Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno nowego Campera - spostrzeżenia.
Autor Wiadomość
burton 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Sunlight T67
Dołączył: 03 Lis 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wawa
Wysłany: 2014-11-03, 14:17   Kupno nowego Campera - spostrzeżenia.

Witam wszystkich,
to mój pierwszy post. Planuje zakup nowego campera. Od 3 tyg dość intensywnie przeszukuje internet, wysyłam maile itd i chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami.

1. Zakup w PL jest….drogi, skupiłem się więc tylko i wyłącznie na rynku niemieckim, rabaty jakiego dają dealerzy w PL są niskie, do 5%, w Niemczech uzyskałem od 5 do 10% od cen katalogowych w zależności od producenta.

2. Silnik 2.0 to może 0,1% aut które są już wyprodukowane i stoją na placu. Dlaczego to wszyscy wiedzą, a właśnie na auta już wyprodukowane są największe rabaty, nawet 20% od cen katalogowych.

3. Auta, które stoją teraz na placu to w 99% "stare" ducato.

4. Czyli albo bierzemy nowe ducato do produkcji z silnikiem 2.0 albo kupujemy z placu w starej budzie z silnikiem 2.3 i płacimy haracz 15,5%. Pomijam auto do produkcji z silnikiem 2.3 bo tu już dzięki akcyzie robią się kwoty kosmiczne.

5. Wg mnie jak już brać 2.0 to na pewno nie alkova.

6. Cały czas bije się z myślami czy ten 2.0 to dobry wybór, (100 osób mówi, że ok, drugie 100 że tylko nie 2.0), serce by chciało 2.3 i skrzynie 6, ale rozum mówi 2.0… czy ktoś próbował wkładać chipa do 2.0?

7. Auto do produkcji to też ryzyko kursu EUR po stronie kupującego, chyba, że ktoś ma całą kwotę i teraz kupi EUR, ja nie…

8. Kupno w DE w leaisngu to następny problem, leasing nie płaci zagranicę ani w EUR, więc albo kupujemy sami (jeśli mamy cash) i oddajemy w leasing zwrotny albo „przepuszczamy” to przez jakąś firmę, oczywiście nie za darmo…

9. Na razie jestem zdecydowany na Carado T334 w wersji 5 os. do jazdy i spania z silnikiem 2.0…Znaleźć taką konfigurację na placu (5 os) to praktycznie niemożliwe, jeśli nie chcemy alkowy.

10. Resumując, kwota duża, wątpliwości jeszcze więcej….;)

Za każdą uwagę i spostrzeżenie będę wdzięczny.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2014-11-03, 15:32   

1. jeżeli auto ma być na 5 osób to ten model carado się nie nadaje bo jest za mały ,jeśli nie chcesz alkowy to musisz szukać przynajmniej 7m długości
2 Jeśli nie alkowa to wg mnie nie przepłacał bym ( duża akcyza ) za silnik 2,3 sam mam taki ale wiele osób twierdzi że 2,0 daje radę .
3. Co do czasu produkcji to zapewne zdążysz na przyszły sezon.
4. Co do leasingu firmy biorą od 1000 do 2000 za taką usługę ale musisz wyłożyć całą kasę , miesiąc temu kupiłem tak samochód.
5. Banki np. Pekao wysyłają euro zagranicę aczkolwiek trwa to długo i trochę z tym kłopotu jednak jest to do zrobienia
nie napisałeś w ilę osób będziesz jeździł i w jakim wieku ale tu masz mój wątek dla pięcio osobowej rodziny http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=18795
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
burton 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Sunlight T67
Dołączył: 03 Lis 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wawa
Wysłany: 2014-11-03, 15:39   

do pkt 1. Dlaczego za mały? T334 ma właśnie 7m.
do pkt 5. Po jakim kursie ci przeliczyli? bo jak znam życie to kroją jeszcze po swoim kursie sprzedaży, który raczej korzystny nie jest....
lecę teraz do Twojego wątku
p.s
bardzo też myślę na Weinsbergiem bo ma fajne opcje, których w Carado nie można dokupić np. Ledy, automatyczna klima czy bak 120 l. Ale z drugiej strony Weinsberg nie ma wersji 5 miejscowej, która nie jest alkovą...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 262/72
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-11-03, 15:50   

burton napisał/a:
1. Zakup w PL jest….drogi, skupiłem się więc tylko i wyłącznie na rynku niemieckim, rabaty jakiego dają dealerzy w PL są niskie, do 5%, w Niemczech uzyskałem od 5 do 10% od cen katalogowych w zależności od producenta.


Z tym się zgadzam.

burton napisał/a:
Wg mnie jak już brać 2.0 to na pewno nie alkova.


Dodaj mała półintegra.

burton napisał/a:
. Na razie jestem zdecydowany na Carado T334 w wersji 5 os. do jazdy i spania z silnikiem 2.0…Znaleźć taką konfigurację na placu (5 os) to praktycznie niemożliwe, jeśli nie chcemy alkowy.


Bo i po co komu taki samochód ?

Dobrym rozwiązaniem jest jechać na targi.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
burton 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Sunlight T67
Dołączył: 03 Lis 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wawa
Wysłany: 2014-11-03, 15:57   

Cytat:
Bo i po co komu taki samochód ?


bo chcę wersję 5 os i uważam, że alkova z silnikiem 2.0 to przegięcie, a gdyby nie akcyza to pewnie wziąłbym alkove i 2.3. Niestety żyjemy w PL...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-11-03, 16:03   

Dlaczego kupiłem nowego Hymera z silnikiem 2.0 i musiałem czekać pół roku aż wyprodukują? Ano dlatego że jak Burton zauważył takich aut używanych lub na promocjach nie ma.
Na szczęście udało mi się dostać przyjemny rabat i zaoszczędzić na akcyzie. Łączne oszczędności wystarczą na wiele lat podróżowania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-11-03, 16:15   

2013 r prawie zakupilem nówke CARADO 345 z salonu tez z tym silnikiem 2,0 cena ok 43 tys Euro po zniżkach salonowych odbói w ciągu 2 tyg lub kiedy chcę . .

