Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie akcesoria do nowego kampera?
Autor Wiadomość
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2013-12-04, 00:39   Jakie akcesoria do nowego kampera?

Zamówiłem półintegralnego Hymera i mogę jeszcze wprowadzić zmiany. Mam pewne wątpliwości co do akcesoriów.

Zamówiłem:
większy zbiornik paliwa 120 l - myślę że się przyda
łóżko opuszczane (2+2) - konieczne
kanapa z narożnikiem - chyba wygodniejsze, ale nie mam pewności
kable do solarów, sat i kamery tylnej - 220 euro i nie muszę dziurawić
lewe drzwi do garażu - ułatwiają dołożenie roweru lub dwóch do skutera?
dodatkowe okno po prawej nad małą kanapą - nie będzie jednego okna w suficie z powodu łóżka

oraz pakiet zawierający między innymi:
160 litrów lodówka - chyba lepsza większa, niż 110, tylko że gazu idzie sporo więcej więc nie wiem
klimatyzacja manual - za 300 dodatkowo można mieć automat, ale czy to potrzebne?
tempomat - konieczne
duże okno w dachu szoferki - fajnie to wygląda, ale czy tak naprawdę ma sens?

Zastanawiam się:
Dach GFK - 30 kg dodatkowo, a grad pada pod ukosem, więc ściany i tak będą podziurawione,
Truma Duo Control CS z EisEx - mi wychodzi 700+160 zł za ten zestaw, a oni chcą 300 euro, czy nie będę miał problemów z późniejszym montażem i czy w zestawie dostanę wężyki HP?
Alarm Thitronik z czujkami na wszystkich drzwiach także garażowych - aż 700 euro. Taki alarm założę za 1/3 ceny, tak?
Aluminiowa podłoga garażu - 400 euro za kawałek blachy, ale estetycznie wykończone. Czy to jest konieczne dla stawiania skutera 130 kg na stopce postawionej na mniejszym kawałku blachy?
Drewniana wkładka do podłogi prysznica za 170 euro - postanowiłem sobie samemu zrobić taniej.
Opuszczany stół teleskopowy umożliwiający w przyszłości urządzenie piątego miejsca sypialnego. Ile może kosztować późniejsza wymiana?
Alufelgi - tak samo ciężkie i trudne w prostowaniu. chyba nie ma sensu?
AL-KO ALC kontroler poziomu za 1200 euro - można zamontować później, ale ponoć lepiej założyć poduszki pompowane np. sprężarką?
Markiza - aż 40 kg - czy nie da się jej zastąpić dużym parasolem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2013-12-04, 06:36   

Johny_Walker napisał/a:
Markiza - aż 40 kg - czy nie da się jej zastąpić dużym parasolem?


glowa -az 3 kg- czy Johny nie zastapil jej czyms innym ?




:-P
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-12-04, 07:59   

SAPERKA ...bardzo ważne :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sznurek 
zaawansowany


Twój sprzęt: McLouis 49 Tandy Plus
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2011
Piwa: 42/9
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2013-12-04, 08:25   

Cytat:
Truma Duo Control CS z EisEx - mi wychodzi 700+160 zł za ten zestaw, a oni chcą 300 euro, czy nie będę miał problemów z późniejszym montażem i czy w zestawie dostanę wężyki HP?

Fajne urządzenie. Wygodne a co najważniejsze - poprawiające bezpieczeństwo. Warto mieć.

Cytat:
Opuszczany stół teleskopowy umożliwiający w przyszłości urządzenie piątego miejsca sypialnego. Ile może kosztować późniejsza wymiana?

Nie wiem jaki masz w tej chwili w standardzie, ale stoły teleskopowe mają z tego co widziałem bardzo fajną cechę - możliwość bardzo łatwego przesuwaniu blatu na boki oraz do przodu i tyłu. Mój tego nie ma i swojego czasu miałem problem z przewożeniem syna w foteliku, bo przeszkadzał mi blat. Znajomi mieli taki na teleskopowej nodze i jedną dźwignią go sobie dowolnie przesuwali - super sprawa. Myślałem nawet o wymianie ale raz, że cena, dwa robota... Zrezygnowałem. Ale dalej chciałbym taki mieć ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2013-12-04, 09:22   

Sznurek napisał/a:
Fajne urządzenie. Wygodne a co najważniejsze - poprawiające bezpieczeństwo. Warto mieć.

