Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2008-08-20, 15:26
Wyjazd do ciepłych wód na Węgry - czerwiec 2007
Autor Wiadomość
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2007-02-15, 14:20   Wyjazd do ciepłych wód na Węgry - czerwiec 2007

W trakcie rozmowy z Markiem stwierdziliśmy, że choć wyjazd na Węgry jest ogłoszony na forum campery.pl to jest adresowany do całego grona carawaningowców. Umieszczenie propozycji w róznych miejscach może przyczynić sie do nawiązania zwyczaju wspólnych wypraw uczestników różnych portali.
Podobnie jak wyjazd majowy organizowany przez Mirka przedstawił Paf, tak wyjazd czerwcowy zaproponowany przez Marka chcę przedstawić Ja.
Jeżeli komuś nie odpowiada termin majowy to jest termin czerwcowy (prawie jak biuro podróży :bajer ) oferta jest szeroka.
A może w maju będzie się tak podobało na Węgrzech że zechcecie pojechać również w czerwcu.
Zapraszam.
________________________________________________________________________

Węgry- wspólny wyjazd.

Pragnę zaprosić do wspólnego wyjazdu celem skorzystania z ciepłych basenów termalnych zawierających wodę borowinową. Proponuję wyjazd do Hajduszoboszlo lub Puspokladany.
Termin wyjazdu pierwsza dekada czerwca - ( tydzień obejmujący wolny czwartek Boże Ciało.)
Zbiórka uczestników w dniu 1 czerwca na parkingu przy restauracji położonej 500m przed przejściem drogowym w Barwinku o godzinie 12 w południe.

Proponowana trasa Barwinek , Świdnik, Duplim , Trebisov, Satoraljaujhely , Tokaj , Nyiregyhaza , Debreczyn , Hajduszoboszlo , Puspokladany.
Łączny odcinek do przejechania od Barwinka 355 km około 5,5 godziny.
Ostateczną lokalizację pobytu można ustalić korespondencyjnie uwzględniając następujące możliwości:
Hajduszoboszlo – nazywany mekką reumatyków duży kurort. Pobyt na campingu przy basenach z tym ,że dojście do basenów leczniczych około 800 m przez całe kąpielisko.
Istnieje możliwość dla zainteresowanych załatwienia zabiegów i korzystania z basenów przy pobliskim hotelu Termal. Warunek wykupienie zabiegów - pakiet 7 dni.

Puspokladany mały sympatyczny ośrodek , pobyt na campingu znacznie tańszy. Camping położony w bezpośrednim sąsiedztwie basenów termalnych.

Dodatkowa propozycja dla posiadających więcej czasu (minimum dwa dni) – wyjazd do Rumunii tam w odległości około 19 km od Oradea w miejscowości Baile Felix według posiadanych informacji znajduje się jeden z najlepszych w kraju ośrodków leczniczych otoczony dębowymi i bukowymi lasami. Znajdują się tam słabo radioaktywne gorące źródła o temperaturze przekraczające 40 stopni. Na obszarze uzdrowiska znajdują się odkryte baseny kina i dyskoteki ciągle powstają nowe obiekty. O bardziej szczegółowe informacje wystąpiłem do ambasady w Rumuni.

Poniżej istotne linki:
http://www.puspokladanygyogyfurdo.hu/begrusung.htm
http://www.arnyascamping.hu/
http://pl.hungarospa.biz/index.php
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2007-04-09, 16:05   

Jako że czuję sie organizatorem wyjazdu na Węgry w czerwcu cieszę się , że ten temat poruszacie. Można to tez nazwać małą karawaną szczególnie istotną na odcinek rumuński, aczkolwiek nie obligatoryjny. Ja jeszcze raz zachęcam do rozpatrzenia wyjazdu w terminie czerwcowym. Temperatura w zeszłym roku była wieczorami na tyle przyjemna że siedząc na świeżym powietrzu w "Barze Kubańskim" sącząc napój np. CUBA LIBRE (rum HawanaClub+ lód +limonka) i wsłuchując się w muzykę latynowska obywałem się bez kamizelki na pleckach do późnych godzin nocnych.
Marek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2007-04-09, 16:41   

Marek napisał/a:
wsłuchując się w muzykę latynowska
A nie czardasza?
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł P. 
Kombatant


Twój sprzęt: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 1/2
Skąd: Mała Karawana
Wysłany: 2007-04-11, 10:03   

Kofani, z przyczyn technicznych musiałem troszkę posprzątać na "Małej Karawanie". Tu przeniosłem dyskusje na temat "Wyjazd na Węgry". Mam nadzieję, że sie nie pogniewacie na mnie. MK robiła sie po prostu nieczytelna. :aniolek
_________________
Piszę poprawnie po polsku. Jak mi się uda :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2007-04-11, 10:30   

Januszku - czardasza to grają do kotleta. Są bardzo mili i nasłuchują w jakim języku goście rozmawiaja przy stolikach, że by Cię zachęcić do dalszej konsumpcji usłyszałem po naszemu pisenkę juniora Połomskiego "Cala sala śpiewa z nami"
Ps - ciekawie to brzmi po czesku.
_________________
"Róbmy swoje"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł P. 
Kombatant


Twój sprzęt: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 1/2
Skąd: Mała Karawana
Wysłany: 2007-04-11, 10:38   

Ja się zapisuje na ten wyjazd. Marku jakie wymagania finansowe ma Twoja karawana?
_________________
Piszę poprawnie po polsku. Jak mi się uda :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Robin 
stary wyga


Twój sprzęt: Samochód kempingowy
Dołączył: 19 Sty 2007
Postawił 7 piw(a)
Skąd: SRC
Wysłany: 2007-04-11, 12:29   

