Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mętlik w głowie
Autor Wiadomość
Valdanos 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 29 Sie 2013
Postawił 1 piw(a)
  Wysłany: 2013-09-06, 10:50   Mętlik w głowie

Tak sobie czytam i czytam i czytam... i nic z tego nie wychodzi. Wręcz przeciwnie - im wiecej czytam tym mniej wiem. Ale do rzeczy.
Jest nas czworo (2 +2) dzieciaki w wieku szkolnym, rosnące w tempie wprost proporcjonalnym do upływu czasu, który ostatnio strasznie szybko ucieka. Rozpoczynamy poszukiwania kampera w cenie do 50 tys zł. I tu kończy się nasza wiedza na temat tego co wiemy :) ale wiemy tez co chcemy i jest tego całkiem sporo :(

Więc:
1. Kamper musi mieć DMC do 3,5 T
2. Wygodne spanie (dla nas wspólne łóżko, dla dzieci dwa oddzielne), moze być alkowa, ale nie wiem czy nasze kości wytrzymają wdrapywanie się co noc na górę :chytry a jeśli alkowa jest na tyle mała że nie da rady upchnąć w niej dwóch dorosłych osób to jak rozegrać to wszystko w taki sposób aby mieć trochę intymności w kamperze? :diabelski_usmiech da się czy raczej nie?
3. Praktyczne wyposażenie czyli kuchenka, szafki na patelnię i chociaż dwa gary, talerze i cały ten kuchenny folwark, lodówka (z zamrażarką byłoby super), wc, kabina prysznicowa, stół, obrotowe fotele w kabinie, trochę szafek no i cos gdzie mozna sensownie upchnąć stertę ciuchów dla 4 osób, ale tak żeby każdy miał swój prywatny bałagan w jednym miejscu.
4. O silniku, jego mocy i całej reszcie powiem tylko tyle że Alpy oraz bałkańskie "pagórki" są już w planach zwiedzania, więc samochód musi mieć moc żeby w razie potrzeby podjechać pod górkę lub wyprzedzić inne auto, nie ryzykując przy tym utratą zdrowia :diabelski_usmiech
5. Bardzo liczymy na pomoc forumowiczow w sprawie stanu technicznego autka, zabudowy, wilgoci itp. :kwiatki: :pifko
6. Niestety do końca roku nie możemy sobie pozwolić na jakikolwiek wyjazd na zlot, więc porówywanie kamperow na żywo odpada ale wszelkiego rodzaju sugestie co do chociazby minimalnej wygody (wiem, to pojęcie względne) w domu na kółkach mile widziane :)
Reasumujac rozglądamy się powoli za kamperem naszych marzeń, ale czy jest to realne w tej cenie?
A moze są jeszcze inne rzeczy których nie wymieniłam a które bardzo ułatwiają życie kamperowcom?
Pomożecie? :bigok

Jeszcze mi się przypominało że musi być bagażnik na 4 rowery i markiza. Przy okazji - czy markizy są z doczepianymi bocznymi ścianami, czy to tylko "sufit"? Kibelek zdecydowanie na kasety. Pojemnik na wodę czystą i brudną. Klima oddzielnie do kabiny i na pakę. Ech... :gwm
Ostatnio zmieniony przez Valdanos 2013-09-06, 11:26, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kotek 
Kombatant
Mam na imię Danusia!


Twój sprzęt: Fiat Ducato Toskana 1,9 TD
Nazwa załogi: MisioKot
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Paź 2010
Piwa: 403/445
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-06, 11:02   

Witaj, a skąd jesteście? :kwiatki:
_________________
Pozdrawiamy - Danusia-Kotek i Henio-Misio

Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Valdanos 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 29 Sie 2013
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2013-09-06, 11:07   

Kotek napisał/a:
Witaj, a skąd jesteście? :kwiatki:

Witaj, podobnie jak Wy z Warszawy :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
salut 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Cara Loft 700 MEH
Nazwa załogi: SALUCIKI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2010
Piwa: 108/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-06, 16:58   Re: Mętlik w głowie