. Markiza Pakiet ASR ABS TEMPOMAT , SOG , i coś tam jeszcze... nie pamietam mam gdzieś fakture .

Do tego wiadomo 750 euro za ich transport wewnetrzny , do salonu nie bardzo kumam za co + akcyza .

Na szczęście zrezygnowałem . ZA duzy dla mnie był .

cardo 345
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
burton 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Sunlight T67
Dołączył: 03 Lis 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wawa
Wysłany: 2014-11-03, 16:23   

Cytat:
Do tego wiadomo 750 euro za ich transport wewnetrzny , do salonu nie bardzo kumam za co


mnie chcą naliczyć 490 eur za odbiór z....fabryki :shock:
strasznie zaniżają ceny wersji bazowych a potem dopłata do wszystkiego...
nawet jak w każdym ducato ESP jest teraz w standardzie to niektórzy doliczają chyba z 500 eur za ESP :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-11-03, 16:33   

To ponoć coś z homologacja . Nie drązyłem , bo najpierw mi mózg wyparali , a potem odzyskałem swiadomość i kupiłem to co mam i GIT .
Ile ma cie to kosztować . ??/ Możesz czy masz opory staromodne ??

Moge ci zrobić skan faktury i maila posłać o ile masz taka potrzbę .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
burton 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Sunlight T67
Dołączył: 03 Lis 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wawa
Wysłany: 2014-11-03, 16:49   

Cytat:
Ile ma cie to kosztować . ??/ Możesz czy masz opory staromodne ??


dają 10% rabatu od ceny bazowej, czyli 4000 eur, cała reszta jak w cenniku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DAKOTA 
stary wyga

Twój sprzęt: CARTHAGO chic T 4.9 nastepny tez T 4.9
Nazwa załogi: DAGOCIK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Piwa: 12/20
Skąd: Wieden, Tarifa
Wysłany: 2014-11-03, 17:10   

burton napisał/a:
Cytat:
Ile ma cie to kosztować . ??/ Możesz czy masz opory staromodne ??


dają 10% rabatu od ceny bazowej, czyli 4000 eur, cała reszta jak w cenniku


zlapali napalonego i beda doic

za to ze w ciulki leca 11% na wszystko albo biore gdzie indziej


albo wynajmij mnie 10 % na wszystko dla ciebie a reszta dla mnie

:haha: bedzie na droge do hiszpani


DAKOTA
_________________
http//kamper-meine-freiheit.blogspot.co.at/

Zaden Penis nie jest tak twardy jak zycie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-11-03, 17:16   

Szału nie ma. Ale i być nie może.
O ile pamietam to licząc wtedy na złotówki około 250 - 260 tys złotych z tym co byśmy chcieli bez klimy i anteny sat .

Uf.. Niby ujdzie , ale po roku masz stary samochód ,..... Niemniej jednak to jest zabawka i jak ma Cie to cieszyć i cię stać , to nie wszystko da się przeliczyć .
Myśl , ale śledź też rynek wtórny przy takiej kasie istnieje duże prawdopodobieństwo trafienia fajnej sztuki używanej , bo ktoś np splajtował . Z tym ,że w tym przypadku kasa musi być od zaraz . Okazje nie czekają długo .

Nowe to nowe i za to sie płaci .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
burton 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Sunlight T67
Dołączył: 03 Lis 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wawa
Wysłany: 2014-11-03, 17:18   

Dakota, nie ma problemu, dla mnie 10% od całości, reszta dla ciebie.;)
Bronek, nawet jak wezmiesz wszystkie opcje z cennika to nie dojdziesz do 250 tys....mówię p 2.0 Strasznie mają skromny wybór opcji w przeciwieństwie np do grubego cennika Weinsberga...
Ostatnio zmieniony przez burton 2014-11-03, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2014-11-03, 17:24   

Ja nie brałem leasingu więc nie wiem po jakim kursie liczą , musisz to sprawdzić , co do tego czy alkowa czy pólintegra to musisz przede wszystkim zastanowić się nad rozkładem który jest dla ciebie optymalny a potem martw się silnikiem i akcyza , nie wiem czy ktoś z forumowiczów ma dużą alkowa z tym silnikiem 2.0 , musisz zapytać ale ważniejszy jest rozkład bo jak źle wybierzesz to sprzedać nowy samochód po jednym sezonie to duży ból a opcję pt. Ledy ,automatyczna klima , itp to zmieniono automatycznie na - opowiadaj i weź je pod uwagę na samym końcu
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-11-03, 17:33   

Mi propnował kuzyn obywatel niemiec by na niego kupić . Temat byłby rozważany , ale wyszło inaczej .
No cóż , gdybym sie teraz decytdował to wolałbym zapłacić od razu bo potem kurs ??? I może boleć . lepiej rozpaczać ,że się głupim było jakby spadł . Bo tak czy siak kamper mój

JAREK73 święte słowa mówi .......
Zabudowa najważniejsza....
Nowy Ducato to same duperele.... ale nowe duperele.
Jesli chcesz zaoszczędzić to szukaj w starych wersjach .

Ale Jarek 73 ..... powiedział rzecz najistotniejszą. ROZKŁAD i na ile osób ??
Czytaj , czytaj , pytaj ..
I wypożycz.. to się przekonasz ...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***