W związku z tym ,że "dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach" ja też się zapisuję na ten wyjazd.
_________________
"Prawdą ostaje się to, co nie jest sprzeczne z niczyim interesem"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sasquatch 
weteran
CamperPark.pl


Twój sprzęt: Riva Mobil City540 Ducato 1,9td
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2007
Piwa: 5/1
Skąd: Przedzeń
Wysłany: 2007-04-11, 13:20   

Ja tez bym się pisał. Tyle że ja dłużej w Rumunii - nie tylko dwa dni - jakiś tydzień (10 dni) - do przedyskutowania. Czy ktoś byłby chętny? Zaplanowaną trase skrócę (i tak bym skracał - ponieważ w tym roku trzech tygodni nie będe brał) - morze i tak zimne :-) a w ciepełku można się wygrzać. Ale z trasy transfogarskiej nie będę rezygnował.

A wogóle jak długi ma być ten wyjazd bo wyżej nie widzę tego?
_________________
"Jeśli chcesz - szukasz sposobów. Jeśli nie chcesz - szukasz powodów"
www.CamperPark.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robin 
stary wyga


Twój sprzęt: Samochód kempingowy
Dołączył: 19 Sty 2007
Postawił 7 piw(a)
Skąd: SRC
Wysłany: 2007-04-11, 22:17   

Chętnie zostanę w Rumunii nawet miesiąc.A potem w ramach oszczędzania opon można pomyśleć o Turcji.Z Konstancji do Istanbułu kiedyś jechałem niecałe 5 godzin.Można to rozważyć.
Pozdrawiam - Robin :idea:
_________________
"Prawdą ostaje się to, co nie jest sprzeczne z niczyim interesem"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2007-04-13, 22:23   

Dopisuję się z obcego komputera jak dojadę do domu w niedzielę to popisze na temat
Marek.
_________________
"Róbmy swoje"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2007-05-07, 10:26   

Marku ponieważ wyjazd którego Ty jesteś autorem jest chyba następny w kolejce, Zdwórz, Litwa - Żmódź- Drezno - Praga - Pajęczno, oraz Majowe Węgry odbyły się i przeszły do historii byłby czas na jakąś konkretniejszą dyskusję nad czerwcowymi Węgrami. Z grubsza co, gdzie, kiedy. Tydzień od 1-do 10 jest interesujący ale nie dla wszystkich do przyjęcia. Kto oczywiście ma czas to bardzo dobrze ale też ciekawe było by dla niektórych 4 dni 7-10 (1 dzień urlopu i 4 dni wolnego) można by było dojechać.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2007-05-07, 16:30   

Chciałbym coś dodać aby wywołać dyskusję.Potrzebne informacje podstawowe są podane w informacji przewodniej. Na dzień dzisiejszy wiem że odbył się wyjazd majowy i dobrze żeby ktoś coś napisał. Rozmawiałem z Kazkiem który zaliczył Rumunię myślę ,że niedługo coś napisze. Wiadomo ,że atmosferę w grupie tworzą uczestnicy więc pragnę powiedzieć,że pobyt nad ciepłymi wodami leczącymi między innymi stany reumatologiczne musi trwac minim 7 dni,żeby przyniósł jakiś efekt leczniczy. Atrakcji w pobliżu jest niewiele. Znacznie ciekawsze jest Hajduszoboszlo gdyż jest to Duży kurort urządzony pod kątem wydawania pieniędzy. Uważam, że krótki wyjazd też może być ciekawy zwiedzenie piwnic TOKAJU, obejrzenie pamiątek Kalwinizmu Węgierskiego w Debreczynie, pobyt w parku wodnym Hajduszoboszlo, te "atrakcje" załatwiają program na 3- 4 dni. A Ci którzy będą preferować pobyt "leczniczy" mogą być bazą organizacyjno - informacyjną. Jeżeli chodzi o Rumunię to z wypowiedzi Kazka - brak jest tam ogólnodostepnej infrastrukttury turystycznej, więc wskazana jest jazda karawaną. Jak będzie wiadomo ile załóg jedzie to można coś konkretnego planować.
Pozdrawiam Marek :lol: :lol: :lol:
_________________
"Róbmy swoje"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eeik 
Kombatant
"Mała Karawana"


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2007
Piwa: 12/7
Skąd: Śląsk-Wodzisław Śl.
Wysłany: 2007-05-07, 20:07   

Janusz my też jesteśmy za ewentualnym wypadem na 4 dni.
Czekam na konkrety :) :ok
_________________
Ewa

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
martes 
weteran
"Miła Karawana"

Twój sprzęt: baz campera
Dołączył: 28 Mar 2007
Piwa: 7/4
Skąd: z Warki/Warszawki
Wysłany: 2007-05-07, 23:32   

ja też jestem za wyjazdem na 4 dni może nawet bliżej :lol:
_________________
MARTESIK...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sasquatch 
weteran
CamperPark.pl


Twój sprzęt: Riva Mobil City540 Ducato 1,9td
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2007
Piwa: 5/1
Skąd: Przedzeń
Wysłany: 2007-05-08, 00:27   

Ja całkowicie planuje urlop w tym czasie - tylko planowałem go całkowicie w Rumunii - jednak podoba mi się by jechac razem na węgry a potem sobie odbijemy do Rumunii i już. - Z tymi campingami w Rumunii nie jest tak bardzo źle - jest kilkanaście może nawet kilkadziesiąt - będzie OK. Cały wyjazd to 1 czerwca (31 maja) do 17 czerwca. Tak to planujemy jak wyjdzie - zobaczymy.
_________________
"Jeśli chcesz - szukasz sposobów. Jeśli nie chcesz - szukasz powodów"
www.CamperPark.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***