Planuję to zakupić. Pytanie tylko czy zamawiać fabrycznie montowane za 300 euro, czy zamontować sobie samemu później za 700+160 zł? Kable do EisEx trzeba prowadzić zapewne z elektrobloku, który jest po lewej stronie kampera, a butle po prawej.
Chyba że darować sobie EisEx i wstawić trójnik do idącego obok przedziału butli przewodu wentylacyjnego, który będzie grzał nie tylko reduktor, ale także same butle?

Sznurek napisał/a:

Nie wiem jaki masz w tej chwili w standardzie, ale stoły teleskopowe mają z tego co widziałem bardzo fajną cechę - możliwość bardzo łatwego przesuwaniu blatu na boki oraz

Ten co mam też można przesuwać na wszystkie strony. Nie ma tylko funkcji teleskopowego opuszczania do poziom siedziska, co umożliwia położenie na nim poduch i posiadanie piątego miejsca sypialnego. Nie przymierzałem jeszcze fotelika, ale mam nadzieję, że się zmieści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2013-12-04, 09:25   

majsterek napisał/a:
Johny_Walker napisał/a:
Markiza - aż 40 kg - czy nie da się jej zastąpić dużym parasolem?

glowa -az 3 kg- czy Johny nie zastapil jej czyms innym ?
:-P

Możesz mi odstąpić swoją? Mam nadzieję, że nie jest za mocno używana? ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mwservice 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2012
Piwa: 7/10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-12-04, 11:37   

- 160 litrów lodówka - dla mnie bardzo ważna, podróżując w 4 osoby nie musisz być tak mocno zależny od sklepów. U mnie lodówka Thetford 145l + gotowanie: 1 butla 11kg minimum 2-3 tygodni. W danych technicznych lodówek które masz do wyboru powinno być podane zużycie gazu, więc możesz porównać.

- duże okno w dachu szoferki - nie mam takiego okna, ale mam duże okno dachowe tuż za siedzeniami - podróżując latem (Chorwacja, Włochy) raczej słońca jest za dużo podczas jazdy i zasłaniamy.

- Truma Duo Control CS z EisEx - sam zamontowałem DuoContorl CS + węże SBS - łatwo się montuje pod warunkiem, że jest płaska powierzchnia do której przykręcasz reduktor - potrzebne 2 klucze płaskie oraz śrubokręt. Węże SBS trzeba kupić osobno, do kupienia bez problemu w sklepach internetowych w Polsce, ale drogie. Nie montowałem EisEx bo nie jeżdżę zimą, więc nie musiałem prowadzić żadnych kabli. Trzeba tylko zrobić test instalacji gazowej u fachowca.

- Markiza - wg mnie niezbędna, nie wyobrażam sobie wypoczynku bez markizy. Na południu Europy dodatkowo bardzo przydatna dodatkowa przednia ściana wpinana w markizę i osłaniająca od słońca z przodu (np. Fiamma Blocker).

Zwróć uwagę co możesz potem domontować nie tracąc gwarancji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-12-04, 20:30   Re: Jakie akcesoria do nowego kampera?

Johny_Walker napisał/a:
Zamówiłem półintegralnego Hymera i mogę jeszcze wprowadzić zmiany. Mam pewne wątpliwości co do akcesoriów.

Zamówiłem:
większy zbiornik paliwa 120 l - myślę że się przyda
łóżko opuszczane (2+2) - konieczne
kanapa z narożnikiem - chyba wygodniejsze, ale nie mam pewności
kable do solarów, sat i kamery tylnej - 220 euro i nie muszę dziurawić
lewe drzwi do garażu - ułatwiają dołożenie roweru lub dwóch do skutera?
dodatkowe okno po prawej nad małą kanapą - nie będzie jednego okna w suficie z powodu łóżka

oraz pakiet zawierający między innymi:
160 litrów lodówka - chyba lepsza większa, niż 110, tylko że gazu idzie sporo więcej więc nie wiem
klimatyzacja manual - za 300 dodatkowo można mieć automat, ale czy to potrzebne?
tempomat - konieczne
duże okno w dachu szoferki - fajnie to wygląda, ale czy tak naprawdę ma sens?