Valdanos napisał/a:
Tak sobie czytam i czytam i czytam... i nic z tego nie wychodzi. Wręcz przeciwnie - im wiecej czytam tym mniej wiem. Ale do rzeczy.
Jest nas czworo (2 +2) dzieciaki w wieku szkolnym, rosnące w tempie wprost proporcjonalnym do upływu czasu, który ostatnio strasznie szybko ucieka. Rozpoczynamy poszukiwania kampera w cenie do 50 tys zł. I tu kończy się nasza wiedza na temat tego co wiemy :) ale wiemy tez co chcemy i jest tego całkiem sporo :(

Więc:
1. Kamper musi mieć DMC do 3,5 T
2. Wygodne spanie (dla nas wspólne łóżko, dla dzieci dwa oddzielne), moze być alkowa, ale nie wiem czy nasze kości wytrzymają wdrapywanie się co noc na górę :chytry a jeśli alkowa jest na tyle mała że nie da rady upchnąć w niej dwóch dorosłych osób to jak rozegrać to wszystko w taki sposób aby mieć trochę intymności w kamperze? :diabelski_usmiech da się czy raczej nie?
3. Praktyczne wyposażenie czyli kuchenka, szafki na patelnię i chociaż dwa gary, talerze i cały ten kuchenny folwark, lodówka (z zamrażarką byłoby super), wc, kabina prysznicowa, stół, obrotowe fotele w kabinie, trochę szafek no i cos gdzie mozna sensownie upchnąć stertę ciuchów dla 4 osób, ale tak żeby każdy miał swój prywatny bałagan w jednym miejscu.
4. O silniku, jego mocy i całej reszcie powiem tylko tyle że Alpy oraz bałkańskie "pagórki" są już w planach zwiedzania, więc samochód musi mieć moc żeby w razie potrzeby podjechać pod górkę lub wyprzedzić inne auto, nie ryzykując przy tym utratą zdrowia :diabelski_usmiech
5. Bardzo liczymy na pomoc forumowiczow w sprawie stanu technicznego autka, zabudowy, wilgoci itp. :kwiatki: :pifko
6. Niestety do końca roku nie możemy sobie pozwolić na jakikolwiek wyjazd na zlot, więc porówywanie kamperow na żywo odpada ale wszelkiego rodzaju sugestie co do chociazby minimalnej wygody (wiem, to pojęcie względne) w domu na kółkach mile widziane :)
Reasumujac rozglądamy się powoli za kamperem naszych marzeń, ale czy jest to realne w tej cenie?
A moze są jeszcze inne rzeczy których nie wymieniłam a które bardzo ułatwiają życie kamperowcom?
Pomożecie? :bigok

Jeszcze mi się przypominało że musi być bagażnik na 4 rowery i markiza. Przy okazji - czy markizy są z doczepianymi bocznymi ścianami, czy to tylko "sufit"? Kibelek zdecydowanie na kasety. Pojemnik na wodę czystą i brudną. Klima oddzielnie do kabiny i na pakę. Ech... :gwm


Witaj wsród zakręconych :lol:
Sporo pytań i dużo niewiadomych. Zanim kupicie kamperka znajdźcie chwile czasu, zeby podjechać na jakis zlot. Niekoniecznie na cały. Wpadnijcje chociaz na chwile. Jeszcze we wrzesniu są dwa w odległości 50 km od Wawy. Naprawde warto zobaczyć kamperki od środka. My zanim kupilismy naszego wypozyczylismy trzy razy. Dzieki temu dokładnie wiedzieliśmy co chcemy. Ale zycie i tak zweyfikowało nasz zakup.
Jezeli moge cos doradzić to
ad 2. szukajcie kamperea mającego cztery stałe spania. Codzienne rozkładanie stolika zniechęci was do wszystkiego.
ad 3. to ma chyba kamper
ad 4. moc sie przyda ale kamper to nie wyścigówka
Co do intymności to jest tylko w toalecie. :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech
Bagażnilk mozecie zawsze domontować. Markizę też.

Pozdrawiam
Pytaj dalej a zawsze ktos ci cos podpowie.
:spoko :spoko
_________________
I don't need Google, my wife knows everything !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
AndrzejP1976 
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Wrz 2013
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-09-11, 21:35   

Witam
Nie będę zakładał nowego tematu więc pozwolę sobie zadać pytanie tutaj.

Jestem na etapie kupna campera za nie małą kwotę,chodzi dokładnie o campera firmy Elnagh model Magnum 30 http://www.sea-content.co...emid=31&lang=en

To mój pierwszy camper i pytanie jest co koledzy sądzicie o tej firmie i tym modelu? Może jakaś inna firma jest lepsza w podobnej cenie? Od siebie dodam ze campera raczej będę używał również w zimie.

