrzymać certyfikat :wyszczerzony: :wyszczerzony:




Na kolejnym zadziwiła ;) mnie łazienka zresztą sami zobaczcie.







C.d.n :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2014-01-12, 17:55   

Basiu super by było, gdyby jeszcze namiary GPS. Sama piszesz, że ciężko trafić.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Elwood 
weteran


Twój sprzęt: Rimor Katamarano 1
Nazwa załogi: elwood'ki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2008
Piwa: 84/50
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-01-12, 18:12   

Włodziu nie płosz Basi - to dopiero początek. Molestować będziemy pod koniec relacji :spoko :spoko :spoko
_________________
Nie pozwólmy by nasze marzenia zarosły chwastami.
http://picasaweb.google.pl/Elwood.eg/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BaWa 
weteran


Nazwa załogi: JaroW
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2008
Piwa: 36/62
Skąd: z kamperlandii
Wysłany: 2014-01-12, 18:55   

wbobowski napisał/a:
Basiu super by było, gdyby jeszcze namiary GPS. Sama piszesz, że ciężko trafić.


Nie jest to taka typowa relacja z podróży jak większość pisze na forum.Ja chciałam pokazać Wam Uk naszymi oczami. Co do namiarów to nie mam spisanych ale jeśli kogoś zainteresuje jakieś konkretne miejsce to pomogę je namierzyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2014-03-17, 23:19   

Wreszcie jakieś zdjęcia z kampingów :bigok ! Dzięki Ci bardzo za te cenne informacje, no i przede wszystkim zdjęcia!

Mam nadzieję już wkrótce przekonać się na własnej skórze, jak to jest podróżować w ten sposób :mrgreen:
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2015-05-11, 10:21   

Basiu dlaczego nie piszesz dalej,co Cie zdenerwowało lub obrazilo,pisz dalej,to jest trudny kierunek,napewno się przyda kamperowiczom :kawka: Barbara Muzyk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***