Zastanawiam się:
Dach GFK - 30 kg dodatkowo, a grad pada pod ukosem, więc ściany i tak będą podziurawione,
Truma Duo Control CS z EisEx - mi wychodzi 700+160 zł za ten zestaw, a oni chcą 300 euro, czy nie będę miał problemów z późniejszym montażem i czy w zestawie dostanę wężyki HP?
Alarm Thitronik z czujkami na wszystkich drzwiach także garażowych - aż 700 euro. Taki alarm założę za 1/3 ceny, tak?
Aluminiowa podłoga garażu - 400 euro za kawałek blachy, ale estetycznie wykończone. Czy to jest konieczne dla stawiania skutera 130 kg na stopce postawionej na mniejszym kawałku blachy?
Drewniana wkładka do podłogi prysznica za 170 euro - postanowiłem sobie samemu zrobić taniej.
Opuszczany stół teleskopowy umożliwiający w przyszłości urządzenie piątego miejsca sypialnego. Ile może kosztować późniejsza wymiana?
Alufelgi - tak samo ciężkie i trudne w prostowaniu. chyba nie ma sensu?
AL-KO ALC kontroler poziomu za 1200 euro - można zamontować później, ale ponoć lepiej założyć poduszki pompowane np. sprężarką?
Markiza - aż 40 kg - czy nie da się jej zastąpić dużym parasolem?

A)dodatkowe okno po prawej nad małą kanapą - nie będzie jednego okna w suficie z powodu łóżka -może się przydać nad ranem kiedy wszytko pozasłaniane i kszątamy się przy śniadaniu oraz latem dla wentylacji w nocy
B)160 litrów lodówka - chyba lepsza większa, niż 110, tylko że gazu idzie sporo więcej więc nie wiem - ja wiem czym większa lodówka tym więcej w niej wozimy kg i po powrocie trzeba rozładowywać np. wyjazd na weekend a lodówa pełna po powrocie 3/4 więc cieszę się że mam chyba tylko 100l
c) klimatyzacja manual - za 300 dodatkowo można mieć automat, ale czy to potrzebne - według uznania dla mnie nie ma znaczenia

Co do pozostałych gadzetów to dolicz jeszcze akcyzę , u nas też to sobie domontujesz i montaż nie w euro - akcyza niby 3,1% a jednak
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2013-12-05, 17:33   

A jest możliwe zrobienie ogrzewania WEBASTO na ON zamiast na gaz?
Klima tylko automat.

Faktura jedna na wersję podstawową.
Potem wstawiasz auto na doposażenie bez akcyzy.
Ale i tak na to mogą nie pójść.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-12-06, 21:41   

- większy zbiornik paliwa 120 l - myślę że się przyda

Stacje benzynowe są wszędzie i w takim zagęszczeniu, że raczej zbędne .
Poza tym jak będziesz walczył z nadwagą to i tak nie będziesz go tankował na full

- łóżko opuszczane (2+2) - konieczne

Jeżeli ma być do spania na 4 osoby to na pewno lepsze rozwiązanie jak łóżko robione ze stolika.
Ja potrzebowałem kampera na dwie osoby + jedna rezerwowo, więc zamówiłem bez łóżka, bo to zawsze parę kilo mniej i jadalnia jest mniej klaustrofobiczna :wyszczerzony:

- kanapa z narożnikiem - chyba wygodniejsze, ale nie mam pewności

Przy narożniku musisz mieć stolik na środku (teleskopowy lub nie) i zazwyczaj jest to konstrukcja której nie da się w prosty sposób demontować .
Ja wybrałem wersję bez narożnika (podwójna kanapa + dodatkowe miejsce po prawej stronie) i stolikiem mocowanym do lewej bocznej ściany. Dzięki temu mogłem zrobić sobie mechanizm do regulacji kąta oparcia i siedziska w podwójnej kanapie. Na dalsze trasy demontuję stolik, rozkładam kanapę do pozycji pół leżącej z podniesionym siedziskiem i mam poza przednimi fotelami dodatkowe dwa super wygodne miejsca do jazdy.