W modelu Magnum 30 proponują mi silnik Fiata 150 koni, z tego co wiem dostępne są jeszcze silniki o mocy 130 i 180 koni ale który wybrać?

Bardzo proszę o podpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2013-09-11, 22:28   

AndrzejP1976
Jesteś z Katowic - wpadnij do mnie i zobacz Mobilvetta K-Yacht. Zbliżona cena a wyższa klasa i lepiej przystosowany do zimy.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Ostatnio zmieniony przez kaimar 2013-09-11, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/114
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-09-11, 22:32   

Valdanos napisał/a:
...rozglądamy się powoli za kamperem naszych marzeń, ale czy jest to realne w tej cenie?

Oczywiście, że za kwotę, którą wymieniasz, można kupić kampera. Tańszymi odbywamy dalekie podróże. Ważne aby był zadbany i sprawny technicznie.
Łatwiej będzie Ci coś doradzić jak przedstawisz jakieś propozycje aut, które Wam się podobają.

W zasadzie we wszystko to co wymieniasz, każdy kamper jest już wyposażony.

Jeśli chodzi o markizę. To tak, to najczęściej jest właśnie tylko ten sufit. ;)
Można też dokupić, albo uszyć dodatkowe boczki, a nawet cały przedsionek, lecz nie będzie często wykorzystywany.
_________________
Basia i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bart.ek 
zaawansowany

Twój sprzęt: E86
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2013
Piwa: 6/6
Skąd: SY
Wysłany: 2013-09-11, 22:42   

AndrzejP1976 napisał/a:
W modelu Magnum 30 proponują mi silnik Fiata 150 koni, z tego co wiem dostępne są jeszcze silniki o mocy 130 i 180 koni ale który wybrać?


130 i 150KM to ten sam silnik - ivekowskie 2.3 litra, mocniejszy ma turbinę o zmiennej geometrii łopatek, rozrząd napędza pasek, 180KM to też produkt iveco, ale ma 3 litry i rozrząd na łańcuchu. Wszystkie to przyzwoite i trwałe motory, 3.0 będzie trochę więcej palił.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2013-09-12, 00:44   

Valdanos napisał/a:
Klima oddzielnie do kabiny i na pakę. Ech...

Za wymienioną kwotę można już kupić przyzwoitego kamperka, ale ostatni wymóg (w cytacie) to już będzie pewnie problematyczny w tej cenie... chyba, że takiego trafisz... powodzenia.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Valdanos 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 29 Sie 2013
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2013-09-12, 07:17   

Agostini napisał/a:
Łatwiej będzie Ci coś doradzić jak przedstawisz jakieś propozycje aut, które Wam się podobają.

Dzięki, pod koniec miesiąca będziemy w okolicach Serocka, więc wpadniemy na zlot :) Mam nadzieję że pozwolicie nam podejrzeć Wasze domki :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndrzejP1976 
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Wrz 2013
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-09-12, 08:35   

kaimar napisał/a:
AndrzejP1976
Jesteś z Katowic - wpadnij do mnie i zobacz Mobilvetta K-Yacht. Zbliżona cena a wyższa klasa i lepiej przystosowany do zimy.


Dziękuje oczywiście za odpowiedz, ale teraz to mam dopiero mętlik w głowie. Przeglądałem już oferty Mobilvetty i model który najbardziej by mi odpowiadał to K-YACHT MH 85

Ogrzewanie również jest Vebasto?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2013-09-12, 10:35   

Jeszcze raz zapraszam do siebie i do pooglądania Mobilvetty w naturze co prawda modelu MH87 który różni się tylko łóżkiem z tyłu od MH85.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndrzejP1976 
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Wrz 2013
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-09-12, 21:33   

Kaimar wiadomo zachwala to co sprzedaje,bez obrazy oczywiście jutro podjadę zobaczyć na żywo ale pytam osoby postronne czy to prawda że Elnagh i Mobilvetta to ta sama fabryka tylko że Mobilvetta to wyższy standart?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2013-09-12, 21:59   

AndrzejP1976 napisał/a:
Elnagh i Mobilvetta to ta sama fabryka tylko że Mobilvetta to wyższy standart?

dokładnie, niebo a ziemia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***