- kable do solarów, sat i kamery tylnej - 220 euro i nie muszę dziurawić

Jak najbardziej tak, ale pod warunkiem że będzie to dobrze zrobione. Jak wsadzą kable w sufit na zasadzie wycięcią fragmentu ocieplenia, to nie dość , że osłabią konstrukcję to jeszcze będzie Ci to grało w czasie jazdy (kable wrzucone luźno w taką pustą przestrzeń będą się tłukły, a naruszone ocieplenie może skrzypieć). Rozwiązaniem jest wtedy wstrzelenie tam niskopreżnej pianki

- lewe drzwi do garażu - ułatwiają dołożenie roweru lub dwóch do skutera?

Podobno wygodne, ale zauważ , że to dodatkowa dziura do zabezpieczenia i zapewne jakieś osłabienie całej konstrukcji

- dodatkowe okno po prawej nad małą kanapą - nie będzie jednego okna w suficie z powodu łóżka

Takie dodatkowe okno na pewno da więcej światła i powiększy optycznie przestrzeń.
Ja w tym miejscu zamontowałem telewizor , ale jak miałbym tam okno to też było by fajnie.
Bez tego okna osoby jadące na tylnej kanapie mają trochę ograniczone widoki ;)


- 160 litrów lodówka - chyba lepsza większa, niż 110, tylko że gazu idzie sporo więcej więc nie wiem

Tak, jak najbardziej tak. Wbrew pozorom tego gazu wiele więcej nie pójdzie a dodatkowe miejsce w lodówce jest nie do przecenienia

- klimatyzacja manual - za 300 dodatkowo można mieć automat, ale czy to potrzebne?

Ja uważam że manual w kamperze jest bardziej wydajny i lepiej się sprawdza.
Jak ustawisz środkowe dysze na wprost, nawiew na max i temp. na min, to chłód wali tak, że za chwilę masz chłodno nawet w sypialni. Przy automacie tego nie zrobisz.


- tempomat - konieczne

Tak, przydaje się a kosztuje niewiele

- duże okno w dachu szoferki - fajnie to wygląda, ale czy tak naprawdę ma sens?

Nie ma sensu. Generalnie im mniej dziur w suficie tym lepiej. Takie okno to źródło hałasu, miejsce przez które ucieka ciepełko w zimie a wchodzi w lecie i poważne osłabienie konstrukcji. Ja miałem w standardzie dwa okienka 40x40 (na stołem i w sypialni) i planowałem że wstawię większe, ale szybko z tego zrezygnowałem

- Dach GFK - 30 kg dodatkowo, a grad pada pod ukosem, więc ściany i tak będą podziurawione,

Nie do końca, bo grad padający pod ukosem nie uszkodzi Ci ścian bocznych, co najwyżej okna, natomiast dach jak najbardziej, więc takie zabezpieczenie (pod warunkiem, że jest dobrze zrobione) ma sens

- Alarm Thitronik z czujkami na wszystkich drzwiach także garażowych - aż 700 euro. Taki alarm założę za 1/3 ceny, tak?

Za 700 EUR zrobisz sobie wszystkie figle w temacie alarmu i to z pięć razy lepiej jak ten

- Drewniana wkładka do podłogi prysznica za 170 euro - postanowiłem sobie samemu zrobić taniej.

Podobnie jak z alarmem, bez sensu wydana kasa

- Opuszczany stół teleskopowy umożliwiający w przyszłości urządzenie piątego miejsca sypialnego. Ile może kosztować późniejsza wymiana?

Jak pisałem wyżej, stół mocowany do ściany bocznej daje możliwość demontażu jeżeli chcesz mieć więcej miejsca w czasie jazdy, a jak jest potrzeba zrobić dodatkowe miejsce do spania to też się da. Stolik teleskopowy jest trudny lub nie możliwy do demontazu

- Alufelgi - tak samo ciężkie i trudne w prostowaniu. chyba nie ma sensu?

Ja zawsze wszystkie samochody kupowałem na blachach i pierwsze co robiłem to kupowałem porządne markowe alusy (lekkie , mocne i ładniejsze od tych z fabrycznego katalogu)

- AL-KO ALC kontroler poziomu za 1200 euro - można zamontować później, ale ponoć lepiej założyć poduszki pompowane np. sprężarką?

Poduszki lepsze, ale pod warunkiem że dobrej jakości, a takie kosztują ponad 3000 PLN
Te polskie zestawy za 1200 PLN są śmiechu warte


- Markiza - aż 40 kg - czy nie da się jej zastąpić dużym parasolem?

No bez markizy to nie ma kampera :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2013-12-06, 22:06   

Podejrzewam że trzeba jeszcze dopłacić za moskitierę w drzwiach wejściowych,
airbag pasażera czy też ESP oraz instalacje do radia.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2013-12-07, 01:39   

kaimar napisał/a:
Podejrzewam że trzeba jeszcze dopłacić za moskitierę w drzwiach wejściowych,
airbag pasażera czy też ESP oraz instalacje do radia.

Moskitiera drzwi jest w pakiecie, ale wyceniona na absurdalne 500 euro. Gdyby nie pakiet, to bym nie brał za te pieniądze. Poduszka pasażera i ESP, i instalacja radia z głośnikami tylnymi jest w Hymerach standardem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2013-12-07, 09:54   

Johny,
a podpory masz?
:bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2013-12-07, 12:09   

Podpór nie zamawiałem, bo wykombinowałem sobie, że jest to jeden z tych elementów, które można łatwo zainstalować później. Miałem rację?

Lista rzeczy, które kupię i zainstaluję później:
- koło zapasowe - dojazdówka czy normalne? Istnieją dojazdówki z nośnością ok 1 tony, bo nie znalazłem.
- solary elastyczne >200W (lżejsze od szklanych, ale drogie), na razie mam agregat w razie czego tylko że 30 kg,
- kamera tylna np WAECO dwuobiektywowa?
- zwykła, prosta szyna alu (ceownik) do wjeżdżania skuterem,
- pokrowiec zewnętrzny na szyby kabiny do ocieplenia w okresie przejściowym,
- jakiś alarm, ale jaki?
- deska do brodzika prysznica
- podpórki tylne - AL-KO czy zamienniki? A może cegły podkładać? ;)
- markiza z adapterem - 1200 euro chcą za 4m w Hymerze, w tym >200 adapter,
- ruter z GSM na WiFi udostępniający net na wszystkie urządzenia,
- rejestrator wideo,
- LED dzienne
- okap kuchenny


Nie wiem czy instalować:
- TV 19" - w domu nie mam od 15 lat, a w kamperze będą laptopy,
- pokrowiec na kabinę, jeśli zdecyduję się na wyjazdy zimowe,
- DuoControl CS + EisEx + DuoC (fanaberie?)
- kompozytowa butla BP z (nieprzystosowanym do mobili?) reduktorem 37 mbar na zimę, co spowoduje konieczność ominięcia DuoControl i zachowanie parametrów odbiorników, lub przejściówka i używanie ciśnienia 30 mbar licząc się ze spadkiem mocy,
- butla alu?
- filtr LPG,
- wzmocnienie podłogi garażu
- alufelgi - są ładne, ale poza tym to same kłopoty z nimi,
- zimowe opony jeśli zdecyduję się na używanie całoroczne,
- dmuchane poduszki pod tylne zawieszenie
- bagażnik rowerowy, jak mi się rowery ze skuterem nie zmieszczą,


Problemy czekające na rozwiązanie:
- gdzie położyć spać dwuletnie dziecko?

Jak już to wszystko kupię i zainstaluję, to pojadę na wagę, a następnie będę wyrzucał. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2013-12-07, 12:32   

joko napisał/a:
Ja uważam że manual w kamperze jest bardziej wydajny i lepiej się sprawdza.
Jak ustawisz środkowe dysze na wprost, nawiew na max i temp. na min, to chłód wali tak, że za chwilę masz chłodno nawet w sypialni. Przy automacie tego nie zrobisz.

Powinno być ustawienie manualne, jak w w każdym innym samochodzie/klimatyzacji stacjonarnej.

Automat bezwzględnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***